۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی جاپودری ماشین لباسشویی و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی جاپودری ماشین لباسشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۳۰ آذر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

جاپودری ماشین لباسشویی یکی از قسمت های مهم در این دستگاه می باشد که فضای مخصوص جهت ریختن نرم کننده یا پودر لباسشویی است.

خرابی جاپودری لباسشویی موجب بروز ایراد در فرآیند شست و شوی لباس ها می گردد. اطلاع از شیوه صحیح استفاده از این قطعه، موجب بهبود عملکرد و همچنین بالا رفتن عمر مفید آن خواهد شد.

فایل صوتی مقاله خرابی جاپودری ماشین لباسشویی و تعمیر آن

نحوه تمیز کردن و جلوگیری از خرابی جاپودری لباسشویی

 • لباسشویی را خاموش کنید و دوشاخه آن را از برق بکشید.
 • به کمک فازمتر مطمئن شوید که بدنه دستگاه برق نداشته باشد.
 • جاپودری را تا جایی که امکان دارد بیرون بکشید.
 • کلیدی را که داخل جاپودری ماشین لباسشویی وجود دارد بفشارید تا مخزن از جایش خارج شود.
 • پس از بیرون آوردن جاپودری، قطعات آن را جدا کنید.
 • اجزای مختلف جاپودری لباسشویی را با آب گرم و پارچه نرم یا اسفنج تمیز کنید.
 • محفظه داخلی را که در بخش ورود و خروج کشویی قرار دارد با دستمال مرطوب پاک کنید.
 • حالا قطعات جاپودری را در جای خود سوار کنید و کشو را به داخل هدایت کنید.

دلایل نشت آب و خرابی جاپودری لباسشویی

یکی از شایع ترین های خرابی جاپودری لباسشویی، نشت آب از محفظه این دستگاه است. در این شرایط جاپودری کاملا بسته است، اما کف و آب از آن بیرون می ریزد. اصلی ترین علت بروز چنین مشکلی، پر بودن بیش از حد جاپودری است. البته گاهی احتمال انسداد مسیر جاپودری به دیگ نیز وجود دارد. بهتر است مقدار مایع شوینده یا پودر را متناسب با ظرفیت جاپودری انتخاب کنید. شما می توانید با انتخاب برنامه پری واش، احتمال بروز این مشکل را به حداقل برسانید.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی در البرز کرج

شایع ترین خرابی جاپودری
شایع ترین خرابی جاپودری

شایع ترین خرابی جاپودری لباسشویی ال جی

جاپودری از جمله قطعات متحرکی است که از دستگاه خارج می شود. به همین دلیل در معرض آسیب دیدگی های متعدد قرار می گیرد و شاهد خرابی جاپودری لباسشویی خواهید بود. یکی از نشانه های خرابی جا پودری لباسشویی، نشت آب از این قسمت است.

در حالت عادی و در حالتی که شوینده ریخته شده در جاپودری بیش از اندازه نباشد، هیچ آبی از قسمت جاپودری نشت نمی کند. اگر نشت آب از قسمت جاپودری در زمان کارکرد دستگاه مشاهده شد، می تواند نشانه خرابی جا پودری لباسشویی LG باشد. در این صورت باید فورا با مرکز تعمیرات تماس گرفت و برای تعمیر آن اقدام کرد.

از دیگر موارد خرابی جاپودری لباسشویی، شکستن آن است. شکستگی یا ترک خوردن جاپودری می تواند ناشی از ضربه یا دیگر عوامل باشد. مورد بعدی که نشان دهنده خرابی جاپودری لباسشویی می باشد، عدم مصرف لباسشویی از نرم کننده است. اگر تمامی نکات استفاده از نرم کننده را رعایت کردید اما باز هم مقداری شوینده در جاپودری باقی ماند، دستگاه نیاز به بررسی دارد. مشاهده چنین مواردی، خبر از خرابی جاپودری لباسشویی می دهد.

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی بوش bosch

بررسی خرابی جاپودری لباسشویی و تعویض آن

در مواردی ممکن است خرابی جاپودری لباسشویی به قدری زیاد باشد که تعمیر آن امکان پذیر نبوده یا از نظر اقتصادی به صرفه نباشد. در چنین مواردی تعمیرکار پیشنهاد می دهد که به جای صرف هزینه جهت تعمیر، جاپودری لباسشویی تعویض شود.

تعویض جاپودری ماشین لباسشویی علاوه بر کاهش هزینه تعمیر، در اغلب موارد سبب افزایش عمر مفید این قطعه می شود. تعویض جاپودری لباسشویی امری تخصصی است و حتما باید توسط نمایندگی های مجاز و تکنسین های مجرب انجام گیرد.

هنگام تعویض قطعه باید از اورجینال بودن قطعه نیز اطمینان حاصل کرد. استفاده از قطعات بی کیفیت و تقلبی، هزینه های زیاد و خرابی باقی قطعات را در پی خواهد داشت. در صورت خرابی جاپودری لباسشویی خود، تعمیرات آن را از اینانلو سرویس بخواهید. اینانلو سرویس با استفاده از قطعات اصل و اورجینال، تمامی خدمات خود را تا 6 ماه گارانتی می کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در استان البرز کرج

آشنایی با محفظه جا پودری ماشین لباسشویی

در جاپودری لباسشویی دو قسمت وجود دارد. یکی محل ریختن پودر پیش شستشو است و دیگری محل ریختن پودر شستشو اصلی می باشد. محفظه‌ای به نام Softener برای استفاده از نرم کننده تعبیه شده است که در مرحله نهایی شستشو برای نرم نگه‌‌داشتن لباس به آن اضافه خواهد شد.

معمولا نشانه ای تحت عنوان max در محفظه Softener مشاهده می‌شود که حداکثر میزان مناسب نرم کننده را نمایش خواهد داد. از اضافه کردن نرم کننده بیشتر از مقدار ماکزیمم جدا خودداری کنید زیرا باعث خرابی جا پودری لباسشویی میشود.

نحوه قرار گیری جاپودری ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف متفاوت است. ممکن است جاپودری لباسشویی در اثر استفاده نادرست، رسوب ببندد و کثیف شود که نتیجه آن خرابی جا پودری لباسشویی خواهد بود. در نتیجه این کار حتی ممکن است بشکند و نیاز به تعویض داشته باشد.

مشاهده نمایید: علت تمیز نشدن البسه داخل لباسشویی چیست؟

دلایل خرابی جاپودری لباسشویی
دلایل خرابی جاپودری لباسشویی

مهمترین دلایل خرابی جاپودری لباسشویی و سقف آن

 •  نصب غیر اصولی

طریقه راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه بسیار داشت. اگر ماشین لباسشویی شما تراز نباشد، باعث ایجاد لرزش های غیر عادی و اعمال خرابی به بخش های اصلی ماشین لباسشویی می شود. از جمله این خرابی ها می توان به خرابی جاپودری لباسشویی اشاره کرد. حتما باید توسط تکنسین مجرب با استفاده از وسایل و ابزار مخصوص اقدام به تراز ماشین لباسشویی خود کنید تا از خرابی های احتمالی جلوگیری شود.

مشاهده نمایید: تراز کردن ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس

 • ضربه دیدن سقف لباسشویی

کاربران زیادی روی لباسشویی خود وسایل سنگین قرار می دهند یا حتی کودکان خود را روی آن می نشانند. این عمل شاید در نگاه اول مورد خاصی به نظر نرسد، اما فشار وارد شده به سقف لباسشویی سبب ایجاد شکستگی در قسمت سقف مخزن جاپودری خواهد شد. در نتیجه باعث خرابی جاپودری لباسشویی می شود.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده
استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • استفاده بیش از حد از پودر و مواد شوینده

تصور افراد بر این است که هر چه بیشتر از مواد شوینده استفاده کنند، تمیز بیشتری حاصل خواهد شد. لازم به ذکر است استفاده بیش از حد از شوینده باعث خرابی جاپودری لباسشویی می شود. همیشه باید از استانداردهای ماشین لباسشویی خود پیروی کنید تا دچار مشکل نشوید. بهتر است بجای پودر، از مایع های شستشو استفاده کنید تا درصد خرابی سقف مخزن جاپودری کمتر شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در کرج

 • استفاده از شوینده های نامرغوب

این روزها شوینده های زیادی با برند های متفاوت در بازار مشاهده می شود و متاسفانه اصل و فیکّ بودن آن، تبدیل به معضلی اساسی برای کاربران شده است. استفاده از شوینده نامرغوب، باعث تشکیل رسوب در جاپودری خواهد شد. در نتیجه به مرور شاهد خرابی جا پودری لباسشویی و باقی قطعات خواهید بود

 •  اتمام عمر مفید سقف مخزن جا پودری

توجه داشته باشید که عمر مفید قطعاتی که با آب سروکار دارند، حدود 3 تا 4 سال می باشد. بهتر است هر چند مدت یکبار این قطعات را بررسی نموده و در صورت خرابی اقدام به تعویض آن ها کنید. قطعا تشخیص خرابی قطعات مانند خرابی جا پودری لباسشویی کار شما نیست. در این طور مواقع بهتر است هر 6 ماه سرویس دوره ای های خود را از اینانلو سرویس بخواهید. تا تمامی قطعات بررسی گردد و هرچه زودتر رفع عیب شود.

مشاهده نمایید: سرویس دوره ای لوازم خانگی در استان البرز

 • تراز نبودن، دلیل خرابی جاپودری لباسشویی

نصب ماشین لباسشویی باید به صحیح ترین شکل ممکن انجام شود یا اصطلاحاً تراز باشد. اگر لباسشویی شما تراز نیست احتمال نشت آب یا کف از محفظه جاپودری وجود دارد. اگر قادر به تراز کردن دستگاه خود نیستید بهتر است این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید. تراز نبودن لباسشویی علاوه بر خرابی جاپودری لباسشویی، مشکلات دیگری مانند لرزش بیش از حد را ایجاد خواهد کرد. این مجموعه با در نظر داشتن شرایط اقتصادی، اولویت را بر تعمیر قطعات گذاشته و در صورت عدم امکان، قطعات معیوب رابا قطعات اصل و اورجینال جایگزین می کند. در پایان خدمات، فاکتور رسمی اینانلو سرویس به شما ارائه خواهد شد. الزم به ذکر است تمامی خدمات انجام شده توسط اینانلو سرویس شامل 6 ماه ضمانت می باشد. در صورت مواجه شدن با همان خرابی، تعمیرات توسط این مجموعه به صورت رایگان به مدت شش ماه انجام می شود.

اینانلو سرویس با 20 سال سابقه در زمینه بررسی خرابی جا پودری لباسشویی و تعمیر تمامی لوازم خانگی در 130 برند مطرح از جمله سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. می باشد. این مجموعه در تمامی نقاط استان البرز از جمله فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… پشتیبان شما خواهد بود. این مجموعه با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز، هر زمان که اراده کنید و ثبت خرابی انجام دهید، در یک قدمی شماست و فورا به محل اعزام خواهد شد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields