۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعویض فیلتر ساید بای ساید
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعویض فیلتر ساید بای ساید

خواندن این مقاله 9 دقیقه طول میکشد
۲۸ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تعویض فیلتر ساید بای ساید اعم از ال جی، سامسونگ، دوو، پاکشوما، دیپوینت، اسنوا و سایر برندها باید توسط یک تکنسین انجام شود. اینانلو سرویس قصد دارد نحوه تعویض فیلتر ساید بای ساید را به شما در این مقاله آموزش دهد.

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید برای حفظ کیفیت آب آشامیدنی امری واجب و ضروری است و باید در زمان تعیین شده اقدام به تعویض فیلتر آب ساید بای ساید خود نمایید. هدف از نصب فیلتر ساید بای ساید کاهش رسوبات آب شهری در هنگام یخ سازی و تهیه آب آشامیدنی می باشد.

نحوه استفاده از خدمات تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در اینانلو سرویس

 • ابتدا با اینانلو سرویس برای تعویض فیلتر آب ساید بای ساید خود تماس بگیرید یا به ثبت درخواست آنلاین در سایت بپردازید تا شامل 10% تخفیف شوید.
 • تعمیرکار مربوطه جهت تعویض فیلتر ساید در همان روز در محل مورد نظر حاضر می شود.
 • بعد از اتمام خدمات به شما عزیزان فاکتور رسمی اینانلو سرویس ارائه می گردد.

مراحل تعویض فیلتر ساید

فیلترهای داخلی را به صورت پیچی و فشاری می توانید باز کنید، از دستگاه خارج کنید و فیلتر جدید را به همان صورت جایگزین کنید.

 • درب یخچال را به آرامی باز کنید.
 • کلید Push روی محفظه فیلتر را بفشارید و در را به سمت پایین بکشید.
 • فیلتر قدیمی را به سمت پایین کشیده و آن را خارج نمایید.
 • فیلتر جدید را مثل فیلتر قدیمی در محفظه قرار دهید.
 • فیلتر ساید بای ساید را به سمت بالا کشیده و در محفظه را ببندید.
 • شیر ورودی آب را باز کنید.
 • کلید Reset را سه ثانیه بفشارید و نگه دارید تا چراغ تعویض فیلتر تصفیه آب خاموش شود.

مرحله اول: بستن شیر آب

شیر آبی پشت دستگاه را ببندید. این شیر مسیر ورود آب به دور دستگاه و فیلتر است.

قطع شیر آب متصل به یخچال
قطع شیر آب متصل به یخچال

مرحله دوم: خارج کردن فیلتر قبلی

پس از بستن شیر آب، شلنگ ها را از دو طرف فیلتر آزاد کنید. برای این کار دو خاری که در ابتدا و انتهای فیلتر وجود دارد، خارج کنید و سپس لبه ها را به سمت فیلتر فشار دهید.

خارج کردن فیلتر قبلی
خارج کردن فیلتر قبلی

مرحله سوم: بررسی لبه شلنگ ها

اگر شلنگ لبه دارد یا آج دار شده، پیش از متصل کردن به فیلتر آن را برش بزنید. لبه یا آج ایجاد شده روی شیلنگ موجب نشت آب می شود.

مرحله چهارم: تعویض فیلتر ساید و قرار دادن فیلتر جدید

روی فیلتر مسیر ورودی و خروجی مشخص شده است. فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قبلی کنید. شیلنگ ورودی آب را متصل کنید و خار را سر جای خود قرار دهید. ورودی آب همان قسمتی است که آب شهری به فیلتر متصل می شود.

مرحله پنجم: تخلیه آب ورودی به فیلتر

پس از متصل کردن شلنگ، فیلتر را در حالت مایل قرار دهید که آب به راحتی خارج شود. برای جلوگیری از خیس شدن اطراف زیر فیلتر ظرف بزرگی قرار دهید. شیر آب پشت دستگاه را باز کنید. اجازه دهید اندازه چند پارچ آب از فیلتر تخلیه شود.

اگر دقت کنید آبی که از فیلتر خارج می شود، آب سیاه یا دودی رنگ است که قابل شرب نیست. شیر آب را به طور مکرر باز کنید و ببندید. این کار را آنقدر انجام دهید تا آب زلال از فیلتر خارج شود.

تخلیه آب ورودی به فیلتر
تخلیه آب ورودی به فیلتر

مرحله ششم: اتصال شلنگ به فیتینگ

پس از تخلیه آب اولیه از فیلتر، شلنگ خروجی را نیز به فیلتر وصل کنید. دقت کنید شیلنگ طوری جا بیفتد که خش بر ندارد. گاهی خش ایجاد شده روی شیلنگ موجب نشت آب شده و اگر منزل نباشید، پس از ۲۴ ساعت شاهد سیلی در خانه خود خواهید بود.

اتصال شلنگ به فیتینگ
اتصال شلنگ به فیتینگ

مرحله هفتم: تخلیه مخزن آب دستگاه

علاوه بر تخلیه آب اولیه از فیلتر و پس از متصل کردن ورودی و خروجی ها، ۸ الی ۱۰ لیوان آب از آبسردکن بگیرید. گرفتن این حجم آب از آبسردکن موجب هواگیری تانک آب می شود. اگر آن را هواگیری نکنید، موجب چکه کردن آب از آبسردکن خواهد شد.

مرحله هشتم: ریست کردن هشدارهای یخچال

پس از اینکه تمام این کارها را به درستی انجام دادید، می بینید که آلارم فیلتر هنوز روشن است. برای خاموش شدن آن دکمه Auto Reset را برای 3 الی 5 ثانیه نگه دارید تا هشدارهای دستگاه یکبار ریست شوند. این کار موجب خاموش شدن هشدار فیلتر آب در ساید بای ساید می شود.

ریست کردن هشدارهای یخچال
ریست کردن هشدارهای یخچال

انواع فیلتر ساید بای ساید

به طور کلی اکثر مدل های ساید بای ساید از فیلتر آب مخصوص برخوردار هستند. کاربرد آنها جهت تصفیه کردن آب مورد نیاز برای آبسردکن و یخساز می باشد. نوع و مدل فیلترهای به کار رفته در ساید بای ساید با توجه به نوع دستگاه متفاوت می باشد.

اما می توان گفت که برای یخچال ها از فیلترهای داخلی یا بیرونی استفاده می شود. امروزه مدل های متنوعی از یخچال ها توسط برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. وظیفه این فیلترها در پاکسازی آب یخچال بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت نبود آنها مشکلات زیادی در استفاده از آب یخچال توسط مصرف کنندگان ایجاد می شود. به همین خاطر فیلترها باید در زمان مناسب تعویض شوند.

کارایی انواع فیلتر ساید بای ساید

ماسه، شن، گل و لای، کلر و ترکیبات شیمیایی در آب شهری به واسطه فیلتر ساید بای ساید گرفته می‌شود. عدم عملکرد مناسب فیلتر ساید بای ساید در تصفیه آب ورودی به این دستگاه مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. همینطور بی توجهی به وضعیت این قطعه منجر به بروز بعضی معایب ساید سامسونگ، ال جی، بوش، جنرال الکتریک و سایر برندها می‌شود.

مسدود شدن لوله‌ های یخچال از ذرات شن و ماسه و رسوب گرفتگی لوله‌ ها باعث کم شدن فشار آب خروجی در ساید خواهد شد. احتمال سوختن و ضرورت تعمیر شیر برقی یخچال و در نهایت بد طعم شدن یخ‌ها و آب تامین شده در یخچال از نتایج خرابی و گرفتگی انواع فیلتر ساید بای ساید است.

فیلترهای تصفیه آب ساید بای ساید به شرح زیر است.

 • فیلتر طعم و رایحه
 • فیلتر کلر و باکتری
 • فیلتر نیترات
 • فیلتر معدنی

فیلتر موشکی

برای فیلتر های موشکی خارجی قسمتی جهت ورودی و خروجی تعریف شده است. نوع داخلی فیلتر موشکی دارای لبه هایی است که نیاز به اتصال شلنگ ورودی و خروجی ندارد. بلکه تنها باید آن را درون قاب خوب جا بیندازید. فیلترهای داخلی غالباً درون یک قاب، در سقف دستگاه، قسمت پایین و جلوی یخچال، درب دستگاه و یا زیر جامیوه ای نصب می شوند.

فیلتر لیوانی

فیلتر لیوانی در سقف دستگاه و به صورت پیچی نصب می شود.
با توجه به اینکه امروزه افراد سودجو اجناس فیک از جمله فیلتر های غیر اورجینال را روانه بازار می کنند با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا از اصل بودن قطعه اطمینان داشته باشید.

زمان تعویض فیلتر ساید

زمان تعویض فیلتر هر ۶ ماه یکبار است که در یخچال های دارای نمایشگر توسط هشدار زمان تعویض آن را به شما اعلام می کند. دقت کنید، بهتر است فیلتر ساید بای ساید را تکنسین یا شخص فنی کار تعویض کند تا مشکل نشتی و چکه کردن آب رخ ندهد.

برای دریافت این خدمات به صورت اصولی می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا در اسرع وقت تکنسین به محل اعزام شود. علاوه بر تعویض فیلتر یخچال ساید شما می توانید تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب منزلتان را نیز از ما بخواهید.

یکی از نشانه هایی که به شما در تشخیص زمان تعویض فیلتر کمک می کند، تغییر بو و مزه آب است. این موضوع به کیفیت آب منطقه ای شما مربوط می شود. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که کیفیت آب پایین می باشد و رسوبات بسیار بالایی دارد، بهتر است پس از تغییر طعم و بو آن را تعویض کنید.

محل قرارگیری فیلتر یخچال های مختلف کجاست؟

ممکن است برای بسیاری از مصرف کنندگان ساید بای ساید های ال جی، سامسونگ، اسنوا، دوو و سایر برندها به هنگام تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید این سوال ایجاد شود که محل قرارگیری این فیلتر کجاست و چگونه می توان به آن دسترسی پیدا کرد. به طور کلی در مدل های مختلف یخچال فریزر ها، محل قرارگیری این فیلتر امکان دارد اندکی متفاوت است اما نمی تواند از دو حالت خارج باشد.

در بعضی از مدل های یخچال ساید بای ساید، فیلتر آب در قسمت پشتی دستگاه تعبیه شده است که اغلب به شکل کپسول بوده و هر گوشه محلی برای نصب شلنگ ورودی و خروجی با فلش وجود خواهد داشت. در سایر مدل ها نیز این فیلتر در فضای داخلی نزدیک به سقف یخچال ساید بای ساید، درب یا در کنار جامیوه ای تعبیه می شود.

عوارض تعویض نکردن فیلتر آب یخچال فریزر و ساید بای ساید

هر وسیله ای تا زمان مشخصی کارایی دارد و فیلتر آب نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود. عدم تعویض فیلتر ساید بای ساید و جدی نگرفتن آن عوارضی در پی خواهد داشت که عبارت اند از

 • تصفیه نشدن آب ساید بای ساید

پس از پایان عمر مفید فیلتر و عدم تعویض آن، قطعا این قطعه دیگر عمل تصفیه آب را به درستی انجام نخواهد گرفت. می توان گفت قرار گرفتن فیلتر بر سر مسیر آب در این صورت کاملا بیهوده می باشد.

 • فاسد شدن مواد موجود در فیلتر ساید بای ساید

امکان فاسد شدن مواد موجود در فیلتر آب در طولانی مدت و عدم تعویض آن وجود خواهد داشت . این مورد موجب می شود تا آبی که مصرف می کنید سمی می شود و شما دچار مسمومیت شوید.

 • مسدود شدن مسیر آب ساید بای ساید

در شرایطی که پس از مدتی مشاهده کردید که فشار آب خروجی کم شده است، این امر نشان دهنده ی انسداد مسیر آب توسط رسوبات موجود در فیلتر ساید بای ساید است.

 • سوختگی یخ ساز ساید بای ساید

عدم تعویض فیلتر موجب تجمع رسوبات و در پی آن انسداد لوله های یخ ساز شده و در نتیجه سوختگی یخساز را در پیش خواهد داشت. همانطور که می دانید یخ ساز ها قطعات حساس و با قیمت بالا می باشند. بنابراین تعویض به موقع فیلتر ساید بای ساید الزامی ست.

شناخت فیلتر ساید خوب

یک فیلتر ساید خوب را باید در پنج مرحله شناخت. اگر آب کدر، طوسی و یا سیاه رنگ از آن خارج شد یعنی فیلتر خوبی را خریداری کرده اید. برای استعلام اصل و اورجینال بودن محصولاتی مانند فیلتر یخچال ساید بای ساید و فیلتر دستگاه تصفیه آب با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

این آب سیاه از چیست؟ فیلتری که برای ساید بای ساید میخرید دارای کربن فعال است. کربن فعال یا زغال موجب گرفتن طعم و بوی نامطبوع آب می شود اما رسوبات محلول در آب را نمی گیرد. درون فیلتر یک نمد جلوی آب را می گیرد تا شن، سنگریزه و رسوبات گرفته شوند و سپس آب از کربن فعال می گذرد تا طعم و بوی نامطبوع از آن گرفته شود.
قرار نیست این فیلتر کار یک دستگاه تصفیه آب را برای شما انجام دهد. چرا که تنها یکی از فیلترهای دستگاه تصفیه یعنی کربن فعال یا زغال را دارد و شما سایر فیلترها را در ساید ندارید. برای تهیه و خرید فیلترهای دستگاه تصفیه آب و یخچال ساید می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید و یا از طریق سایت درخواست خود را ثبت کنید که شامل 10% تخفیف شوید.

از کجا فیلتر ساید خوب بخریم؟

اصل مطلب اینجاست که باید بدانید از کجا فیلتر می خرید. فیلتر را حتماً از مراکز معتبر بخرید. مراکز معتبر فروش دستگاه تصفیه آب و فیلترهای آن و خدمات پس از فروش، مکان هایی هستند که برای خرید فیلتر یخچال ساید بای ساید معتبر می باشند.
اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی و خدمات پس از فروش، این محصولات را به شما در فروشگاه خود ارائه می دهد. فیلترهای ال جی، بکو، بوش، سامسونگ و… از این قبیل فیلترها هستند. علاوه بر این می توانید از فروشگاه اینانلو سرویس فیلترهای دستگاه تصفیه آب را نیز تهیه کنید. اینانلو سرویس نماینده بیش از ۱۲۰ برند در استان البرز است که خدماتی از قبیل تعمیر لوازم خانگی، سرویس دوره ای، نصب، فروش قطعات و محصولات جانبی دستگاه ها را ارائه می دهد.
ما به شما کمک می کنیم از لوازم خانگی خود به درستی مراقبت کنید. محصولات مرتبط با آن را تهیه کنید و از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

کلام آخر

مجموعه اینانلو سرویس با داشتن سابقه 20 ساله و داشتن مجوز رسمی و نمایندگی 130 برند لوازم خانگی، آماده خدمات رسانی شبانه روزی در هفت روز هفته و بدون تعطیلی به شما عزیزان می باشد.  از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد. خدمات رسانی اینانلو سرویس به وسعت استان البرز است. این مجموعه تمامی مناطق  فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… خدمات رسانی می کند. در نتیجه شما در هر نقطه از کرج که باشید، این مجموعه با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز در یک قدمی شماست. در صورت نیاز به به تعویض فیلتر ساید بای ساید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. در ضمن می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.


 

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields