۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و رفع آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و رفع آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۵ دی ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

وظیفه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، خارج کردن آب کثیف حاصل از شستشو لباس ها است. در نتیجه میتوان گفت که یک قطعه بسیار مهم در عملکرد ماشین لباسشویی محسوب می‌شود.

فایل صوتی مقاله علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و رفع آن

در صورت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی، تنها راه چاره تعویض آن به طور کامل می باشد. اگر ایراد از خود پمپ تخلیه باشد راهی جز تعویض آن وجود ندارد. تعویض و بررسی پمپ تخلیه لباسشویی کاری سخت و حساسی می باشد. البته که بهتر است توسط یک متخصص انجام گردد.

نحوه بررسی پمپ تخلیه لباسشویی اتوماتیک و تعویض آن

  • اولین مرحله پیش از شروع تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، قطع کردن جریان برق آن است. به صورت کلی، در زمان تعمیر هرگونه لوازم برقی برای رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل احتمالی بهتر است برق را قطع کنید.
  • پس از قطع کردن برق لباسشویی، پنل پشت آن را جدا کرده و پیچ های پشت کنترل پنل را باز کنید.
  • کشوی مایع شستشو دهنده را خارج کرده و با باز کردن تمام سیم های اتصال، کنترل پنل را از ماشین لباسشویی جدا نمایید.
  • در مرحله بعد باید پوشش فیلتر پمپ تخلیه را باز کرده و پیچ های محفظه را باز کنید.
  • پس از جدا کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، پنل جلویی را باز کرده و سپس لوله های پمپ تخلیه لباسشویی را از آن جدا نمایید.
  • با جدا کردن لوله ها احتمال دارد آب اضافی در آن ها روی زمین بریزد. می‌توانید با قرار دادن یک ظرف زیر آن از کثیف شدن زمین جلوگیری کنید.
  • با جدا کردن لوله ها از پمپ تخلیه می‌توانید پمپ را از ماشین لباسشویی خارج کرده و قطعه جدید را جای آن نصب نمایید.
  • با اتصال مجدد لوله ها و بستن سیم ها و پنل جلویی و کنترل پنل می‌توانید مجددا از ماشین لباسشویی خود استفاده نمایید.
خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوقلو و تعویض آن

اینانلو سرویس توصیه می کند به هیچ وجه خودتان اقدام به بررسی خرابی پمپ تخلیه و تعویض آن نپردازید. ممکن است خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

وجود پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی دوقلو نیز مانند ماشین لباسشویی معمولی الزامیست. در صورت خرابی پمپ تخلیه و بروز مشکل در این قطعه، دستگاه شما عملکرد لازم برای شستشوی البسه را نخواهد داشت.

در صورت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی دو قلو، فورا باید به فکر تعمیر آن بود. مهم نیست که قطعه به طور کامل از کار بیفتد یا سرعت عملکرد آن کاهش یابد. علاوه بر ایجاد اختلال در عملیات شستشو، عملیات خشک کردن البسه نیز دچار مشکل خواهد شد. پمپ تخلیه لباسشویی قابل تعمیر نیست و حتما باید از کارشناسان مربوطه بخواهید که آن را تعویض کنند.

مشاهده نمایید: همه چیز درباره فیلتر تخلیه لباسشویی

تعویض و تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تعویض و بررسی پمپ تخلیه لباسشویی همانطور که ذکر شد باید توسط متخصصین کاربلد در این زمینه صورت گیرد. رعایت نکات ایمنی و استفاده از دستکش های مخصوص جزو اصول مهم آن است که قبل از اقدام برای تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی حتما باید رعایت نمایید.

بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی و تعمیر آن

همانطور که گفته شد بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی اغلب به تعویض کامل آن می‌ انجامد. اما مواردی نیز وجود دارد که ایراد از خود پمپ تخلیه نیست و با رفع این موارد می‌توان بدون تعویض پمپ تخلیه مشکل را برطرف کرد. برای بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی ابتدا باید ایرادات وارده را عیب یابی کنیم.

بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی
بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی

عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی

رایج ترین خرابی پمپ تخلیه لباسشویی این است که آب آلوده حاصل از شستن لباس ها را تخلیه نمی‌ کند. البته ممکن است که مشکل در سرعت تخلیه آب باشد. قبل از آن که برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدامی انجام دهید، ابتدا جریان برق ورودی به ماشین لباسشویی را قطع کنید.

  • وجود شی خارجی

یکی از دلایلی که موجب ایجاد مشکل در کارکرد پمپ تخلیه آب لباسشویی می‌شود گیر کردن شی خارجی در این قطعه است. اگر به این عامل به عنوان علت خرابی پمپ تخلیه مشکوک هستید بهتر است ابتدا فیلتر ماشین لباسشویی را چک کنید.

  • صدای ناهنجار

وجود سر و صدای غیر طبیعی در ماشین لباسشویی، خرخر کردن دستگاه، شنیدن صدای تلق تلوق و یا صدا تق تق ماشین لباسشویی می‌تواند یک راهنمایی موثر جهت عیب یابی دستگاه می باشد.

در صورت مشاهده و شنیدن هر یک از صدا های ذکر شده از دستگاه، به معنی گیر کردن یک شی‌ء در پمپ تخلیه لباسشویی می باشد. باید در اسرع وقت به بررسی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی بپردازید.

مشاهده نمایید: علت صدای غیر طبیعی ماشین لباسشویی چیست؟

فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی قسمتی است که مانع ورود اجسام خارجی از محفظه داخلی لباسشویی به پمپ تخلیه آب می‌شود.

در صورت بروز مشکل در فیلتر پمپ تخلیه آب نیاز به تعویض کل پمپ تخلیه آب نداشته و تنها با تعویض کردن فیلتر می‌توانید خرابی پمپ تخلیه لباسشویی را بررسی کنید. شما میتوانید تنها با تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه و بدون تعویض آن مشکل را رفع نمایید.

تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

نحوه تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

زمانی که ایراد از فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باشد، قبل از هرگونه اقدام برای تعمیر آن نیاز است که به تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی مسلط باشید.

برای تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بعد از قطع جریان برق و بستن شیر آب از قسمت عقب ماشین لباسشویی پیچ آب گرم و سرد را باز کرده و سپس مخزن تخلیه لباسشویی را خارج کنید.

بعد از آن که تمامی آب داخل آن خارج شد، با سرکه سفید فیلتر ها را تمیز کنید. وقتی که فیلتر ها به طور کامل خشک شدند می‌توانید آن ها را به جای قبلی خود بازگردانید.

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

برای تست پمپ تخلیه باید مقاومت پایه های پمپ را اندازه بگیرید. اگر درجه اهم متر هنگام اتصال به پایه های پمپ ماشین لباسشویی بین پنج تا پانزده باشد، به معنی درستی عملکرد پمپ تخلیه است. زمانی که عدد نمایش داده شده روی اهم متر صفر یا بی نهایت باشد به معنی خرابی پمپ تخلیه لباسشویی است و باید این قطعه تعویض گردد.

مشاهده نمایید: تعمیر لباسشویی در البرز کرج

نحوه تعویض شلنگ و بررسی خرابی پمپ تخلیه

اگر شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما دچار خوردگی یا زنگ زدگی شده باشد نیاز به تعویض آن دارید ولی در صورتی که یک شیء در آن گیر کرده باشد می‌توانید با خارج کردن آن از شلنگ قدیمی دوباره استفاده کنید. برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، پیچ های آن را با پیچ گوشتی باز کرده و شلنگ را آزاد کنید. در صورت امکان یک سطل یا ظرف کنار ماشین لباسشویی بگذارید تا آب های اضافه آن روی زمین نریزد. بعد از جدا کردن شلنگ تخلیه قدیمی می‌توانید شلنگ تخلیه جدید را به جای آن متصل کنید. پس از اتمام کار مطمئن شوید که پیچ ها محکم بسته شده و هیچ نشتی در لوله ها وجود نخواهد داشت.

کلام پایانی

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و…خدمات رسانی می کند. این مجموعه نمایندگی رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. را داراست. این مجموعه ارائه دهنده بهترین سرویس، تعمیرات و نصب و راه اندازی لوازم خانگی اعم از تعمیرات تخصصی ساید باید ساید، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال فریزر، جارو برقی و … می باشد. اینانلو سرویس برای ارتقا سیستم سازمانی خود اولین مجموعه ای می باشد که برای کم کردن هزینه های خانواده ها در مرحله اول در صورت امکان راهنمایی تلفنی انجام میدهد. در شرایطی که ایراد برطرف نشد فورا تکنسین به محل اعزام  می شود. اینانلو سرویس اولویت خود را روی تعمیر قطعات می گذارد. در صورت عدم امکان تعمیر قطعات اصل و اورجینال شرکتی را جایگزین آن ها خواهد کرد. در پایان خدمات انجام شده، فاکتور رسمی اینانلو سرویس به شما مشترک عزیز تحویل داده می شود. تمامی خدمات انجام شده و قطعات تعویضی شامل 6 ما گارانتی و ضمانت خواهند شد. در صورت مشاهده خرابی و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. حتی می توانید به صورت آنلاین در سایت اینانلو سرویس ثبت درخواست انجام دهید و از 10% تخفیف ویژه بهره مند شوید. این مجموعه به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته و بدون تعطیلی آماده پاسخ گویی و خدمات رسانی به شما البرزی های عزیز می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا دیواره های یخچال سامسونگ داغ میشه؟

در یک سری از مدل های یخچال و فریزر، کندانسور در بدنه یخچال قرار داده شده و وقتی که کندانسور داغ باشد، نشانه سالم بودن دستگاه است. پس اگر دیواره یا بدنه یخچال و فریزر سامسونگ گرم است مشکلی نیست. هنگامی که  کمپرسور کار می کند کندانسور دمای بیشتری دارد و احساس داغی میکنید. برای تعمیر یخچال سامسونگ می توانید از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا یخچال بعد از چند ساعت یخ میزند؟

اواپراتور یا تریزون یخچال معمولا در یک بازه زمانی 2 الی 3 ساعته یخ میزند که قطعات دیفراست، یخ زدایی را انجام میدهند. در صورتی که یخ زدایی دستگاه به درستی انجام نمی شود با اینانلو سرویس 02636191 تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields