۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعمیر یخچال فریزر وستل با ضمانتنامه آسال سرویس در کرج
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر یخچال فریزر وستل با ضمانتنامه آسال سرویس در کرج

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۴ خرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند لوازم خانگی است. که با داشتن سابقه بیش از 20 سال به عنوان نماینده مولتی برند شناخته می شود. این مجموعه تمامی برند های پاکشوما، سامسونگ، سام، ال جی، بوش، جنرال الکتریک، اسنوا، دوو، بست، گرماوران، وستل، هیمالیا، امرسان و… را پشتیبانی می کند.

لازم به ذکر است خدمات رسانی این مجموعه به وسعت استان البرز است. از شرقی ترین نقطه تا غربی ترین نقطه از استان البرز مانند جهانشهر، مهرشهر، فردیس، محمدشهر، مشکین دشت، کوهسار، چندار، نظرآباد، هشتگرد، شهر جدید هشتگرد و… را به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در هفت روز هفته خدمات رسانی می کند. اینانلو سرویس در این مقاله قصد دارد به بررسی کیفیت و نحوه تعمیر یخچال وستل بپردازد.

از جمله دلایلی که سبب می شود تا ما به بررسی و تعمیر یخچال فریزر وستل خود بپردازیم، مغایرت دمای تنظیم شده با دمای حقیقی داخل یخچال فریزر است. در شرایط مواجه شدن با این اختلال بهتر است بدانید که به هیچ وجه جای نگرانی نیست. یکی از علت هایی که سبب این پدیده می شود باز بودن درب یخچال فریزر وستل برای مدت طولانی است. در مواقعی که به تازگی یخچال راه اندازی شده است و یا غذایی گرم داخل یخچال فریزر قرار داده ایم و…

برای رفع این اختلال کافی است تا یخچال فریزر خود را به مدت ۲۴ ساعت زیاد باز و بسته نکنید و اجازه دهید تا تنظیم شود. در صورتی که با راهکار های بالا مشکل دستگاهتان برطرف نشد احتمالا یخچال فریزر شما اختلالی فنی دارد. مواردی مانند اختلال های زیر را بررسی کنید.

 • خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر وستل
 • اختلال در عملکرد کمپرسور و رله یخچال فریزر وستل
 • کمبود گاز یخچال فریزر وستل
 • خرابی فن کمپرسور یخچال فریزر وستل
 • خرابی فن اواپراتور یخچال فریزر وستل
بررسی انواع خرابی یخچال فریزر وستل
بررسی انواع خرابی یخچال فریزر وستل

خرابی کمپرسور و تعمیر یخچال فریزر وستل در اینانلو سرویس

موتور یا کمپرسور یخچال فریزر وستل از بخش های الکترونیکی، مکانیکی تشکیل شده است. هر کدام از این بخش ها خود به قطعات و بخش های کوچکتری تقسیم می شوند. به همین خاطر زمانی که نیاز به تست کمپرسور یخچال فریزر وستل باشد احتمال دارد اختلال از هر یک از بخش ها نیز باشد. کمپرسور در شرایط سالم باید به خوبی کار فشرده کردن گاز مبرد و گردش آن را در لوله های اواپراتور انجام دهد. در مرحله بعد باید گاز را در کندانسور خنک و به مایع تبدیل کند. کمپرسورهای یخچال فریزر انواع گوناگونی دارند که عبارت اند از:

 • کمپرسور پیستونی
 • کمپرسور تناوبی
 • کمپرسور تراکمی تک مرحله و دو مرحله ای
 • کمپرسور دورانی
 • کمپرسور مارپیچی
 • توربو کمپرسور

و در برندهای گوناگون تولید میشوند.

علل خرابی کمپرسور یخچال فریزر وستل

 • گرمای بیش از حد در کمپرسور یخچال فریزر وستل

کمپرسورهای یخچال فریزر گرما تولید می‌کنند، اما گرم شدن بیش از حد کمپرسور و ایجاد گرما در اطراف این قطعه و نبود فن تهویه سبب می‌شود که شما نیازمند تعمیر موتور یخچال فریزر وستل شوید و کمپرسور یا موتور یخچال فریزر وستل شما خراب شود و از دیگر حرکت نکند.

 • آلودگی در کمپرسور یخچال فریزر وستل

از عمده عللی که سبب خرابی کمپرسور یخچال فریزر می شود و شما را مجبور به تعمیر یخچال وستل می کند وجود آلودگی و گرد و غبار و …. در کمپرسور است. در کمپرسور یا موتور یخچال فریزر وستل تنها باید روغن و گاز مبرد وجود داشته باشد و هیچ چیز دیگری در آن نباید باشد.

 • عدم برودت و تعمیر یخچال فریزر وستل

یکی از مهمترین نشانه ها برای تعمیر کمپرسور یخچال فریزر وستل خنک نبودن داخل کابین دستگاه است. در صورتی که متوجه شدید که قسمت‌هایی از یخچال فریزر وستل شما خنک تر از بخش ‌های دیگر است و قسمتی دمای پایینی دارد باید برای تعمیر یخچال فریزر وستل اقدام کنید و آن را جدی بگیرید. خرابی کمپرسور فقط یکی از دلایل عدم برودت یخچال فریزر وستل است. در صورت خرابی و نیاز به تعمیر یخچال فریزر وستل، با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. حتی می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس ثبت درخواست فرمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.

 • شارژ گاز و تعمیر یخچال فریزر وستل

در مرحله اول باید بدانید که گاز یخچال فریزر وستل چیست و کاربرد آن چیست. گاز یخچال فریزر وستل در واقع یک گاز شیمیایی می باشد. نقطه تبخیر بسیار پایینی دارد و برای سرد کردن محیط کابین یخچال فریزر فشرده شده است. این نوع گاز به صورت مداوم و یکسره تحت یک فرآیند ویژه قرار گرفته و دائما فشرده و تبخیر می شود. در نتیجه این فرآیند ویژه، تمام گرمای گاز گرفته شده و دمای داخل محفظه سرد خواهد شد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به مقاله شارژ گاز اینانلو سرویس مراجعه کنید. اگر نیاز به تعمیر و شارژ گاز یخچال فریزر وستل داشتید حتما با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

شارژ گاز و تعمیر فوری یخچال فریزر وستل با اینانلو سرویس
شارژ گاز و تعمیر فوری یخچال فریزر وستل با اینانلو سرویس

بررسی علل صدای غیر طبیعی و تعمیر یخچال فریزر وستل

جالب است بدانید یکی از اصلی ترین علل ایجاد صدای آزار دهنده و غیر طبیعی در یخچال فریزر وستل، می‌تواند برخورد پره‌های فن اواپراتور با برفک ها باشد. کثیفی فن‌ها و غبار گرفتن کندانسور در اثر جدی نگرفتن و انجام ندادن سرویس های دوره ای نیز در این مسئله بی تاثیر نخواهد بود.

برفک زدن و تعمیر یخچال فریزر وستل

هوای خنک داخل کابین یخچال فریزر وستل باید همواره داخل اجزای مختلف دستگاه به گردش درآمده و جریان داشته باشد. در شرایطی که این هوای خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج کابین یخچال فریزر وارد می شود، برخورد کند، در نقطه برخورد این دو جریان، برفک ایجاد می شود. برفک ها در شرایطی که ذوب یا به اصلاح آب نشوند، با گذشت زمان سخت شده و یخ می بندند.
بررسی انواع برفک های یخچال فریزر وستل با ضمانتنامه آسال سرویس
در صورتی که یخ زدگی به شکل یک پوسته نازک باشد می توانید با دستمال یا حوله آن را تمیز کنید و این مدل از برفک طبیعی است.

در صورتی که داخل پلاستیک مواد غذایی داخل فریزر، ذرات ریز برفک بود، این برفک‌ها به خاطر رطوبت ماده غذایی بوده و هیچگونه ایرادی نخواهد داشت.

مدل دیگر برفک به شکل قطرات آب یخ زده، روی دیواره داخلی کابین فریزر و در سقف مشاهده می شود که طبیعی است.
در صورتی که یخ زدگی بصورت یک تکه به قطر یک سانتی متر یا نیم سانتی متر و یا بیشتر بود جهت رفع آن می توانید با اینانلو سرویس ارتباط بگیرید تا در اسرع وقت تکنسین متخصص را به محل شما اعزام کند.

علل و دلایلی که برفک مورد بررسی قرار گیرد و تعمیر یخچال فریزر وستل انجام شود.

در صورتی که محل نصب یخچال فریزر وستل مناسب نباشد و محیط دارای رطوبت زیاد باشد، با هر بار بسته و باز شدن درب دستگاه مقدار زیادی از رطوبت هوای بیرون وارد دستگاه شده و سبب برفک زدن یخچال فریزر وستل می شود. در نتیجه اگر اجاق گاز یا سماور شما در کنار یخچال فریزر قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال فریزر و یا باقی لوازم باشید.

دلیل دیگری که می تواند سبب برفک زدن یخچال فریزر وستل باشد، خرابی لاستیک دور درب دستگاه است. در شرایطی که لاستیک دور درب در قسمتی دچار پارگی یا فرسودگی شده باشد، به شکلی که امکان ورود هوا به داخل کابین یخچال فریزر وجود داشته باشد، احتمال ایجاد برفک یخچال فریزر وستل زیاد خواهد بود. در چنین مواقعی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

بررسی، عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر وستل توسط تکنسین های اینانلو سرویس
بررسی، عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر وستل توسط تکنسین های اینانلو سرویس

در شرایطی که برفک در همه جا یخچال فریزر وستل تشکیل شده باشد و سخت و یخ زده شده باشد، احتمال دارد درب یخچال فریزر برای مدتی باز گذاشته شده باشد. ابتدا، یخ زدگی یخچال فریزر وستل در منطقه اطراف درب خواهد بود اما در نهایت همه فضای داخل دستگاه را اشغال می گیرد. در اغلب مواقع، رفع این مسئله سبب می شود پس از ۲ دور یخ زدایی، برفک یخچال فریزر وستل از بین رفته و دستگاه به وضعیت عادی باز گردد.

خرابی برد یخچال وستل

زمانی که برفک تنها در بخش های پشتی یخچال فریزر وستل جایی که سیم پیچ اواپراتور قرار گرفته، به وجود آید، از وجود اختلالی در چرخه یخ زدایی یا دیفراست خبر می دهد. این اختلال می تواند به خاطر خراب شدن هیتر، بیمتال، سنسور یخ زدایی، تایمر یخ زدایی یا برد کنترل کننده باشد. بنابراین برای عیب یابی و تعمیر دقیق تر یخچال فریزر وستل بهتر است که جزئیات این قسمت ها توسط تکنسین مجاز یخچال فریزر وستل بررسی شود. گاهی ممکن است دلیل یخ زدن یخچال فریزر به گرفتگی لوله تخلیه نیز مربوط باشد. این لوله کوچک برای خروج آب و برفک های ذوب شده از این بخش تعبیه می شود. به راحتی با کمک آب گرم و سشوار می توانید این اختلال را برطرف نمایید.

بهتر است بدانید پیش از آنکه به مسئله خرابی و تعمیر برد یخچال فریزر وستل بپردازیم، بگوییم که برد الکترونیکی یخچال فریزر وستل همانند مغز انسان است. برد تمام اجزای اصلی مانند کمپرسور و فن یخچال فریزر را کنترل می کند. چنانچه برد الکترونیکی یخچال فریزر از کار بیوفتند، یخچال فریزر به درستی خنک نمی کند و برودت نخواهد داشت. در نتیجه اگر برد یخچال فریزر وستل شما دچار اختلال و نقص فنی شود، باید تعمیر یخچال وستل آن را به تکنسین های حرفه ای و کاربلد اینانلو سرویس بسپارید و از تعمیر خودسرانه ی آن بپرهیزید.

نشانه های خرابی برد یخچال فریزر وستل

اگر یخچال فریزر شما به اندازه کافی برودت ندارد، برد الکترونیکی یخچال فریزر وستل برای عیب یابی و تعمیر باید بررسی شود.
در صورتی که یخچال فریزر وستل برفک میزند، برای تعمیر یخچال فریزر وستل برد الکترونیکی نیز باید چک و بررسی شود.
اگر یخچال فریزر شما مدام و به صورت یکسره کار می کند، خرابی برد الکترونیکی نیز میتواند یکی از مشکلات باشد.
در صورتی که یخچال فریزر شما اختلال یخ زدایی دارد، برد الکترونیکی نیز باید بررسی و تعمیر شود.
اگر یخچال فریزر وستل شما روشن نمیشود برد الکترونیکی را هم بررسی کنید.
در شرایطی که کمپرسور روشن نیست و هر دو فن در حال کار هستند، اختلال از برد فرمان است.
اگر اختلالی در دمای یخچال فریزر وستل وجود دارد، برد نیز باید بررسی شود.

تعمیر یخچال فریزر وستل در کرج با اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز، از شرقی ترین نقطه تا غربی ترین نقطه استان البرز مانند مهرشهر، جهانشهر، فردیس، ماهدشت، مشکین دشت، محمد شهر، کوی کارمندان، شهرک اوج، باغستان، مهر ویلا، شاهین ویلا، کیانمهر، آق تپه، سرآسیاب، ملارد، مارلیک، دهقان ویلا، گوهردشت، شهرک بنفشه، طالقانی، هفت تیر، میدان شهدا، عظیمیه، گلسار، چندار، کوهسار، نظرآباد، هشتگرد، شهر جدید هشتگرد و… را خدمات رسانی می کند. اینانلو سرویس بیست و چهار ساعته و بدون تعطیلی، حتی در ایام تعطیل آماده خدمات رسانی به شما البرزی های عزیز می باشد.

مجموعه اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در زمینه نصب، تعمیر و سرویس دوره ای، نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند لوازم خانگی و دارای کد فعال نمایندگی است.

از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، پاکشوما، کرال، کروپ، زیرووات، سانیو، جنرال آدمیرال، اسماری، الکترواستیل، فادر، اسنوا، دوو، بست، حایر، بوش، ایگه، پارس، هاردستون، هیوندای، گلسان، دیپوینت، الیو، مجیک، بلومبرگ، مدیا، امرسان، جنرال هاوس، یخساران، ارج، آزمایش، روبن، نیکسان، التتو، کنوود، گرنیه، ایران شرق، زانوسی، ایکس ویژن، تی سی ال، سیلوان، الکتروسان، ویرپول، برفاب، صنام، هومکس، ال جی، هیمالیا، اورست، سونیا، فروزان، فیلور، وستل، دونار، سوزان، استیلون، بکو، کلور، جی پلاس، مابه، وایت هاوس، جنرال الکتریک، آیسان خزر، هیتاچی، سام، تکنو گاز، سینور، سیلور، فرسان، یوروپلاس، بلانتون، مهیان، آکس اشاره کرد.

در صورت مواجه شدن با هر گونه اختلال و نیاز به تعمیر یخچال فریزر وستل با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید تا تکنسین های اینانلو سرویس در اسرع وقت به محل شما اعزام شوند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields