۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعمیر یخساز ساید بای ساید
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر یخساز ساید بای ساید

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۱۵ بهمن ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

یکی از قابلیت‌ های جذاب یخچال های ساید بای ساید این است که دارای سیستم یخساز هستند. یخساز قابلیت این را دارد که مدل‌ های مختلف یخ را به شکل‌های خرد شده، قالبی و غیره تولید کند.

فایل صوتی مقاله ی تعمیر یخساز ساید بای ساید

شما با فشار دادن دیسپنسر یا اهرم یخ‌ ساز، می توانید از یخ‌های ساخته شده استفاده کنید. گاهی ممکن است یخساز ها در اثر استفاده نادرست و یا گذر زمان، دچار خرابی شوند و نیاز به تعمیر یخساز داشته باشید.

احتمال دارد مشکل یخساز شما جزئی باشد و صرفا با برقراری یک تماس تلفنی با اینانلو سرویس، مشکل حل شود. در صورتی که یخساز شما نیاز به تعمیرات اساسی تری داشته باشد، اینانلو سرویس نسبت به تعمیر یخساز یخچال و یا ساید بای ساید شما اقدام می کند. نمایندگی مجاز اینانلو سرویس، برای دستگاه شما قطعات اورجینال تهیه و تعمیرات انجام شده را تا 6 ماه ضمانت می کند.

علائم خرابی یخساز یخچال ساید بای ساید 1.     معیوب شدن مخزنی است که به قسمت یخساز متصل شده

2.     انسداد فیتتر

3.     فعال بودن حالت مکث

4.     بروز نشتی در قسمت ساخت یخ‌

5.     قطع شدن برق قسمت یخساز

عیب یابی و تعمیر قطعات داخلی یخساز 1.     ایراد در لوله و شیر ورودی آب

2.    جرم گرفتن فیلتر یخچال ساید بای ساید

3.    مسدود شدن شیر برقی یخساز ساید بای ساید

4.    خراب بودن قفل درب یخساز ساید بای ساید

5.    مشکلات موجود در خود مجموعه یخساز ساید بای ساید

طرز کار یخساز ساید بای ساید

نحوه کار یخساز ساید بای ساید به این شکل است که آب به وسیله یک شلنگ یا لوله بسیار کوچک به قسمت پشتی یخچال انتقال پیدا می‌کند. این اتصال از طریق شیر آب منزل و در آن بخش به شیر ورودی یخچال وصل می‌شود. وقتی که برای تولید یخ شرایط دمایی مناسبی ایجاد شود، دستور تولید یخ از طریق شیر برقی به شیر ورودی یخساز منتقل می‌شود. سپس آب به سمت داخل یخچال هدایت میشود و به وسیله لوله‌های کوچک به داخل قالب‌های یخ یا سینی یخساز می‌ریزد.

زمانی که آب داخل قالب‌ها یا سینی به خوبی یخ زد، یخ‌های تولید شده به مخزن یخساز ریخته می‌شوند. روند تولید یخ به همین روال ادامه پیدا می‌کند. پس از پر شدن مخزن یخ، فرآیند یخسازی قطع می‌شود.

توسط کاربر نوع یخی که قرار است در یخساز تولید شود، انتخاب می‌شود. با فشار دادن اهرم دیسپنسر یخساز، سوئیچ فعال می شود. جریان برق به موتور و سلونوئید یا شیر برقی یخچال می‌رسد. موتور یخساز به یک تیغه‌ پیچشی وصل است. در اثر چرخش این تیغه، یخ‌ها خارج می‌شود. بروز مشکل در هر یک از این بخش‌ها، عملیات یخسازی با مشکل مواجه خواهد شد. در این شرایط باید برای تعمیر یخساز ساید بای ساید اقدام شود.

بیشتر بخوانید: تعویض فیلتر ساید بای ساید

یخساز ساید بای ساید
یخساز ساید بای ساید

نحوه ی راه‌اندازی یخساز یخچال ساید بای ساید

بهتر است راه اندازی یخساز یخچال ساید بای ساید، توسط تکنسین نصاب یخچال انجام شود. برای تنظیمات یخساز باید به مدل و برند این دستگاه توجه کرد. در بعضی از مدل ها دکمه on, off و یا دکمه o/l برای فعالسازی این بخش استفاده می‌ شود.

با استفاده از بالا یا پایین دادن اهرم میله‌ای، فعال کردن یا غیر فعال کردن یخساز انجام می‌شود. در مدل‌های پیشرفته و جدید، یخساز را با پنل هوشمند کاربری موجود در جلوی یخچال فعال می‌کنند. برای داشتن یخ قالبی، دکمه cubed و اگر یخ خرد شده بخواهید باید دکمه crashed را فشار دهید.

بیشتر بخوانید: نحوه کار با پنل ساید ال جی

علائم خرابی یخساز ساید بای ساید

علائم خرابی و نیاز به تعمیر یخساز ساید بای ساید، در تمام یخچال‌های ساید بای ساید با برندهای سامسونگ، ال جی، آیگه، دوو، اسنوا، هیمالیا و… مشابه است. ایراد در هر یک از قطعات یخچال مانند شیر ورودی، ترموستات، سنسور آب، فن کندانسور، کمپرسور و… می تواند باعث ایجاد مشکل در یخساز شود. یکی از نشانه‌های نیاز به تعمیر یخساز ساید بای ساید، معیوب شدن مخزنی است که به قسمت یخساز متصل شده است. زمانی که تعداد قالب‌های یخ کم می‌شود و یخ‌ها به شکل نرمال خارج نمی‌شوند، یعنی به تعمیر یخساز نیاز دارید.

در برخی مواقع به دلیل رسوب‌‌ گرفتن فیلتر، یخساز دچار انسداد می‌شود. از دلایل رایج دیگر، منجمد شدن یخساز، فعال بودن حالت مکث، بروز نشتی در قسمت ساخت یخ‌ و قطع شدن برق قسمت یخساز می باشد. البته برای رفع ایراد و تعمیر یخساز، باید تمام بخش‌های این قسمت را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

مراحل تعمیر یخساز ساید بای ساید
مراحل تعمیر یخساز ساید بای ساید

مراحل عیب یابی و آموزش تعمیر یخساز ساید بای ساید ال جی، دوو و هیمالیا

یخساز یخچال‌های ساید بای ساید در برندهای مختلف، از بخش‌هایی مانند شیر ورودی، فیلتر، مخزن و غیره تشکیل می‌شود. در صورت بروز مشکل در هر بخش، با تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید، مشکلات برطرف خواهد شد.‌ در این قسمت، نحوه عیب یابی و تعمیر قطعات داخلی یخساز را توضیح خواهیم داد‌.

1.     ایراد در لوله و شیر ورودی آب

قبل از اینکه برای تعمیر یخساز ساید بای ساید اقدام کنید، ابتدا باید به بررسی قالب یخ بپردازید. اگر در داخل قالب‌ها، تکه‌های یخ وجود نداشت و یا تکه‌های موجود خیلی کوچک بود، ممکن است شیر ورودی یخساز خراب شده باشد. همچنین امکان دارد به دلیل وجود شی‌ خارجی، لوله‌های آب پشت یخچال آب نداشته باشند. اگر جسم خارجی جلوی جریان آب لوله‌های پشت یخچال را نگرفته بود، فشار آب، خروجی شلنگ‌ها و لوله پرکن یخساز را بررسی کنید.  در صورت گرفتگی این موارد، آن را برطرف کنید.

2.     جرم گرفتن فیلتر یخچال ساید بای ساید

فیلتر به دلیل تجمع آلودگی‌ و ذرات گرد و غبار موجود در هوا، جرم میگیرد. کثیف شدن فیلتر موجب خواهد شد که جریان آب ورودی به داخل یخساز به میزان زیادی کاهش پیدا کند. با بروز این مشکل، یخ تولید نخواهد شد و اگر هم تولید شود بسیار کوچک و ریز خواهد بود. در این شرایط، تعمیر یخساز یخچال با تعویض فیلتر انجام می‌شود. تعمیرکاران و تکنسین‌های یخچال همواره تاکید دارند که برای جلوگیری از جرم گرفتن فیلتر یخچال، آن را هر شش ماه یک بار تعویض کنید. در سرویس دوره ای اینانلو سرویس که هر 6 ماه یکبار انجام می شود، تکنسین فیلتر را برای شما تعویض می کند.

3.     مسدود شدن شیر برقی یخساز ساید بای ساید

قبل از اقدام به تعمیر یخساز یخچال‌های ساید بای ساید، باید شیر برقی آب آن‌ها را بررسی کنید. در صورت مسدود بودن شیر برقی، باید آن را رفع ایراد کنید. برای تعمیر شیر برقی ابتدا آب را قطع و سپس لوله آب ورودی را از داخل دستگاه خارج کنید‌. در صورت مسدود بودن توری شیر برقی توسط تجمع رسوبات، آن را از داخل شیر بیرون بیاورید و تمیز کنید. در صورت نیاز به تعویض، بهتر است که شیر برقی را با یک شیر جدید تعویض کنید‌.‌ در صورت رسوب گرفتگی و یا پایین بودن فشار آب، شیر برقی به طور کامل مسدود نخواهد شد وصورت آبی که از آن چکه می‌کند، یخ خواهد زد. اگر شیر برقی مسدود باشد چاره‌ای جز تعمیر یخساز باقی نمی‌ماند.

4.     خراب بودن قفل درب یخساز ساید بای ساید

یکی از دلایل خارج نشدن یخ از یخساز، خرابی قفل درب یخساز است.‌ در صورت خرابی این بخش، باز و بسته شدن یخساز با مشکل مواجه خواهد شد و موجب از کار افتادن آن می‌شود. برای تست سوئیچ درب یخساز، از ولت متر یا مولتی متر استفاده کنید.

۵. خراب شدن برد کنترلی یا بوبین اهرم دیسپنسر یخساز یخچال

یکی از دلایل خرابی یخساز، خرابی برد کنترلی دیسپنسر است. این برد در پشت صفحه ی نمایشگر یخساز قرار دارد و موظف است که با کنترل همه ی دکمه‌ها، عملیات یخسازی را کنترل کند. یکی از بخش‌های دیسپنسر، بوبین است که اگر خراب شود مانع از باز شدن درب یخساز خواهد شد. با کمک یک مولتی متر می‌توانید از خرابی بوبین در یخچال های ال جی، سامسونگ، دوو و… مطمئن شوید.

وظیفه ی بوبین باز و بسته کردن درب خروجی یخ می‌باشد. درب خروجی یخ‌ها در صورت خرابی بوبین دیسپنسر دچار مشکل شده و قادر به باز شدن نخواهد بود. در صورت بروز این مشکل، یخ از یخساز خارج نشده و داخل یخ ساز باقی می‌ماند و باعث ایجاد مشکلات زیادی برای یخ ساز می‌شود.

۶. مشکلات موجود در مجموعه یخساز ساید بای ساید

وقتی عملکرد خود یخساز دچار مشکل شود، دستگاه بروز مشکلات را با ارورها به نمایش در می‌آورد‌ تا کاربر برای تعمیر یخساز یخچال اقدام کند. گاهی مواقع علت خارج نشدن یخ از یخساز به سیستم آبرسانی مانند شیر برقی یا لوله‌ها و شیر ورودی یا کثیف بودن فیلتر مربوط نمی‌شود‌. ممکن است به خود یخساز ارتباط داشته باشد. در یخچال‌های جدید برای جداسازی قالب‌های یخ و رفع چسبندگی آن‌ها از قالب، از گرما استفاده شده است. در قسمت انتهایی محفظه‌ی یخساز، یک المنت بسیار کوچک تعبیه شده است.

این المنت در زمان خارج شدن قالب‌های یخ، با حرارت باعث از بین رفتن لایه نازکی از یخ می شود. این کار، به جدا شدن راحت یخ ها از قالب کمک می کند. گاهی در بعضی از مدل‌ها برای جداسازی یخ‌ها، از چرخاندن قالب به جای المنت استفاده می‌شود.

اگر المنت بسوزد یا چرخش قالب با مشکل مواجه شود، فرآیند ساخت یخ‌ها دچار اختلال می گردد. برای عیب‌یابی عملکرد یخساز، با فشار دادن دکمه تست، باید یخ از قالب جدا شود و دوباره یخ‌های جدیدی ساخته شوند. اگر این عمل رخ نداد و قالب یخ تخلیه نشد، برای تعمیر یخساز یخچال و تعویض المنت اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید بای ساید در البرز کرج

ریست کردن یخساز یخچال ساید بای ساید
ریست کردن یخساز یخچال ساید بای ساید

آموزش نحوه ی ریست کردن یخساز یخچال ساید بای ساید

برخی مواقع مشکلاتی که در قسمت یخساز یخچال به وجود آمده با ریست کردن این قسمت حل می‌شود و نیازی به تعمیر یخساز یخچال نیست. احتمال دارد که ریست یخساز در مدل‌های مختلف یخچال، متفاوت باشد. اما به طور کلی یخساز برندهای مختلف را می‌توانید با مراحلی که در ادامه توضیح می‌دهیم، ریست کنید.

در مرحله اول یخساز را روی حالت on فعال کنید. دکمه‌ ی تست در زیر دکمه روشن کردن یخساز وجود دارد. با فشار دادن دکمه تست و نگه داشتن آن به مدت چند ثانیه، یخساز ریست می شود. در صورت کار نکردن دکمه تست برای راه اندازی مجدد، سراغ حفره‌ای بروید که در نزدیک دکمه on و off یخچال است. با فشار دادن این حفره با کمک سوزن یا یک سیم مفتول نازک یخساز مجدد راه اندازی خواهد شد.

روش های جلوگیری از خرابی و تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

برای اینکه به تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید نیاز پیدا نکنید، باید از قرار دادن این دستگاه در کنار منبع حرارت خودداری کنید. هرگز نباید یخچال در کنار اجاق گاز یا آبگرمکن، که تولید کننده حرارت هستند، نصب شود. یکی از کارهایی که برای جلوگیری از خرابی یخساز یخچال باید انجام دهید این است که یخچال را به دیوار آشپزخانه نچسبانید. باید بین یخچال و دیوار، مقداری فاصله برای به جریان افتادن هوا و تبادل دمایی با محیط وجود داشته باشد.

ضمانت تعمیر یخساز ساید بای ساید

نمایندگی مجاز اینانلو سرویس مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در استان البرز است. گاهی اوقات ممکن است مشکل یخساز شما جزئی باشد و نیازی به تعمیرات حضوری و تخصصی نداشته باشد. در این مواقع می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس، مشکل خود را حل کنید. همچنین از طریق تماس با شماره 02636191 نیز می توانید از مشاوران اینانلو سرویس کمک بگیرید. در صورت عدم رفع مشکل، تکنسین های با تجربه اینانلو سرویس در سریعترین زمان ممکن در محل حاضر می شوند.

تعمیر یخساز ساید بای ساید در اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه تعمیرات لوازم خانگی، در سریعترین زمان ممکن، مشکل شما را رفع میکند. نمایندگی مجاز اینانلو سرویس با داشتن دو شعبه فعال در استان البرز، از بهترین تکنسین های استان البرز در این مجموعه استفاده کرده است.

شما در هر نقطه از استان البرز اعم از مهرشهر، جهانشهر، عظیمیه، فردیس، هشتگرد، نظرآباد، چهارباغ و… باشید، برای نصب و یا تعمیر دستگاه خود می توانید با شماره ۰۲۶۳۶۱۹۱ تماس بگیرید. همچنین با ثبت سفارش در سایت اینانلو سرویس می توانید از ۱۰ درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields