۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

هر آنچه که باید از تعمیر موتور جاروبرقی بدانید
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

هر آنچه که باید از تعمیر موتور جاروبرقی بدانید

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱ بهمن ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

موتور به منزله ی قلب دستگاه جاروبرقی شناخته می‌ شود. در واقع قدرت، توان و مکش جاروبرقی تا حد زیاد و قابل‌ توجهی به موتور آن بستگی دارد.

وجود جزئی ترین مشکل در موتور جاروبرقی باعث اختلال در عملکرد دستگاه می‌ شود. در چنین شرایطی تعمیر موتور جاروبرقی، در مراکز مجاز تعمیر لوازم خانگی الزامیست.

فایل صوتی مقاله هر آنچه که باید از تعمیر موتور جاروبرقی بدانید.

علل خرابی موتور جاروبرقی استفاده مداوم و بی وقفه از جاروبرقی
بالا رفتن استهلاک موتور جاروبرقی
فشار سنگین و ضربه به موتور
وارد شدن گرد و غبار به موتور

عدم توجه به تعمیر موتور جارو برقی

خرابی موتور جاروبرقی نیازمند رسیدگی سریع می باشد. بی‌ توجهی به ایرادات و مشکلات موتور جاروبرقی هزینه‌ های سنگین تعویض موتور یا خرید یک دستگاه جدید را در بر خواهد گرفت.
عوامل مختلف و متعددی از جمله خراب شدن قطعات به دلیل استفاده مداوم، گیر کردن اشیا، بالا رفتن استهلاک دستگاه و… باعث خرابی و نیاز به تعمیر موتور جارو برقی می شوند.

بعضی از مشکلات و خرابی های موتور را می توان به سرعت برطرف کرد. برای مثال اتصالات سیم شکسته موتور جاروبرقی را می توان با لحیم کاری ثابت کرد. گرد و غبار داخل موتور را به راحتی میتوان تمیز کرد اما جدی نگرفتن تعمیر موتور جارو برقی باعث خرابی های اساسی تر خواهد شد. در نتیجه بهتر است  برای تعمیر موتور جاروبرقی هر چه سریعتر اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی و نحوه ی تمیز کردن آن

 

تعمیر جاروبرقی
تعمیر جاروبرقی

اجزای تشکیل‌ دهنده موتور جارو برقی

تعمیر موتور جاروبرقی نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد. در نتیجه فقط کسانی که به‌ طور کامل با قطعات فرعی و اصلی موتور آشنایی دارند، باید برای تعمیر آن اقدام کنند. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر موتور جاروبرقی نکنید و با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا در اسرع وقت به تعمیرات آن بپردازند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده موتور جاروبرقی عبارت‌ اند از

 • بلبرینگ
  در انتها و ابتدای موتور جاروبرقی دو عدد بلبرینگ تعبیه شده است که خرابی آن‌ها سبب ایجاد صدای ناهنجار می‌شود.
 • کلکتور
  کلکتور موتور جاروبرقی یک صفحه چرخان است که به وسیله ی یک میله نازک درون بلبرینگ‌ها ثابت خواهد شد.
 • سیم‌پیچ
  سیم‌پیچ موتور، با ایجاد خاصیت آهن‌ربایی باعث گردش کلکتور می‌شود.
 • زغال
  زغال سبب ایجاد جرقه شده و وظیفه اتصال برق به کلکتور را برعهده می گیرد.
 • پروانه
  پروانه موتور جاروبرقی سبب ایجاد مکش می‌شود.
 • سنسور دما یا ترموستات
  این قطعه با بالا رفتن دمای دستگاه، برق را قطع می کند. با استفاده از این روش، از داغ شدن موتور جاروبرقی جلوگیری می کند.

تمامی موتور های جارو برقی از قطعات یکسان تشکیل شده اند. در نتیجه اگر قصد تعمیر موتور جارو برقی پارس خزر، سامسونگ، ال جی ، بوش و… را دارید، در هر صورت باید کلیه این قطعات عیب‌یابی و در صورت نیاز، تعویض یا تعمیر شوند. در صورت نداشتن مهارت کافی برای تعمیر موتور جاروبرقی، این کار را به متخصصان اینانلو سرویس بسپارید و در کمترین زمان، دستگاه را سالم تحویل بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر جاروبرقی در البرز کرج

زمان تعمیر موتور جاروبرقی
زمان تعمیر موتور جاروبرقی

چه زمانی نیاز به تعمیر موتور جاروبرقی می باشد؟

 • کاهش مکش
 • بوی سوختگی
 • صدای ناهنجار
 • خاموش شدن دستگاه حین کار

بالا رفتن استهلاک و تعمیر موتور جاروبرقی


اغلب جاروبرقی هایی که مدت زمان زیادی از آن استفاده شده است، بعد از مدتی دچار خرابی های متعدد شده و کارایی خود را از دست می دهند. به همین خاطر باید برای کارایی بهتر به سرویس دوره ای و تعمیر موتور جارو برقی بپردازید.

وارد شدن ضربه و فشار سنگین و تعمیر موتور جارو برقی

فشار سنگین و ضربه از دیگر علل خرابی موتور جاروبرقی می باشد. گاهی ممکن است جاروبرقی به دلیل افتادن از ارتفاع یا برخورد به جایی دچار مشکل شود. همچنین قرار گیری جسم سنگین روی جاروبرقی ممکن است باعث فشار به موتور جاروبرقی و شکستگی موتور و قطعات دیگر آن خواهد شد. در چنین شرایطی بهتر است با نمایندگی های معتبر برای تعمیر موتور جاروبرقی تماس بگیرید.

ورود گرد و غبار و تعمیر موتور جاروبرقی

 • در صورت وارد شدن گرد و غبار به موتور جاروبرقی، به پروانه، بالشتک و دیگر قطعات موتور آسیب می بیند.
 • استفاده از کیسه زباله نامرغوب یا پاره شدن کیسه جارو برقی، سبب عبور گرد و غبار از کیسه و واردشدن آن به موتور می شود.
 • همچنین اگر کیسه جاروبرقی به درستی نصب نشود و جاپاکتی در جای خود قرار نگیرد، گرد و غبار وارد موتور می شود.
 • شستن بیش از اندازه یا کثیف شدن فیلتر باعث ورود گرد و خاک به موتور می شود.

به نظافت فیلتر و تعویض به موقع کیسه جاروبرقی اهمیت دهید. اگر فیلتر قابل شستشو است، بیشتر از 5 دفعه آن را نشویید و حتما از آب سرد استفاده کنید. اگر هم قابل شستشو نیست، با سشوار غبارگیری یا تعویض نمایید.

خرابی و تعمیر موتور جاروبرقی
خرابی و تعمیر موتور جاروبرقی

چه زمانی موتور جارو برقی نیاز به تعمیر دارد؟

 • کم شدن مکش جارو برقی

یکی از علائمی که نشان دهنده ی زمان تعمیر موتور جارو برقی شما است، کم شدن مکش جاروبرقی می باشد. کم شدن مکش جاروبرقی سبب کاهش کارایی آن می شود که این یکی از نشانه های خرابی موتور است. در نتیجه بهتر است در صورت کم شدن مکش برای تعمیر موتور جاروبرقی اقدام کنید‌. می توانید از طریق سایت ثبت درخواست نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.

 • بوی سوختن از موتور جارو برقی

هرگاه احساس کردید جاروبرقی شما با بوی سوختگی همراه است، به سرعت دستگاه را از پریز بکشید و با اینانلو سرویس تماس بگیرید. ممکن است بوی سوختگی به دلیل سوختن یا خرابی موتور جارو برقی باشد.در نتیجه باید در صورت استشمام بوی سوختگی، برای تعمیر موتور جارو برقی اقدام کنید.

 • صدای زیاد موتور جارو برقی

موضوع دیگری که نشان دهنده زمان تعمیر موتور جارو برقی است، صدای ناهنجار جاروبرقی می باشد. در مواقعی ممکن است احساس کنید که صدای جاروبرقی غیر طبیعی است. احتمال دارد  یکی از اجزای موتور خراب شده و نیاز به تعمیر موتور جاروبرقی باشد.در نتیجه بعد از زیاد شدن ناگهانی صدا فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

 • خاموش شدن موتور جاروبرقی در حین استفاده

قطعاً یکی از دلایلی که موجب خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود، خرابی موتور آن است. به همین خاطر بهتر است تعمیرات موتور جاروبرقی را هرچه سریع تر انجام دهید تا بتوانید مجدداً از جاروبرقی برای نظافت منزل استفاده کنید.

اینانلو سرویس، بهترین مرکز برای تعمیر موتور جاروبرقی

جاروبرقی دستگاه بسیار حساسی می باشد و تعمیرات آن باید توسط کسانی که از تجربه و مهارت بالا برخوردار هستند، انجام گردد. اگر جاروبرقی‌ شما  خراب شده و نیاز به تعمیر موتور جاروبرقی دارید، با اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس از بزرگترین تعمیرگاه های مجاز در استان البرز است که در تمامی مناطق مهرشهر، طالقان، جهانشهر، مشکین دشت، فردیس، نظرآباد و… خدمات پس از فروش  انواع لوازم خانگی را انجام می دهد. این مجموعه نمایندگی رسمی 130 برند لوازم خانگی از جمله بوش، ال جی، پارس خزر، ناسیونال، پاکشوما، سامسونگ و… می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields