۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

از سیستم گرمایش کولر گازی بیشتر بدانیم

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

از سیستم گرمایش کولر گازی بیشتر بدانیم

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۶ آذر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

در فصل های سرد و گرم سال نیاز به تامین هوای گرم و خنک در محیط داخلی منزل یا محل کار بیشتر خواهد شد. لوازم مختلفی به منظور تامین این انرژی مورد استفاده قرار می گیرند. کولر گازی به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع در فضاهای مختلف استفاده می شود.

گرمایش کولر گازی اخیرا مورد توجه کاربران قرار گرفته است. انواع نمونه ها و مدل های این محصول را می توانید با کیفیت و قیمت های متفاوتی تهیه نمایید.

فایل صوتی مقاله سیستم گرمایش کولرگازی

 

 

ایرادات متداول سیستم گرمایش کولر گازی

  •  عدم برخورداری از گرمایش کافی
  • لرزش، شنیده شدن صدا های ناهنجار و غیرطبیعی از درون دستگاه
  • روشن نشدن کولر گازی یا عدم کارکرد فن داخلی
  • بوی سوختگی
  • نمایش کد خطا بر روی نمایشگر دیجیتالی

سیستم گرمایش کولر گازی و تعمیر آن

تصور اکثر افراد از کولر گازی فقط تامین انرژی سرمایش در فصل تابستان و بهار می باشد. جالب است بدانید که بسیاری از مدل های این دستگاه قابلیت استفاده به عنوان یک وسیله ی گرمایشی در فصل های سرد سال را نیز دارند. سیستم گرمایش کولر گازی بسیار کاربردی است. نصب و تعمیر این دستگاه ها نیازمند تجربه و مهارت بالا می باشد.

با توجه به کمبود وقت، نداشتن اطلاعات فنی کافی و حساسیت تعمیر سیستم گرمایش کولر گازی، بهتر است از خدمات اینانلو سرویس استفاده کنید. پس اگر به انجام این کار مسلط نیستید، به هیچ وجه دستگاه را دستکاری نکنید و سریعا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آیا استفاده از سیستم گرمایشی کولر باعث افزایش مصرف برق خواهد شد؟

نحوه ی عملکرد سیستم خنک کننده با سیستم گرم کننده متفاوت است. کمپرسور دستگاه در سیستم گرمایش کولر گازی بیشتر در حالت فعال قرار می گیرد، در نتیجه مصرف انرژی نیز بیشتر خواهد شد. تنها یک تکنسین مجرب و تعمیرکار حرفه ای میداند که چگونه مصرف برق سیستم گرمایش کولرگازی را در حالت بهینه تنظیم کند. اینانلو سرویس بهینه سازی مصرف برق سیستم گرمایش کولرگازی شما را انجام خواهد داد.

تنظیم درجه ی مناسب برای محلی که در آن حضور دارید، می تواند به طور مستقیم بر میزان مصرف برق سیستم گرمایش کولر گازی تاثیرگذار باشد. در نتیجه بر اساس متراژ فضای محیط، درجه را تنظیم کنید و از زیاد گرم کردن منزل یا محل کار خود بپرهیزید.

اگر از سیستم گرمایش کولر گازی در فصل زمستان استفاده می کنید، حتما باید میزان گاز درون دستگاه چک شود. در صورتی که این میزان از حالت استاندارد خارج شده باشد، باید از نمایندگی مجاز تعمیرات انواع کولر گازی یا اسپلیت بخواهید که شارژ گاز را انجام دهد. توجه به این موضوع برای جلوگیری از ایجاد آسیب های جدی در دستگاه بسیار حائز اهمیت است.

سیستم چهارراهی کولر گازی
سیستم چهارراهی کولر گازی

نحوه کارکرد سیستم گرمایش کولرگازی

گاز موجود در دستگاه، داخل کمپرسور گرم می شود و از طریق یک شیر چهار طرفه به سمت اواپراتور هدایت خواهد شد. بخش داخلی کولر گازی، مجموعه ای است متشکل از لوله های مسی و صفحاتی از جنس آلومینیوم که گرما را به سمت بیرون دستگاه و محیط انتقال می دهد. هوای گرم ورودی از موتور به درون این محفظه، سبب گرم شدن لوله ها و صفحات خواهد شد. این هوای گرم در کسری از ثانیه به محیط منزل یا محل کار شما انتقال می یابد.

بیشتر بخوانید: اواپراتور کولر گازی، نحوه ی عملکرد و انواع آن

شیر چهار راهه و عملکرد آن در سیستم گرمایش کولر گازی

کمپرسور به واسطه‌ ی شیر چهار راهه هوای گرم را به سمت قسمت دیگری از کولر که اواپراتور نامیده می شود منتقل می کند. گاز داغی که قرار بود از کمپرسور خارج شود، حال تغییر مسیر داده و به سمت اواپراتور حرکت خواهد کرد.

لوله‌ های مسی که بر روی صفحات آلومینیوم قرار گرفته شده است باعث گرم شدن اواپراتور شده و فن داخلی را به کار می اندازد. این فن هوا را از روی لوله‌های گرم انتقال داده و هوا به کمک این وسیله گرم می‌شود. گاز که دوباره سرد شده به سمت اواپراتور منتقل و گرم‌ می‌شود. پس از این مرحله باز جذب کمپرسور شده و به داخل اتاق هدایت خواهد شد.

سیستم گرمایش کولر گازی  و سرمایش آن
سیستم گرمایش کولر گازی  و سرمایش آن

تفاوت سیستم گرمایش کولر گازی  و سرمایش آن

در سیستم سرمایش کولر گازی، پس از این‌ که هوا خنک شد، کمپرسور خاموش می‌شود. در سیستم‌ گرمایش کولر گازی پس از اینکه هوای اتاق به حد مطلوب رسید، فن داخلی خاموش می‌شود. سپس برفک‌زدایی یا دیفراست انجام می‌گیرد. این کار بر روی اواپراتور انجام خواهد شد. در پایان این مراحل میتوانید از سیستم گرمایش کولر گازی لذت ببرید.

سرویس دوره ای، قبل از راه اندازی سیستم گرمایش یا سرمایش کولرگازی

حتما قبل از راه‌اندازی مجدد سیستم گرمایش کولر گازی خود، برای سرویس دوره ای آن اقدام کنید‌. با انجام این کار حتی اگر ایراد کوچکی در کولر گازی شما دیده شود، فورا توسط تعمیرکاران اینانلو سرویس رفع می گردد و تبدیل به ایرادات بزرگ نمی شود. انجام سرویس دوره ای باعث افزایش طول عمر کولر گازی خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سرویس دوره ای لوازم خانگی در استان البرز

عیب‌ یابی سیستم گرمایش کولر گازی

ممکن است گاهی سیستم گرمایش شما بادی ولرم تولید کند یا به طور کل گرمایش نداشته باشد که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

ممکن است ظرفیت کولر گازی متناسب با متراژ منزل نباشد. شاید میزان گاز کولر کم شده باشد و یا دلایل دیگر که بیانگر ایرادات به وجود آمده در سیستم گرمایش کولر گازی خواهد بود.

از زمانی که دکمه‌ی کولر را می‌زنید تا ۵ دقیقه صبر کنید تا باد گرم از دریچه‌ی کولر به درون منزل بوزد. اگر سیستم گرمایش کولرگازی فعال نشد و این زمان از ۱۵ دقیقه هم گذشت باید به فکر سرویس دوره ای کولر و تماس با اینانلو سرویس باشید.

عمل دیفراست در سیستم گرمایش کولر گازی

سیستم گرمایش کولر گازی نیازمند عمل دیفراست می باشد. پس از این‌ که دما به حد مطلوب رسید دستگاه توقف کرده و سیستم یخ زدایی یا دیفراست را انجام می‌دهد. اگر عمل دیفراست زمان زیادی را به خود اختصاص داد باید به دنبال ایراد اصلی دستگاه باشید و فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا دستگاه را بررسی کنند.

نکات استفاده از سیستم گرمایش

  • توجه داشته باشید زمانی که دستگاه روشن است پنجره و درب ها را ببندید. این کار از مصرف زیاد انرژی جلوگیری می‌کند.
  • اگر قصد دارید از سیستم گرمایش کولرگازی استفاده کنید حتما میزان مصرف انرژی را بررسی نمایید.
  • از تناسب متراژ و قدرت کولر گازی خود مطمئن شوید.
  • از حالت اقتصادی استفاده کنید تا میزان مصرف انرژی کمتری داشته باشید.
  • بخش‌هایی از منزل که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد در زمستان نیازمند داشتن دمای ۱۶ درجه و باقی نقاط منزل دمای ۲۴ الی ۲۶ درجه هستند.
تعمیر کولر گازی و گرمایش آن
تعمیر کولر گازی و گرمایش آن

میزان مصرف برق در سیستم کولر گازی

در سیستم‌های گرمایشی قدیمی برای تولید گرما از المنت استفاده می‌کردند. همین کار باعث می‌شد که مصرف انرژی بسیار زیاد باشد. اما در سیستم گرمایش کولر گازی از المنت استفاده نمی‌ شود. در نتیجه مصرف حامل انرژی آن بسیار کمتر از باقی وسایل گرما زا می باشد.

اختلاف دمای کنونی و هدف محیط هرچه بیشتر باشد، کمپرسور مدت زمان بیشتری باید کار کند. تا بتواند محیط را گرم کند‌ و به دمای تنظیم شده برساند. در نتیجه باعث مصرف بیشتر انرژی خواهد شد. از تفاوت بین سیستم گرمایش کولر گازی  و سیستم سرمایش آن ها در مصرف برق باید بیان کرد که مصرف برق این دو با یکدیگر متفاوت است. از نظر مصرف برق، به هیچ وجه قابل قیاس نیستند.

استفاده از خدمات و سرویس های اینانلو سرویس فقط محدود به زمانی که برای دستگاه مشکل فنی بوجود می آید نیست. بلکه شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز و حتی در روزهای تعطیل برای سرویس دوره ای و بررسی، راه اندازی سیستم گرمایش کولرگازی، تعویض فیلتر ها و… با اینانلو سرویس تماس بگیرید. این خدمات در منزل یا محل کار شما ارائه خواهد شد.

اینانلو سرویس نماینده رسمی 130 برند لوازم خانگی از جمله ال جی، جنرال گلد، نیکسان، پاکشوما، سامسونگ، امرسان و… می باشد. دستگاه هر برندی که باشد، مهم نیست. تعمیر و سرویس دوره ای آن را به اینانلو سرویس بسپارید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ چیست؟

مشکل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ، مربوط به مشکل در کلید خاموش و روشن یا همان دکمه پاور میباشد.  برای حل این مشکل، یک پیچ گوشتی دوسو را زیر پدال بندازید و خیلی آرام  پدال را به سمت بالا بکشید تا از خار جدا شود.

آخرین سوال پرسیده شده

برای تعمیر افتادگی درب یخچال فریزر سینور چه باید کرد؟

لطفا با شماره 36191 تماس بگیرید تا تعمیرکاران اینانلو سرویس در محل حاضر شوند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت داغ شدن بدنه ظرفشویی ویرپول چیست؟

 به احتمال زیاد هیتر المنت و یا ترمیستور ظرفشویی ویرپول آسیب دیده است و همین موجب داغ شدن دستگاه شده است. علاوه بر این ممکن است داغ بودن به دلیل فعال شدن سنسور حرارتی و محافظت از بقیه قطعات ظرفشویی بوده باشد. توصیه اینانلو سرویس به شما این است که تا زمانیکه تعمیرکار دستگاه را کارشناسی نکرده از روشن کردن آن خودداری کنید.

"*" indicates required fields