۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

/ تعمیر جاروبرقی در البرز کرج

اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر جاروبرقی در البرز کرج

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

تعمیر جاروبرقی در البرز کرج مستلزم این است که شما تکنسین های خوب را به خوبی بشناسید. یک تعمیرکار مبتدی و آماتور می تواند جاروبرقی شما را به فنا بدهد. پس چه بهتر که پیش از استفاده از خدمات، از تمامی خدمات پس از تعمیر مطلع شوید.

آنچه در مقاله تعمیر جاروبرقی در البرز کرج با آن روبرو خواهید شد:

 • تعمیر جاروبرقی در البرز کرج
 • چه مشکلاتی باعث تعمیر جاروبرقی می شوند؟
 • کاهش مکش
 • داغ شدن موتور
 • قطعی در اتصال کابل برق
 • نیم سوز شدن موتور
 • خرابی برد
 • قطعی اتصال از کابل برق
 • تعمیر جاروبرقی توسط مشتری
 • تعمیر جاروبرقی در البرز کرج با اینانلو سرویس

تعمیر جاروبرقی در البرز کرج

جاروبرقی میان سایر لوازم خانگی بسیار دست کم گرفته می شود و شاید آنگونه که باید به آن توجه نشود. متاسفانه بی توجهی مهلک ترین ضربه ای است که شما می توانید به دستگاه وارد کنید. بسیاری از ما گاهاً فراموش می کنیم که جاروبرقی باید گاهی تمیز شود و کیسه آن تخلیه شود. این فراموشی کار دست دستگاه می دهد و به مرور موجب وارد شدن دستگاه به چرخه تعمیر جاروبرقی می شود.

چه مشکلاتی باعث تعمیر جاروبرقی می شوند؟
چه مشکلاتی باعث تعمیر جاروبرقی می شوند؟

آمار خرابی و تعمیر جاروبرقی در البرز کرج تا حدودی چشم گیر است و دلیل آن نهفته در استفاده از آن است. متاسفانه برخی از افراد آب، شیشه و بسیاری از اجسام غیر استاندارد را با جاروبرقی جارو می کنند. این اجسام به کیسه و شلنگ های جاروبرقی به مرور آسیب می زنند. بدتر از همه به موتور آسیب می زنند.

برای پیشگیری به نکاتی که در ادامه به شما گفته می شوند توجه کنید و آنها را بکار گیرید. در صورتی که به مرحله تعمیر جاروبرقی رسیده اید، نکاتی دیگر به شما خواهیم آموخت که از این پس به بعد به دستگاه شما کمک خواهد کرد.

چه مشکلاتی باعث تعمیر جاروبرقی می شوند؟

همانطور که گفته شده بی توجهی و عدم رعایت برخی نکات موجب خرابی و تعمیر جاروبرقی می شوند. پیش از تعمیر، اینانلو سرویس به شما می گوید که صبر کنید! چرا؟ شاید شما هم بتوانید آن را تعمیر کنید. بی آنکه با مرکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید. می پرسید چطور و چگونه؟ با اینانلو سرویس همراه باشید، به شما خواهیم گفت که باید چکار کنید.

کاهش مکش جاروبرقی

همانطور که در ابتدا گفتیم بسیاری از افراد فراموش می کنند به جاروبرقی توجه کنند. زمانی که مکش جاروبرقی شما کاهش پیدا می کند، به خاطر نمی آورید آخرین بار چه زمانی کیسه جاروبرقی را خالی کرده اید.

کاهش مکش جاروبرقی
کاهش مکش جاروبرقی

آن را خالی کنید و مجدداً جاروبرقی را روشن کنید. سپس دستگاه را روشن کنید و مکش آن را تست کنید. 40 درصد مشکل مکش مربوط به کیسه جاروبرقی است.

دلیل دیگری که می تواند روی مکش دستگاه تاثیر بگذارد، پارویی و شلنگ جاروبرقی است. گیر کردن آشغال ها در شلنگ خود به نحوی میزان مکش دستگاه را کاهش می دهند.

دلیل آخری که ممکن است در جاروبرقی شما ظاهر شده باشد، کاهش راندمان و عملکرد موتور دستگاه است. آشغال اطراف موتور باعث می شود موتور ضعیف تر عمل کند. ممکن است چنین دلیلی در جاروبرقی شما موجب کاهش مکش شود. پس پیش از اقدام برای تعمیر جاروبرقی، سعی کنید تمامی این موارد را تست و بررسی کنید.

جرقه زدن

پس از مهمانی شب گذشته خانه نیاز به تکاندن اساسی دارد؟ تمام کارهای خود را انجام می دهید و سپس سراغ جاروبرقی می روید. با روشن کردن جاروبرقی متوجه اتفاق تازه ای در آن می شوید. پشت دستگاه جرقه هایی شما را نگران می کنند.

چه اتفاقی در راه است؟ فشار زیاد به جاروبرقی و خراب شدن زغال ها چنین مشکلی را برای دستگاه شما بوجود می آورند.

داغ شدن بدنه دستگاه

زمانی که بدنه دستگاه داغ می کند، باید به قسمت های مهم دستگاه مراجعه کنید. در چنین شرایطی موتور در معرض خطر قرار می گیرد. فیلتر اینجا به عنوان یک مانع عمل می کند. جلوی خروج هوای گرم را می گیرد، به گونه ای که گرما به سمت موتور هدایت می شود. خطر را تا چه اندازه سمت موتور احساس می کنید؟

بله. موتور با گرمایی که متحمل می شود، عمر مفید خود را از دست می دهد. عملاً عمر موتور کوتاه خواهد شد. برای رفع این مشکل نیاز به تعویض فیلتر بیش از هر زمانی احساس می شود.

کابل برق

گاهی کابل از قسمت داخلی بر اثر برخی اقدامات غلط از بین می رود و می بایست تعویض شود یا بخشی از آن برش بخورد. کشیده شدن سیم، خود موجب قطعی کابل و خاموش شدن دستگاه می شود. این یکی از اشتباهاتی است که بسیاری از افراد انجام می دهند.

قطعی کابل برق جارو برقی
قطعی کابل برق جارو برقی

تستی که روی موتور و برد انجام می شود. می بایست با استفاده از مولتی متر و به کمک یک متخصص انجام شود. تشخیص خطا و تعمیرات غلط هزینه بیشتری را به شما تحمیل می کند. پس در انتخاب تکنسین دقت کنید.
برای تعمیر و رفع این مشکل، برش قسمت آسیب دیده و وصل کردن قسمت سالم کابل درون دستگاه بخشی از تعمیر جاروبرقی را در بر می گیرد.

خراب شدن کلید پاور

کلید پاور وظیفه روشن کردن دستگاه را به عهده دارد. با از کار افتادن این کلید، شما قادر به روشن کردن دستگاه نخواهید بود. یک تعویض کلید پاور می تواند به راحتی مشکل را برطرف کند.

کار نکردن دکمه پاور جارو برقی
کار نکردن دکمه پاور جارو برقی

برد جاروبرقی

برد جاروبرقی بر اثر تعمیرات غلط، یکسره کردن جاروبرقی و نوسانات برق دچار نقص های بسیار زیادی می شود. اولین تست روی موتور انجام می شود. در صورتی که موتور در سلامت کامل باشد، تشخیص سمت و سوی دیگری خواهد گرفت. اگر خازن بسوزد و یا بخشی از مدار نیم سوز شود، عملاً عملکرد برد تغییر می کند.

تعمیر جاروبرقی توسط شما

تعمیر جاروبرقی کار ساده ای است، البته اگر علت آن را بدانید. برخی از روش های ساده تعمیر جاروبرقی را در ادامه به شما معرفی می کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

 • خالی کردن کیسه جاروبرقی میزان مکش را بهبود می بخشد. اگر احساس می کنید مکش دستگاه کاهش پیدا کرده، فوراً کیسه جاروبرقی را خالی کنید.
 • با جارو کردن اشیا بزرگ با انسداد و گرفتگی خرطومی مقابله کنید.
 • جارو کردن قسمت های بالا و دست نیافتنی را با استفاده از جارو انجام ندهید.
 • هر چند وقت یکبار از باز بودن شلنگ ها اطمینان حاصل کنید
 • پس از هر با جاروکشی، برس ها را تمیز کنید.
 • برنامه مناسبی را برای جارو کردن موکت یا فرش انتخاب کنید.
تعمیر جاروبرقی توسط شما
تعمیر جاروبرقی توسط شما

تعمیر جاروبرقی در البرز کرج با اینانلو سرویس

جاروبرقی یکی از دستگاه هایی است که کم و بیش در کارگاه اینانلو سرویس با آن سروکار داریم. اکثر خرابی های این دستگاه نیز ناشی از استفاده نادرست و تعمیر جاروبرقی توسط افراد آماتور است.
افرادی که در این زمینه خبره نیستند، به راحتی نمی توانند دستگاه شما را تعمیر کنند. بلکه بیشتر به آن آسیب می زنند.

تمامی قطعات و اجزای دستگاه توسط ما تامین می شود. پیگیری های لازم برای اطمینان از رضایت مشتری نیز توسط تیم اینانلو سرویس انجام می شود.

دیگر خدمات اینانلو سرویس شامل تعمیر لباسشویی، تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر کولر گازی، تعمیر جاروبرقی و تعمیر مایکروویو می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *