۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۳ بهمن ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

هیدروستات ماشین ظرفشویی از کاربردی‌ترین قطعات این دستگاه می باشد. این قطعه از نظر ظاهری شبیه به کلید تبدیل می باشد.

وظیفه هیدروستات تنظیم آب ورودی می باشد. به عبارت دیگر هیدروستات کلیدی است که زمانی که آب موجود در دیگ به آن فشار وارد می کند، وارد عمل می شود. در صورت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی عمل آبگیری دستگاه با مشکل مواجه می شود.

فایل صوتی مقاله خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

 

علائم خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی ممکن است دستگاه بیش از اندازه یا حتی خیلی کم آب می گیرد.
ماشین ظرفشویی روشن باشد ولی آبگیری نکند.
آبگیری بدون وقفه ماشین ظرفشویی
هیدروستات ظرفشویی
هیدروستات ظرفشویی

هیدروستات ماشین ظرفشویی چیست؟

نوع ساده این قطعه از سه فیش اتصال برقی تشکیل شده است. هیدروستات شباهت زیادی به کلید تبدیل در سیم کشی ساختمان دارد. در ماشین ظرفشویی دو عدد هیدروستات در کنار یکدیگر یا به شکل دوقلو نصب می شوند. هیدروستات ظرفشویی، سنسور آب است، که میزان آب در فرایند آبگیری را تشخیص می دهد. خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی حتما باید توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی گردد.

روند کارکرد هیدروستات ماشین ظرفشویی

برد الکترونیکی، شیر برقی را در مدار قرار می دهد تا مرحله ی آبگیری انجام شود. هیدروستات، مقدار آب را تشخیص داده و به بُرد اطلاع می دهد. هنگام آبگیری، آب وارد شیلنگ هیدروستات خواهد شد. هوای داخل شلنگ فشرده شده و به هیدروستات فشار وارد می کند، که پلاتین ها عمل کنند تا آبگیری قطع شود. با اطلاع هیدروستات، در نهایت بُرد الکترونیکی، شیر برقی را از مدار خارج می کند و آبگیری قطع می شود. خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی در انجام این مراحل اختلال ایجاد میکند و فورا باید بررسی گردد.

هیدروستات ماشین ظرفشویی
هیدروستات ماشین ظرفشویی

انواع هیدروستات ماشین ظرفشویی

هیدروستات ها از نظر ساختاری کاملا مشابه هم هستند ولی از نظر ظاهر و تعداد فیش های ورودی متفاوت اند. اغلب هیدروستات ها 3 فیش یا 6 فیش هستند البته هیدروستات های امروزی اکثرا دیجیتالی می باشند. خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی در تمامی مدل ها یکسان خواهد بود.

نحوه عملکرد هیدروستات در ماشین ظرفشویی

هیدروستات ماشین ظرفشویی در سه زمان مختلف از خود عملکرد نشان می‌دهد.

 • وقتی که ماشین ظرفشویی پر است.
 • وقتی که دستگاه در حال آبگیری است.
 • وقتی که دستگاه خالی است و شروع به آبگیری می‌کند.

در صورت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی در تمامی این سه مرحله اختلال ایجاد می شود. به طور کلی فعالیت هیدروستات به فشار ورودی آب به دستگاه بستگی دارد. این قطعه با بررسی سطح آب داخل دستگاه، از سرازیر شدن آب جلوگیری می‌کند. در صورت خرابی هیدروستات ظرفشویی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید. هر نقطه از استان البرز که باشید، اینانلو سرویس پشتیبان شماست.

بیشتر بخوانید: علت عدم آبگیری ماشین ظرفشویی و راه حل آن

علائم خرابی هیدروستات ظرفشویی

 • آبگیری زیاد یا حتی آبگیری کم ماشین ظرفشویی به معنای خرابی هیدروستات ظرفشویی می باشد.
 • هنگامی که ظرفشویی روشن باشد ولی آبگیری نکند، احتمالا با خرابی هیدروستات رو به رو هستیم.
 • اگر ظرفشویی به صورت مداوم و بدون وقفه آبگیری کند خرابی هیدروستات قطعیست.

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی می‌تواند شل یا سفت شدن پیچ‌های روی آن و یا خرابی پلاتین و … باشد. که در نهایت با تنظیم و تعویض آنها می‌توانید این مشکل را برطرف نمایید. در صورت خرابی هیدروستات ظرفشویی، در بعضی موارد ممکن است شیلنگ ورودی به هیدروستات دچار مشکل شده و اجازه ورود آب را ندهد. در چنین مواقعی بهتر است با تعمیرکار حرفه ای و مجرب تماس بگیرید تا خرابی هیدروستات ظرفشویی را بررسی کند.

علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی
علت خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی

تنظیمات هیدروستات برای آبگیری استاندارد ماشین ظرفشویی

هنگامی که قصد دارید آب با فشار زیاد وارد دستگاه شود باید پیچ آن را باز کنید. اگر هم می‌خواهید آب با فشار کم وارد ماشین ظرفشویی شود پیچ آن را ببندید که اصولا این تنظیمات برای آبگیری دستگاه انجام می گیرد. به هیچ وجه خودتان اقدام به تنظیم این قطعه نکنید زیرا با خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی مواجه خواهید شد. بهتر است از تعمیر کار مجرب کمک بخواهید.

تنظیمات هیدروستات برای کار کردن پس از آبگیری

در بعضی مواقع ماشین ظرفشویی به درستی آبگیری می کند اما پس از آبگیری، قطع شده و هیچ عملکردی از خود نشان نمی دهد. در چنین حالتی ممکن است مشکل از پلاتین‌های هیدروستات باشد که به تغذیه موتور متصل نشده اند. برای بررسی و تشخیص خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و پلاتین‌های آن می‌توانید در ورودی آن بدمید. اگر بعد از انجام این عمل، هم مشکل برطرف نشد فورا برای بررسی خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعمیر آن با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

تنظیمات برای جلوگیری از آبگیری مداوم ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است خرابی هیدروستات ظرفشویی باعث آبگیری مدام دستگاه گردد و سبب تنظیم نبودن آب در دستگاه شود. در این صورت برای بررسی خرابی هیدروستات ظرفشویی شیلنگ متصل به ورودی آن را چک کنید. در صورت مشاهده هرگونه ایراد با تعمیرکار متخصص آن تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: خرابی اکواستاپ ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

تنظیمات هیدروستات برای کار کردن موتور ظرفشویی

در این مواقع آبگیری ماشین ظرفشویی به صورت کامل انجام شده ولی پس از آن موتور راه اندازی نخواهد شد. مشکل اصلی ممکن است از قطعی سیم رابط بین هیدروستات و موتور باشد که باید آن را بررسی کرده و در صورت قطع بودن آن را وصل کنید. اگر مشکل از سیم رابط نبود، قطعا مشکل از پلاتین مربوط به موتور تایمر است. هیدروستات ظرفشویی پلاتین را به کار نمی اندازد و برای رفع این مشکل تعمیرکار مربوطه آن را تعویض می کند.

هیدروستات ظرفشویی
هیدروستات ظرفشویی

از هیدروستات ماشین ظرفشویی بیشتر بدانیم…

در دستگاه های قدیمی از هیدروستات های ساده و معمولی و با مکانیزم دیافراگم تحت فشار هوا استفاده می شد. هیدروستات‌های قدیمی از ۳ سیم تا ۸ سیم موجود بودند. از نظر ظاهری پیچیده تر و درشت تر بودند. معمولا سه سیم، پنج سیم و ۶ سیم بیشتر موجود هستند. تعداد سیم هایی که به هیدروستات متصل می شود به کارایی آن مرتبط نیست و دلیل آن نحوه سیم کشی شرکت تولید کننده می باشد. اخیرا با پیشرفت دنیای لوازم خانگی، هیدروستات ها هم حساس تر و هم ظریف تر ساخته می شوند. هیدروستات های پیشرفته دیجیتالی و خیلی کوچک هستند.

قیمت و هزینه بررسی هیدروستات ماشین ظرفشویی و تعویض آن در اینانلو سرویس

قیمت و هزینه تعویض این قطعه با توجه به مدل و نوع خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی تعیین خواهد شد. در صورت مواجه شدن با خرابی هیدروستات ظرفشویی میتوانید از طریق سایت اینانلو سرویس، ثبت درخواست نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید. در ضمن می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. در این صورت قادر هستید هم درخواست خود را ثبت کنید و هم از کارشناسان مجموعه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
اینانلو سرویس در تمامی نقاط استان البرز از جمله فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… فعالیت دارد. این مجموعه با سابقه 20 ساله نماینده رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. می باشد. این مجموعه در سطح استان البرز دارای شعب فعال می باشد و هر زمان نیاز به کمک و تعمیر لوازم خانگی خود داشتید، کارشناسان ما فقط یک قدم با شما فاصله دارند. هزینه تمامی خدمات انجام شده در اینانلو سرویس، طبق تعرفه های مصوب اتحادیه می باشد. این مجموعه برای رعایت حال مشتریان خود و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، اولویت خود را بر تعمیر قطعات معیوب می گذارد. در صورت عدم امکان تعمیر، قطعات معیوب را با قطعات اصل و اورجینال جایگزین می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

 1. درود
  بسیار مطلب عالی و دقیق و کاربردی بود، استاد گونه بیان شد
  حقیقتا لذت بردم
  آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم براتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields