۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو بهتر است یا تسمه ای؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو بهتر است یا تسمه ای؟

خواندن این مقاله 10 دقیقه طول میکشد
۱۲ بهمن ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

یکی از سوالاتی که موقع خرید ماشین لباسشویی با آن مواجه می‌شویم این است که لباسشویی تسمه ای بهتر است یا بدون تسمه؟

فایل صوتی مقاله لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو بهتر است یا تسمه ای؟

شاید برایتان جالب باشد که در سطح بازار و حتی تکنسین های ماشین لباسشویی، این سوال پاسخ های متفاوتی دارد و هر کسی بنا به سلیقه خود، جوابی برای این سوال به شما خواهد داد. جواب هایی مثل:

لباسشویی تسمه ای زیاد می لرزد، حتما بدون تسمه یا دایرکت درایو بخر!

تعمیرات مربوط به لباسشویی بدون تسمه هزینه های زیادی دارد. اصلا بدون تسمه نخر!

از فناوری روز عقب نمان و لباسشویی بدون تسمه بخر!

لباسشویی گیربکسی دردسر دارد. اصلا میدونی گیربکس لباسشویی خراب شود برای تهیه قطعه به مشکل میخوری ؟

و بسیاری جواب‌های دیگر، که از حوصله اینجا خارج است.

اما جواب درست کدام است؟ بالاخره، لباسشویی دایرکت درایو بهتر است یا لباسشویی تسمه ای ؟

لباسشویی تسمه ای یا لباسشویی گیربکسی؟
لباسشویی تسمه ای یا لباسشویی گیربکسی؟

لباسشویی گیربکسی چیست؟

ماشین لباسشویی گیربکسی یا بدون تسمه به لباسشویی های گفته می شود که  موتور مستقیما به دیگ لباسشویی متصل شده و تسمه در آن ها به طور کامل حذف شده است. این موضوع سبب چرخش بهتر و عملکرد قوی لباسشویی می شود. توانایی چرخش در هر دو جهت یکی از اصلی ترین تفاوت های  لباسشویی تسمه ای و گیربکسی است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره فیلتر تخلیه لباسشویی

ماشین لباسشویی تسمه ای

ماشین لباسشویی های تسمه ای جزء ماشین های لباسشویی های رایج هستند و بنابراین قطعات و دانش تعمیر آنها بسیار زیاد است. تقریباً هر کاربر لباسشویی تسمه ای می داند که چگونه تسمه را در ماشین لباسشویی عوض کند. ماشین‌ های لباسشویی تسمه ای ویژگی‌های فانتزی ماشین‌های لباسشویی دایرکت درایو را ندارند.

ایرادهای ماشین لباسشویی تسمه ای یعنی لرزش و صدای زیاد، شرکت های تولید کننده لوازم خانگی  را به فکر انداخت تا نسل جدیدی از موتورها را برای ماشین لباسشویی بسازند.

موتورهایی با نام دایرکت درایو Direct Drive که می توان  آن را سیستم اتصال مستقیم موتور به دیگ نامید.

سنجش ماشین لباسشویی های تسمه ای و دایرکت درایو

تفاوت اصلی بین ماشین لباسشویی های  با تسمه Belt Drive  و بدون تسمه یا همان دایرکت درایو Direct Drive ، مربوط به نحوه انتقال انرژی از موتور به دیگ دستگاه می باشد. یعنی نحوه ارسال نیرو برای چرخش سبد آبکش ماشین لباسشویی می تواند متفاوت باشد. برای این که بتوانیم این دو نوع ماشین لباسشویی را به خوبی با هم مقایسه کنیم، لازم است تا نحوه ی عملکرد هریک از آن ها را به طور جداگانه بررسی کنیم. در این صورت که امکان یک مقایسه ی عادلانه و صحیح را داریم. پس در ادامه به بررسی نحوه ی کارکرد ماشین لباسشویی های تسمه ای، دایرکت درایو می پردازیم.

بیشتر بخوانید: دلایل تمیز نشستن لباسشویی

نحوه کارکرد ماشین لباسشویی تسمه ای

ماشین لباسشویی های دارای  تسمه جزء نسل های اولیه ماشین لباسشویی می باشند. در ماشین لباسشویی های تسمه ای، یک تسمه بین موتور و دیگ یا همان مخزن ماشین لباسشویی وجود دارد، به طوری که با حرکت موتور، سبد آبکش یا همان  درام می چرخد و با متوقف شدن موتور چرخش آبکش دستگاه نیز متوقف می شود. تنظیم سرعت چرخش به نوع موتور بستگی دارد.

ایراد لباسشویی های تسمه ای این است که تمام وزن لباس های داخل مخزن روی تسمه قرار میگیرد و در نتیجه احتمال پارگی تسمه خیلی زیاد است. باید توجه داشته باشید که در این دستگاه ها تعویض تسمه کار خیلی سختی نیست.  یک تعمیرکار ماهر از مرکز تعمیرات مجاز اینانلو سرویس می تواند در عرض نیم ساعت تسمه را تعویض کند و هزینه ی تعمیرات خیلی بالا نیست.

مزایای ماشین لباسشویی تسمه ای

 • این مدل ماشین لباسشویی قیمت مناسب تری نسبت به ماشین لباسشویی دایرکت درایو دارند. با توجه به اینکه در این دستگاه ها از تکنولوژی پیچیده ای برای ساخت آن ها استفاده نمی شود، در نتیجه تعمیرات آن ساده می باشد. هزینه ی تعمیرات آن نیز مقرون به صرفه تر می باشد. همچنین به علت تعدد تولیدات این مدل دستگاه ها و تجربه بیشتر تعمیرکاران تشخیص ایراد راحت تر است.
 • در ماشین های لباسشویی تسمه ای دور های بالا لرزش کم تری دارند چون تسمه به عنوان یک کمک فنر عمل کرده و خود دیگ نیز کمک فنر دارد. در نتیجه به دلیل وجود تسمه، دستگاه دارای لرزش کمتری می باشد. در حالت کلی میزان لرزش دستگاه به نوع کمک فنری که سازنده استفاده می کند بستگی دارد.

معایب ماشین لباسشویی تسمه ای

 • مهم ترین ایراد ماشین لباسشویی های تسمه ای، سر و صدای آن ها می باشد. زیرا به خاطر وجود تسمه و پولی، هنگام کارکرد ماشین لباسشویی های تسمه ای سر و صدا ایجاد می شود. پولی یک قطعه مثل قرقره می باشد که تسمه به آن وصل می شود
 • از دیگر معایب آن احتمال پارگی تسمه، لرزیدن دستگاه و مصرف انرژی بالای آن می باشد.

بیشتر بخوانید: خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و رفع آن

نحوه کارکرد ماشین لباسشویی دایرکت درایو

این مدل از ماشین لباسشویی ها از اواسط سال ۲۰۰۰ شروع به تولید شدند. در واقع برای اولین بار شرکت ال جی که یک شرکت کره ای است، این فناوری را ابداع کرد.

ماشین لباسشویی های دایرکت درایو که به اشتباه به عنوان گیربکسی شناخته می شود، در واقع از یک تکنولوژی به روز تری نسبت به ماشین لباسشویی های تسمه ای استفاده می کنند. به این تکنولوژی Direct Drive می گویند. ماشین های لباسشویی دایرکت درایو، بدون تسمه یا مستقیم، بین موتور و دیگ اتصال مستقیم برقرار می باشد. در این سیستم اصلا تسمه وجود ندارد و به جای آن یک کلاچ مخصوص وجود دارد. برای گردش موتور از نیروی مغناطیسی استفاده می شود.

انتقال برق در این نوع ماشین لباسشویی ها به صورت DC و مستقیم می باشد، چون موتور مستقیما آبکش دستگاه را می چرخاند. در ضمن سرعت چرخش از طریق نمایشگر و توسط برد الکترونیکی دستگاه کنترل می شود. در این دستگاه ها موتور دستگاه در زیر دیگ قرار گرفته و وزن بار موجود در مخزن دستگاه را اندازه گیری می کند و به طور خودکار قدرت را متناسب با وزن مخزن تنظیم می کند.

مزایای ماشین لباسشویی دایرکت درایو

 • از مهم ترین مزایای ماشین لباسشویی های دایرکت درایو سر و صدای کم آن ها می باشد. در واقع چون دستگاه تسمه ندارد، سر و صدای کمی ایجاد میشود.
 • در این نوع دستگاه ها با توقف و چرخش این دستگاه ها در دو جهت ، لباس ها بهتر تمیز می شوند. در نتیجه برای شستشوی لباس هایی که لکه های زیادی دارند مناسب است.
 • در ماشین لباسشویی هایDIRECT DRIVE از قطعات کمتری استفاده شده است، در نتیجه فضای کمتری را احاطه می کنند و دستگاه های جمع و جور تری می باشند.
 • از دیگر ویژگی های این نوع دستگاه ها حجم زیاد دیگ، افزایش راندمان انرژی، کاهش مصرف انرژی به دلیل عدم استفاده از قطعات متحرک مثل تسمه و پولی، ارتعاش و لرزش کم تر، دوام و طول عمر مفید بیشتر، عملکرد بهتر و. . . می باشد.

معایب ماشین لباسشویی دایرکت درایو

 • ماشین لباسشویی های دایرکت درایو با استفاده از فناوری جدیدتری تولید شده اند در نتیجه خرید ماشین لباسشویی دایرکت درایو هزینه ی بیشتری دارد.
 • تشخیص عیب و پیدا کردن ایراد در این نوع ماشین لباسشویی ها کمی پیچیده است. در نتیجه هزینه ی تعمیر این نوع دستگاه ها نیز قیمت بالایی دارد .
 • از آن جایی که این نوع دستگاه کاملا به برق وابسته است. موتور این دستگاه به صورت الکترونیکی تنظیم می شود و در برابر نوسانات ولتاژ برق به شدت آسیب پذیر می باشد.
 • در ماشین لباسشویی های دایرکت درایو، به دلیل عدم وجود تسمه و پولی قرقره ، تمام بار ناشی از دیگ دستگاه مستقیما به بلبرینگ منتقل می شود. این موضوع باعث سایش بلبرینگ ها می شود و در نتیجه بلبرینگ ها نیاز به تعویض به صورت منظم دارند.
 • در این نوع دستگاه ها به دلیل نبودن تسمه سر و صدای بسیار کمی وجود دارد، که مهم ترین ویژگی این دستگاه ها هم همین مورد می باشد. اما در دور های بالا و موقع چرخیدن لباس ها و هنگام فعالیت پمپ سر و صدای زیادی دارند.
بررسی لباسشویی های تسمه ای و دایرکت درایو
بررسی لباسشویی های تسمه ای و دایرکت درایو

مقایسه ماشین لباسشویی های تسمه ای و دایرکت درایو از جهات مختلف

 • مصرف انرژی

مهم ترین هدف ماشین لباسشویی های دایرکت درایو کاهش مصرف انرژی می باشد. در ماشین لباسشویی های دایرکت درایو بخاطر نبودن تسمه راندمان موتور بالاتر می رود. موتور مستقیما به دیگ دستگاه، متصل است، در نتیجه هدر رفت انرژی کم تری دارد.

 • سر و صدا

یکی از اصلی ترین تفاوت ها در ماشین لباسشویی تسمه ای و دایرکت درایو، موضوع سر و صدا می باشد.تولید صدا در ماشین لباسشویی های دایرکت درایو بسیار کم تر از ماشین لباسشویی تسمه ای می باشد. در لباسشویی های تسمه ای وجود تسمه باعث ایجاد سر و صدا می شود.

 • لرزش و ارتعاش

در سیستم های دایرکت درایو موتور و درام به یکدیگر وصل هستند، در نتیجه میزان ارتعاش ناشی از چرخش دیگ خیلی کم تر از سیستم تسمه ای خواهد بود. البته دقت کنید که اگر بار موجود در دستگاه به درستی تنظیم نشده باشد و یا دستگاه روی سطح مناسبی قرار نگرفته باشد و به درستی تراز نشده باشد، لرزش آن می تواند از دستگاه های تسمه ای نیز بیشتر باشد. اما در دور های بالای ماشین لباسشویی تسمه ای، به خاطر وجود تسمه، باعث کاهش لرزش و ارتعاش می شود. در واقع تسمه مثل یک کمک فنر عمل می کند. در صورتی که در ماشین لباسشویی های دایرکت درایو، از آن جایی که دیگ و موتور مستقیما به هم متصل هستند، در نتیجه موقع بالا رفتن دور در دقیقه، لرزش بیشتری ایجاد می کنند.

 • کنترل میزان وزن البسه موجود در دستگاه و عملکرد آن

از آن جایی که در دستگاه های دایرکت درایو ، وزن البسه موجود در دیگ دستگاه اندازه گیری می شود، در نتیجه اگر میزان بار زیاد باشد، دستگاه از شروع چرخه ی شستشو جلوگیری می کند.چراغ های روی صفحه دیسپلی چشمک می زنند و یا این که ارور مربوطه روی صفحه نمایش ظاهر می شود. باید میزان حجم البسه موجود در دستگاه را کم کنید تا بتوانید از دستگاه استفاده کنید. در ماشین لباسشویی های تسمه ای، در صورتی که بار موجود در دستگاه زیاد باشد، احتمال پارگی تسمه و آسیب به دستگاه وجود دارد.

 • فرسایش و استهلاک قطعات

در ماشین لباسشویی دایرکت درایو، قطعات متحرک کمی وجود دارد، برای مثال تسمه و قرقره وجود ندارد. قطعات در این نوع دستگاه ها کم تر دچار فرسودگی می شوند. می توان گفت که اگر قطعات استفاده شده در لباسشویی های غیر تسمه ای، کیفیت مناسبی داشته باشند این دستگاه ها می توانند حدود ۷ تا ۲۰ سال به خوبی کار کنند.

 • ماندگاری و طول عمر

ماشین لباسشویی های دایرکت درایو دستگاه های با دوامی می باشند. آن ها به راحتی دچار استهلاک نمی شوند و طول عمر بالایی دارند. در صورتی که دستگاه های تسمه ای به مراقبت بیشتری نیاز دارند و ممکن است که بعد از مدتی استفاده نیاز به تعویض تسمه داشته باشند.

 • هزینه تعمیرات

هزینه تعمیرات و مراقبت از لباسشویی های تسمه ای، کمتر از لباسشویی های دایرکت درایو می باشد. همچنین تعمیر آن ها نیز ساده تر می باشد.

بهترین برندهای تولید کننده ماشین لباسشویی دایرکت درایو

امروزه به دلیل مزایای فراوانی که لباسشویی‌های DIRECT DRIVE دارند، بسیاری از برندهای معتبر در تولید محصولات خود از این تکنولوژی استفاده کرده اند.می توان  برخی از برندهای سازنده این ماشین‌های لباسشویی را به شرح ذیل معرفی کرد

1.لباسشویی ال جی دایرکت درایو

برند ال جی یکی از بهترین برندهای است که برای اولین بار به ساخت لباسشویی‌های بدون تسمه پرداخت. در ابتدا به دلیل قیمت بالایی که این محصولات داشتند، از ماشین لباسشویی های  بدون تسمه مارک ال جی استقبال نشد اما با گذشت زمان و محک کارایی بالایی آن، این ماشین‌های لباسشویی به یکی از پرفروش‌ترین محصولات شرکت ال جی تبدیل شدند . بدین ترتیب  ال جی توانست به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه به شهرت بالایی دست پیدا کند .

2.لباسشویی سامسونگ دایرکت درایو

یکی از برندهای معتبر لوازم خانگی ، سامسونگ است که انواع لباسشویی‌های تسمه‌دار و دایرکت درایو را تولید و به بازار عرضه می کند. امروزه یکی از محصولات برتر برند سامسونگ، لباسشویی بدون تسمه مدل ادواش آن است که با تکنولوژی به روز و قابلیت‌های فراوانی که دارد از بازار فروش پر رونقی نیز برخوردار است.

3.لباسشویی بوش دایرکت درایو

محصولات بوش به عنوان یکی از بهترین و مرغوب‌ترین محصولات وارداتی در ایران هستند. این محصولات از کیفیت، دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند. از جمله این محصولات لباسشویی بدون تسمه است که با استفاده از با کیفیت ترین قطعات اولیه تولید می‌شود.


تعمیر ماشین لباسشویی در کرج با اینانلو سرویس

* تکنسین های تعمیر کار اینانلو سرویس اولویت را بر تعمیر قطعه معیوب می گذارند و در صورت عدم امکان تعمیر، آن را با قطعات اصل و اورجینال جایگزین می کنند. این امر به کاهش هزینه های شما کمک خواهد کرد. زیرا هزینه تعویض قطعه از تعمیر آن بیشتر می باشد.

* تکنسین های تعمیر کار اینانلو سرویس برای تعمیر جدیدترین مدل های ماشین لباسشویی آموزش دیده اند و با استفاده از تجهیزات لازم در کمترین زمان ممکن دستگاه لباسشویی را عیب یابی و تعمیر می کنند.

* تمامی تعمیرات ماشین لباسشویی تا 6 ماه شامل ضمانت می باشد. در صورتی که در این بازه زمانی ماشین لباسشویی شما دچار همان اختلال قبلی شود، اینانلو سرویس آن را به صورت رایگان تعمیر می کند.

جمع بندی

به طور کلی نمی توان اعلام کرد که کدام یک از این نوع ماشین های لباسشویی بهتر یا بدتر از دیگری است. اما نکته ای که باید به آن دقت کنید، این است که هر کدام از این مدل ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. شما باید با توجه به نیاز، بودجه ی مد نظر، نوع و میزان استفاده از ماشین لباسشویی، تعداد افراد خانواده، حجم لباس های معمول برای شستشو و… ماشین لباسشویی مد نظرتان را خریداری کنید.

همچنین باید توجه کنید که بسیاری از مزایای این مدل ها نسبی هستند و آنقدر ها هم به نوع دستگاه که دایرکت درایو یا تسمه ای باشد بستگی ندارد .در واقع به مارک دستگاه، کیفیت مونتاژ کارخانه، انتخاب مناسب مواد شوینده، نصب و راه اندازی درست دستگاه و استفاده ی صحیح کاربر بستگی دارد. برای مثال اگر کیفیت قطعات و سایر موارد اعلامی در یک دستگاه تسمه ای به درستی رعایت شده باشد، می تواند همانند یک دستگاه دایرکت درایو  سر و صدای کمی داشته باشد. در حالت کلی اگر یک دستگاه دایرکت درایو با بالاترین کیفیت ممکن تولید شود، می توان گفت که مزایای ماشین لباسشویی های دایرکت درایو بیشتر از تسمه ای می باشد.

اینانلو سرویس به عنوان مرکز مجاز و رسمی بیش از 130 برند همچون سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. می باشد. این مجموعه قادر به تعمیر هر نوع دستگاه لوازم خانگی می باشد. کارشناسان ما در اینانلو سرویس با تهیه قطعه اورجینال از شرکت تولید کننده دستگاه و  ارائه فاکتور رسمی در خدمت مشتریان عزیز می باشند. برای ثبت درخواست می توانید به وبسایت اینانلو سرویس مراجعه کنید و از 10% تخفیف بهره مند شوید. خدمات رسانی اینانلو سرویس به وسعت استان البرز است. این مجموعه تمامی مناطق  فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… خدمات رسانی می کند. در نتیجه شما در هر نقطه از کرج که باشید، این مجموعه با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز در یک قدمی شماست. در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیرات، نصب و سرویس دوره ای لوازم خانگی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

4 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس صدا و لرزش لباسشویی دلایل مختلفی داره که حتما باید توسط کارشناس بررسی بشه
   لطفا برای جلوگیری از آسیب های بیشتر با شماره 02636191 تماس بگیرید تا کارشناس از دستگاه بازدید کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields