۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی برد یخچال و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی برد یخچال و تعمیر آن

خواندن این مقاله 10 دقیقه طول میکشد
۲۶ دی ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

با پیشرفت روزمره ی علم و تکنولوژی، طراحی و تولید لوازم خانگی هم تغییرات بسیار زیادی داشته است. این تغییرات شامل جایگزین شدن قطعات الکترونیکی به جای قطعات مکانیکی قدیمی است.

فایل صوتی مقاله خرابی برد یخچال و تعمیر آن

در یخچال‌ها هم این تغییرات، به شکل حذف ترموستات و کنترل کننده‌ های مکانیکی و جایگزین شدن مدارهای الکترونیکی به جای آنها بوده است. برد یخچال هم یکی از این تغییرات است. از قطعات مهم و کلیدی در یخچال فریزرها برد آنها می‌باشد. خرابی برد یخچال  و‌ مشکل در این قطعه می‌تواند به طور کلی عملکرد دستگاه را مختل کند.

یکی از مهم‌ترین بخش های یخچال‌ فریزر که جز لوازم خانگی  ضروری و جدایی‌ناپذیر آشپزخانه‌ تبدیل شده، برد الکترونیکی آن‌ها می‌باشد. خرابی برد در بعضی از یخچال‌های هوشمند به صورت کد خطا در صفحه‌ی نمایشگر ظاهر می‌شود و در انواع دیگر یخچال‌ها با علائمی همراه است که نشان‌دهنده خرابی  برد دستگاه است.

کارکرد برد یخچال

برد الکترونیکی یخچال عملکردی شبیه به مغز انسان دارد. در واقع وظیفه اصلی برد یخچال، کنترل سیکل تبرید کمپرسور و یخ زدایی برای یخچال است. زمانی که یخچال به سرما سازی نیاز پیدا می‌کند، برد الکترونیکی ولتاژ برق را به طرف کمپرسور و فن‌ها می فرستد و این عملکرد را ممکن می‌سازد. این روند، به‌درستی فرایند یخ زدایی را مدیریت خواهد کرد.

هر آنچه در قطعات یخچال آسیب ببیند، می تواند دلیلی بر خرابی برد یخچال باشد. برای مثال اگر عملکرد کمپرسور با اختلال مواجه شود یا رله استارت مشکل پیدا کند، فن کار نکند، چراغ یخچال روشن نشود، همگی نشانه‌هایی از خرابی برد یخچال فریزر است.

برد یخچال
برد یخچال

چگونگی تنظیم دما توسط برد یخچال

برای تنظیم کردن دما کاربر دمای یخچال را روی یک درجه تنظیم می‌کند. سپس سنسور، دمای داخل یخچال را اندازه گیری کرده و به برد اطلاع می‌دهد. اگر دمای داخلی یخچال بیشتر از دمای تعیین شده توسط کاربر باشد، برد دستور روشن شدن کمپرسور را خواهد داد.

کمپرسور هم تا زمانی که دما به مقدار تعیین شده نرسد کار می‌کند. سپس کمپرسور خاموش می شود. اگر برد خراب شود همه ی این مراحل با مشکل مواجه خواهد شد.

مشاهده نمایید: خرابی کمپرسور یخچال و تعمیر آن در استان البرز

وظیفه و عملکرد برد یخچال‌ فریزرها

تمام قطعات و فعالیت‌ هایی که در یخچال‌ انجام می شود، تحت فرمان برد یخچال  هستند. یعنی هیچ قطعه‌ای کار نمی کند مگر به فرمان برد دستگاه. اگر یخچال و کارکرد آن را به بدن یک انسان تشبیه کنیم، برد یخچال حکم مغز انسان را دارد که اعضای دیگر را کنترل می‌کند. بردها با توجه به اطلاعاتی که از سنسورها می گیرند، فعالیت‌های یخچال را کنترل می‌کنند. این سنسورها دو مدل هستند و هر کدام وظایف مختلفی را انجام می دهند.

مهمترین نشانه‌های خرابی برد یخچال

 • روشن نشدن یخچال 
 • ایجاد برفک و یخ 
 • مشکل در عملکرد فن کندانسور 
 • تولید صدای غیر عادی و عجیب از موتور 
 • سرد و گرم شدن بیش از حد یخچال 
 • خلل در فرایند یخ زدایی از مهمترین نشانه‌های خرابی برد یخچال 
 • نمایش کد خطای مربوط به خرابی برد یخچال بر روی صفحه نمایشگر

علت خرابی برد یخچال‌

بردها جز قطعات مهمی هستند که نیاز به مراقبت زیادی دارند. سه عامل مهمی که باعث خرابی برد یخچال می‌شودبه شرح زیر است.

 •  نوسان برق

وجود نوسانات برق و بالا و پایین شدن ولتاژ جریان برق در لوازم‌ خانگی می‌تواند باعث خرابی برد آن‌ها شود. برای محافظت از برد یخچال‌ها بهتر است آن‌ها را مستقیماً به پریز برق وصل نکنیم. استابلایزر استاندارد خانگی از آسیب های ناشی از نوسان برق جلوگیری می کند. هزینه ای که مشتری برای تهیه استابلایزر می پردازد به صرفه تر از هزینه های خرابی دستگاه است. اینانلو سرویس بهترین استابلایزر استاندارد خانگی را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان می گذارد.

 • وجود ایراد در قطعات یخچال

بعضی مواقع ارور هایی بر روی صفحه نمایشگر یخچال نشان داده‌ می‌شود که کاربران دستگاه به آن توجهی نمی‌کنند. این عدم توجه می‌تواند باعث آسیب به قطعات دیگر یخچال مثل برد دستگاه بشود. در صورتی که در ابتدا مشکل اولیه به راحتی و با هزینه کمتری قابل حل بود. پس هیچ کد خطایی را بی‌اهمیت ندانید.

 • برخورد رطوبت با برد

اصلی ترین علت خرابی برد یخچال برخورد آب با آن‌ می‌باشد. خیلی از خانم‌ها هنگام شستشوی یخچال یا خانه‌تکانی‌های عید، به این عامل توجه نمی‌کنند و باعث سوختن برد می شوند. پس هنگام استفاده از آب در اطراف یخچال حتماً دقت کنید که آب به برد یخچال نفوذ نکند.

 •  وصل کردن یخچال فریزر به پریز مشترک با لوازم دیگر

توجه داشته باشید چون یخچال فریزر دائم به برق وصل می باشد یعنی همیشه برد آن در حال کار کردن می باشد. هنگامی که لوازم دیگر آشپزخانه مانند لباسشویی, ظرفشویی و مایکروفر را به پریز مشترک با یخچال می زنید. در هر بار استفاده از آن لوازم، جریان برق اضافی از پریز و کابل ها ی مرتبط با  آن وارد یخچال می شود. می توان گفت این کار برای سلامت برد یخچال مانند سم است و سلامت برد را در دراز مدت به خطر می اندازد.

 طول عمر مفید یخچال

طول عمر یخچال میتواند در خرابی برد یخچال  تاثیر گذار باشد و رابطه مستقیمی با کیفیت قطعات به کار رفته در برد دارد. استفاده از استابلایزر استاندارد خانگی جهت محافظت از دستگاه های داخل منزل بهترین راه جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی به برد می باشد.

علائم خرابی برد انواع یخچال‌

در صورت خرابی برد یخچال‌ها، ارور های مخصوصی نشان‌ داده‌ می‌شود. این ارور ها در هر برندی متفاوت می‌باشد و لازم است که برای اطلاع از آن‌ها به یوزر منوال دستگاه خود مراجعه کنید. در صورت خرابی  برد یخچال فریزر با نمایندگی مجاز و رسمی تماس بگیرید. موارد زیر ارور های مربوط به خرابی برد بعضی از برند‌ها می باشد.

تاثیر عملکرد برد یخچال بر سایر قسمت های یخچال

برد الکترونیکی در یخچال‌ نقش مغز دستگاه را دارد. عملکرد نامناسب هر کدام از قطعات اصلی و مهم یخچال، ممکن است مربوط به خرابی برد باشد.

تاثیر عملکرد برد  بر فن یخچال

این قطعه وظیفه خنک کردن یخچال را به عهده دارد. در ساختار فن پره‌هایی قرار دارند که این پره‌ها به صورت چرخشی حرکت می‌کنند. به این صورت هوا به جریان می‌افتد، هوای راکد جابه‌جا شده و هوای خنک و تازه جایگزین آن می‌شود.

فن یخچال انواع مختلفی دارد.

 1. فن کمپرسور

این فن وظیفه خنک کردن کمپرسور یا همان موتور یخچال را به عهده دارد. وقتی کمپرسور شروع به کار می‌کند این قطعه شروع به کار میکند. فن کمپرسور دمای موتور یخچال را متعادل نگه‌ می‌دارد و از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری می‌کند.

 1. فن اواپراتور

فن اواپراتور هوای گرم داخل یخچال را خارج کرده و هوای تازه و خنک را جایگزین می‌کند.

 1. فن اینورتر

وقتی دمای یخچال به حد مورد نظر می‌رسدف فعالیت این فن کاملا متوقف نمی‌شود. در این شرایط این قطعه با صرف انرژی کمتری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تاثیر عملکرد برد بر کمپرسور یخچال

اجزای تشکیل دهنده کمپرسور میل لنگ، پیستون و سوپاپ است.  با چرخش میل لنگ، سوپاپ‌ها به حالت باز و بسته در می‌آیند. با این کار، گاز یخچال وارد لوله و سیلندر مخصوص یخچال می‌شود. سپس گاز به صورت رفت و برگشت در لوله‌ها حرکت می‌کند. با حرکت مداوم گاز در لوله‌ها، عمل سرمایش انجام می‌شود. در واقع کمپرسور، گاز یخچال را درون لوله‌های اواپراتور به گردش درمی‌آورد و سپس فشرده می‌کند. گاز یخچال به کندانسور می‌رود، در آنجا خنک می‌شود و حالت مایع به خود می‌گیرد. سه لوله روی بدنه کمپرسور وجود دارد. لوله شارژ گاز، لوله رفت و لوله برگشت. فرایند سرما سازی با چرخش گاز در این سه لوله ادامه پیدا می‌کند. صدور تمامی این دستورها از جانب برد صورت میگیرد.

تاثیر عملکرد برد بر المنت یخچال

با گذر زمان لوله‌های اواپراتور یخچال دچار برفک می‌شوند. این برفک‌ها به مرور زمان یخ می‌زنند. وقتی لوله‌های اواپراتور دچار انجماد می‌شوند گاز یخچال نمی‌تواند از لوله‌های اواپراتور عبور کند. هیتر المنت، برفک روی لوله‌ها را از بین می‌برد و فرایند سرمایش دوباره انجام می شود. از انواع رایج هیتر المنت می توان میله فلزی، میله پوشانده شده با نوار آلومینیومی و سیم داخل لوله شیشه‌ای را نام برد. برخی از یخچال‌ها حجم بیشتر و توان بالاتری دارند. در این مواقع هیتر المنت هم باید بالتبع توان بیشتری داشته باشد. 

تاثیر عملکرد برد بر یخ‌ساز یخچال

برای آغاز فرایند یخ‌سازی از یک شلنگ یا لوله استفاده می‌شود. یک سر شلنگ به لوله آب شهری و سر دیگر آن به پشت یخچال در قسمت شیر ورودی آب وصل می‌شود. وقتی دمای یخچال به درجه‌ی مناسبی برای یخ‌سازی برسد. جریان آب از شیر ورودی آب وارد یخ‌ساز می‌شود. از طریق لوله‌های کوچکی که در این قسمت وجود دارد آب به قالب یخ‌ساز منتقل می‌شود. پس از انجماد آب، یخ‌ساز یخ‌های تولید شده را داخل مخزن می‌ریزد. چرخه تولید یخ به همین شکل ادامه می‌یابد تا زمانی‌ که مخزن یخ پر شود. تمامی دستورات این چرخه را برد صادر میکند.

تاثیر عملکرد برد بر سنسورهای یخچال

وظیفه ی سنسور اندازه گیری مسائل مختلفی مثل دما، رطوبت و… می باشد. در ادامه با مهم‌ترین سنسورهای موجود در یخچال آشنا می‌شویم. 

 • سنسور دمای داخلی

این سنسور دمای داخلی یخچال را اندازه گیری می کند. در صورتی‌ که دما از حد نرمال بالاتر برود این سنسور به کمپرسور هشدار می‌دهد. کمپرسور به کار می‌افتد و دما را تنظیم می‌کند. هنگامی که دما به حد نرمال برسد این سنسور دوباره برای کمپرسور هشدار ارسال می‌کند. کمپرسور با دریافت هشدار متوقف می‌شود. دستور تمامی این هشدارها را برد صادر میکند.

 • سنسور دمای محیطی فریزر

سنسور دمای فریزر، دمای داخلی فریزر را تنظیم می‌کند. این قطعه اجازه نمی‌دهد دمای فریزر از میزان تعیین شده کمتر یا بیشتر شود.

 • سنسور دمای محیطی یخچال

این سنسور دمای محیط اطراف یخچال را اندازه گیری میکند. اطلاعات دریافت شده را به برد ارسال می‌کند. برد ولتاژ وارده به کمپرسور را براساس اطلاعات دریافت شده تنظیم می‌کند.

 • سنسور دیفراست یخچال

سنسور دیفراست، دمای هیتر را کنترل می‌کند و از داغ شدن بیش‌ از حد آن جلوگیری می‌کند. وظیفه ی این قطعه حفاظت از اواپراتور در برابر آسیب است.

 • سنسور درب یخچال

این سنسور هنگامی که درب یخچال باز بماند برای برد هشدار ارسال میکند. به این ترتیب از هدر رفتن سرمای داخل یخچال جلوگیری میکند. در این صورت کمپرسور مجبور نمی‌شود برای خنک کردن مجدد محیط داخلی یخچال بیش‌ازحد کار کند.

یخچال‌های سامسونگ

 • ارور مربوط به برد در یخچال‌های سامسونگ D، D5، E23 و E40، pc error می‌باشند.

یخچال‌های ال‌جی

در صورتی که برد یخچال‌های ال‌جی دچار مشکل شود، ارور های Dh، F، Er و IF ظاهر می‌شوند.

یخچال‌های اسنوا

کد ارور های  F2، F3، F5، F6 در برند اسنوا مربوط به خرابی برد یخچال  می‌باشد.

یخچال‌های امرسان

در صورت وجود خرابی در برد یخچال‌های امرسان، کدهای FC، DS، D5 و CD روی دیسپلی یخچال نمایان می‌شود.

تعمیر خرابی برد یخچال
تعمیر خرابی برد یخچال

خرابی در برد یخچال

موارد زیر نیز  علائمی هست که در صورت مشاهده شدن احتمال وجود خرابی در برد یخچال را تقویت می‌کند.

 • فن‌ها به درستی کار کنند اما کمپرسور خاموش باشد

در صورتی که با وجود عملکرد فن‌ها، کمپرسور دستگاه شما خاموش باشد و سرمایش مناسبی در یخچال ایجاد نشود، احتمال خرابی برد یخچال، رله استارت و کمپرسور وجود دارد.

 • فن اواپراتور کار نکند

معمولاً در بیشتر مواقع، هنگامی که فن های سرامیکی کار نمی‌کند، برد یخچال دچار مشکل شده‌است. در صورتی که متوجه کار نکردن فن‌ها شدید، حتما با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

 • برفک زدن یخچال‌های نوفراست

وظیفه‌ی کم یا زیاد کردن دمای داخل دستگاه بر‌عهده‌ی برد یخچال است. در صورتی که یخچال شما نوفراست است و برفک می‌زند، احتمال خرابی برد وجود دارد.

مشاهده نمایید: نوفراست و دیفراست یخچال

 •  روشن نشدن یخچال

در صورتی که یخچال را به برق زده اید اما دستگاه اصلاً روشن نمی‌شود، ابتدا اتصال دو شاخه‌ی برق دستگاه با پریز را بررسی کنید. اگر اتصال درست بود، احتمالا برد دچار خرابی و مشکل شده است. در صورت وجود مشکل در کمپرسور یخچال، دستگاه حداقل تا مرحله‌ی استارت پیش خواهد رفت .

 • روشن و خاموش شدن یخچال به صورت خودبه‌خود

در بیشتر مواقعی که کاربران با مشکل خاموش و روشن شدن یخچال به صورت خود بخود  مواجه شده‌اند، وجود خرابی در برد یخچال گزارش شده‌است. پس حتماً قبل از این که خرابی برد آسیبی به کمپرسور یخچال شما وارد کند، برد را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل برای تعمیر آن اقدام کنید.

تعمیر برد یخچال فریزر معمولی و ساید بای ساید

پیشنهاد اینانلو سرویس به مشتریان عزیز این است که در صورت مشاهده‌ی ارور های مربوط به برد در دستگاه های یخچال فریزر و ساید بای ساید حتماً از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

برد قطعه بسیار حساسی می باشد و با قطعات مهم دیگر یخچال مثل کمپرسور در ارتباط است و در صورتی که تشخیص اشتباهی در ارتباط با آن داده‌ شود و یا قطعه‌ای به اشتباه در آن تعویض شود، ممکن است به قسمت‌های دیگر یخچال نیز آسیب بزند. به همین علت است که تعمیر برد یخچال را حتماً باید به تعمیرکاران متخصص و با تجربه بسپارید. تکنسین های اینانلو سرویس با جدیدترین دانش روز آشنا هستند و در شرکت های تولید کننده دستگاه دوره دیده اند.

مقاله پیشنهادی: تعمیر یخچال در البرز

تعمیر برد برندهای مختلف یخچال فریزر

 • خرابی برد یخچال اسنوا

فناوری استفاده شده در برد یخچال فریزرهای اسنوا بسیار پیشرفته و مشابه جدیدترین یخچال‌های روز دنیا می‌باشد. به همین دلیل تعمیر آن نیازمند تجربه و تخصص بالا می‌باشد و هر کسی توانایی تعمیر آن را ندارد. برای تعمیر برد دستگاه های اسنوا از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید.

 • خرابی برد یخچال سامسونگ

در کلیه دستگاه های برند سامسونگ، جدیدترین تکنولوژی و قابلیت‌های روز دنیا به کار رفته است. همین موضوع باعث می‌شود تا تعمیر برد این یخچال‌ها کار هر کسی نباشد. در صورت مواجهه با خرابی برد یخچال سامسونگ و یا سوختن آن ، باید از نمایندگی رسمی و مجاز سام سرویس کمک بگیرید.

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز شرکت سامسونگ کلیه مناطق البرز همچون گلشهر، گوهردشت، درختی، عظیمیه، فردیس، حصارک و… را تحت پوشش دارد. اینانلو سرویس برد یخچال و هر دستگاه دیگری را به صورت مستقیم از شرکت تولید کننده تهیه می کند. قطعات تعویض شده توسط تکنسین های اینانلو سرویس به مدت 6 ماه گارانتی می شوند.

 • خرابی برد یخچال ال‌جی

با توجه به تنوع زیاد مدل‌های برند الجی ، محل قرارگیری برد این یخچال‌ها مختلف است اما این بردها پشت یا بالای یخچال‌ قرار دارند. تعمیر برد یخچال برند ال‌جی نیز نیاز به مهارت دارد و حتماً باید از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید. عمدتا تعمیر بردهای ال‌جی نسبت به تعویض آن به‌صرفه‌تر است.

تعمیر برد انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید
تعمیر برد انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید

هزینه تعمیر برد یخچال‌

به طور کلی بدون بررسی بردها، نمی‌توان هزینه‌ای برای تعمیر آن مشخص کرد. این هزینه با توجه به برند و مدل یخچال، نوع مشکل برد و قطعاتی که باید تعویض و یا تعمیر شوند، تغییر می کند. پس تا زمانی که تعمیرکار، برد یخچال شما را بررسی نکند و نوع خرابی آن را تشخیص ندهد، نمی‌توان هزینه خرابی برد یخچال را برآورد کرد.

در پایان باید بدانید که در صورت خرابی برد،  یخچال شما دیگر کارایی نخواهد داشت. اگر ارور یا علائم ذکر شده را مشاهده کردید، حتماً تعمیر یا تعویض آن را به یک تکنسین با تجربه بسپارید. اینانلو سرویس با بهره‌مندی از متخصصان مجرب در راستای ارائه خدمات با کیفیت و با هزینه‌ مطلوب برای تعمیر یخچال فریزر انواع برند ها  در خدمت شما مشتریان عزیز می‌باشد.

کافی است از طریق وبسایت اینانلو سرویس و یا تماس با شماره 02636191 خرابی دستگاه خود را ثبت کنید. متخصصان اینانلو سرویس در اسرع وقت برای کارشناسی مراجعه کرده و دستگاه شما را تعمیر می کنند.

چرا اینانلو سرویس؟

تمام تعمیرات انجام شده توسط اینانلو سرویس دارای 6 ماه گارانتی می‌باشد.

کارشناسان اینانلو سرویس به صورت 24 ساعته در واحد پشتیبانی پاسخگوی مشتریان هستند.

هزینه تعمیرات انجام شده توسط اینانلو سرویس طبق تعرفه اتحادیه می باشد

تکنسین های اینانلو سرویس دستگاه شما را به صورت دقیق عیب یابی می کنند و تخصص کافی در زمینه خرابی برد یخچال فریزر دارند

تکنسین های اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما از قطعات 100% اصلی و فابریک استفاده می کنند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields