۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل تمیز نشستن لباسشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل تمیز نشستن لباسشویی

خواندن این مقاله 9 دقیقه طول میکشد
۲ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تمیز نشستن لباس ها در لباسشویی دارای دلایل متفاوتی می باشد. مهم نیست لباسشویی از چه برندی باشد. هر کدام از لباسشویی ها برند سامسونگ، ال جی، دوو، بوش،پاکشوما و… می توانند با چنین مشکلی روبرو شوند. اینانلو سرویس دلایلی که می توانند به تمیز نشستن لباسشویی منجر شوند را برای شما عزیزان توضیح خواهد داد.

رفع مشکل تمیز نشستن لباسشویی با اینانلو سرویس

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین دستگاه های لوازم برقی در خانه می باشد. لباس ها در ماشین لباسشویی با هر تار و پودی طی شستشوی مشخصی تمیز می شوند. البته تا زمانی که ماشین لباسشویی به درستی کار کند و مشکلی نداشته باشد. اگر با مشکل تمیز نشستن لباسشویی روبرو شده اید و لباسشویی شما آنگونه که باید لباس ها را تمیز نمی کند، ممکن است مشکل از ماشین لباسشویی یا خطای انسانی در انتخاب برنامه شست وشو باشد.

اینانلو سرویس قصد دارد دلایلی که موجب تمیز نشستن لباسشویی می شوند را به کمک تکنسین های خود مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر آن تکنسین های اینانلو سرویس به شما راهکار حل هر یک از این مشکلات را خواهند گفت.

دلایل تمیز نشستن لباسشویی

 • عدم انتخاب برنامه درست
 • پرکردن بیش از حد لباسشویی
 • کثیف بودن درام یا سبد لباسشویی
 • مسدود شدن مسیر تخلیه
 • وجود جرم در شیارهای لاستیک دور درب لباسشویی
 • انسداد شلنگ جاپودری و نرسیدن مواد شوینده به لگن لباسشویی
 • خرابی هیتر المنت و گرم نشدن آب شستشو
 • استفاده نادرست از مواد شوینده
 • انتخاب برنامه نادرست در تمیز نشستن لباسشویی

نوع لباس هایی که در لباسشویی قرار داده می شود متفاوت است. بنابراین برنامه ای هم که برای شستشوی آنها انتخاب می کنید، باید متفاوت باشد. اولین اشتباه اکثر افراد استفاده از برنامه یکسان برای شستشوی انواع لباس ها است.

دکمه های متعددی روی پنل لباسشویی قرار دارند. هر یک از آنها کار مشخصی را انجام می دهند. شما نیز می بایست هر یک از آن ها را با توجه به الیاف البسه انتخاب کنید. برخی از این دکمه ها به ترتیب عبارتند از

Cottons : الیاف کتان و پنبه ای
Sport : لباس های ورزشی
Mix : لباس هایی با جنس های مختلف
Wool : الیاف حوله ای و پشمی
Iron Dry: لباس های نخی
Blanket : الیاف بسیار ضخیم
Delicate : الیاف ظریف و حساس
Dark wash : لباس های تیره

تمیز نشدن لباس در لباسشویی
تمیز نشدن لباس در لباسشویی

این برنامه ها برای برندهایی همچون سامسونگ، ال جی، دوو و… متفاوت است. نوع برنامه ای که انتخاب می کنید می تواند موجب تمیز نشستن لباسشویی شود. بنابراین بهتر است پیش از انتخاب هر برنامه، آنها را بشناسید.

پرکردن بیش از حد لباسشویی سبب تمیز نشستن لباسشویی می شود.

ماشین لباسشویی شما دارای سنسوری برای تشخیص سطح آب است که از پرشدن بیش از حد آب در لباسشویی جلوگیری می‌کند. اگر داخل دستگاه لباس زیاد باشد، آب کافی در آن برای شستشو و تمیز شدن لباس ها جمع نمی‌شود. تمیزی لباس‌ها در صورتی اتفاق می‌افتد که لباس‌ها بتوانند به‌راحتی در مخزن بچرخند. در یک سیکل لباسشویی که بیش از اندازه پر شده باشد لباس‌ها درهم می‌پیچند، گره می‌خورند و یا به‌طور ثابت در کف سبد لباسشویی باقی می‌مانند. بنابراین احتمال پاک شدن کثیفی ها از روی سطوح البسه کمتر خواهد شد.

اگر پیش خود فکر می کنید که شستشوی حجم بالای لباس ها با مقدار مناسبی از آب و مواد شوینده می تواند کارآمد باشد، باید به شما بگوییم که اینطور نیست. گذشته از این که این کار سبب تمیز نشستن لباس ها در لباسشویی می شود، کارایی دستگاه را نیز به مرور زمان کاهش می دهد.

حجم بالای لباس با لباسشویی چکار می کند؟

اگر حجم بسیار زیادی از لباس ها را به صورت فشرده در لباسشویی قرار دهید. ممکن است درب لباسشویی به سختی بسته شود. سبد لباسشویی طی برنامه شستشو، بارها به چرخش در می آید. اگر شما لباسشویی را با لباس پر کنید، این سبد دیگر نمی تواند آزادانه بچرخد. زمانی که سبد لباسشویی به راحتی نچرخد، لباس ها نیز نمی توانند آزادانه در لباسشویی حرکت کنند. بنابراین احتمال پاک شدن کثیفی ها از روی سطوح البسه کمتر خواهد شد. اندازه لباس ریختن در لباسشویی را نمی دانید؟ تکنسین های اینانلو سرویس به شما کمک خواهند کرد.

تمیز نشستن لباس در لباسشویی
تمیز نشستن لباس در لباسشویی

چه اندازه در لباسشویی لباس بریزیم؟

علامتی روی شیشه درب وجود دارد که شما را از محاسبه حجم مناسب دستگاه لباسشویی خلاص می کند. این علامت به صورت یک خط روی شیشه درب ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است. شما می بایست تا این خط در لباسشویی لباس بریزید. البته لباس ها نباید فشرده شده باشند. به بیان ساده تر مهم نیست که لباسشویی شما چند کیلویی است چون شما نمیتوانید برای هر بار استفاده لباس ها را وزن کنید و داخل لباسشویی بریزید. پس برای شستن لباس های روزمره تان باید درام لباسشویی را تا حدی پر کنید که به اندازه جای یک دست فضای خالی بالای دیگ باشد.

عملکرد بهتر ماشین لباسشویی

جدا کردن لباس های رنگی و غیر رنگی هنگام شستشو مزایای بسیار زیادی دارد. این کار درصد رنگ گرفتن لباس ها از یکدیگر را کاهش می دهد و به کاهش حجم لباس ها و عملکرد بهتر ماشین لباسشویی کمک می کند.

اندازه لباس ریختن در لباسشویی سه چهارم سبد ماشین لباسشویی است. علامتی وجود دارد که شما را از محاسبه سه چهارم خلاص می کند این علامت روی شیشه ی تمامی مدل های ماشین لباسشویی قرار دارد.

این علامت به صورت خطی روی شیشه درب ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است. شما می بایست تا این خط یا بریدگی در لباسشویی لباس بریزید. البته لباس ها نیز نباید فشرده شده باشند. آنها را از یکدیگر جدا کنید و در ماشین لباسشویی قرار دهید.

یک چهارم باقیمانده بی دلیل خالی نمی ماند. این قسمت برای عملکرد هیدروستات مورد نیاز است. عملکرد هیدروستات به این صورت است که از طریق مقدار هوای باقیمانده در لباسشویی تشخیص می دهد میزان آبی که وارد دستگاه می شود، چقدر باید باشد.در ضمن جدا کردن لباس های رنگی و غیر رنگی حسن های بسیار زیادی دارد. از سویی این کار درصد رنگ گرفتن لباس ها از یکدیگر را کاهش می دهد و از سوی دیگر به کاهش حجم لباس ها و عملکرد بهتر ماشین لباسشویی کمک می کند.

حجم مجاز برای تمیز شستن لباس در لباسشویی
حجم مجاز برای تمیز شستن لباس در لباسشویی

 

کثیف بودن وان یا سبد لباسشویی

برای تمیز شدن البسه، خود ماشین لباسشویی باید تمیز باشد. با گذشت زمان و استفاده مداوم ، جرم، چربی، کرک و کثیفی در دیگ ماشین لباسشویی جمع می شود. این آلودگی‌ها در حین شستشو به لباس‌ها منتقل می‌شود. با استفاده از یک چراغ قوه داخل مخزن را از نظر آلودگی و رسوبات چک کنید. ماشین لباسشویی هر 6 ماه یکبار نیاز به جرمگیری داخلی و سرویس دوره ای دارد.اینانلو سرویس برای افزایش عمر مفید دستگاه این کار را برای شما انجام می دهد.جرم گیری و سرویس دوره ای ماشین لباسشویی باعث بهبود کیفیت شستشو می‌شود. تمیزی جاپودری، آبکش دیگ شستشو از موارد مهمی است که در سرویس دوره ای بررسی می شود.

سبد لباسشویی نیز می تواند کثیفی ها را به خود بگیرید و خود موجب تمیز نشستن لباسشویی شود. به طور معمول 3 یا 4 عدد یقه شور در ماشین لباسشویی قرار دارد. یقه شورها باعث می شوند لباس ها به صورت پله ای و راحت در لباسشویی بچرخند. اگر این قسمت آسیب دیده باشد، دیگر لباس ها به راحتی در لباسشویی نمی چرخند، و غوطه ور نمی شوند. پس لباس ها بطور کامل شسته و تمیز نخواهند شد. این دلیلی دیگر برای تمیز نشستن لباسشویی است.

 

تمیز نسشتن لباس به دلیل کثیفی یقه شور
تمیز نسشتن لباس به دلیل کثیفی یقه شور

تمیز کردن سبد لباسشویی

هر چند وقت یکبار سبد لباسشویی را از نظر ظاهری بررسی کنید و آن را تمیز کنید. ساده ترین راهکار برای تمیز کردن آن، استفاده از سرکه و اسفنج است. سرکه را با کمی آب گرم ترکیب کنید. اسفنج را آغشته به سرکه کنید و درون سبد را با آن تمیز کنید. برای کثیفی هایی که ناشی از رسوبات هستند و به سبد داخلی مربوط نمی شوند، می بایست از رسوب گیر استفاده کنید.

تمیز نشستن لباسشویی به دلیل کثیفی سبد لباسشویی
تمیز نشستن لباسشویی به دلیل کثیفی سبد لباسشویی

تمیز کردن رسوبات لباسشویی

برای خلاص شدن از شر رسوبات می بایست یک رسوب گیر خوب تهیه کنید. هر 15 یا 30 روز یک لیوان از این پودر را درون جاپودری بریزید. رسوب گیر ماشین لباسشویی، رسوبات درون دستگاه را از بین میبرد. دقت کنید حتماً محصول اصل خریداری کرده باشید. چرا که محصول فیک یا تقلبی عملکرد رسوب گیری را آنگونه که باید انجام نمی دهد. شما با خرید از فروشگاه اینالو سرویس در مورد اصل بودن رسوب گیر و یا شوینده ها از ما استعلام بگیرید.

مسدود شدن مسیر تخلیه

مسیر تخلیه ماشین لباسشویی از چهار بخش زیر تشکیل شده است.

شیلنگ تخلیه که خروجی پمپ میباشد.

پمپ تخلیه

فیلتر پمپ

فاضلاب

اگر آب به درستی تخلیه نشود، لباس ها به خوبی آبکشی نمی شوند و طبیعتا یکی از دلایل کثیف شستن ماشین لباسشویی می باشد. البته این موضوع را در نظر بگیرید که در صورت وجود مشکل مسدود بودن مسیر تخلیه، در لباسشویی های امروزی کد خطا نمایش داده می‌شود. اما اگر مشکل تمیز نشستن لباس در لباسشویی را داشتید و دستگاه شما قدیمی بود یا حتی اروری نمایش داده نشد، حتما مسیر تخلیه را چک کنید تا بسته نباشد و پمپ با قدرت بالا تخلیه را انجام دهد.

مسدود شدن فیلتر تخلیه

فیلتر پمپ تخلیه پایین دستگاه قرار دارد. این فیلتر گاهی با دکمه، سنجاق و دیگر اشیا ریز مسدود می شود. زمانی که فیلتر پمپ تخلیه بسته باشد دیگر نمی تواند آب درون دستگاه را به طور کامل تخلیه کند. بنابراین بخشی از کف موجود در درام لباسشویی باقی می ماند و خارج نمی شود. برای رفع این مشکل بهتر است سراغ درب پایین لباسشویی بروید. آن را به آرامی باز کنید و فیلتر را خارج و تمیز کنید.

مسدود شدن شیلنگ تخلیه علت تمیز نشستن لباسشویی

یکی از دلایل دیگر برای  اینکه لباس‌ها به اندازه کافی تمیز نمی شود می تواند انسداد شلنگ تخلیه لباسشویی باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که یک شی کوچک مسیر شلنگ تخلیه آب را مسدود کرده باشد. سکه ای که در جیب شلوارتان بوده یا دکمه ای که از لباستان جدا شده و یا  جوراب های کودکتان می تواند علت این گرفتگی باشد..شلنگ تخلیه از پشت دستگاه به خروجی فاضلاب خانه شما متصل است. آب باقیمانده ی شستشو از این شلنگ عبور می کند. اگر دقت کرده باشید این شلنگ همیشه حاوی برخی جلبک ها و کثیفی ها است.

در صورت انسداد مسیر این شلنگ ، آب حاصل از شستشو به درون دستگاه بر می گردد و این خود دلیلی بر تمیز نشستن لباسشویی خواهد بود. راهکار این مشکل این است که شلنگ تخلیه را از لباسشویی جدا کنید. هر آنچه که مسیر آب را بسته خارج کنید و در نهایت مجدداً شلنگ را به لباسشویی متصل کنید.

ارتفاع نامناسب شلنگ تخلیه نیز خود موجب بازگشت آب به درون لباسشویی می شود. در واقع شما می بایست حالت ارتفاع مشخصی را برای نصب شلنگ رعایت کنید..

همچنین صاف بودن شلنگ را بررسی کنید. در صورتی که تا خورده آن را صاف کنید و در صورتی که کهنه شده آن را تعویض کنید. تا خوردن شلنگ موجب بازگشت آب حاصل از شستشو به ماشین لباسشویی می شود. کهنگی شلنگ نیز به مرور موجب سوراخ شدن و یا ترک خوردن آن می شود.

 • شیارهای لاستیک درب لباسشویی

لاستیک دور درب لباسشویی یک سری شیار دارد که ممکن است رطوبت موجود در آن باعث ایجاد جلبک یا پوسیدگی  شود. وجود چنین مواردی به مرور موجب عدم شستشوی مطلوب در لباسشویی می شوند.

 

تمیز نشستن لباسشویی به دلیل کثیفی لاستیک درب لباسشویی
تمیز نشستن لباسشویی به دلیل کثیفی لاستیک درب لباسشویی

برای رفع چنین مشکلاتی راهکار تکنسین های اینانلو سرویس می تواند برای شما کاربردی باشد. بهتر است پس از هر شستشو درب دستگاه را برای مدت زمان 10 الی 30 دقیقه باز بگذارید. این فرصت را به بخار بدهید تا به صورت متراکم تبخیر شود. همچنین شما می توانید با یک دستمال درون لاستیک درب را پس از هر شستشو خشک کنید.

مسدود بودن شلنگ جاپودری به دیگ

اگر پس از اتمام مراحل شستشوی لباسشویی هنوز پودر یا مایع در جاپودری لباسشویی وجود دارد به دلیل مسدود بودن شلنگ جاپودری به دیگ و وارد نشدن مایع و پودر برای شستشو است.این موضوع می تواند یکی از دلایل اصلی تمیز نشستن لباس ها باشد. در این حالت ممکن است شیر ورودی آب بسته باشد، فشار آب کم باشد و یا حتی شیر برقی مسیر ورود آب را باز نکند.

استفاده نادرست از مواد شوینده

بسیاری از افراد فکر میکنند هر چقدر شوینده بیشتری داخل ماشین لباسشویی بریزند ، لباس ها تمیز تر می شود و با کیفیت بیشتری شسته می شود، این تفکر اشتباه است.

برای انجام شستشوی مطلوب و با کیفیت باید مقدار پودر یا مایع متناسب با حجم لباس ها در جاپودری ریخته شود. در صورت کم بودن یا اضافه بودن شوینده لباس ها بعد از شستشو یا کثیف می مانند یا لکه های سفید روی آن ها ایجاد می شود.

اگر ماشین لباسشویی شما به هر علتی ایراد دارد و به بازدید و سرویس دوره ای نیاز دارد، یا اینکه می خواهید مشکل تمیز نشستن لباس ها را حل کنید .می توانید با شماره خدمات اینانلو 02636191 تماس بگیرید.همکاران ما در کمترین زمان و مناسب ترین هزینه تعمیرات لباسشویی شما را انجام  می دهند.

رفع مشکل تمیز نشستن لباسشویی با اینانلو سرویس

تیم حرفه ای اینانلو سرویس در کارشناسی و رفع ایراد لوازم خانگی همچون ماشین لباسشویی ،ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر، ساید بای ساید، کولر گازی، تصفیه آب، جاروبرقی و مایکروویو تخصص دارند.تکنسین های اینانلو سرویس با جدیدترین دانش روز آموزش دیده اند و آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشند.

حل مشکل تمیز نشستن لباسشویی در اینانلو سرویس
حل مشکل تمیز نشستن لباسشویی در اینانلو سرویس

تکنسین های باتجربه اینانلو سرویس در نقاط مختلف استان البرز همچون هشتگرد، سهیلیه، کردان،کیانمهر،مهر شهر، ماهدشت،عظیمیه و … به شما خدمات ارائه می دهند. اینانلو سرویس نماینده بیش از 130 برند می باشد.به محض ثبت درخواست از طرف شما، تکنسین در اسرع وقت به محل اعزام می شوند.تعمیر لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید، تعمیر جاروبرقی، تعمیر مایکروویو، تعمیر تصفیه آب و تعمیر کولر گازی در سراسر استان البرز توسط تکنسین های مجرب و حرفه ای اینانلو سرویس انجام می شود.

سایر دستگاه ها مانند ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر، ساید بای ساید، کولر گازی، تصفیه آب، جاروبرقی و مایکروویو تخصص دارد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

5 پاسخ

 1. باسلام ممنون از توضیحات جامع و کامل تون آیا موارد گفته شده بالا به درد لباسشویی های سطلی و درب از بالا هم میخوره؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب
   بله منتها به دلیل تفاوت ساختاری که لباسشویی های اتوماتیک و دوقلو و سطلی دارند، می تواند موضوع متفاوت باشد.
   به عنوان نمونه برنامه هایی که در لباسشویی اتوماتیک وجود دارد در لباسشویی های دوقلو و سطلی نیست.
   در مورد اکثر موارد مانند پتو و حوله یکسان هستند و شما می بایست شستشوی این اقلام را به خشکشویی بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields