۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

استابلایزر یا محافظ جان لوازم خانگی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

استابلایزر یا محافظ جان لوازم خانگی

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۵ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

استابلایزر خانگی یا محافظ جان چیست؟ اطلاع دارید تا چه اندازه نوسان برق در تابستان جان بسیاری از لوازم خانگی را می گیرد؟ محافظ برق یا استابلایزر خانگی چیست؟ حتماً همه شما کم و بیش دنبال یک محافظ خوب هستید تا با خیال راحت لوازم خانگی را به آن متصل کنید و نگران اتفاقات دیگر نباشید. با اینانلو سرویس همراه باشید و این مطلب خوب را از دست ندهید.

بهترین محافظ جان لوازم خانگی
بهترین محافظ جان لوازم خانگی

تا چه اندازه با مشکلاتی مانند سوختن برد فرمان، نمایشگر، سنسورها، کمپرسور یا موتور یخچال روبرو شده اید؟ اصلاً می دانید چنین مشکلاتی بر اثر چه اتفاقاتی رخ می دهند؟ آنچه که مسلم است بسیاری از شما نمی دانید علت این اتفاقات چیست. راهکار اینانلو سرویس برای شما تهیه استابلایزر خانگی یا محافظ جان است.

محافظت از لوازم خانگی با محافظ جان لوازم خانگی

امروزه با گران شدن لوازم خانگی و قطعات محافظ برق قوی تری مورد نیاز است. برای جلوگیری از تمام اتفاقات و خرابی های لوازم خانگی اکثر مشتریان از محافظ جان یا استابلایزر خانگی استفاده می کنند. شما می توانید با محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر از لوازم خانگی خود محافظت کنید. در گذشته محافظ هایی به نام محافظ یخچال، محافظ لباسشویی یا محافظ تلویزیون و … استفاده می شد که بهره وری خاصی نداشتند. در واقع این محافظ ها با درک نوسان، برق دستگاه را قطع می کردند. جالب تر آنجاست که این محافظ ها گاها حتی متوجه نوسان برق نمی شدند.

محافظ جان یا استابلایزر خانگی چیست؟

پیشرفت های تکنولوژیک بشر، امروزه این قابلیت را ایجاد کرده تا با استفاده از برخی دستگاه ها، نوسانات جریان برق AC کنترل شود. این کار با استفاده از استابلایزرها صورت می گیرد. استابلایزرهای امروزی حتی تا این اندازه پیشرفته و مجهز هستند که می توان روی صفحه نمایش دیجیتالی آن ها یک رقم مشخص وارد کرد و تا جریان روی همان ولتاژ ثابت گردد. این پیشرفت در تکنولوژی و ویژگی های جدید که در استابلایزرهای نسل جدید گنجانده شده است. نوسانات ریزی که در فاصله ی یک میلی ثانیه رخ می دهند را نیز شناسایی کرده و از امکان ایجاد آسیب آن ها به وسیله های برقی جلوگیری می کنند.

اگر کمی به عقب برگردیم، پدران شما دستگاهی را خریداری می کردند که روی برق ورودی خانه نصب می شد. زمانی که برق ضعیف می شد، دستگاه با صدای آژیر هشدار می داد. آنگاه شما می بایست اندازه ولتاژ را بررسی و تنظیم می کردید. این نوسان گیر دارای دو رله افزاینده و کاهنده است. اگر نوسان بر اثر کاهش ولتاژ برق بود، می بایست رله افزاینده را فعال می کردید. در صورت افزایش ولتاژ برق نیز می بایست رله کاهنده را فعال می کردید.

محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر چیست؟
محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر چیست؟

با این افزایش ها و کاهش ها، دستگاه ولتاژ را تثبیت و به قولی نوسان گیری می کرد. بسیاری از افراد این تثبیت کننده را به اسم ترانس می شناختند. در واقع اسم این دستگاه استابلایزر است که از جان لوازم خانگی شما محافظت می کند. استابلایزر این روزها به شکلی متفاوت طراحی شده و دیگر خبری از تنظیم دستی نیست. تنظیم ولتاژ در این دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود. یعنی دیگر نیازی نیست شما به روش سنتی و دستی آن را تنظیم کنید.

چه موقع باید از محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر استفاده کنیم؟
چه موقع باید از محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر استفاده کنیم؟

چه موقع باید از محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر استفاده کنیم؟

یکی از ابزارهایی که به شما کمک می کند تا نوسان برق را شناسایی کنید، لامپ های LED هستند. وقتی برق نوسان داشته باشد، این لامپ ها خاموش نمی شوند، چرا که با برق 20 ولت هم کار می کنند. شما با دیدن آنها متوجه می شوید که برق قطع شده یا نوسان دارد. این یک علامت است که به شما نشان می دهد ولتاژ ضعیفی به دستگاه های شما می رسد. سوختن برد یکی از اتفاقاتی است که در چنین مواقعی رخ می دهد. هدف این است که شما لوازم خانگی را در برابر نوسانات برق محافظت کنید. پس برای مهار این ولتاژها شما به استابلایزر نیاز دارید.

استابلایزر خانگی یا محافظ جان چیست؟
استابلایزر خانگی یا محافظ جان چیست؟

عملکرد استابلایزر خانگی

این محافظ برق به دلیل داشتن مدارهای قوی و پیشرفته به محض مشاهده نوسان، ولتاژ را اندازه گیری می کند. با استفاده از سیستم ترانزیستوری و به جهت رفع نوسان نسبت به افزایش یا کاهش ولتاژ اقدام می کند. به عنوان مثال اگر شبکه با کاهش ولتاژ مواجه باشد، این نوسان توسط استابلایزر شناسایی می شود. هنگام کاهش ولتاژ، رله ها ترانس های افزاینده را فعال می کنند. در شرایط عکس و ازدیاد ولتاژ همین اتفاق به صورت معکوس خواهد افتاد. یعنی رله ها ترانس افزاینده را فعال می کنند تا ولتاژ برق تثبیت شود. استابلایزر شامل دو نوع رله می باشد. رله های ۲۰ و ۵۰ ولت مرسوم تر هستند.

پس دو مرحله مهم برای این تثبیت کننده تعریف شده که آن را با رله ۲۰ ولتی بررسی می کنیم:

 • در صورتی که ولتاژ ۲۰ ولت کاهش پیدا کند، رله افزاینده فعال می شود و ۲۰ ولت به ولتاژ برق اضافه می کند.

 

 • در صورتی که ولتاژ ۲۰ ولت افزایش پیدا کند، رله کاهنده فعال می شود و ولتاژ را ۲۰ ولت کاهش می دهد.

در این شرایط نوسان گیری روی ولتاژ برق انجام می شود تا دستگاه با ولتاژ ۲۲۰ ولت کار کند.

محافظ جان لوازم خانگی برای جوشکاران

بسیاری از جوشکاران کارهای خود را در منزل انجام می دهند. برق خانه شما ممکن است توان جوشکاری را نداشته باشد و پس از دقایقی قطع شود. اگر دقت کرده باشید با هر جوش، ولتاژ برق به پایین ترین نقطه خود می رسد. لوازم خانگی شما هنگام جوشکاری با این میزان ولتاژ کار می کنند که به شدت برای آنها خطر آفرین است.

ترفند جالب جوشکاران در چنین مواقعی این است که هر ۳۰ ثانیه کار خود را متوقف و مجدد شروع به کار می کنند. اگر کار جوشکار تا یک دقیقه ادامه پیدا کند، احتمال قطعی برق خانه شدت پیدا می کند. برای کنترل نوسان برق بر اثر جوشکاری، از استابلایزر خانگی کمک بگیرید تا مشکل کاهش ولتاژ را از بین ببرد. چرا که استابلایزر این نوسانات را کنترل می کند و دیگر خطری لوازم خانگی شما را تهدید نخواهد کرد.

محافظ جان لوازم خانگی برای جوشکاران
محافظ جان لوازم خانگی برای جوشکاران
تفاوت محافظ جان لوازم خانگی و محافظ برق معمولی
تفاوت محافظ جان لوازم خانگی و محافظ برق معمولی

تفاوت محافظ جان لوازم خانگی و محافظ برق معمولی

در یک استابلایزر محدوده امن یا استاندارد برای لوازم خانگی یا تجهیزات دفتر شما تعریف شده است. عمده تفاوت این دو محافظ در ولتاژی است که به دستگاه می رسد. استابلایزر زیر ۱۸۰ ولت را برای دستگاه ها استاندارد نمی شناسد و برق را قطع می کند. محافظ های معمولی تا ولتاژ ۱۷۰ ولت را استاندارد می شناسند. بنابراین دستگاهی که باید با برق ۲۲۰ ولت کار کند، مدت زمانی را هر چند کوتاه با ولتاژ ۱۷۰ولت کار می کند. این یعنی خطر در کمین است. با وجود این توضیحات خود عملکرد هر دو را مقایسه کنید.

بهترین محافظ جان لوازم خانگی چیست
بهترین محافظ جان لوازم خانگی چیست

 

آمار اخیر استفاده از محافظ جان لوازم خانگی

آمار خدمات انجام شده برای مشتریان در سال ۱۴۰۰ و چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ حاکی از خبرهای بسیاری است. این آمار نشان می دهد که فقط در شهر کرج تعداد ۱۹۰.۰۰۰ دستگاه اعم از یخچال فریزر، ساید بای ساید، مایکروویو، لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به دلیل نوسان برق دچار خرابی های الکترونیکی و خصوصاً برد فرمان شده اند. سهم خرابی های لباسشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید از سایر دستگاه ها بطور چشمگیری بالاتر بود. این دستگاه ها جزو دستگاه های حیاتی و الزامی به شمار می آیند. بنابراین خرابی آن ها مخل آسایش مصرف کنندگان است.

آمار اخیر استفاده از محافظ جان لوازم خانگی
آمار اخیر استفاده از محافظ جان لوازم خانگی

در مقابل آمار متفاوتی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که اقدام به خرید استابلایزر خانگی کرده اند، از خراب شدن این دستگاه ها پیشگیری نموده اند. این مشتریان از مشاوره رایگان اینانلو سرویس بهره مند شده اند و لوازم خانگی آنها هیچگاه از نوسان برق آسیب ندیده است.

بهترین استابلایزر خانگی

با تمام گفته ها فکر می کنیم تا الان به شما ثابت شده چه محافظی در نوع خودش بهترین است. استابلایزر بهترین محافظی است که شما می توانید برای مصارف خانگی و محل کار انتخاب کنید. متاسفانه یک سری افراد سودجو هستند که فیک این محافظ برق را تولید می کنند. برای تشخیص اصل بودن، استابلایزر خانگی یا محافظ برق را از هر جایی نخرید. دوم اینکه برای خرید این محصولات فقط به نماینده های مجاز مراجعه کنید.

 استابلایزر خانگی چیست؟

شاید با اسم نماینده خدمات پس از فروش کم و بیش آشنا باشید. البته اکثر افراد شناخت درستی از نمایندگان خدمات پس از فروش ندارند. یک نماینده مجاز به شما خدماتی مثل تعمیر لوازم خانگی، سرویس دوره ای و محصولات جانبی لوازم خانگی ارائه میدهد. اینانلو سرویس نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است که ارائه دهنده استابلایزر خانگی نیز می باشد. استابلایزر خانگی اصل را با تضمین کیفیت و نصب رایگان به شما ارائه می دهد. پس با خیالی آسوده ای محصول را خریداری کنید.

 

محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر چیست؟
محافظ جان لوازم خانگی یا استابلایزر چیست؟

تکنسین های اینانلو سرویس این محافظ را برای شما بصورت رایگان نصب می کنند و استفاده از آن را به شما آموزش می دهند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

8 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   جهت دریافت اطلاعات در خصوص موجودی و قیمت قطعات با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 1. برد یخچالم بعد از قطع برق سوخت و مجبور به هزینه ی میلیونی شدم، برای مراقبت از یخچال چی پیشنهاد میدین؟؟؟

  1. سلام و عرض ادب
   زمانی که از استابلایزر استفاده می کنید دیگر نیازی به استفاده از محافظ برق معمولی ندارید. محافظ های معمولی آنطور که باید از دستگاه شما محافظت نمی کنند. گاهی شرایط را برای دستگاه بدتر می کنند و به دستگاه شما آسیب می زنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

نحوه بستن درب جاروبرقی میله به چه صورته؟

هنگامی که کیسه به خوبی در جای خود تعبیه نشود، درب دستگاه به درستی بسته نخواهد شد.

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields