۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

معنی ارور f5 ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست ؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

معنی ارور f5 ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست ؟

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۷ خرداد ۱۴۰۲

IR200513

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

اگرچه ماشین ظرفشویی های سامسونگ کیفیت بسیار بالایی دارند. اما کاربران این دستگاه ها نیز ممکن است به دلایل مختلفی از جمله استفاده ناصحیح و کمبود اطلاعات فنی، با مسائل مختلفی روبرو شوند.

یکی از این مشکلات، ناهماهنگی در پروسه شستشو و نمایان شدن ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد. این خطا بسیار آزاردهنده است و اختلالات زیادی را برای کاربران ایجاد می کند.شماره 02636191 بدون تعطیلی پاسخگوی شما عزیزان است.

چه زمانی ارور f5 در دستگاه ایجاد می شود؟

درست هنگامی که ظروف را داخل ماشین ظرفشویی چیده اید و مثل همیشه دکمه استارت را انتخاب می کنید تا دستگاه سیکل شستشو را آغاز کند، ممکن است، با ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شوید. ارور F5 و تمام خطاهای مشابه به شکل اعداد و حروف انگلیسی بر روی دیسپلی دستگاه، نمایان می شود. در بیشتر مواقع، این خطا مانع از شروع سیکل شستشو خواهد شد.

علت های نمایش خطای f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

قبل از این که بخواهیم به دنبال روش های برطرف کردن ارور f5 برویم، باید آگاه باشیم که به چه دلیل این ارور ایجاد می شود ؟ اصلا چگونه می توان از ایجاد دوباره آن ها پیشگیری کنیم. در ادامه این مقاله همه ی مواردی که ممکن است باعث ایجاد ارور f5 شده باشند را به بیانی ساده توضیح داده ایم.

جمع شدن آب درون ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از علت های ایجاد ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ چکه کردن آب و تجمع آب داخل دستگاه است. اگر بعد از اتمام شستشو داخل محفظه دستگاه حجم زیادی آب جمع شود، دستگاه با اختلالات زیادی روبرو خواهد شد. برخی از علت های ایجاد شدن این مشکل شامل موارد زیر است.

 • انسداد فیلتر ماشین ظرفشویی
 • ایراد در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
 • مسدود شدن قسمت پوشش شکاف هوا ماشین ظرفشویی
 • معیوب شدن شلنگ تخلیه
 • خرابی بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی سامسونگ
راهکار برطرف کردن ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ با اینانلو سرویس
راهکار برطرف کردن ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ با اینانلو سرویس

آبفشان و یا اصطلاحا بازوی آبپاش، یکی از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی سامسونگ است که مسئولیت اصلی شستشوی ظرف ها را انجام می دهد . این قطعه دائم به صورت دورانی در حال چرخش است. آب و مواد شوینده توسط بازوی آب پاش با فشار زیادی به سمت ظروف پاشیده می شود تا شستشو به خوبی انجام شود. آبپاش ماشین ظرفشویی در قسمت های مختلفی از دستگاه مثل کف ماشین ظرفشویی، وسط ماشین ظرفشویی و بالای ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. اگر این قطعه معیوب شود به احتمال زیاد با ارور f5 مواجه خواهید شد.

 علت های عدم کارکرد بازوهای آبپاش

 • عدم قرار گیری بازوهای آبپاش در محل درست خود
 • ایراد در جت پمپ ماشین ظرفشویی
 • مسدود شدن فیلتر ورودی آب
 • فرسودگی بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی
 • وجود ایراد در تیغه های هلیکوپتری
 • عدم چینش صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی
 • انسداد سوراخ های بازوی آبپاش به دلیل گیر کردن مواد غذایی
 • اکسید شدن و وجود رسوبات در قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

وجود رسوبات و زنگ زدگی در قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند یکی از علت های نمایش ارور f5 روی نمایشگر دستگاه باشد. ماشین ظرفشویی به علت های متفاوتی مثل استفاده از نمک و مایع جلادهنده بی کیفیت دچار خوردگی و جرم گرفتگی می شود. از طرف دیگر استفاده از شوینده نامرغوب یکی از دلایل مهم فرسایش، خوردگی و تجمع رسوبات در ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

اینانلو سرویس شوینده های مرغوب و اورجینال را با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان عزیز می گذارد. جهت خرید شوینده اصلی و با کیفیت می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم خرید شوینده را در وبسایت اینانلو سرویس پر کنید و شوینده مد نظرتان را درب منزلتان تحویل بگیرید.

آسیب به برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر با ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شده اید، توصیه می شود وضعیت برد الکترونیکی دستگاه را چک کنید. برد الکترونیکی قطعه بسیار حساسی می باشد و بروز ایراد در آن باعث ایجاد مشکلات متعددی مثل نمایش ارور f5 خواهد شد. آسیب به برد الکترونیکی ممکن است به عللی همچون نوسان برقی، ورود آب به قسمت های مختلف این قطعه و …مربوط باشد.

رفع ارور f5 با جرگیری دستگاه
رفع ارور f5 با جرگیری دستگاه

روش های برطرف کردن ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

بعضی از راهکار هایی که امکان دارد ارور f5 را برطرف کنند را برایتان شرح داده ایم. دقت کنید که باید در تمامی مراحل اعلامی ، شرایط و نکته های ایمنی را رعایت کرده تا به خودتان و دستگاه، آسیب نزنید.

 • ماشین ظرفشویی سامسونگ را بازیابی کنید

ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ و برخی از ارورهای دیگر را می توان با بازنشانی یا ریست کردن دستگاه، برطرف کرد.
لازم است جهت ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ ابتدا دستگاه را از برق بکشید و شیرهای ورودی آب را نیز ببندید. حالا لازم است که حدود 30 دقیقه منتظر بمانید و دستگاه را دوباره به برق متصل کنید. در این حالت تنظیمات ماشین ظرفشویی به حالت اولیه خود باز می گردد و ایراد نرم افزاری آن برطرف می شود. در صورتی که با ریست کردن ارور f5 رفع نشد، با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 • دستگاه را به سمت جلو کج کنید تا آب داخل دستگاه خالی شود

همانطور که ذکر شد تجمع آب می تواند یکی از دلایل به وجود آمدن ارور f5 باشد، پس لازم است آب جمع شده داخل دستگاه را کاملا تخلیه کنید. برای انجام این کار باید ، از یک شخص کمک بگیرید تا ماشین ظرفشویی را در حالت شیب دار نگه دارید. هنگامی که دستگاه را در وضعیت شیب دار نگه دارید، اکثر آب های جمع شده ی داخل دستگاه تخلیه می شوند.
پس از این که آب درون دستگاه را تخلیه کردید حتما دلیل تجمع آب را توسط تعمیرکار عیب یابی و سپس رفع کنید. معمولا ایراد نشتی آب در بخش های خروجی آب و شلنگ ورودی آب به علت هایی مثل انسداد یا فرسودگی اتفاق می افتد. پس لازم است این قطعات را از لحاظ سلامت چک کنید و در صورت لزوم تعویض کنید.

 • مشکل بازوهای آبفشان را برطرف کنید

برای این که ایراد بازوهای آبفشان و در نتیجه ارور f5 را برطرف کنید نیاز است، در ابتدا دستگاه را از برق بکشید. سپس سبد داخل دستگاه را بیرون بیاورید. قطعه بازوهای آبفشان را آهسته باز کرده و خارج کنید. با یک شیء تیز مثل سوزن یا خلال دندان سوراخ های آبپاش را باز کنید. در پایان مسیر ورودی های آب را نیز چک کنید و مجدد این قطعه را سر جای خود قرار دهید.

 • رسوبات داخل دستگاه را از بین ببرید

شما می توانید برای از بین بردن رسوب و جرم قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ از پودر یا مایع جرمگیر استفاده کنید. کافی است این مواد را داخل دستگاه قرار دهید و برنامه ی مناسب را اجرا کنید. جرمگیری دستگاه به طور متناوب نه تنها به احتمال زیاد ارورf5 را رفع می کند، بلکه باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه و بازدهی آن می شود.

 • تعمیر یا جایگزین کردن برد الکترونیکی

آسیب به برد الکترونیکی یکی از علت های اصلی نمایش ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد. اگر همه ی موارد اعلامی را چک کردید و همچنان ارور f5 روی نمایشگر دیده می شود، با بیشترین احتمال برد الکترونیکی دستگاه ایراد دارد . برای تعویض یا تعمیر برد دستگاه لازم است از تکنسین های اینانلو سرویس کمک بگیرید. زیرا تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ به تخصص، مهارت و تجربه بالایی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی نیاز دارد. اینانلو سرویس بیش از 25سال سابقه دارد و از تکنسین های به روز و متخصص کمک میگیرد.

رفع ایراد ارور f5 ماشین ظرفشویی سامسونگ به کمک متخصصین

در بیشتر مواقع می توانید، با به کمک چند راهکار ساده ایراد ارور f5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ را برطرف کنید. اما ممکن است رفع این ایراد به سادگی نکات اعلامی نباشد و دستگاه شما نیاز به بررسی و کارشناسی تخصصی داشته باشد. در صورت لزوم می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید.
اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی سامسونگ با کد نمایندگی IR200513 همراه همشهریان البرزی می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   ایین خطا به خرابی موتور گرید دستگاه اشارره می کند.
   جهت تعویض قطعه با نمایندگی رسمی اینانلو، مرکز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields