اینانلو سرویس

نماینده رسمی بیش از 130 برند معتبر با تضمین قیمت و گارانتی 6 ماهه، سامسونگ، دوو، بوش، هیمالیا، دیپوینت، اسنوا، ال جی، امرسان،پاکشوما و ...

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

 علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی و راه های رفع آن

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

 علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی و راه های رفع آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
9 اردیبهشت 1402

آنچه در این مقاله می خوانید

استفاده از محصولات برقی و لوازم خانگی هوشمند همواره با چالش‌های به خصوصی همراه است. گاهی این چالش ها ما را مجبور می‌کنند جهت رفع مشکل و نقص به وجود آمده به دنبال چاره باشیم. از شکایت‌ های معمول مصرف‌کنندگان ماشین لباسشویی، استشمام بوی سوختگی هنگام روشن کردن آن است. در صورت استشمام بوی سوختگی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

فایل صوتی مقاله علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی و راه های رفع آن

دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی

 • خرابی موتور
 • پارگی تسمه
 • سوختگی لاستیک المنت
 • آسیب به المنت
 • سوختن سیم کشی ها
 • سوختن برد
 • آسیب به دو شاخه برق
 • خراب شدن کلاچ
عیب یابی بوی سوختگی لباسشویی
عیب یابی بوی سوختگی لباسشویی

عیب‌ یابی بوی سوختگی

یکی از ناخوشایندترین مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی، بوی سوختگی ماشین لباسشویی است که گاهی موجب خراب و غیرقابل استفاده شدن لباس‌ها می‌شود. در صورتی که این مشکل به‌سرعت بررسی نشود، حتی خطر بروز حوادثی مثل انفجار ماشین لباسشویی و آتش‌سوزی نیز وجود دارد.

قطعات مختلف تشکیل‌ دهنده‌ ماشین لباسشویی، ممکن است در طول زمان و استفاده بیش از حد، فرسوده، شل یا رسوبی شوند. این قطعات شامل قسمت‌های متحرک یا پلاستیک‌های محافظت‌ کننده و ایمنی می باشد. هرگونه خرابی در این قطعات می تواند سبب ایجاد اصطکاک ناخواسته و ایجاد بوی سوختگی در حین فعالیت می‌ شوند. در هنگام بروز این مشکل باید اجزای ماشین لباسشویی را به‌ خوبی بررسی کرد تا بتوان دلیل بوی سوختگی و راه رفع آن را تشخیص داد.

در ادامه به بررسی شایع ترین دلایلی که میتواند موجب ایجاد بوی سوختگی شود می پردازیم.

1. بوی سوختگی مربوط به موتور

ممکن است بر اثر استفاده زیاد، پشت سر هم یا وزن اضافه ی لباس در لباسشویی، سیم پیچ لباسشویی آسیب ببیند. در این سه حالت ممکن است موتور ماشین لباسشویی خراب شود. اولین حالت ممکن این است که شما به صورت مکرر و دائم از آن استفاده نمایید. دومین حالت زمانی پیش می آید که لباس هایی که برای شستشو در لباسشویی می ریزید، زیاد باشند. و سومین حالت مربوط به زمانی است که سیم پیچ آن آسیب ببیند. در این مواقع موتور از خود بوی سوختگی منتشر می‌کند.

گاهی سفت بودن تسمه نیز باعث فشار به موتور و بوی سوختگی ماشین لباسشویی می شود. شاید بتوان گفت عمده ترین دلیلی که برای بوی سوختگی لباسشویی وجود دارد، مربوط به موتور ماشین لباسشویی است. این موضوع نیاز به بررسی کردن دارد و این کار ها را بهتر است به دست افراد متخصص در این زمینه بسپارید. شما می توانید با شماره 02639191 تماس بگیرید و از کارشناسان متخصص اینانلو سرویس کمک بگیرید.

2. بوی سوختگی مربوط به پارگی تسمه

ماشین لباسشویی دو قطعه به نام پولی موتور و دیگ دارد. دیگ و پولی موتور لباسشویی توسط یک تسمه لاستیکی به هم متصل شده‌اند. بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تواند از پارگی یا پوسیدگی این تسمه باشد. اگر تسمه پوسیده باشد و یا درست در جای خود قرار نگیرد، با سایش به دیگر قطعات باعث بوی سوختگی می‌شود.

3. بوی سوختگی مربوط به سوختگی لاستیک المنت

یکی از ابزار های اصلی ماشین لباسشویی لاستیک المنت می باشد که در داخل دیگ قرار دارد. داخل دیگ اصلی لباسشویی برای آب‌بندی المنت یک لاستیک نصب شده است. اگر در المنت، اتصالی پیش آید و باعث گرم شدن بیش از حد المنت شود بوی سوختگی لاستیک المنت به مشام می‌رسد. در صورت استشمام بوی سوختگی می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

4. بوی سوختگی مربوط به آسیب به المنت

در صورت خرابی برد یا تایمر در زمانی که آب داخل دیگ لباسشویی نیست مانند زمان خشک کردن، المنت در مدار قرار می گیرد. سپس شروع به داغ شدن می کند. این مسئله می‌تواند سبب بوی سوختگی ماشین لباسشویی شود. بهتر است این مساله توسط تعمیرکار ماهر رفع ایراد شود.

5. بوی سوختگی مربوط به سوختن سیم کشی ها

اتصالی در سیم کشی و یا یکی از قطعات لباسشویی سبب بالا رفتن جریان الکتریکی در سیم کشی می‌شود. این اتصال سبب سوختن روکش و عایق سیم‌ها شده و بوی سوختگی منتشر می‌شود. در صورت استشمام بوی سوختگی، با تعمیرکاران اینانلو سرویس تماس بگیرید.

6. بوی سوختگی مربوط به سوختن برد

اتصالی در برد یا تایمر ماشین لباسشویی و سوختن قطعات یا عایق‌بندی آنها نیز سبب انتشار بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌شود. در این گونه مواقع باید با شماره 02636191 تماس گرفته و از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

7. بوی سوختگی ماشین لباسشویی مربوط به آسیب به دو شاخه برق

گاهی این احتمال وجود دارد که اشکال در خرابی دو شاخه برق باشد. متاسفانه طراحی در کشور ما این گونه است که اکثر پریز های برق را به صورت دو شاخه ای ایجاد می کنند. شما می توانید تبدیل سه شاخه را از مغازه ها خریداری کنید و برای افزایش طول عمر ماشین لباسشوییتان استفاده کنید. انجام این کار از اتصالی کردن و جلوگیری از بوی سوختگی تاثیر فراوان دارد.

8. بوی سوختگی مربوط به خراب شدن کلاچ

ماشین لباسشویی هایی که درب از بالا بوده و کارشان حرکت دادن سبد شستشو در حین فرآیند چرخش است دارای کلاچ می باشند. از نشانه های خرابی کلاچ، صدای دلخراش و هولناک از جانب دستگاه و در کنار آن بوی سوختگی می باشد. در این شرایط و استشمام بوی سوختگی ماشین لباسشویی با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

بوی سوختگی ماشین لباسشویی سامسونگ، پاکشوما و دوو
بوی سوختگی ماشین لباسشویی سامسونگ، پاکشوما و دوو

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی سامسونگ، پاکشوما و دوو

دلیل بوی سوختگی پاکشوما، سامسونگ و دوو به طور کامل در مطالب بالا مطرح شد. اگر ماشین لباسشویی شما با چنین ایراداتی رو به رو می باشد، به راحتی از طریق مطالعه این مقاله می‌توانید علت مشکل را بدانید. در صورت عدم رفع مشکل، می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

راهکارهایی جهت از بین بردن بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

در اثر بی توجهی به نحوه ی کارکرد ماشین لباسشویی، این دستگاه می تواند حتی منجر به آتش سوزی گردد. بدین منظور، با ارائه راهکارهایی برای از بین بردن بوی سوختگی ماشین لباسشویی تا حدی به برطرف کردن این مشکل شما می پردازیم.

 • به مقدار لباس در لباسشویی برای جلوگیری از وارد شدن فشار به موتور دستگاه و نیم سوز شدن آن، توجه داشته باشید.
 • اگر میزان لباس های شما زیاد است بهتر است لباس ها را در چند مرحله و به فاصله زمانی در ماشین لباسشویی قرار دهید. به این ترتیب از نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی خود جلوگیری نمایید.
 • پارگی و یا شل بودن تسمه ماشین لباسشویی، همیشه با تاب برداشتن دیگ لباسشویی همراه است. به همین منظور در صورت مشاهده لق بودن مخزن لباسشویی بهتر است تسمه آن را بررسی نمایید تا از پارگی آن جلوگیری کنید.
 • با سرویس دوره ای اینانلو سرویس و چک کردن قطعات دستگاه، از بروز خرابی های لوازم برقی منزل خود جلوگیری کنید. به دلیل داخلی بودن لاستیک المنت ماشین لباسشویی و عدم دسترسی شما به آن بهتر است اقدام به سرویس و چک کردن آن نمایید. به صورت دوره ای این کار را انجام دهید تا از سوختگی در این قطعه جلوگیری نمایید.
 • سیم کشی های ماشین لباسشویی نیز در قسمت های داخلی قرار دارد. به همین جهت بهتر است توسط یک تعمیرکار متخصص و با رعایت نکات ایمنی بررسی گردد.
 • در صورت مشاهده ی هر گونه سیاه شدگی و یا آب شدگی پریز برق، برای تعویض آن اقدام نمایید. بدین صورت از بوی سوختگی ماشین لباسشویی پیشگیری میکنید.
رفع بوی سوختگی لباسشویی در اینانلو سرویس
رفع بوی سوختگی لباسشویی در اینانلو سرویس

رفع بوی سوختگی ماشین لباسشویی در اینانلو سرویس

بوی سوختگی و تمام دلیل ها و علت هایی که سبب آن می شوند را به شما آموزش دادیم. بوی سوختگی می تواند نشانه سوختن و یا از کار افتادن اصلی‌ ترین قطعات دستگاه باشد. بنابراین به هیچ عنوان این نشانه ها را نادیده نگیرید. به‌ محض احساس بوی سوختگی از ماشین لباسشویی، آن را از برق بکشید. به هیچ عنوان مجدد از آن کار نکشید و از یک تعمیرکار متخصص تعمیر لباسشویی کمک بخواهید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کند. بی‌ توجهی به تعمیر سریع ماشین لباسشویی امکان دارد خسارات جبران‌ناپذیری برای شما به بار بیاورد. در صورت بروز این عیب، فورا با کارشناسان و متخصصان در این زمینه تماس بگیرید. بدین ترتیب در بازه زمانی های دیگر به مشکلات و هزینه های گزاف تری برخورد نخواهید کرد.

شما در هر کجای استان البرز از جمله کرج، فردیس، مهرشهر، باغستان، شاهین ویلا، نظرآباد، هشتگرد قدیم و جدید و… که باشید می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید تا مشکل شما در سریعترین زمان ممکن حل شود. همچنین از طریق ثبت درخواست خود در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *