۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

/ تعمیر مایکروویو در البرز کرج

اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر مایکروویو در البرز کرج

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

تعمیر مایکروویو در البرز کرج را با اینانلو سرویس بخاطر بسپارید. اینانلو سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی در البرز کرج، تعمیر لباسشویی در کرج، تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج، تعمیر یخچال فریزر در کرج، تعمیر کولر گازی در کرج، تعمیر تصفیه آب در کرج، تعمیر جاروبرقی در کرج و سایر نقاط استان البرز است.

آنچه در مقاله تعمیر مایکروویو در البرز کرج با آن روبرو خواهید شد:

  • تعمیر مایکروویو در البرز کرج
  • مشکلات و تعمیر مایکروویو
  • جرقه درون دستگاه
  • از بین رفتن شیشه
  • بوی نامطبوع
  • نچرخیدن صفحه گردان
  • گرم نشدن غذا در بخش هایی از دستگاه
  • خاموش شدن ناگهانی دستگاه
  • صدای ماکروویو
  • تعمیر مایکروویو در البرز کرج با اینانلو سرویس

تعمیر مایکروویو در البرز کرج

مایکروویو بخشی از آشپزخانه مدرن را تشکیل می دهد. چرا که قابلیت گرم کردن غذا را در ظروف بخصوصی فراهم کرده است. یعنی دیگر لازم نیست، غذا را درون قابلمه گرم کنید. ظروف بیشتری کثیف کنید و خستگی بیشتری را بابت شستشوی آنها متحمل شوید.

صدای ماکروویو
صدای ماکروویو

آنچه که امروز شاهد آن هستیم این است که شرکتها برای تسهیل گرم کردن غذا از این دستگاه استفاده می کنند تا کارکنان زمان کمتری را صرف گرم کردن غذای خود کنند.

آنچه که منجر به تعمیر مایکروویو می شود، ایرادهایی هستند که به مرور در دستگاه خرابی های بزرگتری را به بار می آورند. برای رهایی از آنها می بایست به صورت اصولی از دستگاه خود استفاده کنید. کاربردهای نادرست و رسیدگی نکردن، هر یک مشکلاتی را برای شما ایجاد می کنند که شاید دوره ای به آنها فکر هم نکرده باشید.

مشکلات و تعمیر مایکروویو

جرقه در ماکروویو

از آنجایی که ماکروویو دستگاه ساده ای به نظر می رسد، از نظر بسیاری از افراد مراقبت خاصی نیاز ندارد. به ویژه که مشکلات این دستگاه نسبت به سایر لوازم خانگی کمتر است. زمانی شما با ماکروویو خود دچار مشکل می شوید که به درستی از آن استفاده نکنید.

جرقه در ماکروویو
جرقه در ماکروویو

ما شما را با مشکلاتی که ممکن است بوجود آید و دلایل تعمیر مایکروویو آشنا خواهیم کرد. چرا که استفاده کمتر به نحوی دستگاه را به سمت استهلاک کمتر می برد. در مقابل برخی افراد به گونه ای از این دستگاه استفاده می کنند که گویی فر توکار یا اجاق گاز است.
برای اینکه بدانید راه حلی برای تعمیر مایکروویو وجود دارد یا خیر، بهتر است ابتدا مشکل را تشخیص دهید. در ادامه می خواهیم 5 مورد از مشکلاتی که ممکن است شما را با خرابی های مایکروویو روبرو کند را بیان کنیم.

جرقه درون دستگاه

جرقه در ماکروویو ممکن است تنها به یک دلیل ساده باشد. جایی برای نگرانی نیست، اگر و فقط اگر این مشکل را در سریع ترین زمان ممکن رفع کنید. ظروف فلزی، لعابی و فویل چنین مشکلی را بوجود می آورند. این ساده ترین دلیلی بود که ممکن است رخ دهد و رفع آن بسیار آسان است. به هیچ عنوان این ظروف را در ماکروویو قرار ندهید. سعی کنید این ظروف را در مایکروویو قرار ندهید.

جرقه در ماکروویو
جرقه در ماکروویو

در نادرترین حالت، دیود مشکل پیدا کرده و منجر به ایجاد جرقه درون مایکروویو می شود. در نهایت این مشکل منجر به تعمیر ماکروویو می شود. مگنترون آخرین گزینه ای است که ممکن است مشکل پیدا کرده باشد و یک مشکل کمتر ممکنی است.

از بین رفتن شیشه

شیشه هایی که برای ماکروفر استفاده می شوند، این قابلیت را دارند که در برابر حرارت مقاومت بالایی از خود نشان دهند. نقص در عملکرد مگنترون باعث ایجاد گرمای بسیار زیاد می شود. گرمای بسیار زیاد دستگاه پیش از هر چیز به شیشه و اجزای داخلی دستگاه لطمه می زند. راستی مگنترون چیست؟ مگنترون قسمت مهمی از مایکروویو است که وظیفه ایجاد رشته ای از امواج را به عهده دارد. امواجی که گرما تولید می کنند و به مرور غذای شما را گرم می کنند.

از بین رفتن شیشه ماکروویو
از بین رفتن شیشه ماکروویو

بوی نامطبوع

بوی بد ناشی از تمیز نکردن یا دیر به دیر تمیز کردن دستگاه است. بوی غذا، چربی ها و گاهی باقی ماندن کثیفی ها موجب ایجاد این بو در مایکروویو می شوند. این مسئله در اثر بی توجهی و رسیدگی نکردن به وجود می آید.
سعی کنید هفته ای یکبار با استفاده از سرکه و یا پاک کننده های مخصوص، دستگاه را به خوبی تمیز کنید. سرکه می تواند در برابر بوهای بد مقابله سختی داشته باشد. علاوه بر این پاک کنندگی خیلی خوبی دارد که می تواند با چربی ها مقابله کند.

بوی نامطبوع ماکروویو
بوی نامطبوع ماکروویو

پاک کننده های طبیعی متعددی در خانه وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. آسیب کمتری به دستگاه شما وارد می کنند، در عین حال فضای سالم تری را برای گرم کردن غذا فراهم می کنند. سرکه، لیمو، جوش شیرین، نمک و … از این قبیل مواد طبیعی هستند.

گرم نشدن غذا

همانطور که پیش تر گفتیم گرمایش مربوط به مگنترون است. با سوختن مگنترون تنها راهکار تعویض آن است. گرم نشدن غذا درون مایکروویو دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد. سوختن دیود و یا از کار افتادن آن و حتی از کار افتادن سوئیچ درب نیز از این قبیل دلایل هستند.

نچرخیدن صفحه گردان

صفحه گردان دو هدف اصلی را در مایکروویو دنبال می کند. اول اینکه با چرخش صفحه، گرما به خوبی هر سمت و سوی غذا را احاطه می کند. دوم نیز جذب انرژی مازادی است که از ماکروویو خارج می شود.

نچرخیدن صفحه گردان ماکروویو
نچرخیدن صفحه گردان ماکروویو

اگر صفحه گردان به درستی نچرخد، غذا به طور ناهموار گرم می شود. یعنی قسمتی از آن گرم و قسمتی دیگر سرد باقی می ماند. این مشکل مربوط به موتور دستگاه است که قابل تعویض می باشد. مشکل از یک ناحیه دیگر نیز می باشد. غالباً ناشی از مگنترون است که نتیجه آن صدای زمزمه و یا وزوز الکتریکی می باشد.

صدای مایکروویو

صداهایی مانند وزوز، زمزمه و خراشیده شدن، صداهایی هستند که نیاز به بررسی بیشتر دارند. موتور قدرت چرخش را برای صفحه گردان فراهم می کند. اگر موتور آسیب دیده باشد، دیگر این قدرت را برای چرخش صفحه گردان نخواهد داشت. همانطور که گفته شد صداها غالباً ناشی از مگنترون هستند.
پیش از تعمیر مایکروویو بهتر است صفحه گردان و قسمت های داخلی را به لحاظ کثیفی و فنی بررسی کنید. موتور صفحه گردان را به چرخش در می آورد. اگر برای موتور مشکلی بوجود آمده باشد، توانایی چرخش صفحه گردان را نخواهد داشت.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه

در طراحی درب ماکروویو قسمتی لعابی به صورت قاب در نظر گرفته شده است که به نظر می رسد بخشی از طراحی ظاهری است. این قاب که از جنس لعاب است به دستگاه کمک می کند تشخیص دهد درب باز یا بسته است.

خاموش شدن ناگهانی ماکروویو
خاموش شدن ناگهانی ماکروویو

گاهی بر اثر زنگ زدگی این قاب لعابی از بین میرود. زمانی که از بین برود، دیگر دستگاه توانایی تشخیص باز یا بسته بودن درب را نخواهد داشت. بنابراین با بستن درب هیچ عملیاتی برای گرم کردن غذا آغاز نخواهد شد.

تعمیر مایکروویو در البرز کرج با اینانلو سرویس

اینانلو سرویس در زمینه تعمیر لوازم خانگی در استان البرز کرج فعالیت می کند سابقه فعالیت ما بیش از 15 سال در کرج و سایر نقاط استان البرز است که با یاری خداوند و همکاری تکنسین های باتجربه موفقیت های بسیاری کسب نموده ایم. تکنسین ها و کارشناسان فنی به صورت یک مجموعه یا تیم در خدمت شما هستند. ما تمام نقاط استان البرز را پوشش می دهیم. بنابراین از بابت دریافت خدمات در تمامی نقاط این استان آسوده خاطر باشید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *