۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بوق زدن یخچال و آلارم یکسره آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بوق زدن یخچال و آلارم یکسره آن

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۴ دی ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

بوق زدن یخچال فریزر و ساید بای ساید یکی از مشکلات رایجی می باشد که در بسیاری از مواقع باعث نگرانی می شود. مخصوصا اگر برای چند ثانیه صدای بوق به گوش برسد و بعد صدا قطع و دوباره تکرار شود.

فایل صوتی مقاله بوق زدن یخچال و آلارم یکسره آن

بوق یخچال نوعی آلارم یا اخطار می باشد که نشان دهنده خرابی قطعات داخلی یخچال است. بوق زدن یخچال می‌تواند ناشی از بروز یک مشکل فنی کوچک در یکی از قسمت های یخچال باشد که به راحتی به وسیله خود شما، قابل حل شدن است. آلارم یکسره می تواند ناشی از بروز یک اختلال جدی در سیستم باشد که اگر به وسیله تکنسین حرفه‌ای برطرف نشود، ممکن است خسارت‌های جدی به دستگاه وارد سازد.

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی بیش از 130 برند همچون ال جی، سامسونگ، هایسنس، پارس، دیپوینت، امرسان، نیکسان، آرچلیک، هیمالیا، کنوود، دوو، سونیا و اسنوا و … با مناسب ترین قیمت مشکل بوق زدن یخچال را برطرف می کند.

علت بوق زدن یخچال
علت بوق زدن یخچال

دلایل اصلی بوق زدن یخچال

 • بوق زدن یخچال به علت باز بودن درب

بوق زدن یخچال فریزر نوعی اخطار می باشد تا از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری کند. باز ماندن درب یخچال یکی از اصلی ترین دلایلی می باشد که باعث میشود یخچال بوق بزند. در بیشتر مواقع ممکن است کودکان درب را برای مدت طولانی باز بگذارند و سایر افراد خانواده فراموش کنند درب را ببندند.

باز بودن بیش از حد درب یخچال باعث کاهش دمای داخل کابین می شود، به همین دلیل کمپرسور باید برای مدت طولانی روشن باشد تا دستگاه مجدد به سرمایش مطلوب برسد. باز ماندن درب در نهایت منجر به کاهش طول عمر مفید یخچال خواهد شد. پخش شدن صدای آلارم ممتد از یخچال نوعی هشدار است تا کاربر درب را هر چه سریع تر ببندد.

 • صدای آلارم ممتد، تراز نبودن یخچال است

ممکن است در هنگام نصب یا جابجایی یخچال، به نحوه قرار گرفتن آن روی سطح زمین توجه نشود. به همین دلیل عدم تراز یخچال فریزر مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد. به عنوان مثال، اگر یخچال فریزر روی سطح ناهموار قرار بگیرد، درب آن به درستی بسته نمی شود.

اگر به دنبال دلیل بوق زدن یخچال هستید، بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا دستگاه روی زمین به صورت  تراز قرار گرفته است یا خیر؟ اگر تراز نبود با تنظیم پایه ها می توانید ایراد را رفع کنید و صدای آلارم قطع میشود.

 •      وجود ایراد در لاستیک دور درب

ممکن است در ظاهر درب یخچال کاملا بسته باشد، اما صدای بوق از آن به گوش میرسد. در این موقعیت بهتر است وضعیت لاستیک دور درب چک شود. لاستیک دور درب یخچال به مرور زمان کمی خشک می شود و بخش هایی از آن ممکن است به خوبی روی لبه درب قرار نگیرند و به همین علت درب کاملا بسته نخواهد شد. بسته نشدن درب باعث بوق زدن یخچال می شود.

مشاهده نمایید: نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال

 • بوق زدن یخچال فریزر به دلیل خرابی سنسور درب

یخچال فریزرهای نسل جدید سنسورهای بسیار کوچک روی درب دارند که باز و بسته بودن آن را تشخیص می دهند. این سنسورها به محض تشخیص باز بودن درب به برد اطلاع می دهند و پس از گذشت چند دقیقه صدای بوق پخش می شود. اگر سنسور خراب شود باز بودن درب به اشتباه تشخیص داده می شود.

در این شرایط ابتدا باید بررسی شود که آیا درب به درستی بسته شده است یا خیر؟ اگر درب بسته باشد، تکنسین سنسور را بررسی می کند و در صورت نیاز آن را تعویض خواهد کرد.

مشاهده نمایید: خرابی سنسور یخچال فریزر و تعمیر آن

 

بوق زدن یکسره یخچال
بوق زدن یکسره یخچال
 • صدای آلارم یخچال به علت خرابی برد

در حالت کلی هر یک از قطعات داخلی دستگاه که به اشتباه تشخیص دهد درب باز است، باعث بوق زدن یخچال می شوند. برد که مغز یخچال است و فرمان ها را برای سایر قطعات ارسال می کند، در صورت خراب شدن سیم کشی برد نیز ممکن است آلارم به اشتباه فعال شود.

در شرایطی که درب بسته و دمای داخل کابین نیز استاندارد باشد تنها دلیل بوق زدن یخچال، خرابی برد است. توجه داشته باشید که این قطعه باید توسط تعمیرکار متخصص و حرفه ای تعمیر شود.

مشاهده نمایید: خرابی برد یخچال و تعمیر آن

 •  پر بودن داخل یخچال و فریزر بیش از حجم استاندارد

در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل عدم رعایت چیدمان مناسب و پر کردن بیش از اندازه طبقه ها، درب یخچال و فریزر بسته نشود. علاوه بر آلارم درب، پر بودن بیش از اندازه طبقات یخچال و فریزر باعث می شود جلوی فن مسدود شده و سرمایش به درستی جریان نداشته باشد. لذا کمپرسور برای مدت طولانی کار می کند تا دمای دستگاه را کاهش دهد و به همین دلیل بوق زدن یخچال رخ خواهد داد.

مشاهده نمایید: خرابی کمپرسور یخچال و تعمیر آن در استان البرز

 • افزایش دمای یخچال فریزر

علاوه بر موارد ذکر شده افزایش دمای داخل کابین نیز می تواند دلیل بوق زدن یخچال باشد. لذا هر موضوعی که باعث شود دمای داخل یخچال و فریزر بیش از مقدار استاندارد آن شود و این مشکل رفع نشود باعث فعال شدن آلارم خواهد شد.

برای مثال، قطعی برق یکی از موارد رایجی می باشد که در اتفاق افتادن این شرایط موثر است. باز و بسته شدن زیاد درب، قرار گرفتن یخچال کنار لوازم گاز سوز از جمله موارد تاثیر گذار در بوق زدن یخچال هستند.

 • بوق زدن یخچال به دلیل خرابی ترموستات

ترموستات از قطعات بسیار مهم داخل یخچال فریزر می باشد که وظیفه اصلی آن، اندازه گیری دما و ارسال اطلاعات به برد برای روشن و خاموش کمپرسور است. اگر این قطعه خراب شود، ممکن است دمای داخل کابین به اشتباه تشخیص داده شده و موتور برای مدت طولانی روشن بماند. به همین دلیل یخچال بوق میزند و صدای آلارم آن در مورد خرابی قطعات داخلی هشدار می دهد.

 • یخ زدن لوله های اواپراتور

یخ زدگی لوله های اواپراتور نیز می تواند دلیل بوق زدن یخچال الکترواستیل، پارس، دیپوینت ،هیمالیا، سامسونگ و… باشد. هنگام یخ زدن این لوله ها کمپرسور برای مدت طولانی روشن خواهد بود ولی هوای درون کابین همچنان گرم است. به دلیل فشار زیادی که در این شرایط به کمپرسور وارد می شود و علی رغم روشن بودن طولانی دما کاهش پیدا نمی کند، آلارم فعال می شود و دستگاه بوق می زند.

 • نشتی گاز به دلیل بوق زدن یخچال

با کم شدن گاز و نشت آن نیز دمای داخل کابین زیاد می شود. برای جبران این شرایط کمپرسور روشن شده و طولانی مدت کار می کند. به همین دلیل ممکن است صدای بوق یخچال به گوشتان برسد و تنها راه حل برای رفع این آلارم شارژ گاز توسط تعمیرکار با تجربه خواهد بود.تکنسین های اینانلو سرویس شارژ گاز انواع برند ها به صورت دقیق و حرفه ای انجام می دهند.

مشاهده نمایید: شارژ گاز یخچال فریزر در کرج

 • سنگینی بیش از حد درب یخچال

درب یخچال از حجم محدودی برای قرار گرفتن اشیائی مثل بطری آب، تخم مرغ، دارو و … برخوردار است. لذا اگر درب آن بیش از حد معمول و مجاز سنگین شود، ناخودآگاه پس از گذشت چند دقیقه درب باز می‌شود و باعث بوق زدن دستگاه می گردد.

انجام سرویس های دوره ای برای افزایش طول عمر دستگاه

اگر میخواهید بدانید که چرا صدای بوق یخچال قطع نمی شود و آلارم آن به طور مداوم فعال است، بهتر است با نحوه استفاده صحیح از دستگاه آشنا شوید. عدم استفاده درست از یخچال فریزر، باز گذاشتن درب برای طولانی مدت، پر شدن بیش از اندازه طبقه ها و تراز نبودن دستگاه می توانند علت اصلی این مشکل باشند.

مشاهده نمایید: سرویس دوره ای لوازم خانگی در استان البرز

علاوه براین با سرویس دوره ای یخچال می توانید از آسیب های احتمالی قطعات داخلی آن جلوگیری کنید. پس از ثبت درخواست تعمیر یا سرویس دوره ای تکنسین های اینانلو سرویس در کمترین زمان به محل اعزام و تعمیر لوازم خانگی در محل را برای شما انجام می دهند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields