۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت صدای جیر جیر درب یخچال و رفع آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت صدای جیر جیر درب یخچال و رفع آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۰ آبان ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

صدای زیاد از مشکلات عمومی یخچال فریزر ها می باشد. پس از گذشت چند سال از کارکرد یک یخچال ممکن است صدای اضافه ای از آن به گوش برسد. صدای تق تق یا صدای جیر جیر درب یخچال از جمله صدا های اضافه ی آزار دهنده به شمار می آید.

یخچال های موجود در منازل از مدل‌ های جدید با تکنولوژی‌ های پیشرفته و یا از نوع قدیمی یک سیستم ساده ساخته شده اند. یخچال را می توان تنها وسیله برقی خانه دانست که به طور مداوم در حال کار کردن است و تابستان و زمستان نمی‌شناسد. در این شرایط اگر صدای اضافه‌ ای از یخچال به گوش برسد بسیار آزار دهنده خواهد شد مانند صدای تق تق یخچال یا صدای جیر جیر درب یخچال.

زمانی که یخچال در حالت کار کردن است صدای ضعیفی از کمپرسور به گوش می‌رسد. این صدا به مدت 30 دقیقه شنیده می شود و یک صدای کاملا طبیعی و یکنواخت است. صدای غیر طبیعی در یخچال شما شبیه به صدای جیر جیر درب یخچال، تق تق، تیک تیک و… است. در صورت مواجه با چنین صداهایی در یخچال ، بهتر است در سدد رفع آن‌ها با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

علت صدا دادن درب یخچال

تمامی یخچال‌ ها به‌طور طبیعی صدای ضعیف ناشی از کارکرد کمپرسور را دارند. اما صدای یخچال زمانی مشکل آفرین می‌شود که صدای تولید شده از سمت درب و یا سایر قطعات یخچال باشد. معمولا صدا دادن درب یخچال به خرابی محل قرار گیری لولا روی درب مربوط می‌شود. البته اگر طبقات به صورت درست و محکم بسته نشده باشد می‌توانند عامل صدا دادن درب یخچال باشد.

علت صدای جیر جیر درب یخچال

توجه داشته باشید که با چیدمان بیش از حد مواد غذایی، درب یخچال فریزر را سنگین نکنید. این مورد به مرور زمان باعث افتادگی و صدای جیر جیر درب یخچال خواهد شد. ممکن است درب به درستی در جای خود قرار گرفته باشد و هنوز صدای جیر جیر درب یخچال به گوش برسد. در چنین مواقعی باید سراغ لولا های اتصال دهنده آن با بدنه برویم. لولاهای معیوب می تواند باعث ایجاد صدای جیر جیر درب یخچال شود. بنابراین بررسی کنید آیا درب به درستی متصل شده و سپس با روغن کاری حرکت دورانی آن را بی صدا و نرم کنید. در غیر اینصورت نیاز به تعویض لولا ها یا درب است.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر در البرز کرج

علت صدای جیر جیر درب یخچال
علت صدای جیر جیر درب یخچال

تاثیر لولا در صدای جیرجیر درب یخچال

لولای درب یخچال دارای مدل های متنوعی است. مصرف کنندگان باید از بین طیف گسترده‌ای از مدل‌های مختلف لولای درب یخچال، مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب کنند. هنگام انتخاب لولا، در مرحله اول باید به نوع درب یخچال توجه داشته باشید.

معمولا صدای جیر جیر درب یخچال به انتخاب اشتباه لولا برمی گردد. شاید هرگز به اهمیت انواع لولای درب یخچال توجه نکرده باشید. اما لولا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یخچال به شمار می‌رود زیرا درب یخچال با قرار گرفتن روی لولا باز و بسته می‌شود. لولاها به مرور زمان با مشکلاتی مانند ساییدگی، خشک شدن و کهنه شدن مواجه می‌گردد و باعث صدای جیر جیر درب یخچال می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال در البرز کرج

خرابی لولا و ایجاد صدای جیرجیر درب یخچال

وقتی لولا به درستی کار نکند و یا دچار افتادگی شده باشد، باید فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس برای تعمیر افتادگی لولا و همچنین تعویض لولای درب یخچال حرفه ای ترین اقدامات را برای شما انجام خواهد داد. لولای درب از قسمت‌های مهم و پر استهلاک یخچال‌ها به شمار می‌رود. خرابی لولای درب باعث هدر رفتن سرمای داخل یخچال و آسیب دیدن باقی قطعات خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریز بوش BOSCH

انواع لولای درب یخچال

لولای درب یخچال از نظر شکل ظاهری و مدل به سه گروه لولای دریچه فلاپر، لولا و یاتاقان‌های درب یخچال، آرام بند و لولای کیت دانه تقسیم می‌‌شود‌. درب های یخچال‌ با قرار گرفتن روی لولا حرکت کرده و باز و بسته می‌ شوند‌. به زبان ساده‌ تر، لولای درب به عنوان یکی از بخش‌ های نگهدارنده درب یخچال به شمار می‌رود. پس اگر با صدای جیر جیر درب یخچال مواجه شدید، لولا را چک کنید.

مهم‌ترین وظیفه ی لولا یخچال، باز و بسته کردن درب می باشد. مزیت دیگری که می‌توان برای انواع لولای درب یخچال ذکر کرد، جلوگیری از لرزیدن درب هنگام باز و بسته کردن می باشد.‌ به مرور زمان و با باز و بسته کردن‌های مداوم، لولاها نیز مانند هر قطعه دیگری ممکن است کهنه یا خراب شوند. در چنین شرایطی ممکن است صدای جیر جیر درب یخچال به گوش برسد.

پس باید هر چه زودتر نسبت به تعویض لولای درب یخچال توسط یک تکنسین ماهر اقدام شود. در صورت عدم تعمیر یا تعویض لولای درب یخچال مشکلات متعدد و پر هزینه ای برای این دستگاه پیش خواهد آمد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریز و ساید بای ساید سامسونگ در اینانلو سرویس

تعمیر صدای جیر جیر درب یخچال
تعمیر صدای جیر جیر درب یخچال

چگونگی تعمیر لولای درب و از بین بردن صدای جیر جیر درب یخچال

لولای درب از جمله قطعاتی است که به مرور زمان به تعمیر یا تعویض نیاز پیدا می کند. در یخچال‌ های معمولی در صورت ساییدگی لولا یا خشک شدن آن، درب به راحتی روی لولا حرکت نخواهد کرد. حتی گاهی مانع از بسته شدن درب می‌شود‌ و هنگام بستن، صدای جیرجیر درب یخچال شنیده می شود. برای تعمیر لولای درب یخچال‌‌های معمولی ابتدا باید آن را روغن کاری کنید. تا به راحتی باز و بسته شود و همچنین صدای جیرجیر درب یخچال به گوش نرسد.

اگر با وجود روغن کاری لولای معمولی مشکل صدای لولا و باز و بسته شدن آن حل نشود، باید برای تعویض لولای درب یخچال اقدام نمایید. با توجه به این که تعمیر انواع لولای درب یخچال یک کار تخصصی است و به مهارت کافی نیاز دارد، حتما از اینانلو سرویس کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر پاکشوما در استان البرز

تعویض لولای ساید بای ساید

در یخچال‌ های جدید و ساید بای ساید، لولای درب دارای یک کیت دانه است که باعث می‌شود درب به آرامی بسته شود. جنس این کیت دانه‌ ها از نایلون و پلاستیک فشرده است. دندانه‌ های لولا ممکن است به هر دلیلی خراب شود یا بشکند. در چنین شرایطی درب یخچال به راحتی بسته نمی شود یا با صدای جیرجیر درب یخچال مواجه هستیم.

در صورت خراب شدن لولا‌های کیت دانه، باید هر چه زودتر اقدام به تعویض آن نمایید. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر لولای درب یخچال نکنید. انجام این کار نیازمند تخصص و مهارت می باشد. بنابراین برای پیشگیری از خرابی‌های بیشتر، کار را به اینانلو سرویس بسپارید.

زمانی که حس کردید لولای درب با مشکل مواجه شده است، بلافاصله برای جلوگیری از شکستگی لولا، قفسه‌های درب یخچال را خالی کنید. سپس کمی گریس یا روغن خوراکی را به لولای درب بزنید تا به خوبی روغن‌ کاری شود. اگر لولای درب دچار شکستگی شود، راهی به جز تعویض لولا توسط تعمیرکار باقی نمی‌ماند.

تعویض انواع لولای درب یخچال به ویژه لولای درب یخچال‌های ساید بای ساید، یک کار تخصصی است و نیازمند مهارت و تخصص بالاست. به طور کلی نوع یخچال در نحوه تعویض این قطعه نقش بسیار مهمی دارد. اگر این کار توسط افراد غیرحرفه‌ ای انجام شود، درب یخچال و قطعات دیگر آسیب خواهند دید و هزینه‌های زیادی را به بار می‌آورد.

تعمیر یخچال: تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک در البرز

جیر جیر درب یخچال
جیر جیر درب یخچال

راهکارهای جلوگیری از ایجاد صدای جیر جیر درب یخچال

استفاده نادرست از یخچال و عدم نگه‌داری مناسب از آن می‌تواند منجر به خرابی و یا صدای جیر جیر درب یخچال شود. توصیه اینانلو سرویس به شما این است که یخچال فریزر خود را در محیط مرطوب و یا در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. برای تعمیر درب یخچال در اثر ضربه، خرابی و یا پوسیدگی درب، دو راهکار دارید. یا باید درب یخچال را تعویض کنید و یا باید یخچال نو خریداری کنید. در هر صورت برای گرفتن بهترین تصمیم در این مورد، بهتر است با تکنسین‌های مجرب اینانلو سرویس و با شماره 02636191 تماس بگیرید.

تعمیر افتادگی و رفع صدای جیر جیر درب یخچال ال جی

افتادگی درب یخچال علائم مختلفی دارد. وقتی درب یخچال به خوبی باز و بسته نمی‌شود و یا لاستیک درب از قسمت بالای درب باز می ماند، نشان‌ می دهد که درب دچار افتادگی شده است. یکی از دلایلی که در افتادگی درب نقش دارد، سنگین شدن درب است. از پر کردن قفسه ها با قوطی و وسایل سنگین خودداری کنید.

سنگین شدن درب به لولا آسیب وارد می‌کند و باعث ایجاد مشکل در باز و بسته شدن آن می‌شود‌. در نتیجه باعث ایجاد صدای جیر جیر درب یخچال ال جی می شود. از دلایل افتادگی درب، عدم توجه به تراز بودن یخچال است. محلی که برای قرار دادن یخچال انتخاب می‌کنید، باید کاملا تراز و صاف باشد. شیب یخچال فریزر باید مقدار کمی به سمت عقب باشد تا درب یخچال به راحتی باز و بسته شود.

تعمیر صدای جیر جیر درب یخچال در کرج

چنانچه شما ساکن کرج، هشتگرد، طالقان، فردیس، جهانشهر، کردان و یا هر نقطه ی استان البرز باشید برای تعمیر صدای جیر جیر درب یخچال خود می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند لوازم خانگی می باشد. همچنین با ثبت سفارش در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در زمینه نصب، تعمیر و سرویس دوره ای 130 برند لوازم خانگی از جمله ال جی، سامسونگ، بوش، جنرال الکتریک و… در تمامی نقاط استان البرز از جمله مهرشهر، عظیمیه، کوهسار، نظرآباد و… خدمات رسانی شبانه روزی دارد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields