۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

چرا بدنه ی ماشین ظرفشویی برق دارد؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

چرا بدنه ی ماشین ظرفشویی برق دارد؟

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۹ آذر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

فایل صوتی مقاله ی چرا بدنه ی ماشین ظرفشویی برق دارد؟

دلایل برق داشتن ماشین لباسشویی را در جدول زیر مشاهده نمایید.

عدم وجود سیستم ارت
 •  در ساختمان های قدیمی، چاه ارت وجود ندارد.
 •  اگر با دمپایی در آشپزخانه راه بروید یا یک تکه فرش در جلوی ظرفشویی بیاندازید، با دست زدن به ماشین ظرفشویی احساس برق گرفتگی نخواهید کرد.

 

خرابی المنت
 • سوختن المنت، ریختن آب بر روی المنت و سوختن ترموفیوز که در مسیر المنت قرار دارد، باعث برق داشتن ماشین ظرفشویی میشود.
 • توجه داشته باشید که از ورودی برق ظرفشویی، یک سیم ارت به المنت وصل شده باشد.

 

 

سوختن یا اتصالی در پمپ یا موتور

 یک سیم ارت به موتور یا پمپ ظرفشویی وصل  شده است. با سوختن یا اتصالی در موتور، احساس برق گرفتگی در ظرفشویی می کنید.
خرابی شیر برقی در بعضی از مدل های قدیمی، به شیر برقی یک سیم ارت وصل شده است. با سوختن این قطعه احساس برق گرفتگی میکنید.

 

خرابی سیم کشی  لخت شدن یا از بین رفتن روکش سیم کشی داخلی ظرفشویی، سبب برق گرفتگی میشود.

 

خرابی دوشاخه یا پریز برق
 •  خرابی در پریز برق، زنگ زدگی دوشاخه یا اتصالی در آن ها، باعث برق گرفتگی میشود.
 •  در هنگام برق گرفتگی، ظرفشویی را با یک پریز و دوشاخه ی دیگر امتحان کنید.

 

نشتی آب در ماشین ظرفشویی
 •  اجزای تشکیل دهنده ماشین ظرفشویی، قطعات الکترونیکی و سیم پیچی میباشد که برخورد آب با این قطعات احتمال برق گرفتگی را بالا میبرد.

 

 

دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی
دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی

8 دلیل برق داشتن ماشین ظرفشویی

پریز برق دارای فاز، نول و ارت میباشد. سیم ارت برای حفاظت در مدار استفاده می شود. در خانه ها و آپارتمان های جدید، چاه ارت وجود دارد. با وجود چاه ارت، اگر دستگاه مشکل فنی نداشته باشد، برق گرفتگی با ولتاژ بسیار پایین در لوازم برقی احساس نمیشود. اما مشکل اساسی برای ساختمان هایی است که چاه ارت نداشته باشند. برای رفع این مشکل یا باید سیم ارت متصل نمایید یا در آشپزخانه با دمپایی تردد کنید و یا جلوی ظرفشویی یک تکه فرش بیاندازید. در این صورت مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی حل می شود. موارد دیگری نیز برای برق داشتن ماشین ظرفشویی وجود دارد که اینانلو سرویس راه های برطرف کردن آن ها را برای شما شرح می دهد.

ماشین ظرفشویی از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است و در صورت خراب شدن هر کدام، اختلالات جدی در این دستگاه ایجاد خواهد شد. دلایل مختلفی برای برق داشتن ماشین ظرفشویی وجود دارد که اگر برطرف نشوند ممکن است خطرات زیادی را برای شما به همراه داشته باشند.

مهم‌ترین علل برق داشتن ماشین ظرفشویی شامل موارد زیر می‌ باشد.

1.     متصل نبودن سیم ارت

در خانه های جدید چاه ارت تعبیه شده است، بنابراین نیازی به وصل کردن سیم ارت نیست. اما در خانه های قدیمی برای جلوگیری از ولتاژ پایین برق در ظرفشویی، بهتر است یک سیم ارت وصل نمایید. اگر سیم ارت به لوله آب وصل شود، ممکن است دچار اتصالی و باعث برق داشتن ماشین ظرفشویی شود. به هیچ عنوان سیم ارت را به لوله ی گاز، آب، کابینت و… وصل نکنید. این کار ممکن است علاوه بر خطرات مالی، خطرات جانی برای شما به همراه داشته باشد.

عدم وجود چاه ارت و برق داشتن ظرفشویی
عدم وجود چاه ارت و برق داشتن ظرفشویی

2.     خرابی هیتر

خرابی یا از کار افتادن هیتر یا المنت، یکی دیگر از دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی است. از سیم برق ورودی، یک سیم ارت به المنت ظرفشویی متصل شده است و با خرابی این قطعه احساس برق گرفتگی میکنید. هیتر در دستگاه گرما تولید می‌کند و در صورتی که فرسوده شده باشد، نوسان برق ایجاد می شود. اگر ترموفیوز که در مسیر المنت قرار گرفته است بسوزد و یا المنت با آب برخورد کند، با برق داشتن ماشین ظرفشویی مواجه می شوید.

3.     نشتی ماشین ظرفشویی

یکی از اصلی ترین دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی نشتی داشتن این دستگاه می‌باشد. متاسفانه بسیاری از کاربران این مسئله ی مهم را مورد توجه قرار نمی‌دهند. اگر ماشین ظرفشویی نشتی آب داشته باشد، باعث افزایش یافتن امکان برق گرفتگی در دستگاه می شود. جالب است بدانید که در ظرفشویی های امروزه، سوئیچ شناور در کف ظرفشویی قرار گرفته است. این سوییچ در هنگام آبریزی، کلیه فعالیت های دستگاه را قطع میکند و فقط پمپ تخلیه شروع به کار میکند.

4.     خرابی سیم کشی

معیوب یا خراب بودن سیم کشی دستگاه، یکی دیگر از دلایل مهم برق داشتن ماشین ظرفشویی می‌باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که سیم کشی این دستگاه در سرویس دوره ای اینانلو سرویس مورد بررسی قرار گیرد. اگر روکش سیم‌ها از بین برود یا دچار پوسیدگی شود، احتمال اینکه ماشین ظرفشویی برق دار شود وجود دارد. اگر سیم کشی اصلاح شود این مشکل برطرف می شود.

5.     خرابی موتور

اگر موتور ماشین ظرفشویی نیم سوز شود و به بدنه هم وصل باشد، قطعاً با برق داشتن ماشین ظرفشویی مواجه می شوید. اگر آن را لمس کنید ممکن است به شما آسیب وارد شود. این مشکل با تعمیر و تعویض موتور برطرف خواهد شد. که این کار باید توسط کارشناسان اینانلو سرویس صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید: قطعات ماشین ظرفشویی و عملکرد آن ها

6.     خرابی پریز برق

گاهی اوقات تنها یک دلیل ساده مانند خراب بودن پریز برق، باعث برق داشتن ماشین ظرفشویی می‌شود. اولین قدم در مواجه با برق داشتن ماشین ظرفشویی این است که پریز برق را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر پریز مشکل دارد آن را تعویض کنید و یا پریز دیگری را برای روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار دهید.

7.      خرابی دو شاخه

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود، خرابی دوشاخه است. اگر دوشاخه ی دستگاه خراب شود و یا زنگ زده باشد خطر جدی به همراه خواهد داشت. در این صورت، حتماً باید جهت تعویض دوشاخه اقدام کنید. برای برطرف کردن مشکل، باید کابل یا دوشاخه ی دستگاه را با قطعات سالم و نو تعویض کرد.

8.     اتصالی سیم پیچی داخلی

یکی از دلایلی که می‌تواند منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی شود این است که در سیم پیچی داخلی دستگاه، اتصالی وجود داشته باشد. همچنین اتصالی در برد دستگاه یا قطعات الکترونیکی دیگر داخل ماشین ظرفشویی، منجر به برق داشتن ماشین ظرفشویی می شود. برای رفع این مشکل، باید سیم پیچی دستگاه توسط تعمیرکار متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

رفع مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی
رفع مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی

بیشتر بخوانید: علت ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی

برطرف کردن مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی

مهم‌ترین راه‌ حل‌هایی که می‌توان از مشکل برق داشتن ظرفشویی جلوگیری کرد در زیر آمده است.

 • تا جایی که ممکن است نباید ماشین ظرفشویی را در حمام، نزدیک سینک آشپزخانه و مکان‌ های خیس قرار داد. با این کار از رسیدن رطوبت به بدنه ماشین ظرفشویی جلوگیری می شود.
 • برای وصل کردن دوشاخه ماشین ظرفشویی، حتما از محافظ مطمئن استفاده کنید. نباید هرگز سیم‌ های سیار غیر معتبر را مورد استفاده قرار دهید.
 • اگر متوجه برق در ظرفشویی شدید، برای عیب یابی و برطرف کردن مشکل با نمایندگی تعمیرات مجاز ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

نحوه ی از بین بردن برق داشتن ماشین ظرفشویی بوش

 • تعویض دوشاخه
 • تعویض و تعمیر پریز برق مشکل دار
 • اتصال سیم ارت ماشین ظرفشویی
 • تعویض هیتر
 • تعویض سیم کشی
 • برطرف کردن مشکل سیم پیچی
 • تعویض موتور
 • برطرف کردن نشتی آب

بیشتر بخوانید: علت عدم آبگیری ماشین ظرفشویی و راه حل آن

علل برق داشتن بدنه ی توستر یا ماکروویو

برق دار بودن بدنه مایکروفر یا توستر، یکی از مشکلاتی است که اکثر کاربران این دستگاه با آن مواجه شوند. گاهی این دلایل مربوط به خود دستگاه، شرایط و محل نصب است. گاهی نیز مربوط به فردی که از دستگاه استفاده می کند.

 • وقتی از دستگاه استفاده می کنید دست های شما خیس است.
 • لباس تن شما و یا جاهایی که لمس کردید الکتریسیته ی ساکن دارد که می تواند موجب ایجاد حس کرخی در بدن شود.
 • لمس بخش فلزی دستگاه موجب حس برق گرفتگی می شود. معمولا به دلیل مشکل در اتصال به زمین این اتفاق رخ می دهد.
 • عایق سیم مایکروویو پاره شده است.
 • محل نصب مایکروفر حاوی رطوبت است.

دستگاه های ماکروفر اتصال مستقیم به برق دارند و بدنه و متریالی که در ساخت آن استفاده می شود عموما فلز است. در هر صورت، برق داشتن یک پوشش فلزی و یا چیزی مانند مایکروفر، نمی تواند نشان خرابی آن باشد.

قرص ماشین ظرفشویی فینیش

قرص ماشین ظرفشویی فینیش، نه تنها تمام لکه‌ها و چربی‌ها را از روی ظروف پاک می‌کند، بلکه از تشکیل رسوب داخل ماشین جلوگیری می‌کند. همچنین قرص ماشین ظرفشویی بینگو و فینیش، دو نمونه از بهترین قرص های مخصوص ماشین ظرفشویی هستند. ماشین ظرفشویی شما بوش، سامسونگ، ال جی، آیگه، پاکشوما و یا هر برند دیگری که باشد، از قرص مخصوص ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

تعمیر برق داشتن ماشین ظرفشویی
تعمیر برق داشتن ماشین ظرفشویی

تعمیر مشکل برق داشتن ظرفشویی در اینانلو سرویس

در صورتی که متوجه برق داشتن ظرفشویی خود شدید فورا دستگاه را از برق خارج کنید. سپس با مرکز تعمیرات مجاز اینانلو سرویس تماس بگیرید. تکنسین های اینانلو سرویس در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر خواهند شد. پس از عیب یابی، تعمیرات ظرفشویی شما با 75درصد تخفیف صورت می‌گیرد. چرا که تعرفه های اینانلو سرویس طبق تعرفه ی اتحادیه و 75 درصد زیر قیمت بازار آزاد محاسبه می شود.

اینانلو سرویس نماینده ی رسمی بیش از 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد. بنابراین در صورت نیاز به تعویض قطعه، برای دستگاه شما از قطعات اورجینال استفاده می شود.

شما در هر نقطه از استان البرز از جمله مهرشهر، گوهردشت، نظرآباد، چهارباغ و… که باشید می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. همچنین با ثبت سفارش در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید. همچنین برای داشتن قطعات اورجینال و یا مواد شوینده ی لوازم خانگی، می توانید در سایت اینانلو سرویس درخواست خود را ثبت کنید. در هر نقطه از کشور که باشید، در کوتاهترین زمان قطعات اورجینال و با گارانتی 6 ماه تا 2 سال، به دستتان خواهد رسید.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields