۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تراز کردن ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تراز کردن ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس

خواندن این مقاله 9 دقیقه طول میکشد
۹ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

با اینانلو سرویس می توانید تراز کردن ماشین لباسشویی را به صورت اصولی یاد بگیرید و بدون تماس با تعمیرکار و پرداخت هزینه، ماشین لباسشویی خود را در منزل تراز کنید.

تراز کردن ماشین لباسشویی در انواع برند سامسونگ، ال جی، دوو ، ویرپول، پارس، بوش و … شامل مراحلی است که در ادامه مقاله به آن می پردازیم با اینانلو سرویس همراه باشید.

اولین قدم پس از خرید لباسشویی تراز کردن دستگاه است. عدم تراز در لباسشویی آسیب‌ های جدی به دستگاه وارد می کند. طراحی ماشین لباسشویی به گونه ای است که باید روی یک سطح ثابت و بدون هیچ گونه لرزشی کار کند. یکی از بزرگترین مشکلات هر ماشین لباسشویی لرزش آن هنگام کار کردن است. تراز کردن ماشین لباسشویی در انواع برند سامسونگ، ال جی، دوو، ویرپول، پارس، بوش و… شامل مراحلی است که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

تست تراز بودن ماشین لباسشویی

دستان خود را به صورت ضربدری روی سقف ماشین لباسشویی قرار دهید و به قسمت ها فشار وارد کنید. اگر لباسشویی نامتعادل باشد، حتماً به یک یا چند جهت متمایل خواهد شد.

سپس دستان خود را در جهت مخالف روی دستگاه قرار دهید و تعادل آن را بررسی کنید. اگر تنها یکی از پایه ها نامتعادل باشد، لباسشویی حرکت یک طرفه به سمت عقب، جلو و یا راست و چپ خواهد داشت.

تست تراز بودن ماشین لباسشویی
تست تراز بودن ماشین لباسشویی

چگونه متوجه شویم لباسشویی تراز نیست؟

 • لرزش های عجیب و شدید لباسشویی
 • صداهای ناهنجار
 • تکان خوردن لباسشویی و یا برخورد آن با دیواره های چپ و راست
 • با حرکت دست شما، دستگاه تکان می خورد

برای تست تراز بودن لباسشویی از یک دستگاه تراز استفاده کنید. اگر حباب دستگاه تراز وسط قرار نگیرد، لباسشویی تراز نیست. برای این کار می توانید از ابزار تراز نجاری یا نرم افزارهای مشابه روی گوشی موبایل و یا یک تخته استفاده کنید. هم سطح بودن دستگاه با زمین را ابتدا از چپ به راست و سپس از جلو به عقب بررسی کنید.

روش تراز کردن ماشین لباسشویی

 • ماشین لباسشویی را به جلو بکشید

برای جابجا کردن آسان لباسشویی کمی مایع شیشه پاک کن به پایه های لباسشویی بزنید. این کار سبب لغزنده شدن پایه ها می شود در نتیجه ماشین لباسشویی به راحتی حرکت می کند.

مراحل تراز لباسشویی
مراحل تراز لباسشویی
 • باز کردن مهره های قفل

هر پایه لباسشویی دارای سه مهره می باشد. مهره سوم در ماشین لباسشویی دیده نمی شود، زیرا این مهره درون کابین لباسشویی قرار دارد. برای تراز کردن ماشین لباسشویی فقط با یک مهر سر و کار داریم. مهره اول در لباسشویی کنار قسمت ژله ای به پایه جوش خورده و ثابت است. با این مهره کاری نداریم، مهره دوم مهره قفل است. باید برای تراز کردن ابتدا این مهره را باز کنید. با آچاری که همراه لباسشویی است می توانید این کار را انجام دهید.

مهر قفل ماشین لباسشویی
مهر قفل ماشین لباسشویی
 • تنظیم پایه ها

پس از باز کردن مهره قفل، قسمت انتهایی پایه را به داخل و یا بیرون پیچ کنید. اندازه آن به شیب آشپزخانه شما بستگی دارد. اگر آشپزخانه شیب ندارد، فقط پایه ها را تا انتها ببندید. در صورتی که آشپزخانه شیب دارد، تنظیم پایه ها باید متناسب با شیب انجام شود. برای چنین آشپزخانه هایی پایه های عقب را تا انتها ببندید و پایه های جلو را تنظیم کنید.

برای تنظیم پایه های جلو اندازه مشخصی نداریم و باید آنها را متناسب با شیب آشپزخانه تنظیم کنید. پس از تنظیم، لباسشویی را با دست به صورت ضربدری حرکت دهید. اگر لباسشویی دیگر حرکت نکرد، به این معناست که پایه ها درست تنظیم شده اند.

تنظیم تراز پایه ماشین لباسشویی
تنظیم تراز پایه ماشین لباسشویی
 • بستن مهره های قفل

تا این مرحله 75 درصد از تراز کردن ماشین لباسشویی را انجام دادید. مرحله آخر بستن مهره های قفل است. مهره های قفل را تا انتها و رسیدن به بدنه لباسشویی ببندید. مطمئن شوید که برای هر 4 پایه، مهره های قفل را به خوبی بسته اید. در صورتی که این مهره ها را محکم نبندید پس از مدتی لباسشویی از وضعیت تراز بودن خارج می شود و مجدداً به لرزش می افتد.

"<yoastmark

 • لباسشویی را در موقعیت خود قرار دهید

قبل از اینکه لباسشویی را سر جای خود برگردانید، سرامیک را تمیز کنید. دقت کنید پایه ها فقط روی سرامیک قرار گرفته باشند. گاهی پایه ها روی خطوط میان سرامیک قرار می گیرند. این مسئله خود باعث لرزش و بی ثباتی لباسشویی می شود.

 • اجرای چرخه شستشو

با ریختن حجم مناسبی از لباس ها درون لباسشویی و اجرای یک چرخه شستشو، تراز شدن لباسشویی را بررسی کنید. اگر پس از چند دور شستشو لباسشویی دیگر لرزش نداشت، یعنی دستگاه به خوبی تراز شده است.

اگر تمام مراحلی که گفته شد را به درستی انجام دهید، لباسشویی تراز خواهد شد. در صورتی که پس از تراز کردن، شاهد لرزش در دستگاه بودید، حتماً مشکلی در لباسشویی وجود دارد. برای رفع آن می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده تعمیر لوازم خانگی مثل تعمیر ماشین لباسشویی، یخچال،ساید بای ساید، کولر گازی، ماشین ظرفشویی و… در سراسر استان البرز کرج، فردیس، هشتگرد، اشتهارد، نظر آباد و… است.

برای دریافت خدمات، با ثبت درخواست آنلاین و یا تماس تلفنی می توانید درخواست خود را ثبت کنید. تکنسین های اینانلو سرویس در اسرع وقت به محل مراجعه کرده و مشکل را برای شما برطرف می کنند. در صورت ثبت در خواست از طریق سایت از 10 درصد تخفیف بیشتر برای تعمیر لوازم برقی برخوردار شوید.

چگونه پایه های جلویی لباسشویی را تنظیم کنیم

دو پایه ی جلویی لباسشویی از یک مکانیزم تراز بندی به همراه یک قفل برخوردار می باشند.

اگر پایه های جلو بلند هستند، پیچ های جلو را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. برای سهولت در چرخش می توانید مقداری روغن روان کننده روی پیچ ها بزنید. هرچه دستگاه نزدیک به زمین باشد، احتمال لرزش آن کمتر خواهد بود.

برای پایین آوردن دستگاه با پیچ کردن از پایه های جلو شروع کنید. باید حباب ابزار تراز در مرکز قرار گیرد، ماشین لباسشویی را به زمین نزدیک کرده و تراز کنید. در حین انجام تنظیمات، باید چند بار میزان تراز بودن لباسشویی را بررسی کنید. چرا که تنها یک تغییر کوچک می تواند تعادل مورد نظر را ایجاد کند.

اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی است و پایه قابل تنظیم ندارد، از یک تکه چوب یا مقوای ضخیم برای تراز کردن آن استفاده کنید. پد ضد لرزش ماشین لباسشویی هم در تراز کردن و از بین بردن لرزش و صدای بیش از حد موثر است.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد نحوه تراز کردن لباسشویی با کارشناسان اینانلو سرویس تماس بگیرید. همچنین میتوانید از طریق سایت اینانلو سرویس با تعمیرکاران ما در ارتباط باشید.

چگونه پایه های عقبی ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم

برخی از ماشین‌ها دارای پایه هایی شبیه به پایه های جلویی در عقب لباسشویی هستند که باید تنظیم شوند.

برای تنظیم، دستگاه را تا حد امکان نزدیک به زمین نگه دارید و ارتفاع پایه را زیاد بالا نبرید. هرچه لباسشویی پایین تر باشد، احتمال لرزش کمتر می شود.

دستگاه را روی پایه‌های جلویی به طوری که پایه‌های عقب به اندازه‌ سه تا چهار اینچ از کف فاصله داشته باشند کج کنید. حالا شروع به تنظیم پایه ها کنید. اگر پایه ها تنظیم نشده باشند، ممکن است مجبور شوید ماشین را دوباره به جلو بچرخانید و پایه های عقب را با آچار باز کنید.

دستگاه را روی زمین قرار دهید و آن را تکان دهید تا اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی تراز شده است. اگر پایه های دستگاه شکسته یا بدون درپوش پلاستیکی باشد باید پایه های جدید را مطابق مدل دستگاه تهیه و تعویض کنید.

علل لرزش ماشین لباسشویی

علل لرزش ماشین لباسشویی
علل لرزش ماشین لباسشویی
 • پایه ها تراز نیستند

اگر لباسشویی را به تازگی خریداری کرده اید، یکی از علل لرزش ناشی از تراز نبودن لباسشویی خواهد بود. اگر با تنظیم پایه ها، لباسشویی همچنان لرزش داشت حتماً با تکنسین های اینالو سرویس تماس بگیرید تا مشکل را به لحاظ فنی بررسی کنند.

گاهی دستگاه به تازگی خریداری شده اما در اثر حمل و نقل نادرست دچار مشکل شده است. به عنوان نمونه ممکن است دیگ یا فنرها آسیب دیده باشند.

 • لباسشویی به دیوار چسبیده است

متاسفانه برخی از مشتریان پس از نصب دستگاه، لباسشویی را به دیوار می چسبانند. در این حالت ممکن است دستگاه به شیر آب بچسبد. در اثر این چسبیدن ممکن است دستگاه به شیر آب چسبیده باشد در نتیجه لباسشویی هنگام کار کردن، با شیر آب برخورد می کند و این برخورد خود لرزش و صداهایی ایجاد می کند.

 • حمل و نقل از کارخانه تا خانه

از آنجایی که لباسشویی شما از کارخانه تا خانه به مکان های مختلفی می رود و جابجایی های بسیاری را طی می کند، پس نیاز به یک نگهدارنده دارد. پیچ های نگهدارنده این وظیفه را بر عهده دارند. هنگام نصب، این پیچ ها را خارج کنید و در موعد جابجایی سالانه از خانه ای به خانه دیگر سر جای خود پیچ کنید.
این پیچ ها دیگ لباسشویی را محکم نگه می دارند تا در جابجایی ها آسیب نبیند. اگر این پیچ ها را باز نکنید و از لباسشویی استفاده کنید، دیگ نمی تواند آزادانه حرکت کند و حتی ممکن است بشکند.

پیچ های نگهدارنده ماشین لباسشویی
پیچ های نگهدارنده ماشین لباسشویی
 • کمک ها و فنرها آسیب دیده اند

کمک ها و فنرها به نگه داشتن دیگ لباسشویی کمک می کنند. دیگ هنگام شستشو، لباس ها را به جهت های مختلفی پرتاب می کند و این خود برخی تکان ها و لرزش ها را به همراه دارد. تا زمانی که این تکان ها در حد خفیف هستند، ایرادی ندارد. اگر لرزش ها شدید شدند، قطعاً مشکلی برای فنرها و کمک ها بوجود آمده است. غالباً چنین مشکلی پس از چند سال و با قرار دادن پتو، حوله و حجم بالای لباس ها در لباسشویی خود را نشان می دهد.

کمک فنر ماشین لباسشویی
کمک فنر ماشین لباسشویی

چگونه متوجه شویم لباسشویی تراز نیست؟

با توجه به تمام گفته ها کم و بیش خود دیگر با نشانه های تراز نبودن لباسشویی آشنا شدید.

 • لرزش های عجیب و شدید لباسشویی
 • صداهای ناهنجار
 • تکان خوردن لباسشویی و یا برخورد آن با دیواره های چپ و راست
 • با حرکت دست شما، دستگاه تکان می خورد.

هر یک از این موارد نشانه های بارز تراز نبودن لباسشویی هستند که به شما در تشخیص تراز بودن یا نبودن دستگاه کمک می کنند.

علل لرزش ماشین لباسشویی
علل لرزش ماشین لباسشویی

نکات مهم  در تراز کردن ماشین لباسشویی

 • پس از تراز کردن ماشین لباسشویی، سرامیک کف را تمیز کنید. این کار برای تثبیت پایه ها و چسبیدن آن ها روی سرامیک لازم است. پایه های لباسشویی جنس ژله ای مانند دارند که در اثر تماس با سرامیک به آن می چسبند. اگر این قسمت از پایه لباسشویی از بین رفته است حتماً پایه های جدید بخرید.
 • پایه ها را هر چند وقت یکبار به لحاظ تراز بودن بررسی و محکم کنید.لباسشویی به دلیل تکان هایی که هنگام شستشو دارد، به مرور موجب شل شدن پایه ها می شود.
 • مهره های قفل را حتماً تا رسیدن به بدنه لباسشویی سفت کنید. اگر این مهره ها شل باشند، خیلی زود ماشین لباسشویی به لرزش خواهد افتاد. بنابراین از سفت بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
پایه ی ماشین لباسشویی
پایه ی ماشین لباسشویی

به چه دلیل ماشین لباسشویی از تراز خارج می شود

ممکن است ماشین لباسشویی که خریده اید تراز نشود یا دستگاهی که قبلا خریداری کرده اید از تراز خارج شود. این امر می تواند به دلایل زیر باشد.

 • کفپوش زمین پوسیده شده است
 • کف زیرین محکم نیست و تیرچه وجود ندارد
 • طراحی ماشین لباسشویی به گونه ای است که بر روی کف نرم مانند فرش تراز می‌شود
 • امکان دارد کف تراز نباشد
 • تنظیم پایه زیرین ماشین لباسشویی تغییر کرده است
 • دفرمه شدن قاب پلاستیکی ماشین لباسشویی که موجب میشود دستگاه از تراز خارج شود.
 • پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی شل شده است
تراز ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس
تراز ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس

تراز کردن ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس

مراحل تراز کردن ماشین لباسشویی را از ابتدای مقاله برای شما شرح دادیم. اگر فکر می کنید زمان کافی برای بررسی و تراز کردن لباسشویی ندارید با اینانلو سرویس تماس بگیرید. بهترین روش برای جلوگیری از خرابی های احتمالی لباسشویی، استفاده از سرویس دوره ای است. هر 6 ماه یکبار، لوازم برقی منزل خود را سرویس کنید تا به خرابی نیفتد.

تکنسین های اینانلو سرویس علاوه بر تراز کردن دستگاه، مشکلات دستگاه را به شما خواهند گفت. با ثبت درخواست در اینانلو سرویس، تکنسین های ما در اسرع وقت در محل حاضر می شوند. شما خدماتی از قبیل تعمیر لوازم خانگی، عیب یابی دستگاه و سرویس دوره ای را می توانید از ما دریافت کنید.
در صورت آسیب دیدن پایه های لباسشویی، می توانید پایه های جدید را از طریق فروشگاه محصولات جانبی ما تهیه کنید. فروشگاه اینانلو سرویس قطعات انواع لوازم خانگی، شوینده های اصل، رسوب گیرهای اورجینال و استابیلایزر یا محافظ جان لوازم خانگی را ارائه می دهد.

برای خرید هر یک از این محصولات و یا استعلام اصل بودن آنها می توانید با کارشناسان اینانلو سرویس تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های 02636191 و یا 02691300200 تماس حاصل فرمایید.
به خاطر داشته باشید اینانلو سرویس متخصص و نماینده برتر تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است که رفع مشکلات لوازم خانگی شما را مهم میداند. ما در تلاش هستیم تا آموزش های صحیح و مفیدی را به شما ارائه دهیم. آموزش هایی که بسیاری از سایت ها از ارائه آنها دریغ می کنند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

15 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   بله اولین دلیلی که می تونه به لرزش دستگاه مربوط باشه عدم تراز هست

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   دستگاهتون رو جابجا نکردین؟؟؟
   لطفا برند دستگاه رو بفرمایید تا راهنماییتون کنیم

 1. سلام و عرض ادب
  بله. یخچال را نو خریداری کرده اید یا کارکرده؟ اگر کارکرده باشد ممکن است مشکل فنی داشته باشد که باید برطرف شود.

 2. سلام و عرض ادب
  بله باید بدون برفک باشد. اگر برفک میزند مشکلی برای دستگاه رخ داده. حتما با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا کارشناسان ما اطلاعات دقیق تری به شما ارائه دهند.

 3. سلا م و عرض ادب
  بله نوفراست یعنی یخچال بدون برفک. اگر یخچال شما نوفراست باشد و برفک میزند، قطعاً مشکلی وجود دارد که باید رفع شود. روی یخچال و برچسب آن عنوان نوفراست یا Nofrost قید می شود. اگر یخچال نوفراست است، پس احتمالا مشکلی در قطعات داخلی و تشخیص دما بوجود آمده است. برای تشخیص دقیق تر با یک فرد متخصص و یا اینانلو سرویس تماس بگیرید.

 4. سلام با تشکر از سایت خوبتون .
  بابت مطالب مفیدی که در اختیار ما قرار میدید ممنونم.
  امیدوارم اینگونه مقالات ادامه دار باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields