۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

محافظ یخچال خوب کدام است؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

محافظ یخچال خوب کدام است؟

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۱۲ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

محافظ یخچال مناسب کدام است؟ شاید به بازار سری زده باشید و با انواع محافظ برق مواجه شده باشید. قطعاً نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با محافظ برق، هنگام خرید بیشتر شما را سر در گم می کند. اینانلو سرویس قصد دارد شما را با بهترین محافظ یخچال آشنا کند.

یخچال فریزر از معدود لوازم برقی است که در 24 ساعت شبانه روز، یکسره روشن است و کار می‌کند. به همین دلیل بیشتر از لوازم برقی دیگر در معرض نوسان برق قرار دارد. نکته ی دیگر اینکه برد الکترونیکی یخچال فریزر و حتی کمپرسور آن حساس است و در مقابل نوسان و اختلالات برق بسیار آسیب‌پذیر است. از این رو محافظت از یخچال فریزر  در درجه ی نخست اهمیت قرار دارد.

محافظ برق استاندارد
محافظ برق استاندارد

سوختگی برد یخچال ممکن است در برند های برتر یخچال مثل اسنوا، سامسونگ، ال جی، هیمالیا، ویرپول، جنرال الکتریک، کندی و… نیز اتفاق بیفتد. این دلیل بر کیفیت پایین برندها نمی باشد. بلکه تمام مشکلاتی نظیر سوختگی برد، موتور و… از نوسانات برق و قطعی آن می باشد. متاسفانه امروزه با قطعی برق به صورت منطقه ای مواجه هستیم. بنابراین بهتر است از محافظ برق مناسب و استاندارد استفاده کنیم. بدین ترتیب از سوختگی لوازم برقی خانگی مثل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و… جلوگیری می کنیم. در صورت به وجود آمدن مشکل در یخچال از طریق وب سایت درخواست خود را ثبت نمایید.

استابلایزر یا محافظ برق یخچال چیست؟

یکی از وسیله هایی که برای جلوگیری از صدمات ناشی از جریان الکتریکی به لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد استابلایزر  می باشد. استابلایزر یا همان تثبیت کننده ولتاژ برق در حال حاضر بهترین محافظ یخچال و یا بهتر بگوییم محافظ برق قدرتمند است. این محافظ بیشترین مقاومت را در برابر نوسان برق دارد. به طوری که می تواند به خوبی از جان لوازم خانگی شما محافظت کند.

در واقع استابلایزر تثبیت کننده ی ولتاژ برق است. استابلایزر این قابلیت را دارد که به عنوان محافظ یخچال، محافظ تلویزیون، محافظ لباسشویی، محافظ ماشین ظرفشویی، محافظ جاروبرقی و محافظ مایکروویو عمل کند.

محافظ یخچال چگونه کار می کند؟

محافظ برق تاثیری روی ولتاژ برق ندارد. فقط به عنوان محدود کننده ولتاژهای خیلی پایین و خیلی بالا کاربرد دارد. اگر ولتاژ شبکه افت داشته باشد موتور یا کمپرسور یخچال برای داشتن توان تقریبا ثابت، باید جریان بیشتری بکشد. سیم‌پیچی موتور در اثر این جریان بیشتر، گرم می شود. در نتیجه به مرور زمان با این گرمای اضافه، موتور یخچال نیم‌سوز شده یا کاملا می‌سوزد. در یک استابلایزر دو رله افزاینده و کاهنده وجود دارد. این رله ها متناسب با استابلایزری که خریداری می کنید متفاوت هستند. رله های ۲۰ ولت و ۵۰ ولت مرسوم تر هستند.

در اینجا رله ۲۰ ولت را برای شرح عملکرد در نظر گرفته ایم. استابلایزر در هر قطع و وصلی برق، به مدت ۲۱۰ ثانیه تاخیر ایجاد می کند. ولتاژ پایین مثلا ۱۹۰ را به ۲۲۰ تا ۲۲۵ تبدیل کرده و ولتاژ بالا مثل ۲۴۰ را به ۲۲۰ تا ۲۲۵ می رساند. این امر  باعث می شود ولتاژ مناسب به دستگاه شما وارد شود تا از بروز مشکلات الکترونیکی جلوگیری بعمل آید. با کاهش ولتاژ برق، رله افزاینده فعال می شود و مقدار ۲۰ ولت به ولتاژ خروجی اضافه می کند. یعنی اگر برق ۲۰ ولت کاهش داشته باشد، ۲۰ ولت به آن اضافه می کند تا به ولتاژ ۲۲۰ ولت برسد. رله کاهنده نیز مشابه رله افزاینده عمل می کند. با این تفاوت که با درک افزایش ولتاژ برق، ۲۰ ولت از آن می کاهد تا ولتاژ استاندارد را برای دستگاه تامین کند.

ولتاژ استاندارد برق برای لوازم برقی
ولتاژ استاندارد برق برای لوازم برقی

انواع استابلایزر خانگی

تعداد دستگاه هایی که می توانید به استابلایزر متصل کنید به نوعی که خریداری می کنید بستگی دارد. دو نوع پرتابل و ثابت برای استابلایزر طراحی شده که هر یک از آنها کاربرد خاص خود را دارند.

  • نوع اول یا استابلایزر 3200 برای دو دستگاه طراحی شده است.
  • نوع دوم یا 7200 برای یک واحد مسکونی طراحی شده است.

از آنجایی که یخچال به طور مستمر به برق وصل است، بنابراین به یک محافظ خوب نیاز دارد. شما می توانید استابلایزر 3200 را به عنوان محافظ یخچال استفاده کنید. از استابلایزر 7200 نیز می توانید برای محافظت از یخچال و سایر لوازم خانگی استفاده کنید.

استابلایزر محافظ برق خانگی
استابلایزر محافظ برق خانگی

تفاوت این دو محافظ در این است که استابلایزر 3200 دو دستگاه را برای شما پشتیبانی می کند اما استابلایزر 7200 کل واحد آپارتمانی شما را پوشش می دهد. نوع دوم همزمان هم محافظ یخچال شما است، هم محافظ تلویزیون و هم محافظ سایر لوازم خانگی شما است.

محافظ برق استابلایزر خانگی
محافظ برق استابلایزر خانگی

محافظ یخچال خوب کدام اند؟

یک محافظ یخچال خوب روی دستگاه نصب کنید تا آن را از تمامی خطراتی که تهدیدش میکند محافظت کنید. نوسان برق خطرناک ترین عامل برای از کار افتادن یخچال شما است. چون ممکن است قطعات الکتریکی دستگاه را تهدید کند. نوسان برق ممکن است موجب سوختن قطعاتی مانند برد، پنل، نمایشگر و موتور دستگاه شود.

یک محافظ یخچال خوب می بایست بتواند دستگاه را در برابر نوسان برق محافظت کند. اگر ولتاژ کاهش بسیار شدید داشت، برق را قطع کند و اگر ولتاژ افزایش بسیار زیادی داشت نیز برق را قطع کند. به طور کلی بتواند با کنترل جریان برق ورودی به دستگاه ها، از لوازم خانگی شما محافظت کند.

محافظ برق چیست؟

محافظ های برق در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که شاید انتخاب را هنگام خرید برای شما سخت کنند. اکثر افراد سراغ محافظ معمولی می روند.

محافظ برق وسیله ای است که به عنوان قطع کن مشهور می باشد. محافظ معمولی هنگام نوسان برق، جز قطع کردن کار دیگری انجام نمی دهند. ولی این بدین معنی نیست که این وسیله کمکی به محافظت از لوازم برقی منزل شما نمی کند. ولتاژ برق ورودی مناسب به لوازم خانگی ۲۲۰ ولت می باشد. اگر ولتاژ برق منزل شما به زیر ۱۷۰ ولت و یا به بالای ۲۴۵ ولت برسد، محافظ برق، جریان برق را قطع می کند.

برای مثال در هنگام وصل شدن برق پس از یک قطعی موقت، ولتاژ برق خیلی بالا است. تاخیر موجود در این محافظ های برق سبب جلوگیری از ورود این ولتاژ شدید به دستگاه شما می شود . کار این محافظ برای یخچال این است که از وارد آمدن فشار به کمپرسور بعد از قطع و وصل شدن برق جلوگیری کند. اما باید از محافظ برق های مناسب و استاندارد استفاده کنید. زیرا بر اثر گرم شدن زیاد، محافظ های بی کیفیت گاهی موجب آتش سوزی می شوند.

محافظ برقی یخچال
محافظ برقی یخچال

محافظ یخچال غیر استاندارد

یک محافظ در صورتی استاندارد عمل می کند که جلوی آسیب حاصل از طریق نوسان برق به دستگاه را بگیرد. محافظ های معمولی از جمله محافظ های غیر استاندارد هستند، چرا که در یک بازه زمانی ممکن است ولتاژ غیر استانداردی را روانه یخچال کنند. محافظ معمولی یخچال فریزر در حفاظت همه جانبه ی دستگاه ناکارآمد است.

این نوع محافظ ها در فروشگاه های مختلف به فروش می رسند. شاید هزینه چندانی نداشته باشند و حتی بسیار ارزان باشند. گزارش ها حاکی از آن است که این محافظ ها در بیشتر مواقع، پس از مدتی کارایی خود را از دست می دهند. علاوه بر این در مواقعی خود موجب سوختن دستگاه ها می شوند. سوختن برد، موتور و پنل یخچال به مراتب هزینه بردار تر از خرید یک محافظ استاندارد مثل استابلایزر است.

نوسانات برقی در یخچال
نوسانات برقی در یخچال

مشکلات محافظ یخچال چیست؟

بدنیست در مورد محافظ های معمولی و مشکلات آنها کمی بیشتر بدانیم. داخل محافظ های معمولی رله ای وجود دارد که در صورت تشخیص کاهش شدید ولتاژ، برق را قطع می کند. در صورت شدت گرفتن ولتاژ نیز رله برق را قطع می کند. در مواقعی این نوع محافظ ها خود با مشکل روبرو می شوند.

محافظ برق یا استابلایزر
محافظ برق یا استابلایزر

مشکلاتی که محافظ برق معمولی با آنها روبرو می شود به ترتیب زیر هستند:

  • چراغ محافظ پس از اتصال به برق سبز می شود اما خروجی به دستگاه نمی دهد.
  • چراغ زرد موجب خاموش شدن چراغ سبز شده و اجازه کار کردن به دستگاه نمی دهد.
  • چراغ زرد و قرمز با هم روشن می مانند. این در حالی است که برق به دستگاه متصل شده است. پس از چند دقیقه چراغ سبز روشن می شود و متاسفانه برق پیش از رسیدن به ولتاژ مناسب به یخچال متصل شده بود.
  • دستگاه پس از روشن شدن چراغ سبز خاموش می شود.
  • چراغ سبز و قرمز به صورت پی در پی خاموش و روشن می شوند.
  • چراغ های محافظ یخچال کار نمی کنند و دستگاه در این وضعیت کار می کند. عملاً محافظ به یک سه راهی تبدیل شده است.
  • محافظ برق کار نمی کند.
محافظ برق لوازم برقی استابلایز
محافظ برق لوازم برقی استابلایز

همه این موارد مشکلاتی بودند که اکثر افراد کم و بیش با آنها روبرو هستند و پیگیر خرید یک محافظ برق قدرتمند بودند. ما در اینانلو سرویس استابلایزر را به شما معرفی می کنیم

استابلایزر محافظ برق

استابلایزر خانگی به عنوان محافظ جان لوازم برقی خانگی در کاربردهای متعددی استفاده می شود. می توانید از آن به عنوان محافظ تلویزیون، محافظ لباسشویی، محافظ ماشین ظرفشویی و محافظ یخچال فریزر به طور همزمان استفاده کنید. به این ترتیب دیگر با مشکلات محافظ برق معمولی روبرو نخواهید شد. با خرید یک عدد استابلایزر تمام وسایل برقی خود را در برابر نوسانات و قطعی برق بیمه کنید. ترانس استابلایزر خانگی برای خانه هایی طراحی شده که برق آن ها بصورت تک فاز می باشد.  اگر منزل دارای برق ۳ فاز باشد باید ۳ عدد ترانس برای منزل تهیه کنیم. همچنین می توان یک ترانس را فقط برای آشپزخانه و یا بخشی دیگر در نظر گرفت.

یک ویژگی بارز استابلایزر خانگی، قابلیت جابجا شدن آن میباشد. اگر منزل تغییر کند به راحتی می توان این وسیله را به منزل جدید برد و دوباره به سیستم برق منزل جدید متصل نمود.

استابلایزر خانگی فارا و استابلایزر خانگی آکام دو نمونه از بهترین استابلایزرهای خانگی با قیمت مناسب و گارانتی می باشد.

مزایای استفاده از استابلایزر

مزیت استفاده از استابلایزر خانگی این است که با خرید یک عدد استابلایزر خانگی می توانید تمام لوازم برقی خانه را به آن وصل کنید. با این کار دیگر نیازی به خرید جداگانه محافظ برق برای هر یک لوازم برقی ندارید. به علاوه ممکن است خرید محافظ های تکی برای هر دستگاه برقی به مراتب از خرید یک استابلایزر هزینه بردار تر باشد. چه بسا که این محافظ ها به دلیل غیراستاندارد بودن، باعث سوختن وسایل برقی نیز می شوند.

خرید محافظ برق یخچال از اینانلو سرویس

خرید محافظ برق استابلایزر در سراسر ایران
خرید محافظ برق استابلایزر در سراسر ایران

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز، استابلایزر خانگی را به هم میهنان عزیز ارائه می دهد. شما می توانید درباره محصول اصل از ما استعلام بگیرید و حتی این محصول و سایر محصولات از جمله شوینده و رسوب گیر را به صورت اورجینال از طریق فروشگاه لوازم جانبی ما خریداری کنید.

کارشناسان اینانلو سرویس در رابطه با تمام محصولات به شما مشاوره رایگان ارائه می دهند. برای دریافت اطلاعات می توانید با شماره های 02636191 و یا 02691300200 تماس بگیرید. در ضمن مهم نیست از کدام نقطه از ایران هستید، ما این محصول را به سراسر ایران ارسال می کنیم.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields