۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت پوسیدگی درب یخچال و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت پوسیدگی درب یخچال و تعمیر آن

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۸ آبان ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

ممکن است بدنه یا درب یخچال فریزر شما، به خصوص در قسمت آبسرد کن بعد از مدتی دچار زنگ زدگی یا پوسیدگی گردد. این امر ظاهر دستگاه را بسیار ناخوشایند می کند. این امکان وجود دارد که مشکل زنگ زدگی در یخچال و یا پوسیدگی درب یخچال به بهترین شکل ممکن برطرف شود.

علت ایجاد پوسیدگی درب یخچال چیست؟

پوسیدگی درب یخچال ممکن است بعد از گذشت چند سال شروع شود. اصلی ترین و رایج ترین دلایل به وجود آمدن پوسیدگی در یخچال، قرار گرفتن یخچال در معرض گرما و رطوبت می باشد. البته رطوبت تاثیر بیشتری برای ایجاد پوسیدگی در یخچال دارد. وقتی محیط آشپزخانه به گونه ای باشد که رطوبت بر روی درب باقی بماند، سرد و گرم شدن محیط باعث پوسیدگی در یخچال می گردد.

در یخچال های ساید بای ساید، اغلب پوسیدگی زیر آبسردکن یا دیسپنسر می باشد. اما در یخچال های معمولی، کناره های درب ها دچار پوسیدگی می شود. در واقع عامل اصلی پوسیدگی در یخچال، عدم تمیز نگه داشتن در یخچال می باشد.

تعمیر پوسیدگی درب یخچال

برطرف کردن پوسیدگی باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود تا به صورت کامل و تخصصی مشکل پیش آمده برطرف شود. دو روش برای انجام از بین بردن پوسیدگی مورد استفاده قرار می گیرد. یک روش تعمیر و دیگری تعویض است.
در تعمیر پوسیدگی درب، قسمت پوسیده شده برداشته شده و با ابزارهای صنعتی ترمیم و در نهایت رنگ کاری شده و آماده نصب می شود. حال اگر پیشروی زیادی در قسمت پوسیدگی وجود داشته باشد و در یخچال ارزش تعمیر را نداشته باشد، در تعویض می شود.

 

"تعمیر

مدت زمان تعمیر پوسیدگی

تعمیر پوسیدگی در یخچال فریزر یا ساید بای ساید، بسته به مقدار و حجم پوسیدگی، ممکن است بین 24 تا 48 ساعت طول بکشد. بعد از اتمام کار، از نتیجه شگفت زده خواهید شد. تنها کافی است با اینانلو سرویس و با شماره 02636191 تماس بگیرید. با ثبت درخواست خود در سایت اینانلو سرویس، از 10درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

معایب پوسیدگی درب یخچال

زمانی که درب یخچال پوسیده باشد بر روی ظاهر یخچال تاثیر می گذارد. به طوری که باعث می شود یخچال بسیار کهنه و قدیمی دیده شود. همچنین اگر پوسیدگی درب سریع برطرف نشود، همانند یک ویروس به جان کل درب افتد و در عرض یک سال میزان پوسیدگی چندین برابر می گردد.

تعمیر زنگ زدگی داخل یخچال

می توان زنگ زدگی را با استفاده از یک پاک کننده تجاری و یک برس تمیز کننده جامد در کمتر از ۱۵ دقیقه از قفسه ها پاک کرد.
1. قفسه ها را از یخچال خارج و به مدت پنج دقیقه در آب گرم خیس کنید.
رطوبت ایجاد شده در یخچال، می تواند باعث ایجاد زنگ در قفسه های فلزی شود. این قفسه ها در تماس مستقیم با غذا و نوشیدنی هستند و باید دائما تمیز شوند. یخچال تمیز و بدون زنگ زدگی، به شما کمک می کند تا از رشد ناخواسته و غیربهداشتی باکتری ها جلوگیری شود. قفسه های یخچال باید حداقل ماهی یک بار تمیز شوند.
2. باقی مانده ی مواد غذایی را با اسفنج پاک کنید. دو طرف هر قفسه را خوب بشویید.
3. پاک کننده را با اسفنج در تمام سطح قفسه ها پخش کنید. اجازه دهید قفسه ها به مدت پنج دقیقه در پاک کننده بمانند.
4. قفسه ها را با قلم اسکراب را مرطوب کنید و قفسه ها را تمیز کنید.
5. قفسه ها را با آب تمیز بشویید.
6. قفسه ها را با حوله خشک کنید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه در هوا خشک شوند.

آموزش تعمیر پوسیدگی

در اثر استفاده ی نادرست از یخچال ممکن است در بسیاری از بخش های این وسیله پوسیدگی و زنگ زدگی ایجاد شود. معمولا در یخچال های ساید بای ساید پوسیدگی درب یخچال در بخش پایین و قسمت آبسردکن رخ می دهد. برای تعمیر پوسیدگی درب یخچال باید دقت و حوصله ی زیادی به کار برد. لازم به ذکر است بهتر است این کار توسط تکنسین متخصص انجام شود. در مواقعی که پوسیدگی اندک باشد می توانید از روش های خانگی برای از بین بردن آن استفاده کنید.
1. ابتدا برق یخچال را قطع کنید.
2. با استفاده از یک سمباده، قسمت های پوسیده شده را سمباده بزنید.
3. با استفاده از یک پارچه نمدار، سطح درب یخچال را کاملا تمیز کنید.
4. در این مرحله قسمت سمباده زده را بتونه کنید.
5. با استفاده از قلم مو یا اسپری، رنگ آمیزی را آغاز کنید.
6. حداقل باید 3 لایه رنگ آمیزی به فاصله زمانی 15 دقیقه انجام شود.

روش های جلوگیری از ایجاد پوسیدگی در یخچال

برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی در یخچال باید به طور مرتب سطح درب و بدنه یخچال را با استفاده از یک دستمال خشک تمیز کنید. از ایجاد شبنم و یا لکه های مواد غذایی بر روی آن باقی جلوگیری کنید.

عوامل پوسیدگی درب یخچال
عوامل پوسیدگی درب یخچال

موارد موثر در ایجاد پوسیدگی در یخچال

  •  مرطوب بودن همیشگی درب یخچال باعث پوسیدگی آن می شود.

اصلی ترین دلیل به وجود آمدن پوسیدگی، رطوبت است. اگر رطوبت روی بدنه یخچال پاک نشود، با مرور زمان به لایه های زیرین نفوذ کرده و موجب به وجود آمدن پوسیدگی میشود. این پوسیدگی با گذشت زمان بیشتر می شود و در صورت عدم رسیدگی، دردسر ساز خواهد شد.

  • عدم تمیز کردن در باعث پوسیدگی درب یخچال می شود.

زمانی که شبنم بر روی بدنه یخچال وجود دارد باید آن را با یک دستمال خشک کنید تا بعدها منجر به پوسیدگی نشود. برای جلوگیری از پوسیدگی، کافیست یخچال در معرض گرما و رطوبت قرار نگیرد.

  •  ریخته شدن مایعات آشامیدنی بر روی درب باعث پوسیدگی آن می شود.

بلافاصله بعد از ریخته شدن مایعات بر روی درب آن را تمیز کنید. در صورت رعایت نکردن این نکته، پوسیدگی درب یخچال ایجاد می شود.

  •  تابش مستقیم نور خورشید

حتی الامکان سعی کنید یخچال را در یک مکان با هوای متعادل نصب کنید که دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد. تابش نور خورشید بر رنگ یخچال و پوسیدگی آن تاثیر مستقیم دارد.

"تعمیر پوسیدگی یخچال
تعمیر پوسیدگی یخچال

تعمیر پوسیدگی درب یخچال در اینانلو سرویس

برای تعمیر پوسیدگی درب یخچال جنرال الکتریک، هیمالیا، امرسان، رنزو و… میتوان از نمایندگی مجاز کمک گرفت. اینانلو سرویس در ابتدا سعی میکند پوسیدگی درب یخچال شما را به بهترین نحو تعمیر کند.
در صورت شدید بودن پوسیدگی، اینانلو سرویس برای شما درب اورجینال تهیه می کند. چرا که اینانلو سرویس نمایندگی رسمی بیش از 130 برند مطرح لوازم خانگی است. در صورت نیاز به تعویض قطعه، اینانلو سرویس از قطعات اصل شرکتی برای شما استفاده می کند. ضمن اینکه اینانلو سرویس به صورت شبانه روزی در خدمت شما مشتریان محترم می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields