۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

/ تعمیر تصفیه آب در البرز کرج

اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر تصفیه آب در البرز کرج

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

تعمیر تصفیه آب در البرز کرج یکی از کارهایی است که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند و مشکلات این دستگاه را ساده تر از این حرفها می پندارند. اشتباه نکنید، این دستگاه نیز مانند سایر لوازم خانگی شما نیاز به توجه و رسیدگی دارد. اینانلو سرویس را دنبال کنید تا به شما بگوییم چگونه و چطور باید این کار را انجام دهید.

آنچه در مقاله تعمیر تصفیه آب در البرز کرج مطالعه خواهید کرد

 • تعمیر تصفیه آب در البرز کرج
 • آنچه پیش از تعمیر تصفیه آب باید بدانید
 • دستگاه کار نمی کند
 • دستگاه کار می کند اما آبی از شیر آب خارج نمی شود
 • آب تصفیه شده شور است
 • دستگاه لرزش شدید دارد
 • نشت آب در دستگاه تصفیه آب
 • کیفیت آب تغییر کرده
 • تعمیر تصفیه آب توسط شما
 • تعمیر تصفیه آب در البرز کرج با اینانلو سرویس
 • تعمیر تصفیه آب در البرز کرج

ساده ترین و روان ترین تعریف از دستگاه تصفیه آب این است. آب ورودی خانه شما را دریافت می کند، املاح ناسالم آن را می گیرد و آن را به آبی سالم و با کیفیت که قابل شرب باشد تبدیل می کند. این مراحل با استفاده از فیلترهای متعدد انجام می شوند که در هر مرحله هر فیلتر بخشی از این کار را به عهده می گیرد.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب
تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

زمانی که دستگاه در هر یک از این مراحل قادر به تصفیه آب نباشد، نشان می دهد مشکلی رخ داده است. آنگاه شما سراغ تعمیر تصفیه آب می روید. چه کسی باید این کار را به عهده بگیرد؟ اگر مشکل یک مشکل ساده و پیش و پا افتاده باشد، چرا تعمیرکار خبر کنید و هزینه ای اضافی متحمل شوید؟ شما می توانید برخی از این ایرادها را رفع کنید.

زمانی یک تکنسین را برای تعمیر تصفیه آب مطلع کنید که نه توان تشخیص مشکل و نه توان رفع آن را داشته باشید. تکنسین های اینانلو سرویس تعمیر تصفیه آب در البرز کرج و سایر نقاط استان را به صورت حرفه ای انجام می دهند.

آنچه که یک دستگاه تصفیه آب بیش از هر چیز به آن نیاز دارد سرویس دوره ای و تعویض به موقع فیلترها است. اگر شما در موعد مقرر فیلترها را تعویض کنید و هر چند وقت یکبار دستگاه را سرویس کنید، کمتر با مشکلات ناشناس روبرو می شوید.

آنچه پیش از تعمیر تصفیه آب باید بدانید

برویم سراغ اتفاقاتی که پیش از تعمیر تصفیه آب با آنها روبرو می شوید. تکنسین های اینانلو سرویس برخی از این اتفاقات که از دید بسیاری از افراد ساده به نظر می رسند را با شما مطرح خواهند کرد.

دستگاه کار نمی کند

به نظر می رسد بدترین اتفاق در زندگی شما افتاده و بدتر از این نمی توانست باشد! باید دلیل آن را کمی ساده تر ببینیم و مشکل شاید از پریز برق، دو شاخه دستگاه و یا حتی برق خانه شما باشد. خیلی ساده می توانید یک برقکار را مطلع کنید تا به منزل شما مراجعه کند و مشکل را به سادگی حل کند.

خیلی ساده بود و اصلاً هیچ ارتباطی به دستگاه نداشت. اگر و اگر مشکل از برق نبود، به نظر می رسد اوضاع بیخ دارتر از این حرفها باشد. اگر به دلیل اتصالات برق نباشد، می تواند بر اثر وجود مشکل در منبع تغذیه و یا سیستم داخلی دستگاه باشد.

دستگاه کار می کند اما آبی از شیر آب خارج نمی شود

این ایراد از اساس از منبع آب است. منبع آب کنار فیلترها نصب می شود که آب را درون خود نگهداری کند. درون آن یک تیوپ قرار دارد که به انتقال آب به سمت شیر آب کمک می کند.

در واقع هوایی که درون این تیوپ وجود دارد باعث این اتفاق می شود. اگر هوای درون تیوپ کاهش پیدا کند، آب یا ضعیف تر به سمت شیر آب هدایت می شود یا کلاً به شیر آب منتقل نمی شود.

خارج نشدن ۀب از شیر دستگاه تصفیه
خارج نشدن ۀب از شیر دستگاه تصفیه

رفع چنین مشکلی خیلی ساده است. تنها برخی ابزارها را برای این کار نیاز دارید. یک پمپ هوا که برای هواگیری چرخ های دوچرخه از آن استفاده می کنید، برای این کار کافی است.

یک سوراخ زیر منبع قرار دارد. می بایست از این قسمت هواگیری را انجام دهید. البته اندازه آن هم خیلی مهم است. با توجه به درجه بندی که دستگاه تصفیه آب دارد می توانید این تنظیم را انجام دهید.

آب دستگاه شور است

به نظر شما مشکل از چیست؟ تعویض فیلتر اول یا فیلتر الیافی انجام نشده است. این فیلتر باید ماهی یکبار تعویض شود. هر چند در کنار این فیلتر، فیلترهای دیگر نیز می بایست در موعد مقرر تعویض شوند. فیلترهایی مانند فیلتر دوم و سوم که هر دو زغال هستند و موجب شیرینی آب می شوند، هر شش ماه و هر یکسال باید تعویض شوند.

شور بودن آب پس از تصفیه
شور بودن آب پس از تصفیه

دستگاه لرزش شدید دارد

تکان ها و لرزش هایی که ممکن است دستگاه داشته باشد، مربوط به بخش فنی آن است. سیم کشی هایی که در ناحیه پشتی فیلتر ممبران قرار دارند. این نواحی باید به طور دقیق بررسی شوند. از سویی دیگر پمپ دستگاه ممکن است توانایی های خود را از دست داده باشد. اگر پمپ دچار مشکل شده باشد، تکان های شدیدی به دستگاه منتقل می کند که به نحوی پس اتفاقات آن لرزش های شدید می باشد.

لرزش دستگاه تصفیه آب
لرزش دستگاه تصفیه آب

نشت آب در دستگاه تصفیه آب

اگر فیلترها را هنگام تعویض با استفاده از آچار مخصوص خود محکم نکنید، انتظار آن میرود که نشت آب را شاهد باشیم. یکی از تبعات نشت آب، اتصالی دستگاه است. هر چند دستگاه تصفیه آب غالباً یا دارای پایه است یا بر روی دیوار نصب می شود. بنابراین خطر اتصالی از سیلی که شما در کابینت و از بین رفتن آن متحمل خواهید شد، کمتر است.

از سویی دیگر نشت آب از دستگاه تصفیه آب می تواند از شلنگ ها و منبع آب باشد. این به نوعی مربوط به تغییر تنظیمات منبع است که با استفاده از اهرم بالای منبع انجام می شود.

کیفیت آب تغییر کرده است

تغییر کیفیت آب در دستگاه تصفیه مستقیماً مربوط به فیلتر ممبران است. البته در صورتی که با تعویض سه فیلتر اول همچنان کیفیت آب ضعیف باشد، باید به فیلتر ممبران شک کرد. پس از ممبران فیلترهایی مانند مینرال و پست کربن قرار دارند که این فیلترها شاید تا 10 سال بعد هم مشکلی پیدا نکنند.

کیفیت آب در دستگاه تصفیه آب
کیفیت آب در دستگاه تصفیه آب

حتی فیلتر ممبران نیز تعویض مکرر نیاز ندارد. البته این موضوع تا اندازه بسیار زیادی به آب منطقه ای شما مربوط می شود. آب منطقه شما اگر املاح بسیار زیادی داشته باشد و به شدت آلوده باشد، این فیلتر نیاز به تعویض مرتب دارد. آن هم پس از دو سال که دیگر توانایی گرفتن این املاح را نداشته باشد.

تعمیر تصفیه آب توسط شما

طرحی که اینانلو سرویس برای شما دارد تعمیر تصفیه آب توسط مشتری است. چرا کارهای ساده و پیش وپاافتاده را شما یاد نگیرید؟ ما این خدمات را به شما ارائه می دهیم اما آن دسته از مشتریانی که علاقه زیادی به تعمیر تصفیه آب دارند و از سوی دیگر علاقه زیادی به مسائل اقتصادی دارند، از این طرح استقبال کرده اند. برویم تک تک اتفاقاتی که باید رعایت کرد تا به تعمیر تصفیه آب توسط نرسیم را با هم دنبال کنیم. شما هم می توانید تعمیر دستگاه تصفیه آب را به شخصه انجام دهید، اگر و اگر:

 • بدانید چطور باید فیلترها را تعویض کنید
 • اگر اطلاعات کافی در مورد دستگاه تصفیه آب داشته باشید.
 • اگر تعویض تیوپ را بدانید.
 • اگر هواگیری منبع آب را بدانید.
 • اگر اپیدمی هایی که این دستگاه با آن روبرو است را بشناسید.

همه این اگرها نیاز به آموزش دارند که اینانلو سرویس در برنامه های بعدی آنها را به شما آموزش می دهد. ما به شما کمک می کنیم هزینه های سربار زندگی خود را کاهش دهید.

تعمیر تصفیه آب در البرز کرج با اینانلو سرویس

در البرز کرج و سایر نقاط البرز در کنار شما هستیم تا خدماتی از قبیل تعمیر تصفیه آب، تعمیر لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید، تعمیر کولر گازی، تعمیر جاروبرقی و تعمیر مایکروویو را به شما البرزنشینان عزیز ارائه دهیم.

ما مفتخر هستیم که به مشتریان خود بهترین ها را ارائه می دهیم تا مشتری دغدغه خرابی لوازم خانگی را نداشته باشد. حضور تکنسین در محل یک امتیاز برای شما به حساب می آید. تکنسین در محل عیب یابی دستگاه را انجام می دهد. در صورتی که مشکل دستگاه را بتواند در محل انجام داد، فوراً تعمیرات انجام می شود. در صورتی که اقدامات جدی تر مورد نیاز باشد، دستگاه به کارگاه اینانلو سرویس منتقل خواهد شد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *