اینانلو سرویس

نماینده رسمی بیش از 130 برند معتبر با تضمین قیمت و گارانتی 6 ماهه، سامسونگ، دوو، بوش، هیمالیا، دیپوینت، اسنوا، ال جی، امرسان،پاکشوما و ...

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
3 بهمن 1401

هیدروستات ماشین ظرفشویی از کاربردی‌ترین قطعات این دستگاه می باشد. این قطعه از نظر ظاهری شبیه به کلید تبدیل می باشد.

وظیفه هیدروستات تنظیم آب ورودی می باشد. به عبارت دیگر هیدروستات کلیدی است که زمانی که آب موجود در دیگ به آن فشار وارد می کند، وارد عمل می شود. در صورت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی عمل آبگیری دستگاه با مشکل مواجه می شود.

فایل صوتی مقاله خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

 

علائم خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی ممکن است دستگاه بیش از اندازه یا حتی خیلی کم آب می گیرد.
ماشین ظرفشویی روشن باشد ولی آبگیری نکند.
آبگیری بدون وقفه ماشین ظرفشویی
هیدروستات ظرفشویی
هیدروستات ظرفشویی

هیدروستات ماشین ظرفشویی چیست؟

نوع ساده این قطعه از سه فیش اتصال برقی تشکیل شده است. هیدروستات شباهت زیادی به کلید تبدیل در سیم کشی ساختمان دارد. در ماشین ظرفشویی دو عدد هیدروستات در کنار یکدیگر یا به شکل دوقلو نصب می شوند. هیدروستات ظرفشویی، سنسور آب است، که میزان آب در فرایند آبگیری را تشخیص می دهد. خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی حتما باید توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی گردد.

روند کارکرد هیدروستات ماشین ظرفشویی

برد الکترونیکی، شیر برقی را در مدار قرار می دهد تا مرحله ی آبگیری انجام شود. هیدروستات، مقدار آب را تشخیص داده و به بُرد اطلاع می دهد. هنگام آبگیری، آب وارد شیلنگ هیدروستات خواهد شد. هوای داخل شلنگ فشرده شده و به هیدروستات فشار وارد می کند، که پلاتین ها عمل کنند تا آبگیری قطع شود. با اطلاع هیدروستات، در نهایت بُرد الکترونیکی، شیر برقی را از مدار خارج می کند و آبگیری قطع می شود. خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی در انجام این مراحل اختلال ایجاد میکند و فورا باید بررسی گردد.

هیدروستات ماشین ظرفشویی
هیدروستات ماشین ظرفشویی

انواع هیدروستات ماشین ظرفشویی

هیدروستات ها از نظر ساختاری کاملا مشابه هم هستند ولی از نظر ظاهر و تعداد فیش های ورودی متفاوت اند. اغلب هیدروستات ها 3 فیش یا 6 فیش هستند البته هیدروستات های امروزی اکثرا دیجیتالی می باشند. خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی در تمامی مدل ها یکسان خواهد بود.

نحوه عملکرد هیدروستات در ماشین ظرفشویی

هیدروستات ماشین ظرفشویی در سه زمان مختلف از خود عملکرد نشان می‌دهد.

  • وقتی که ماشین ظرفشویی پر است.
  • وقتی که دستگاه در حال آبگیری است.
  • وقتی که دستگاه خالی است و شروع به آبگیری می‌کند.

در صورت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی در تمامی این سه مرحله اختلال ایجاد می شود. به طور کلی فعالیت هیدروستات به فشار ورودی آب به دستگاه بستگی دارد. این قطعه با بررسی سطح آب داخل دستگاه، از سرازیر شدن آب جلوگیری می‌کند. در صورت خرابی هیدروستات ظرفشویی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید. هر نقطه از استان البرز که باشید، اینانلو سرویس پشتیبان شماست.

بیشتر بخوانید: علت عدم آبگیری ماشین ظرفشویی و راه حل آن

علائم خرابی هیدروستات ظرفشویی

  • آبگیری زیاد یا حتی آبگیری کم ماشین ظرفشویی به معنای خرابی هیدروستات ظرفشویی می باشد.
  • هنگامی که ظرفشویی روشن باشد ولی آبگیری نکند، احتمالا با خرابی هیدروستات رو به رو هستیم.
  • اگر ظرفشویی به صورت مداوم و بدون وقفه آبگیری کند خرابی هیدروستات قطعیست.

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی می‌تواند شل یا سفت شدن پیچ‌های روی آن و یا خرابی پلاتین و … باشد. که در نهایت با تنظیم و تعویض آنها می‌توانید این مشکل را برطرف نمایید. در صورت خرابی هیدروستات ظرفشویی، در بعضی موارد ممکن است شیلنگ ورودی به هیدروستات دچار مشکل شده و اجازه ورود آب را ندهد. در چنین مواقعی بهتر است با تعمیرکار حرفه ای و مجرب تماس بگیرید تا خرابی هیدروستات ظرفشویی را بررسی کند.

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی
علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی

تنظیمات هیدروستات برای آبگیری استاندارد ماشین ظرفشویی

هنگامی که قصد دارید آب با فشار زیاد وارد دستگاه شود باید پیچ آن را باز کنید. اگر هم می‌خواهید آب با فشار کم وارد ماشین ظرفشویی شود پیچ آن را ببندید که اصولا این تنظیمات برای آبگیری دستگاه انجام می گیرد. به هیچ وجه خودتان اقدام به تنظیم این قطعه نکنید زیرا با خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی مواجه خواهید شد. بهتر است از تعمیر کار مجرب کمک بخواهید.

تنظیمات هیدروستات برای کار کردن پس از آبگیری

در بعضی مواقع ماشین ظرفشویی به درستی آبگیری می کند اما پس از آبگیری، قطع شده و هیچ عملکردی از خود نشان نمی دهد. در چنین حالتی ممکن است مشکل از پلاتین‌های هیدروستات باشد که به تغذیه موتور متصل نشده اند. برای بررسی و تشخیص خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و پلاتین‌های آن می‌توانید در ورودی آن بدمید. اگر بعد از انجام این عمل، هم مشکل برطرف نشد فورا برای بررسی خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

تنظیمات برای جلوگیری از آبگیری مداوم ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است خرابی هیدروستات ظرفشویی باعث آبگیری مدام دستگاه گردد و سبب تنظیم نبودن آب در دستگاه شود. در این صورت برای بررسی خرابی هیدروستات ظرفشویی شیلنگ متصل به ورودی آن را چک کنید. در صورت مشاهده هرگونه ایراد با تعمیرکار متخصص آن تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: خرابی اکواستاپ ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

تنظیمات هیدروستات برای کار کردن موتور ظرفشویی

در این مواقع آبگیری ماشین ظرفشویی به صورت کامل انجام شده ولی پس از آن موتور راه اندازی نخواهد شد. مشکل اصلی ممکن است از قطعی سیم رابط بین هیدروستات و موتور باشد که باید آن را بررسی کرده و در صورت قطع بودن آن را وصل کنید. اگر مشکل از سیم رابط نبود، قطعا مشکل از پلاتین مربوط به موتور تایمر است. هیدروستات ظرفشویی پلاتین را به کار نمی اندازد و برای رفع این مشکل تعمیرکار مربوطه آن را تعویض می کند.

هیدروستات ظرفشویی
هیدروستات ظرفشویی

از هیدروستات ماشین ظرفشویی بیشتر بدانیم…

در دستگاه های قدیمی از هیدروستات های ساده و معمولی و با مکانیزم دیافراگم تحت فشار هوا استفاده می شد. هیدروستات‌های قدیمی از ۳ سیم تا ۸ سیم موجود بودند. از نظر ظاهری پیچیده تر و درشت تر بودند. معمولا سه سیم، پنج سیم و ۶ سیم بیشتر موجود هستند. تعداد سیم هایی که به هیدروستات متصل می شود به کارایی آن مرتبط نیست و دلیل آن نحوه سیم کشی شرکت تولید کننده می باشد. اخیرا با پیشرفت دنیای لوازم خانگی، هیدروستات ها هم حساس تر و هم ظریف تر ساخته می شوند. هیدروستات های پیشرفته دیجیتالی و خیلی کوچک هستند.

قیمت و هزینه بررسی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعویض آن در اینانلو سرویس

قیمت و هزینه تعویض این قطعه با توجه به مدل و نوع خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی تعیین خواهد شد. در صورت مواجه شدن با خرابی هیدروستات ظرفشویی میتوانید از طریق سایت اینانلو سرویس، ثبت درخواست نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.
اینانلو سرویس در تمامی نقاط استان البرز از جمله مهرشهر، جهانشهر، عظیمیه، کیانمهر، نظرآباد، کوهسار و … فعالین دارد. این مجموعه با سابقه 20 ساله نماینده رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله بوش، سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک، امرسان، هیمالیا و… می باشد

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *