۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل افتادگی درب یخچال و راه های برطرف کردن آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل افتادگی درب یخچال و راه های برطرف کردن آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۹ آذر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

جهت تعمیر درب یخچال باید ابتدا با مشکلات متداول آن آشنا شویم. مشکلات مرتبط با درب یخچال، معمولا زنگ زدگی درب یخچال، صدا هنگام باز و بست، پوسیدگی درب یخچال و… می باشند.

افتادگی درب یخچال یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر ها می باشد. برای رفع مشکل افتادگی درب یخچال یا ساید بوش، امرسان، سینور، الکترو استیل و… موارد زیر را چک کنید.

فایل صوتی مقاله دلایل افتادگی درب یخچال و راه های برطرف کردن آن

 

دلایل افتادگی درب یخچال
 1. نوع تراز بودن و جای قرار گیری یخچال
 2. قرار دادن بار اضافه در طبقات درب یخچال
 3. جمع شدن آب و دفرمه شدن
 4. شکستگی و خشکی لولای درب
 5. خرابی واشر های ریگلاژ درب

نشانه های افتادگی درب یخچال

از نشانه های افتادگی درب یخچال این است که درب یخچال خوب باز و یا بسته نشود. همچنین اگر درز بالای یخچال یا لاستیک درب یخچال از قسمت بالا باز باشد از نشانه های افتادگی درب یخچال است.

افتادگی درب یخچال می تواند به خرابی چند قطعه مربوط باشد. اینانلو سرویس به شما راهکاری ارائه می دهد تا بتوانید مشکل را خودتان برطرف کنید و نیازی به حضور تعمیرکار و پرداخت هزینه نداشته باشید.

مشاهده نمایید: تعویض لاستیک دور در یخچال فریزر

نشانه های افتادگی درب یخچال
نشانه های افتادگی درب یخچال

دلایل افتادگی درب یخچال

 1. درب یخچال سنگین شده است

بطری های شیشه ای وزن سنگینی دارند. همچنین به خاطر جنسشان، هیچ وقت از سرما اشباع نمی شوند و دمای محیط را جذب خودشان می کنند. پس استفاده از ظروف شیشه ای داخل یخچال یا فریزر اشتباه است. مخصوصا در درب یخچال، که سنگینی آنها باعث آسیب زدن به لولا می شود. بنابراین اگر درب یخچال و فریزر را خیلی سنگین کنیم، در اثر باز و بست کردن در طولانی مدت، باعث خرابی این قسمت و افتادگی درب یخچال می شویم.

 1. یخچال هنگام نصب درست تراز نشده است

زمانی که یخچال فریزر را نصب می کنید باید تراز باشد. همچنین نباید به سمت جلو شیب داشته باشد. یخچال باید کمی به سمت عقب متمایل باشد. به همین دلیل فقط در قسمت جلو، دو عدد پایه برای تنظیم داریم. این پایه ها سبب می شود که یخچال حرکت نکند و همچنین شیب یخچال را به سمت عقب تنظیم می کند.

بنابراین بهترین روش برای تنظیم درب یخچال، تنظیم شیب ملایم به سمت عقب است. این شیب باید به صورتی باشد که وقتی درب را از نصفه رها می کنیم به صورت آرام آرام و اتوماتیک بسته شود. در این صورت با افتادگی درب یخچال مواجه نخواهیم شد.

 1. کف یخچال آب جمع شده است

وقتی دور ستون های بدنه و لولای بدنه آب جمع شود زنگ زدگی ایجاد می شود. این حالت باعث می شود که بدنه حالت استحکام خودش را از دست بدهد. وزن درب یخچال روی لولا هست. لولا هم به بدنه پیچ شده است.

این سنگینی درب یخچال و این کاهش مقاومت بدنه بر اثر تماس با آب و زنگ زدگی، باعث دفرمه شدن بدنه و ستون می شود. دفرمه شدن باعث می شود یخچال به سمت جلو شیب دهد و درب حالت افتادگی پیدا کند. در این شرایط باید درب را گالوانیزه کنید. اما در این شرایط، لاستیک به طور کامل روی بدنه قرار نمی گیرد و یخچال هم دچار برفک زدگی می شود. بنابراین با افتادگی در یخچال رو به رو خواهیم شد.

مشاهده نمایید: علت پوسیدگی درب یخچال و تعمیر آن

 1. شکستگی و خشکی لولای درب

لولای یخچال قطعه‌ای ظریف و آسیب‌پذیر می باشد. با استفاده ی نادرست به راحتی دچار آسیب می‌ گردد و باید آن را تعویض کرد. بنابراین برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، نباید درب یخچال را سنگین کنید. وسایل اضافی طبقات را بردارید تا سبک شود. در صورت مشاهده ی خرابی و افتادگی درب یخچال، لولاهای آن را بررسی کنید.

 1. خرابی واشر های ریگلاژ درب

با سرویس دوره ای اینانلو سرویس، از ریگلاژ درب یخچال مطمئن شوید. در صورت عدم ریگلاژ، درب یخچال بعد از مدتی دچار افتادگی می شود و مسبب بروز مشکلات جدی در یخچال می گردد.

پیشگیری از افتادگی در یخچال
پیشگیری از افتادگی در یخچال

پیشگیری از افتادگی درب یخچال

عدم تنظیم شیب یخچال، جمع شدن آب کف یخچال و سنگین کردن درب می تواند منجر به بروز مشکل افتادگی درب یخچال شود. این مشکل به ظاهر ساده است اما ممکن است خسارت جبران ناپذیری به یخچال فریزر وارد کرده و آن را بلا استفاده کند. با وجود قیمت های بالای لوازم خانگی، خرید یک دستگاه جدید، هزینه بالایی را به خانواده تحمیل می کند. با سرویس های دوره ای اینانلو سرویس می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

مشاهده نمایید: سرویس دوره ای لوازم خانگی در استان البرز

روش های جلوگیری از افتادگی درب یخچال

 • ظروف شیشه‌ ای و وسایل سنگین را در قفسه‌ های درب یخچال نگذارید.
 • از باز و بسته کردن زیاد درب و محکم بستن آن خودداری کنید.
 • اگر لولای درب یخچال دچار شکستگی شده باشد، باید آن را تعویض کنید.
 • اگر در قسمت کف یخچال یا جامیوه‌ ای، آب جمع شده است سریع‌تر از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

با رعایت این نکات، با افتادگی درب یخچال مواجه نخواهید بود.

آموزش تعمیر یخچال
آموزش تعمیر یخچال

آموزش تعمیر لولای درب یخچال

وقتی لولا را با بدنه به سمت بالا می کشید باعث می شود موم کشی یخچال از بین برود. درزهای یخچال باز و مسبب بروز مشکل های زیادی می شود. یکی از این مشکلات افتادگی درب یخچال است. به همین دلیل باید از چند واشر پلاستیکی استفاده کنید تا درب به سمت بالا بیاید. اگر واشر شکستگی دارد آن را ترمیم کنید یا یک واشر دیگر داخل آن بیندازید. چنانچه بدنه خراب باشد عملا هیچ کار استاندارد و اصولی نمی شود کرد و یخچال به کیفیت و مکانیزم اولیه برنمیگردد.

آموزش تعمیر لاستیک دور درب یخچال

لاستیک درب یخچال در اثر گذر زمان و استفاده ی طولانی مدت، دچار پوسیدگی شده و وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهد. فرسوده شدن و خراب شدن لاستیک، سبب وارد شدن هوا به درون محیط یخچال می‌شود. بنابراین باید نسبت به تعویض لاستیک اقدام کنید. یکی از عواملی که سبب افتادگی در یخچال می شود خرابی لاستیک است. برای تست سالم بودن لاستیک دور درب یخچال، می‌توانید یک تکه کاغذ لای درب قرار دهید. اگر بعد از بسته شدن درب کاغذ نیفتد، یعنی درب یخچال محکم است. در غیر این صورت، لاستیک دور در شل شده و نیاز به تعویض دارد. گاهی ممکن است لاستیک سالم باشد اما به دلیل آلودگی، خاصیت چسبندگی خود را از دست داده باشد.

آموزش تعمیر فرورفتگی یا پوسیدگی درب یخچال

گاهی به دلیل ورود ضربه یا جابجایی نادرست، درب یخچال دچار گودی یا فرورفتگی می‌شود. در این مواقع برای جلوگیری از افتادگی درب یخچال باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. زیرا درب یخچال باید از بدنه ی آن جدا شود. اگر یخچال فریزر در محیطی مرطوب یا در معرض نور مستقیم خورشید باشد درب آن دچار پوسیدگی می شود. برای تعمیر باید درب سمباده‌کشی شود. در صورت برطرف نشدن مشکل، باید درب توسط تعمیرکار تعویض گردد.

رگلاژ درب یخچال ساید بای ساید ال‌ جی وقتی درب یخچال سریع بسته می‌شود

اگر درب یخچال ساید ال‌جی خیلی سریع بسته شود، به این معنی است که یخچال خیلی به عقب متمایل شده است. برای حل مشکل کافیست پیچ‌های تراز را در سمت راست یا خلاف جهت عقربه‌های ساعت تنظیم کنید تا یخچال کمی پایین بیاید. پس از آن درب را بررسی کنید. اگر باز هم درب خیلی سریع به هم می‌خورد، وسایلی که در داخل درب قرار داده‌اید را بررسی کنید. بنابراین از وسایل درون درب کم کنید. علاوه بر این، کف زمین را بررسی کنید. امکان دارد یخچال تراز باشد اما کف ناهموار باشد. اگر متوجه شدید که کف یخچال یکنواخت نیست، برای متعادل کردن یخچال از پایه ها استفاده کنید.

تعمیر افتادگی در یخچال
تعمیر افتادگی در یخچال

تعمیر افتادگی درب یخچال در اینانلو سرویس

چنانچه یخچال و یا ساید شما با مشکل افتادگی درب یخچال مواجه شد ابتدا موارد بالا را چک کنید. در صورت حل نشدن مشکل، از تعمیرکاران ماهر اینانلو سرویس کمک بخواهید. شما در هر کجای استان البرز اعم از مهرشهر، طالقانی، عظیمیه، فردیس، محمدشهر و… که باشید می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی شود. همچنین با ثبت درخواست تعمیر در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند لوازم خانگی می باشد. هزینه های تعمیر در اینانلو سرویس با 75 درصد تخفیف محاسبه می شود. چرا که قیمت ها طبق نرخ مصوب اتحادیه لوازم خانگی و زیر قیمت بازار آزاد محاسبه می شود.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields