۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علل خرابی یخساز یخچال و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علل خرابی یخساز یخچال و تعمیر آن

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۱ آذر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

یخچال یخساز دار، جزو محبوب‌ ترین و پرطرفدار ترین مدل‌ ها یخچال فریزر و ساید بای ساید می‌باشد. اما در برخی مواقع  ممکن است که با خرابی یخساز یخچال مواجه شوید و دیگر از دستگاه یخ بیرون نیاید.

خرابی یخساز یخچال ممکن است به دو دلیل اصلی، یعنی وجود مانع در رسیدن آب به قسمت یخساز و یا خرابی قطعات داخلی یخساز یخچال رخ دهد. در صورت نیاز به تعمیر یخساز یخچال با اینانلو سرویس کرج در ارتباط باشید.

فایل صوتی علل خرابی یخساز یخچال و تعمیر آن

 

رایج ترین مشکلات و خرابی یخساز یخچال
 • یخساز خاموش است.
 • قابلیت مکث فعال شده است.
 • ورودی آب مسدود شده است.
 • فیلتر مسدود شده است.
 • عدم سرمایش کافی فریزر.

بررسی رایج ترین مشکلات و تعمیر یخساز یخچال

۱-خاموش بودن یخساز

در اکثر یخچال‌ هایی که یخ‌ساز دارند، یک کلید روشن و خاموش برای یخساز تعبیه شده است. که در برخی از مدل‌ها روی نمایشگر جلوی دستگاه است. در برخی دیگر از مدل ها، کنار خود یخساز کلید on/off قرار داده شده. در هر دو حالت چک کنید که در حالت روشن باشد.

۲- فعال بودن قابلیت مکث

اغلب یخسازها دارای یک بازوی کنترل هستند که وقتی ظرف یخ پر می‌شود بازوی یخساز در بالاترین وضعیت قرار می‌گیرد. در این حالت ویژگی مکث را فعال می‌کند یعنی روند یخ‌سازی متوقف می‌شود. بازوی کنترل ممکن است به صورت ناگهانی در بالاترین وضعیت گیرکرده یا یخ‌ زده باشد که این اتفاق می‌تواند عملکرد یخساز را متوقف کند. حتما بررسی کنید که در وضعیت مناسب باشد و صورت مشاهده خرابی یخساز با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

۳- مسدود شدن ورودی آب

ممکن است مسیر ورودی آب قطع شده باشد. چک کنید شلنگ ورودی آب تا نخورده باشد یا اینکه شیر ورودی آب بسته نباشد.

۴- مسدود شدن فیلتر ها و جدی نگرفتن سرویس های دوره ای

از مشکلات رایج این است که اگر به موقع فیلتر ها تعویض نشوند فیلتر تصفیه آب مسدود خواهد شد. اینانلو سرویس توصیه می کند، سرویس دوره ای های شش ماه خود را به طور منظم پیگیری کنید تا با موارد ازین قبیل روبه رو نشوید.

بیشتر بخوانید: سرویس دوره ای لوازم خانگی در استان البرز

۵_ عدم سرمایش کافی

عدم سرمایش کافی می‌ تواند از خرابی کمپرسور و یا گاز یخچال باشد. ولی برای یخساز با توجه به تجربه ی تعمیرکاران اینانلو سرویس همیشه خرابی فن فریزر باعث عدم سرمایش کافی در قسمت یخساز می شود. بهتر است برای بررسی موارد ذکر شده حتما از تعمیرکار متخصص کمک بخواهید.

یخساز یخچال
یخساز یخچال

علل چسبیدن یخ ها به یکدیگر و خرابی یخ ساز

 • پر شدن بیش از حد مخزن یخساز و عدم استفاده مداوم از یخساز و تاثیر آن بر خرابی یخساز یخچال

اگر به صورت مداوم از یخساز استفاده نمی‌کنید یخساز را توسط دکمه روشن و خاموش، روی صفحه دیسپلی یخچال یا دکمه کنار یخساز خاموش کنید. عدم استفاده و پر شدن بیش از حد سبب فشار آوردن و چسبیدن یخ‌ها به هم می شوند. اگر یخ‌ها به هم چسبیده اند محفظه یخساز را بیرون بکشید و تا جایی که یخ ها قالب های بزرگ تشکیل داده اند را داخل سینک ظرفشویی بریزید. باقی را داخل محفظه از هم جدا کنید و فورا یخساز را جا بزنید.

 • عدم سرمایش کافی

عدم سرمایش کافی باعث می شود یخ‌ ها ذوب شده و به هم بچسبند. عدم سرمایش کافی معمولا از خرابی فن داخلی است. خراب شدن فن و عدم کارکرد صحیح آن باعث می‌شود، مقداری از سرما کم شود. در نتیجه یخ‌ها کمی ذوب می شوند و دوباره با بازگشت سرما یخ می‌زنند و به هم می‌چسبند. برای بررسی و رفع خرابی یخساز یخچال حتما از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

دمای نامناسب برای ایجاد یخ و تاثیر آن بر خرابی یخ ساز

رایج ترین علت خرابی یخساز یخچال، زمانی که دمای محفظه نامناسب است، اختلال در کارکرد فن فریزر می باشد. در صورت مشاهده چنین مواردی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا دستگاه را بررسی نماید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخساز ساید بای ساید

دمای نامناسب یخساز و تاثیر آن بر خرابی آن
دمای نامناسب یخساز و تاثیر آن بر خرابی آن

خارج شدن یخ از نازل و خرابی یخ ساز

زمانی که یخ ها در محفظه تولید شده اند اما به دلیل چسبندگی به هم از نازل خارج نمی شوند از رایج ترین خرابی یخساز یخچال است. که دلیل آن انباشته شدن یخ بیش از حد مجاز در محفظه می باشد.

اگر یخساز شما به طور مرتب کار نمی کند توصیه می شود آن را در حالت غیر فعال قرار دهید. در صفحه نمایش خود یا از طریق سوئیچ آف در اطراف یخساز آن را غیر فعال کنید. عدم استفاده طولانی مدت، علت خرابی یخساز یخچال است زیرا پس از گذشت زمان که محفظه پر از یخ شده است. یخ ها بهم متصل می شوند و اجازه خروج به یکدیگر را نخواهند داد. در این وضعیت باید محفظه را جدا کنید و سعی بر تخلیه یخهای داخل آن کنید و سپس قطعه را در جای خود قرار دهید.

علت خرابی یخساز یخچال یا کار نکردن آن چیست؟

در صورت طی کردن مراحل ذکر شده، چنانچه مشکل حل نشد باید موارد دیگر را بررسی کنیم.

 • شکسته شدن قالب
 • خرابی اهرم
 • خرابی شیر برقی
 • اختلال در موتور یخساز
 • یخ بستن راه ورودی
 • اختلال در برد فرمان
 • اختلال در سنسور

بیشتر بخوانید: خرابی سنسور یخچال فریزر و تعمیر آن

تعمیر یخساز انواع یخچال در اینانلو سرویس
تعمیر یخساز انواع یخچال در اینانلو سرویس

در صورت کار نکردن و خرابی یخساز یخچال سامسونگ چه باید کرد؟

یخساز را Reset، ریست کنید. برای ریست کردن یخ ساز ساید بای ساید سامسونگ یک دکمه Test روی یخساز تعبیه شده است. دکمه Test را بفشارید و نگه دارید تا صدای آلارم را بشنوید. ممکن است 10 ثانیه طول بکشد. این تست حدود 6 دقیقه طول می کشد. در طول چرخه آزمایش ، می شنوید که یخ درون سطل ریخته و شیر آب برای پر شدن یخساز در حال کار است. در پایان آزمایش، صدای زنگ دیگری شنیده خواهد شد. اجازه دهید 24 ساعت پس از ریست، تولید یخ به حالت طبیعی برگردد. اگر به حالت طبیعی بازنگشت، با خرابی یخساز یخچال مواجه هستید. در صورت مشاهده خرابی و نیاز به تعمیر یخساز یخچال فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

ممکن است 24 ساعت کامل زمان ببرد تا به میزان تولید طبیعی خود بازگردد. تقریباً هر 2 ساعت 2 ظرف یخ تولید می کند. در این مدت زمان حتماً گاهی یخ ها را پخش کنید. اگر یخ ها در یک انتهای سطل جمع شوند، یخ ساز فکر می کند پر است و تولید مجدد را متوقف خواهد کرد.

در صورت خرابی و نیاز به تعمیر یخساز یخچال، در هر جای استان البرز نظیر مهرشهر، جهانشهر، عظیمیه، گوهردشت، نظرآباد، تهراندشت و… که باشید، اینانلو سرویس پشتیبان شماست. مجموعه اینانلو سرویس نماینده رسمی 130 برند لوازم خانگی مانند هیمالیا، امرسان، بوش، سامسونگ، ال جی، پاکشوما و… می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields