۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

همه چیز درباره ی استابلایزر خانگی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

همه چیز درباره ی استابلایزر خانگی

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که استابلایزر خانگی چیست و به چه دلیل باید از آن استفاده کنیم؟

شاید این ذهنیت در بین افراد وجود داشته باشد که جریان برق در طول شبانه روز و همه مناطق کشور مشابه می باشد. اما این چنین نیست و نوسان های بسیار زیادی در جریان برق وجود دارد. چنانچه شما بخواهید لوازم برقی خود را مستقیماً به برق وصل کنید، در بازه ی زمانی کوتاهی دچار آسیب و ایراد فنی شدید خواهند شد.

مجموعه اینانلو سرویس بیش از 20 سال سابقه در زمینه نصب و تعمیر لوازم خانگی دارد. با توجه به اینکه نمایندگی رسمی بیش از 130 برند همچون بکو، بوش، سامسونگ، وایت هاوس، مابه، دوو، اسنوا، الجی، دیپوینت، پاکشوما، هیوندای، هاردستون، بلومبرگ، برتا، میدیا و … می باشد. در طی این سال ها مواجهه بسیاری با خرابی دستگاه ها بر اثر نوسان برق داشته است. از این رو به مشترکین عزیز توصیه می کند که جهت محافظت از لوازم برقی منزلشان از استابلایزر استاندارد خانگی استفاده کنند.

در صورتی که مایل هستید بدانید استابلایزر چیست تا انتهای این مقاله ی اینانلو سرویس با ما همراه باشید.
همان طور که بیان شد، جریان الکتریسیته یک جریان کاملاً مساوی و ثابت نیست. به علت شرایط تولید برق، نوسانات متعددی در آن وجود دارد. بعضی وقت ها شدت جریان برق کاهش می یابد و گاهی اوقات بسیار زیاد می شود. بدون شک چنین نوسان هایی می تواند موجب آسیب به برد و موتور لوازم برقی شود. به همین علت ما به لوازمی نیاز داریم که بتوانند جریان برق را متعادل کنند.

استابلایزر خانگی چیست و چطور کار می کند؟

 

کنترل نوسان برق با استابلایزر خانگی
کنترل نوسان برق با استابلایزر خانگی

استابلایزر خانگی بهترین انتخاب برای تعدیل جریان برق می باشد. روی هم رفته در منازل باید جریان برق ۲۲۰ ولت برقرار باشد. اما بعضی وقت ها جریان از این میزان کمتر شده و یا بالاتر از آن می ‌رود. استابلایزر موجب می ‌شود که جریان برق ورودی خانه یکنواخت شده و به مقدار ۲۲۰ ولت برسد. در نتیجه خیالتان راحت خواهد بود که هیچ خرابی برای لوازم خانگی برقی ایجاد نمی شود. مخصوصا در شرایط فعلی که قیمت لوازم خانگی روز به روز گران تر می شود. همچنین به دلیل تحریم ها تهیه قطعات اورجینال به سختی صورت می گیرد، استفاده از استابلایزر خانگی نقش بسیار مهمی پیدا خواهد کرد. اما بگذارید در مورد این موضوع توضیح دهیم که استابلایزر خانگی اصلا چطور کار می کند؟

استابلایزرها جریان الکتریسیته در حالت پایین را افزایش داده و جریان بالا را متعادل می کنند تا ورودی برق لوازم خانگی ما، در حالت استاندارد باشد. به این عمل در اصطلاح boost و buck کردن می گویند. Boost و Buck کردن هم به صورت دستی و هم اتومات انجام می شود.
مسئولیت استابلایزر خانگی متعادل سازی جریان برق منزل است تا جریان ۲۲۰ ولت برقرار باشد. پس اگر شدت جریان برق ورودی از این میزان کمتر باشد، استابلایزر وظیفه دارد که جریان را تقویت کند. به این کار، Boost گفته می شود. اما امکان دارد شدت جریان برق ورودی از ۲۲۰ ولت بالاتر باشد. در این شرایط استابلایزر نقش Buck را اجرا می کند و جریان ورودی را به ۲۲۰ ولت کاهش می‌دهد. در این شرایط همه لوازم خانگی شما از یک جریان برق یکنواخت مصرف می‌کنند.

نحوه تعدیل جریان برقی توسط استابلایزر

قطعا این سوال برای شما هم ایجاد شده که متعادل سازی جریان برق درون استابلایزر به چه صورت انجام می شود؟ در مدل های قدیمی استابلایزر از ترانس برای کنترل جریان برق استفاده می شد و در نتیجه نوع ترانس ها و جای قرارگیری آن ها در استابلایزر، نحوه تعدیل جریان برق را معین می کرد. اما در مدل های جدید استابلایزر از سروو موتور servo motor استفاده می ‌شود که جدیدتر بوده و قدرت تجزیه بسیار زیادی دارد.
مثلا اگر میزان جریان برق ورودی به داخل منزل ۲۲۲ ولت باشد، استابلایزر خانگی دارای ترانس، نمی تواند این دو ولتاژ مازاد را تشخیص دهد و در نتیجه با همین ولتاژ جریان برق را وارد ساختمان می کند. اما اگر شما از استابلایزر مجهز به سروو موتور استفاده کنید، به راحتی این دو ولت اضافی را شناسایی کرده و پروسه Buck برای کاهش آن صورت می گیرد.

 استابلایزر
استابلایزر

ضرورت وجود استابلایزر به چه دلیل می باشد؟

باید بدانیم که وارد شدن بیش از حد ولتاژ در بازه زمانی طولانی به یک وسیله ی برقی می تواند باعث ایجاد موارد زیر شود.

  • آسیب های جدی و دائمی به عملکرد دستگاه
  • ایجاد آسیب های Insulation در سیم پیچی های موتور دستگاه
  • متوقف کردن کارکرد مداوم وسیله ی برقی
  • کاهش عمر مفید لوازم برقی
  • از سوی دیگر کاهش ولتاژ مورد نیاز نیز موارد زیر را به دنبال دارد.
  • موجب کاهش توان و ظرفیت کاربردی دستگاه می شود..
  • فشار بیشتری به لوازم برقی وارد می کند مخصوصا در وسایل برقی گرماساز
  • در لوازمی که قطعات دیجیتال دارند باعث بروز اختلال در محاسبات می شود؛
  • باعث کاهش سرعت موتورهای محرکه می شود.

در نتیجه به عنوان جمع بندی این قسمت هم باید گفت که وجود استابلایزر برای کسب اطمینان از حسن انجام کار لوازم خانگی واجب است.

استابلایزرها تنظیم کننده جریان برق هستند. هنگامی که نوسان برق در منزل وجود داشته باشد، یعنی لوازم برقی خانه شما در هر لحظه، جریان برق بسیار ناهمگونی را تحمل می کند. بعضی وقت ها کاهش شدیدی در جریان برق رخ می دهد و گاهی افزایش جریان برق موجب فشار بالایی بر روی موتور لوازم برقی منزل خواهد شد.

به طور قطع در چنین شرایطی نوسان های متعدد، موجب آسیب و نقص در موتور وسایل برقی می شود. امروزه قیمت همه ی وسایل برقی سرسام آور شده و همگی باید به حفظ و مراقبت از آن ها، بیشتر توجه کنیم.

پس استفاده از استابلایزر خانگی ضامن سلامت و عملکرد لوازم برقی منزل شما خواهد بود. دقت کنید که امکان دارد بعضی مواقع نوسان برق سبب سوختن دستگاه نشود ولی عیوب فنی بسیاری در آن ایجاد می‌ کند. این نقص های فنی مانع از کارکرد صحیح دستگاه شده و کاربر مجبور می شود که دستگاه را تعمیر کند.

چه نوع استابلایزر خانگی را باید تهیه کنیم؟

مسلما وسیله های برقی خانگی به یک ولتاژ برقی ثابت احتیاج ندارند. مثلا ولتاژ برق ای که برای جاروبرقی مشخص شده است با ولتاژ برق معین شده برای یخچال، کاملاً فرق می کند. حتماً این سوال برای شما هم ایجاد شده که چگونه می توان استابلایزر خانگی متناسب با مدل های متنوع لوازم برقی را استفاده کرد؟ مشتریان عزیز در انتخاب استابلایزر خانگی باید به لوازم برقی موجود در منزلشان دقت کنند.

جهت خرید استابلایزر خانگی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

خوشبختانه مارک های متنوعی در زمینه طراحی و ساخت انواع استابلایزر خانگی کار می کنند. همین موضوع موجب تنوع قیمت استابلایزر خانگی و همچنین تنوع در عملکرد آن ها می شود. اگر شما بتوانید بهترین استابلایزر خانگی را از اینانلو سرویس تهیه کنید، به طور قطع می توانید عمر مفید وسیله برقی خود و سلامت آن را ضمانت کنید.

ضرورت وجود استابلایزر
ضرورت وجود استابلایزر

باید بگوییم امروزه انواع استابلایزر خانگی نیز در بازار موجود می باشد. همین مسئله موجب شده است مردم در ازای هزینه‌ای که برای خرید استابلایزر می پردازند، کارایی لازم را از آن دریافت نمی کنند. حتی سبب آسیب های جدی به لوازم خانگی نیز می شوند.

جهت خرید استابلایزر خانگی باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. پیشنهاد ما این است که با اینانلو سرویس تماس گرفته و از کارشناسان راهنمایی بخواهید. کارشناسان فنی اینانلو سرویس ابتدا درخواست شما از خرید استابلایزر خانگی را بررسی می کنند. سپس براساس نوع لوازم خانگی که می‌خواهید مورد مراقبت قرار گیرند، بهترین نوع استابلایزر را به شما معرفی می کنند.

به این نکته توجه کنید که مدل های گوناگونی از استابلایزر های خانگی از دیدگاه ولتاژ و آمپر وجود دارد. چنانچه تخصصی در این خصوص ندارید، می‌توانید با کارشناسان با تجربه اینانلو سرویس تماس بگیرید. شماره ی 02636191 بدون تعطیلی و در همه ی روزهای هفته پاسخگوی شماست. متخصصین اینانلو سرویس اطلاعات لازم را با شما به اشتراک می گذارند.

قیمت استابلایزر خانگی چقدر است؟

بعضی افراد به اشتباه معیار اولیه خرید استابلایزر را قیمت آن قرار می دهند. اما این یک تصمیم اشتباه است زیرا در این صورت کالای بی کیفیت به شما ارائه شده و نمی توانید عملکرد مناسبی را از آن حاصل کنید. بهتر است ابتدا به مراکز معتبر مراجعه کنید و در خصوص بهترین استابلایزر خانگی، اطلاعات لازم را به دست بیاورید. عوامل زیادی بر روی قیمت استابلایزر موثر هستند. مثلا اینکه شما از چه مدل استابلایزری قرار است استفاده کنید؛ یا اینکه استابلایزر را برای کدام یک از وسایل خانگی مورد استفاده قرار می دهید. میزان محبوبیت مارک مربوطه نیز بر روی قیمت استابلایزر موثر می باشد.

در صورت تمایل به خرید استابلایزر خانگی و یا کسب اطلاعات درباره ی این وسیله ارزشمند می توانید با فروشگاه مرکزی اینانلو سرویس تماس بگیرید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields