۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

نحوه کار با پنل ساید ال جی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

نحوه کار با پنل ساید ال جی

خواندن این مقاله 9 دقیقه طول میکشد
۲۳ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

نحوه کار با پنل ساید ال جی سوال برانگیز ترین قسمت کار با یک یخچال ال جی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند. اینانلو سرویس پس از انجام یک بررسی دقیق روی یخچال های ساید ال جی، این آموزش را برای شما تدارک دیده است.

اگر به تازگی یخچال ساید بای ساید ال جی خریداری کرده‌اید و کار با کلیدها و تنظیمات دما را نمی دانید با اینانلو سرویس همراه باشید. برای آشنایی با نحوه ی کار با پنل ساید ال جی همراه ما باشید.

نحوه کار با دکمه های پنل ساید ال جی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث خرابی‌های فنی و غیر فنی یخچال ساید می‌شود، استفاده ی نادرست کاربران از یخچال است. برای جلوگیری از آسیب های ناشی از این امر، باید نحوه ی صحیح کار با پنل ساید ال جی را بدانیم. همچنین خطاها و ارور یخچال ال جی بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

تنظیمات دما

در یخچال های ال جی تنظیمات دما به چند شکل مختلف انجام می شود که در این مقاله به تنظیمات سانتیگراد در پنل ساید ال جی می پردازیم. مدلهایی که در این مقاله به آنها پرداخته شده است، دارای نمایشگر و قابلیت تنظیم دما از طریق پنل هستند.
برای انجام تنظیمات دما سراغ پنل ساید بای ساید ال جی بروید. دو دکمه fridge وfreezer را پیدا کنید.

 • دکمه fridge برای تنظیمات دمای قسمت یخچال است که در برخی مدلها با عنوان fridge refrigerator آمده است.

 

دکمه fridge
دکمه fridge

 • دکمه freeze برای تنظیم دمای قسمت فریزر استفاده می شود.

درست متوجه شدید! تنظیمات دما برای یخچال و فریزر در مدل های ساید بای ساید و نوفراست باید جداگانه انتخاب شود. اما دمای مناسب هر یک از این دو قسمت چقدر است؟ قبل از هر چیز باید بدانید که تنظیمات دما بر اساس سانتیگراد انجام می شود.

 • تنظیمات دمای یخچال بیشترین سرمایش بین 0 الی 1 درجه سانتیگراد است.

کمترین سرمایش دمای بیشتر از 6 درجه سانتیگراد است.
دمای استاندارد برای یخچال بین 2 الی 4 درجه سانتیگراد می باشد. اگر دکمه fridge را فشار دهید، متوجه می شوید با هر بار فشردن یک دکمه، یک واحد از دما کم می شود. اگر با فشردن این دکمه اتفاقی نیفتاد، پنل ساید ال جی شما قفل است. برای غیرفعال کردن قفل به توضیحات دکمه قفل مراجعه کنید.
دمای یخچال بین 1 الی 7 درجه تنظیم می شود. همانطور که گفتیم با هر بار فشردن دکمه fridge یک واحد از دما کم می کنید. پس از رسیدن به دمای 1 درجه و فشردن مجدد این دکمه به دمای 7 درجه بر میگردید. شما می توانید دمای یخچال خود را روی 2 الی 4 درجه تنظیم کنید.

 • تنظیمات دمای فریزر بیشترین سرمایش و انجماد بین 21- الی 23- درجه سانتیگراد می باشد.

تنظیم دما در پنل ساید ال جی
تنظیم دما در پنل ساید ال جی

کمترین سرمایش در فریزر بین 14- الی 15- درجه سانتیگراد است.
دمای فریزر را می توانید بین 14- الی 24- تنظیم کنید اما دمای استاندارد و پیشنهادی برای فریزر بین 19- الی 21- درجه سانتیگراد است.
برای تنظیم دمای فریزر مشابه تنظیم دمای یخچال باید عمل کنید. این بار دکمه freeze را فشار دهید. با هر بار فشردن این دکمه، دما از 14- الی 24- کاهش پیدا می کند.

تنظیمات دما دو نکته مهم دارد که باید به آنها توجه کرد:
تعداد دفعاتی که درب دستگاه باز و بسته می شود.
دمای محیط خانه شما

قفل کودک- Lock

دکمه lock که اکثر شما آن را با عنوان child lock یا قفل کودک می شناسید، برای قفل کردن پنل ساید ال جی استفاده می شود. با فعال کردن این قابلیت می توانید با دستکاری تنظیمات پنل توسط کودکان خود مقابله کنید.

زمانی که قفل کودک را فعال می کنید، عملاً هیچ یک از دکمه های پنل کار نخواهند کرد. برای فعال کردن آن دکمه lock را برای 3 ثانیه نگه دارید.

انجماد سریع- Express freeze

انجماد سریع
انجماد سریع

دکمه Express freeze یا انجماد سریع برای سرعت بخشیدن به عملیات انجماد استفاده می شود. این دکمه زمانی کاربرد دارد که شما مواد غذایی را به تازگی خریداری کرده اید و قصد دارید زودتر منجمد شود.

در چنین مواقعی این دکمه از پنل ساید ال جی را نگه دارید تا فعال شود و مواد غذایی سریعتر منجمد شود. به قولی به انجماد سریعتر بیشتری می دهید.

سرمایش سریع- Express cool

پنل اس سی دی ال جی سرمایش سریع
پنل اس سی دی ال جی سرمایش سریع

دکمه Express cool یا سرمایش سریع برای ناحیه یخچال استفاده می شود. وقتی این دکمه را فعال می کنید، دمای یخچال ابتدا به دمای متوسط میرسد و سپس فوراً سرد می شود. در مواقعی که عجله دارید و می خواهید مواد غذایی زودتر خنک شود، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

فیلتر ضد باکتری-Hygiene fresh

فیلتر ضد باکتری
فیلتر ضد باکتری

مقابله با میکروب ها و باکتری ها در یخچال ساید بای ساید ال جی از طریق یک فیلتر انجام می شود که با دکمه hygiene fresh فعال می شود. این قابلیت با فشردن دکمه ی hygiene fresh فعال می شود. با فشردن این دکمه فیلتر 4 لایه که درون یخچال قرار دارد، فعال می شود.

Hygiene fresh تنظیمات فیلتر هوای تازه یا دو قابلیت Auto و Power دارد. Auto برای عملکرد عادی می باشد. در این حالت فیلتر هوای تازه به مدت 10 دقیقه روشن و 110 دقیقه خاموش می شود. Power نیز برای فعال کردن فیلتر در مدت زمان مشخصی است که پس از میکروب زدایی و مدت زمان کوتاهی به عملکرد Auto برمیگردد. در این حالت نیز فیلتر هوا به صورت پیوسته به مدت 4 ساعت روشن می ماند. سیکل خاموش و روشن شدن آن نیز اینگونه است که به مدت 10 دقیقه روشن و 5 دقیقه خاموش می شود. بعد از گذشت 4 ساعت مجددا فیلتر به حالت Auto باز می گردد.

این فیلتر باکتری ها، قارچ، گرد و غبار، میکروب و بوی بد را از بین می برد. طول عمر آن بین 1 الی 2 سال است و پس از آن باید تعویض شود. پس از پایان عمر فیلتر، چراغ اطراف فیلتر با باز شدن درب ساید بای ساید ال جی روشن می شود. این چراغ به شما اعلام می کند فیلتر باید تعویض شود.

وقتی زمان تعویض فیلتر هوا فرا برسد هشدار یا چراغ Replace Air Filter بر روی نمایشگر نشان داده می شود. پس از تعویض فیلتر کافی است همین دکمه را 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا فیلتر ریست گردد.

حالت کم مصرف-Eco friendly

حالت کم مصرف
حالت کم مصرف

دکمه Eco friendly برای کاهش مصرف انرژی در پنل ساید ال جی استفاده می شود. بیشترین کاربرد را این دکمه زمانی دارد که قصد رفتن به یک مسافرت را دارید. وقتی شما منزل نیستند و درب دستگاه باز و بسته نمیشود، دلیلی وجود ندارد که یخچال شما انرژی بیشتری مصرف کند. برای فعال کردن این وضعیت دکمه Eco friendly را فشار دهید و آسوده خاطر به سفر خود فکر کنید.

هشدار باز ماندن درب دستگاه- Door Alarm

هشدار باز ماندن درب در پنل ساید ال جی
هشدار باز ماندن درب در پنل ساید ال جی

دکمه Door Alarm برای هشدار باز ماندن درب در پنل ساید ال جی در نظر گرفته شده است. با فعال کردن این دکمه، مواقعی که درب یخچال یا فریزر باز می ماند، دستگاه به شما هشدار می دهد. این هشدار به صورت یک بوق آزاد است که شما را متوجه باز بودن درب دستگاه برای مدت بیش از 1 دقیقه می کند.

در برخی مدلهای ساید بای ساید ال جی به جای Door Alarm از عبارت Express FRZ استفاده شده است. کافیست دکمه را برای 5 ثانیه نگه دارید تا این قابلیت فعال شود.

وای فای-Wifi

بعضی از ساید بای سایدهای ال جی دارای قابلیت وای فای هستند. یعنی شما از طریق وای فای می توانید به تنظیمات یخچال خود دسترسی پیدا کنید. برای این کار باید برنامه Smart thinq را روی گوشی خود نصب کنید. سپس دکمه وای فای را برای 3 ثانیه نگه دارید.

پس از اتصال دستگاه به گوشی می توانید برنامه ها و تنظیمات یخچال را در گوشی خود ببینید.

خاموش و روشن پنل ساید ال جی

دکمه خاموش و روشن یا power یا on\off روی پنل ساید ال جی، برای خاموش و روشن کردن دستگاه است. دکمه خاموش و روشن یا power که گاهاً با عنوان on\off روی پنل ساید ال جی قید می شود، برای خاموش و روشن کردن دستگاه است. به این معنا که برق دستگاه را به طور کامل قطع و یا متصل می کند. برای خاموش یا روشن کردن ساید بای ساید ال جی، کافیست این دکمه را برای 3 ثانیه نگه دارید.

 دلیل خاموش شدن پنل ساید بای ساید ال جی

 • قطع برق

بعد از خاموشی صفحه نمایش، اولین اقدام اطمینان از ورود جریان برق به دستگاه است. اول مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل است. سپس پریز و دوشاخه برق را تست کنید. با استفاده از فازمتر یا شارژ موبایل یا سشوار، از سالم بودن پریز برق مطمئن شوید. همچنین دوشاخه ی ساید را با استفاده از یک پریز دیگر تست کنید. اگر مشکل از برق، پریز و دوشاخه نباشد سراغ مورد بعدی می رویم.

 • نوسان جریان برق

با نوسان و قطع برق منزل یا دستگاه، یخچال خاموش می شود. بعد از وصل برق و روشن شدن، یخچال به تنظیمات خودکار می پردازد. اما امکان دارد با گذشت چند ساعت از روشن شدن و کارکردن طبیعی یخچال، همچنان دیسپلی و صفحه نمایش روشن نشود. در این زمان شما می توانید به صورت دستی دیسپلی را تنظیم کنید و آن را ریست نمایید. مورد دیگر اینکه در اثر اتصالی برق، برد دیسپلی یا برد دستگاه دچار مشکل شده باشد. در این صورت حتی با ریست یا تنظیم مجدد دیسپلی، مشکل حل نمی شود. در این مواقع بهتر است از تکنسین های متخصص اینانلو سرویس کمک بگیرید.

 • مشکل در سیم کشی دستگاه

وقتی سیم کشی به درستی انجام نشده باشد، شل شده یا خراب شده باشد، صفحه نمایش روشن نمی شود یا درست کار نمی کند. لازمه ی بررسی این مورد داشتن دانش و تجربه ی فنی می باشد. برای رفع این مورد، باید سیم کشی برد دیسپلی و برد اصلی توسط تعمیرکار یخچال مورد بررسی کامل قرار گیرد.

 • مشکل در برد الکترونیک اصلی

بعد از بررسی سیم کشی، احتمال خرابی در برد کنترل یخچال که مهم ترین قسمت یا در واقع مغز دستگاه می باشد وجود دارد. برد فرمان یخچال به دیگر قطعات عملیات مورد نیاز را دستور می دهد. اگر برد دچار مشکلی شود، طبعا این دستور به درستی یا به طور کلی ارسال نمی شود. با توجه به مدل یخچال ساید ال جی، برد می تواند در قسمت جلویی یا پشتی دستگاه باشد.

برد و اتصالات و تمامی قطعات روی آن، باید توسط فرد متخصص و مجرب تست شود. با دستکاری بدون دانش فنی، علاوه بر هزینه های هنگفت، خسارت های جبران ناپذیری برای خود رقم می زنید. یکی راه برای تست خرابی این است که یخچال را از برق بکشید. یک دقیقه صبر کنید و سپس مجددا یخچال را به برق وصل کنید. اگر همچنان صفحه نمایش خاموش باشد، بهتر است برد الکترونیک بررسی شود.

 • خراب شدن صفحه نمایشگر

خرابی دیسپلی به دلایل زیر اتفاق می افتد.

 1. ضربه به دستگاه
 2. آب خوردن به دستگاه
 3. اتمام عمر دیسپلی در گذر زمان
 • مشکل در سوئیچ درب یخچال

با باز شدن یخچال، میکروسوئیچ فعال شده و چراغ داخلی یخچال روشن می‌ شود. اگر سوئیچ درست فعالیت نکند، چراغ اصلاً روشن نمی شود یا اینکه کلاً روشن می ماند. محل قرارگیری سوئیچ در یخچال‌های مختلف متفاوت است  اما معمولا در قسمت بالای یخچال قرار دارد. سوئیچ به پلاستیک داخلی وصل شده و به همین دلیل هنگام در آوردن آن باید مواظب باشید که صدمه‌ای به پلاستیک وارد نگردد.

آموزش کار با پنل ساید ال جی با اینانلو سرویس

اینانلو سرویس علاوه بر آموزش کار با دکمه های پنل ساید ال جی، در نظر دارد آموزش پنل ساید سامسونگ، پنل ساید اسنوا، پنل ساید بوش، پنل ساید بکو و سایر پنل های ساید بای ساید را به شما آموزش دهد. در اینانلو سرویس برنامه های آموزشی مختلفی را برای شما در نظر گرفته ایم تا به شما کمک کنیم، به صورت حرفه ای با یخچال ساید خود کار کنید.

نمایندگی مجاز اینانلو سرویس در تلاش است تا شما مشتریان عزیز در تمام نقاط استان البرز بابت تعمیر لوازم خانگی خود آسوده خاطر باشید. اینانلو سرویس نمایندگی رسمی برای تعمیر و نصب بیش از 130 برند لوازم خانگی از جمله تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید، تعمیر لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر جاروبرقی، تعمیر مایکروویو، تعمیر کولر گازی و تعمیر دستگاه تصفیه و… آب می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

12 پاسخ

  1. سلام و عرض ادب
   مهم نیست مدل یخچال شما از چه برندی باشد، ما تمام برندها را تعمیر می کنیم. مهم نیست گارانتی باشد یا غیرگارانتی، اینانلو سرویس دستگاه را برای شما تعمیر می کند.

  1. سلام و عرض ادب
   احتمالا سوپاپ دچار مشکل شده اما با توجه به نوع آبسردکن و مدل دستگاه این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا زودتر یک تکنسین به منزل شما مراجعه کند و مشکل را بررسی کند.

  1. سلام و عرض ادب
   غالباً این گزینه ها میان ساید های ال جی مشترک هستند و ممکن است گزینه های کم و بیش برای یخساز وجود داشته باشد.
   گزینه های دستگاه خود را ارسال کنید تا بتوانیم شما را بیشتر راهنمایی کنیم

   1. از داخل فریزر یخچالمون مدتیه صدا میاد… این صدا یکسرست. مدل یخچالمون قدیمیه… صداش آزار دهندست. باید چکار کنیم تا درست بشه؟

  1. سلام و عرض ادب
   گزینه Auto Reset را برای 3 الی 5 ثانیه نگهدارید تا تمامی گزینه های پنل ساید شما ریست شوند. پس از ریست فیلتر خاموش خواهد شد.
   در صورتی که مشکل برطرف نشد با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا یک تکنسین به منزل شما مراجعه کند و مشکل را برطرف کند.

   1. سلام و خسته نباشید.
    ساید ال جی خریدم.دکمه hygeine fresh روی پنل تنظیمات نداره.چطور فعال میشه.مدل ساید x267

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields