۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی برد جاروبرقی و چگونگی تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی برد جاروبرقی و چگونگی تعمیر آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

وجود برد های الکترونیکی سبب کاهش حجم چشمگیری از قطعات مصرفی و حتی میزان مصرف انرژی در جاروهای برقی شد. این برد ها مغز متفکر این دستگاه هستند و تقریبا همه حرکات و وظایف جاروبرقی را کنترل می کنند. در نتیجه در صورت خرابی برد جاروبرقی کارکرد دستگاه مختل خواهد شد.

فایل صوتی خرابی برد جاروبرقی و چگونگی تعمیر آن

شایع ترین اختلالات مربوط به خرابی برد جاروبرقی روشن نشدن دستگاه جارو برقی
خاموش شدن زود به زود جارو برقی
عدم کارکرد کلید تنظیم سرعت جاروبرقی
عدم کارکرد نمایشگر جاروبرقی
کم و زیاد شدن دور جاروبرقی
دیر روشن شدن یا خاموش نشدن دستگاه

اغلب در برد های الکترونیکی جاروبرقی قطعه ای کوچک به نام آی سی تعبیه شده است که هر چند حجم زیادی ندارد ولی عمده توان و نیاز های برد را کنترل می کنند. در جاروبرقی های مختلف برد های متنوعی به کار گرفته می شود. افرادی که اقدام به تعمیر برد جاروبرقی می کنند اگر شناخت و دانش کافی در زمینه تعمیر برد جاروبرقی داشته باشند با مشاهده کوچکترین اختلال، این قطعه را به کلی تعویض نمی کنند و هزینه زیادی را روی دست مشتری نمی گذارند. از آن جا که این برد ها تخصصی هستند برای خرید آنها معمولا باید هزینه زیادی صرف شود.پس در صورت خرابی برد جاروبرقی و دیگر قطعات آن به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید و به افراد نابلد نیز نسپارید.

شایع ترین اختلالات <yoastmark class=

برد الکترونیکی جاروبرقی چیست؟

شرکت های تولید کننده جاروبرقی برای کاهش انرژی مصرفی و افزایش سطح کیفی لوازم خانگی تصمیم گرفتند برد های الکترونیکی را در لوازم خانگی اضافه کنند. همانطور که بیان شد برد الکترونیکی مانند سیستم عصبی انسان عمل می کند و وظیفه رساندن فرمان به بخش های مختلف دستگاه را به عهده دارد. لازم به ذکر است خرابی برد جاروبرقی کل کارکرد دستگاه را مختل می کند.

در اکثر برد ها قطعات مختلفی همچون آی سی ها ، خازن ها ، مقاومت ، دیود وسایر قطعات الکترونیکی وجود دارد. اتصال و تجمیع آنها در کنار یکدیگر ، برد الکترونیکی دستگاه را تشکیل خواهد داد. برد در هر وسیله الکترونیکی کارکرد مخصوص به خود را خواهد داشت.

وظایف برد الکترونیکی جاروبرقی

  • کنترل میزان سرعت
  • کنترل میزان قدرت مکش
  • دریافت دستورات از کلید های مختلف جاروبرقی و اعمال دستورات آن
  • کنترل ولتاژ ورودی به جاروبرقی
  • نمایش اطلاعاتی از وضعیت جاروبرقی روی نمایشگر مانند نمایش میزان پر بودن کیسه جاروبرقی
  • کنترل سلامت جاروبرقی توسط سنسور های حفاظتی

همانطور که مطرح شد برد الکترونیکی را می توان بعنوان یکی از بخش های مهم جاروبرقی دانست. خرابی برد جاروبرقی  می تواند سبب بروز اختلالات متعددی در کارکرد جاروبرقی شما شود.

نشانه های خرابی برد جاروبرقی

عمدتا بردهای الکترونیک جاروبرقی همانطور که توضیح داده شد مرکز فعالیت های جاروبرقی هستند و تقریبا می توان گفت همه فعالیت های جاروبرقی را کنترل می کنند. اما زمانی که این موضوع مطرح می شود نباید اینطور استنباط شود که هر اختلالی نتیجه خرابی برد جاروبرقی  است.

برای مثال ایجاد سر و صدای زیاد و غیر طبیعی در زمان کار جاروبرقی و یا هنگامی که بوی سوختگی موتور زیاد است قطعی نمی توان گفت که خرابی برد جاروبرقی مطرح است.
همانطور که بیان شد مشکل روشن نشدن جاروبرقی، دلایل زیادی می تواند داشته باشد و یکی از آنها خرابی برد جاروبرقی است. برای بررسی خرابی برد جاروبرقی و رفع آن باید تمامی قطعات جای گرفته روی برد مورد بررسی قرار گیرد. ولتاژ ورودی برق و ترایاک از جمله مواردی هستند که در چنین شرایطی نیاز به بررسی خواهند داشت.

نشانه های <yoastmark class=

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در حین کار

از دیگر اختلالاتی که با خرابی برد جاروبرقی بوجود خواهد آمد ، خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار است. خرابی آی سی ها و خازن های مختلف تعبیه شده در برد می توانند از دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در حین کار باشند. البته خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می تواند به دلیل داغ شدن بیش از حد موتور یا دیگر قطعات موجود در برد باشد. که این موارد می تواند ناشی از عبور بیش از حد ولتاژ به برد یا فشار بیش از حد به موتور دستگاه اتفاق بیفتد.

خرابی کلید تنظیم سرعت جاروبرقی

در صورتی که سرعت جاروبرقی شما تنظیم نمی شود باید مقاومت های محدود کننده جریان برق و ولتاژ ورودی که روی برد دستگاه قرار دارند مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین پتانسیومتر و ولوم کشویی روی برد نیز بررسی شده و در صورت خرابی اقدامات لازم برای تعمیر آن صورت گیرد. علاوه بر قطعات ذکر شده که روی برد قرار دارند باید کلید تغییر سرعت که روی دسته جاروبرقی قرار دارد نیز مورد بررسی قرار بگیرد تا در صورت خرابی مشکل آن بررسی و رفع عیب آن صورت گیرد.

جرقه زدن جاروبرقی در حین کار

اگر جاروبرقی شما در زمان خاموش یا روشن شدن و یا در حین کار جرقه میزند باید قسمت های مختلفی در جاروبرقی مورد بررسی قرار بگیرند. در مرحله اول اتصالات جاروبرقی ، سپس خازن های پارازیت گیر تعبیه شده روی برد و در نهایت پایه های کلید های مختلف جاروبرقی که هر یک از این موارد می تواند دلیل جرقه زدن جاروبرقی در حین انجام کار باشد. این مورد نیز می تواند از جمله نشانه های خرابی برد جاروبرقی باشد.

وظیفه ترایاک در جاروبرقی

ترایاک یکی از انواع قطعات و عناصر الکترونیکی سیاه رنگ است که در نزدیکی برد جاروبرقی تعبیه شده است. این قطعه وظایف مهمی را در زمینه عملکرد صحیح این دستگاه برعهده دارد. ترایاک ها یکی از رایج ترین قطعات نیمه هادی هستند که برای کنترل توان و سوئیچ کردن و قدرت در مدارهای AC به کار می روند. زیرا این قطعه می تواند بار موتور جاروبرقی را به راحتی کنترل کند. همچنین این قطعه در مداراتی مانند دیمر جاروبرقی نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا به وسیله آن دور موتور به درستی کنترل گردد. در صورت اختلال در کارکرد تریاک، خرابی برد جاروبرقی مطرح است.

تعمیر برد جارو برقی
تعمیر برد جارو برقی

علت خرابی برد جاروبرقی را بیشتر بررسی کنیم

برد الکترونیکی جاروبرقی که به عنوان مغز دستگاه عمل می کند یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعاتی است که درون جاروبرقی تعبیه شده است. به طور کلی می توان گفت اکثر اختلالاتی که در جاروبرقی ایجاد می شود، می تواند مربوط به برد دستگاه باشد. خرابی برد جاروبرقی کل کارکرد دستگاه را مختل خواهد کرد.

به طور کلی برد جاروبرقی از قطعات ریز و درشت متنوعی ساخته شده است. بروز خرابی و ایراد در هریک از این قطعات و اجزا می تواند موجب عدم کارکرد صحیح و خرابی برد جاروبرقی شود. از جمله مهمترین این قطعات می توان به خازن، ترایاک، مقاومت ها، پتانسیومتر و … اشاره کرد که ممکن است به دلایل مختلفی معیوب و خراب شوند. سوختن و خرابی این قطعات نیز می تواند به دلیل ولتاژ پایین یا بالا، بروز اختلالات برقی، ورود رطوبت و… رخ دهد. همچنین موارد دیگری مانند استفاده طولانی مدت و نامناسب از جاروبرقی نیز با گذشت زمان باعث خرابی برد جاروبرقی و سایر قطعات آن خواهد شد.

کلام پایانی

مجموعه اینانلو سرویس با داشتن 20 سال سابقه در زمینه تعمیر و بررسی خرابی برد جاروبرقی و سایر قطعات آن در سطح استان البرز از جمله فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر، زصفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… همواره آماده خدمات رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

در شرایطی که ایراد برطرف نشد فورا تکنسین به محل اعزام می شود. اینانلو سرویس توصیه می کند سرویس های منظم دوره ای لوازم خود را جدی بگیرید. با سرویس های دوره ای منظم و به موقع لوازم خانگی خود، علاوه بر آن که از سلامت تمامی قطعات دستگاه خود مطلع می شوید می توانید از  نحوه صحیح کارکرد آن اطمینان حاصل کنید. این امر موجب می شود تا دستگاه با کارکردی صحیح در مصرف زمان و انرژی نیز بهینه عمل کند.

تعمیر لوازم خانگی در استان البزر

این مجموعه نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و… می باشد. در نتیجه دستگاه شما از هر برندی که باشد با خیال راحت می توانید آن را به اینانلو سرویس بسپارید.

شما در هر منطقه از استان البرز که باشید می توانید با شماره ی 02636191 تماس بگیرید و تعمیر لوازم خانگی خود را به اینانلو سرویس بسپارید. این مجموعه ارائه دهنده بهترین سرویس، تعمیرات و نصب و راه اندازی لوازم خانگی اعم از تعمیرات تخصصی ساید باید ساید، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال فریزر، جارو برقی و … می باشد. اینانلو سرویس برای ارتقا سیستم سازمانی خود اولین مجموعه ای می باشد که برای کم کردن هزینه های خانواده ها در مرحله اول در صورت امکان راهنمایی تلفنی انجام می دهد.

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields