۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعمیر برد ماشین لباسشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر برد ماشین لباسشویی

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۰ تیر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

 تعمیر برد ماشین لباسشویی کاری بسیار دقیق و مهم می باشد که باید توسط تکنسین فنی انجام شود.

برد ماشین لباسشویی را می توان از مهم ترین قطعات به کار رفته در این دستگاه دانست که وظیفه کنترل تمامی قطعات لباسشویی را بر عهده دارد. در بسیاری از مواقع ممکن است علائمی مبنی بر خرابی برد لباسشویی مشاهده گردد که باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه شود. برد الکترونیکی در لباسشویی و سایر وسایل برقی از جمله قطعات حساس و گران قیمت می باشد. بهتر است تا بررسی و تعمیرات آن حتما توسط افراد متخصص انجام گیرد. تعمیر برد لباسشویی نیازمند تخصص و مهارت بالایی است.

برد ماشین لباسشویی چیست؟

برد مدار لباسشویی یک برد مدار چاپی یا به عبارتی PCB است. قطعات الکتریکی خود وظیفه کنترل ماشین‌های لباسشویی را برعهده دارد. برد مانند مغز ماشین لباسشویی عمل می ‌کند. تقریباً هر عملکردی که ماشین لباسشویی انجام می دهد توسط برد کنترل می شود.

تعمیر لوازم منزل
تعمیر لوازم منزل

برد لباسشویی های ساده، فقط به ماشین لباسشویی دستور می دهند که چه زمانی باید آبگیری کند یا لباس ‌ها را آبکشی کند. اما ماشین‌ های لباسشویی امروزه بردهای پیشرفته ‌تری دارند. برد های الکترونیکی در صورت تماس با آب، به شدت آسیب می بینند.

در صورت آسیب دیدن برد باقی اجزا قادر به انجام کار خود نخواهند بود. برد وظیفه اطمینان از اینکه دستگاه تمام عملکردهای شستشو را به درستی انجام می دهد بر عهده دارد، و همچنین عملکردها را بارگذاری می کند. بعضی از ماشین ‌های لباسشویی دارای برد نیستند، اما معمولا مدل ‌های بسیار ساده و اولیه با عملکرد محدود هستند.

برد ماشین لباسشویی چگونه کار می کند؟

برد لباسشویی نسبت به دستگاهی که با آن جفت می شود را می توان با سطوح مختلف پیچیدگی برنامه ریزی کرد. در یک ماشین لباسشویی ساده، برد فقط وظیفه انجام کارهای رایج و ساده ی آبکشی، شستن و چرخاندن لباس ها را بر عهده خواهد داشت.

لباسشویی های پیشرفته ‌تر ممکن است به عملکردهای بیشتری مثل بخار دادن لباس ‌ها برای تمیز کردن بهتر آنها نیاز داشته باشند. صرف نظر از عملکرد ماشین لباسشویی، برد را می توان طوری برنامه ریزی کرد که ویژگی های مختلفی را در خود جای دهد. این واقعیت که از آب برای کار کردن ماشین‌های لباسشویی استفاده می‌شود، احتمال تماس یا سرریز شدن آب و خیس شدن برد لباسشویی را ایجاد می‌کند.

"تعمیر

تعمیر برد

با توجه به اینکه در بردها از قطعات الکتریکی استفاده شده، بنابراین آب می تواند عمر برد را کوتاه کند و به طور دائم آن را از کار بیاندازد. مصرف کنندگان باید مراقب باشند که آب به این قسمت نرسد. برد ماشین لباسشویی اغلب یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه است.

تعمیر برد لباسشویی در کرج
تعمیر برد لباسشویی در کرج

اگر برد آفلاین شود یا قطع شود ماشین لباسشویی کار نمی کند، زیرا نمی داند چگونه عملکرد خود را انجام دهد. این بدان معناست که برد یک قطعه حیاتی است که باید در اسرع وقت پس از خرابی تعویض و یا تعمیر شود. برد زمانی کار خود را آغاز می کند که به برق متصل شده باشد. با انتخاب دکمه روشن و خاموش، برد سیگنال مربوط به روشن و خاموش شدن را دریافت می کند.

تعمیر برد ماشین لباسشویی شامل باز کردن برد و بررسی قطعات و مسیرهای مسی آن با استفاده از ابزارهایی مانند مولتی متر می باشد. اینانلو سرویس برای پیشگیری از بروز مشکلات جدی مانند سوختن برد دستگاه، به شما توصیه می کند هر شش ماه یکبار از سرویس دوره ای برای تمامی دستگاه های منزل از جمله لباسشویی استفاده کنید. هدف اینانلو سرویس از سرویس های دوره ای بالا بردن طول عمر قطعات و جلوگیری  از خرابی های احتمالی می باشد.

ضرورت تعمیر برد

یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی که با پیشرفت تکنولوژی به روز شده است، برد الکترونیکی است که در ماشین لباسشویی های جدید پیشرفته تر شده است. وظیفه اصلی برد در لباسشویی کنترل و هدایت فرمان هایی است که از سوی دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان شستشو را معین می کند، است.

 

ضرورت تعمیر برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا این قطعه یکی از عناصر حیاتی و کلیدی در عملکرد بهینه دستگاه است. با پیشرفت تکنولوژی، برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی‌های جدید بهبود یافته و ویژگی‌های پیشرفته‌تری را فراهم کرده است.

برد الکترونیکی مسئول کنترل و مدیریت تمامی عملیات دستگاه می‌باشد. این عملیات شامل شروع و پایان دوره شستشو، تعیین زمان شستشو، تنظیمات دما و سرعت چرخش برنامه‌ها، وظایف اصلی این بخش مهم را تشکیل می‌دهد. بنابراین، هر گونه نقص یا خرابی در این برد می‌تواند منجر به عدم عملکرد صحیح ماشین لباسشویی و حتی آسیب به دستگاه شود.

تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اساسی است زیرا علاوه بر افزایش عمر مفید دستگاه، این عمل باعث ادامه استفاده از ویژگی‌های پیشرفته و امکانات هوشمندانه ماشین لباسشویی می‌شود. در نتیجه، در صورت مشاهده هر گونه نقص یا عدم صحت در عملکرد ماشین لباسشویی، تعمیر و بازسازی برد الکترونیکی به عنوان یک اقدام جدی و ضروری مطرح می‌شود.

"تعویض

تعویض برد ماشین لباسشویی

در صورت خرابی برد الکترونیکی، حتی ماشین لباسشویی روشن نیز نخواهد شد. ماشین لباسشویی های جدید دارای بردهای تخصصی و پیشرفته تری هستند. وظایف آنها کنترل سایر قسمت های ماشین لباسشویی است. اگر برد لباسشویی دچار مشکل و نقص فنی شود، باید تعمیرات آن را به اینانلو سرویس بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید. اینانلو سرویس ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است که با بهترین ها و خبره ترین تکنسین های استان البرز همکاری می کند تا شما بهترین خدمات را دریافت کنید.

چگونه برد خراب می شود؟

شایع ترین دلیل خرابی برد لباسشویی نوسان برق است.در ایران و در فصل تابستان شاهد بیشترین حد از نوسانات برق هستیم. اینانلو سرویس راهکارهای زیادی برای شما دارد که در کنترل نوسان برق کمک می کند. از بهترین آنها نصب استابلایزر خانگی است.

نصب یک استابلایزر خانگی به شما کمک می‌کند که نوسانات برق را کنترل کرده و ولتاژ ورودی را در محدوده مطمئنی حفظ کند. این تدابیر نه تنها باعث حفاظت از برد الکترونیکی لباسشویی می‌شود بلکه عمر مفید دستگاه را هم افزایش می‌دهد. استفاده از استابلایزر خانگی به عنوان یک راهکار کارآمد، باعث ارتقاء ایمنی و پایداری عملکرد لباسشویی شما خواهد شد.

استابلایزر چیست ؟

استابلایزر دستگاهی الکترونیکی است که تضمین می کند یک وسیله ی برقی، از جریان بدون نوسان الکتریسیته تغذیه خواهد کرد. به بیان ساده تر، ازدیاد، کمبود یا نوسان های ذره بینی و ناگهانی، در پشت استابلایزر باقی خواهند ماند. در کل الکتریسیته ای که به یک یخچال، لباسشویی و هر وسیله برقی دیگر می رسد، دقیق است، صاف و بی مشکل.

استابلایزر یک دستگاه الکترونیکی است که طراحی شده تا جریان برق و ولتاژ ورودی را در محدوده‌ای ثابت نگه دارد و از نوسانات و اختلالات ناگهانی جلوگیری کند. هدف اصلی استفاده از استابلایزر، افزایش پایداری و ایمنی عملکرد دستگاه‌های الکتریکی است که به آن وصل شده‌اند.

در شرایطی که ولتاژ برق در شبکه عمومی ناپایدار باشد یا با نوسانات زیادی روبرو شود، دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی ممکن است خراب شوند یا عملکرد آنها تحت تأثیر قرار گیرد. استفاده از استابلایزر این امکان را فراهم می‌کند که دستگاه‌ها از ولتاژ پایدار و بدون نوسان برخوردار شوند.

استابلایزرها به صورت متنوعی از وسایل کوچک خانگی تا تجهیزات صنعتی و اداری استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند به صورت اتوماتیک یا دستی عمل کنند و با تنظیم ولتاژ خروجی، اطمینان حاصل کنند که وسایل الکتریکی به‌درستی کار خواهند کرد و در مقابل نوسانات حفاظت شوند.


تعمیر برد ماشین لباسشویی

هزینه تعمیر و تعویض برد لباسشویی

از مطرح ترین برندهای لباسشویی موجود در بازار کشورمان می‌توان به برندهای بوش، سامسونگ، ال‌جی، دوو، اسنوا، ایندوزیت، پاکشوما و… اشاره کرد. هر یک از این برند ها، انواع متفاوتی از لباسشویی را به بازار عرضه می‌کنند که در تولید آن‌ها تکنولوژی‌های متفاوتی بکار رفته. به همین خاطر قیمت برد لباسشویی نیز بسته به نوع برند، مدل و تکنولوژی استفاده شده در تولید آن‌ها، انواع مختلفی دارند و طبیعتا قیمت‌های متفاوتی نیز خواهند داشت.

برد ماشین لباسشویی

این موضوع که تعویض یا تعمیر برد، کدام یک امر مقرون به صرفه‌تری است، نمی توان پاسخ مشخصی داد. زیرا قیمت و نوع برد در بازار، نوع تعمیر مورد نیاز، نوع قطعه خراب و قیمت آن و مواردی دیگر می توانند در این امر تاثیرگذار باشند.

در کلی می توان گفت اگر مشکل برد را می توان با یک تعمیر ساده و کم هزینه، برطرف کرد، بهتر است برد را تعمیر کنیم. اما اگر هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی بالاست و یا اینکه قطعه گران قیمتی از برد خراب باشد، بهتر است برد به طور کامل تعویض شود. البته که تمام این ها مطابق تشخیص تکنسین های حرفه ای اینانلو سرویس می باشد.

تعمیر برد ماشین لباسشویی

دلیل دیگری که باعث خراب شدن برد ماشین لباسشویی می شود، نفوذ آب به این قسمت ها است. زمانی که آب به برد لباسشویی می رسد، می تواند خازن، فیوزها و سیم کشی برد را دچار مشکل کند. هر چند در گذشته بردها به گونه ای طراحی می شدند که آب می توانست به راحتی به آنها آسیب بزند. در نسل های جدید از یک لایه عایق قطور برای محافظت از برد استفاده شده، به طوری که آب نتواند به آن نفوذ کند.
استفاده مکرر و زیاد از ماشین لباسشویی نیز به برد آسیب می زند. منظور از استفاده مکرر این است که شما بلافاصله پس از اتمام شستشو، برنامه دیگری برای لباسشویی مشخص کنید و به طور مکرر و مداوم از آن کار بکشید. دلایل بسیار زیادی مانند گرما، بار بیش از حد مجاز و فرسودگی دستگاه می توانند موجب خراب شدن برد لباسشویی شوند.
تعمیر برد ماشین لباسشویی یکی از تخصص های اینانلو سرویس است که توسط تکنسین های حرفه این مجموعه انجام می شود.

تعمیر برد لباسشویی توسط اینانلو سرویس در کرج

اینانلو سرویس از مراکز معتبر تعمیر لوازم خانگی در کرج می باشد که دو شعبه فعال در سطح استان البرز دارد. این مجموعه خدمات رسانی را در همه نقاط کرج انجام می دهد. از مناطق تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، هشتگرد جدید و قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان و…اشاره کرد.
مشترکین عزیز در هر نقطه ای از استان البرز که هستید، در صورت مواجهه با خرابی برد ماشین لباسشویی ، با شماره 02636191 تماس بگیرید. شما میتوانید با ثبت درخواست از طریق سایت اینانلو سرویس از 10% تخفیف برخوردار شوید کارشناسان مرکز تماس خرابی دستگاه را ثبت کرده و به تکنسین ارجاع می دهند. تکنسین نیز در اسرع وقت هماهنگی های لازم را انجام داده و در زمان دلخواه شما مراجعه می کند. بعد از بازدید و کارشناسی دستگاه، تعمیر برد لباسشویی را به نحو احسن انجام می دهد.

چرا اینانلو سرویس

لازم به ذکر است مشتریان عزیز می توانند از طریق وبسایت اینانلو سرویس نیز، درخواست خود را به صورت شبانه روزی و 24 ساعته ثبت کنند. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و تکنسین متخصص را به منزل شما اعزام می کنند. اولویت رسیدگی با افرادی است که درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کرده اند.
اینانلو سرویس نمایندگی رسمی بیش از 130 برند می باشد و تعمیر برد ماشین لباسشویی را به صورت حرفه ای و تخصصی انجام می دهد. در صورت غیر قابل تعمیر بودن برد ماشین لباسشویی آن را با برد اصل و فابریک شرکتی تعویض می کند. از آنجا که اینانلو سرویس امتیاز نماینده رسمی را داراست این تضمین را به شما می دهیم که قطعات تعویض شده همگی اورجینال شرکتی هستند.
ضمنا تعمیر برد ماشین لباسشویی توسط تکنسین های اینانلو سرویس به مدت 6 ماه گارانتی دارد.

اینانلو سرویس مرکز رسمی و مجاز تعمیر برد لباسشویی

یکی از دلایل محبوبیت اینانلو سرویس گستردگی خدمات رسانی، سابقه، تخصص و دارا بودن مجوز نمایندگی‌ بیش از 130 برند می باشد. مجموعه اینانلو سرویس خدمات تعمیر برد ماشین لباسشویی و انواع لوازم خانگی را با بهترین کیفیت انجام می دهد. از برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، بوش، آدمیرال، بلومبرگ، سام، ال جی، جی پلاس، مابه، وایت هاوس، جنرال الکتریک، دوو، اسنوا، بکو، هاردستون، پاکشوما، جنرال هاوس، کندی، هیمالیا، امرسان، دیپوینت، کرال، مدیا، کروپ، تی سی ال، هیوندای، دونار و … اشاره کرد .

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields