۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعمیر برد کولر گازی در البرز کرج
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر برد کولر گازی در البرز کرج

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۷ دی ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

برد کولر گازی از مهم ترین قسمت‌های این دستگاه می‌ باشد. این قطعه مانند مغز انسان عمل می‌کند. در واقع هر کاری که کولر گازی انجام دهد باید دستور آن را برد صادر کند.

در صورتی که برد دچار مشکل شود هیچ دستوری برای کار کردن کولر گازی صادر نخواهد شد. خرابی برد کولر گازی باعث از کار افتادن دستگاه به طور کلی خواهد شد. در چنین مواقعی تعمیر برد کولر گازی واجب می شود.

فایل صوتی مقاله تعمیر برد الکتریکی کولرگازی در البرز کرج

نشانه های خرابی و نیاز به تعمیر برد کولر گازی

 

کولر گازی روشن نشده و شروع به کار نمی کند.
خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
روشن نشدن دستگاه از طریق کنترل
خرابی کمپرسور کولر گازی
ایجاد سرما و یا گرمای بیش از حد

بررسی برد کولر گازی

برد الکترونیکی کولر گازی ارتباط مستقیمی با برق دارد. در صورتی که کولر گازی شما نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد به هیچ وجه این کار را به دست افراد آماتور و غیر حرفه ای نسپارید. بهتر است این کار را به اینانلو سرویس بسپارید. این مجموعه با بکارگیری دانش روز لوازم خانگی، تعمیر برد کولر گازی شما را انجام می دهد و قطعه برد را صحیح و سالم تحویل شما خواهد داد.

برد کولر گازی هدایت کننده فرمان عملکرد قطعات در این دستگاه است. در نتیجه تعمیر برد از حساسیت بالایی برخوردار است. قیمت برد کولر گازی به دلیل اهمیت بالایی که دارد، نسبت به باقی قطعات بیشتر است. در نتیجه بهتر است برای تعمیر برد کولر گازی، از یک تعمیرکار و متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

برد کولر گازی از قطعات کوچکی تشکیل شده است که خرابی در هر کدام از آنها باعث اختلال در برد و در نتیجه کاهش عملکرد کولر گازی خواهد شد. معمولا با تعمیر برد کولر گازی، مشکل دستگاه حل می‌شود. اما گاهی اوقات خرابی برد و قطعات به قدری است که نیاز به تعویض برد می‌ باشد.

برد کولرگازی
برد کولرگازی

وظیفه برد کولر گازی چیست؟

 • وظیفه برق رسانی
  وظیفه برق‌رسانی به بخش‌های مختلف، به عهده برد کولر گازی می‌باشد. جریان برق شهری یا 220 ولت وارد کولر گازی شده و توسط برد دریافت می‌ شود. بعد از تغییر ولتاژ به تمام بخش های که برای عملکرد خود نیاز به برق دارند، ارسال می‌ شود.
 • تجزیه و تحلیل دستورات
  در واقع تمامی دستوراتی که شما به واسطه کنترل دستگاه به کولر گازی می‌دهید، اول توسط برد تحلیل شده و بعد به قطعات مرتبط، برنامه های لازم را ارسال می‌کند.

نشانه های خرابی برد کولر گازی

یکی از مواردی که از بروز خرابی های کولرگازی جلوگیری می‌کند، سرویس دوره ای آن است. در سرویس دوره ای  تمامی بخش های کولر گازی، توسط سرویس کار بررسی می‌شود.
از نشانه های خرابی برد کولر گازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کولر گازی روشن نمی‌شود.
 • خاموش شدن ناگهانی کولر گازی
 • عمل نکردن کنترل دستگاه
 • عدم کار کردن کمپرسور کولر گازی
 • گرما یا سرمای بیش از حد
نشانه های خرابی برد کولر گازی
نشانه های خرابی برد کولر گازی

عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی

●       خرابی رله اصلی یا پاور

رله یک سوئیچ الکترومکانیکی روی برد کولر گازی می باشد که از چند بوبین و کنتاکت تشکیل شده است. در صورت خرابی رله، تاثیر مستقیمی‌ بر عملکرد فن و کمپرسور کولر گازی دارد. باید برای تعمیر برد کولر گازی، رله را از برد خارج کنید. از آمپرمتر کمک بگیرید و آن را تست کنید.

 • سوختن آی سی

اگر مشکل کولر گازی شما از رله نبود، برای تعمیر برد کولر گازی باید آی سی را بررسی کنید.

 • رگولاتور و ترانسفورماتور

رگولاتور و ترانسفورماتور از قطعات روی برد هستند که برق ورودی به دستگاه را از 220 ولت به 12 یا 24 ولت تبدیل می‌کند.

در صورتی که متوجه سوختن این قطعه شدید می‌توانید آن را با استفاده از دستگاه لحیم به آرامی‌ جدا کنید. سپس یک ترانسفورماتور جدید جایگزین آن کنید.

●       مادون قرمز

از دیگر قابلیت های کولر گازی روشن و خاموش شدن آن به وسیله کنترل از را دور می‌باشد که عملکرد آن به وسیله مادون قرمز انجام می‌شود. مادون قرمز در قسمت جلویی پنل قرار گرفته و به وسیله یک سیم روی برد کولر گازی نصب می‌شود. در صورتی که کنترل کولر گازی شما کار نکرد می‌توانید عیب یابی برد را انجام دهید. سیم که مادون قرمز را به برد وصل می‌کند، بررسی کنید اگر سیم مورد نظر قطع شده بود آن را وصل کنید و برای تعمیر کولر گازی اقدام کنید.

●       شل شدن سیم‌های برق و فیش‌ها

در بعضی موارد سیم ها و فیش‌هایی که برق و سایر قسمت‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند، شل می‌ شوند و سبب بروز اختلال در عملکرد برد خواهند شد.

با قطع کردن و وصل کردن مجدد آن‌ ها می‌توانید اگر مشکل این باشد آن را رفع کنید.

در بعضی موارد فیش‌ ها پوسیده می‌ شوند که برای تعمیر برد کولر گازی در این حالت باید آن را تعویض کنید.

●       تعویض مقاومت یا وریستور

مقاومت‌ ها سر راه قطعات حساس مثل آی سی‌ها و … قرار می‌گیرند و اجازه نمی‌ دهند که ولتاژ اضافی برق به آن‌ ها لطمه بزند. در بعضی موارد برای عیب یابی برد کولر گازی می‌ توانید به کمک آمپرمتر مقاومت‌ های روی برد را بررسی کنید اگر سوخته بود، آن‌ها را تعویض و به تعمیر برد کولر گازی بپردازید.

●       خازن

از دیگر قطعات روی برد، خازن راه انداز می‌باشد. برای بررسی خازن راه انداز می توانید از اهم متر استفاده کنید. با استفاده از اهم متر از صحت کارکرد خازن مطمئن شوید. اگر در زمان بررسی برد کولر گازی اهم متر هیچ عکس العملی نشان نداد، باید بدانید که خازن سوخته است و باید آن را تعویض کنید.

در این قسمت بعضی از قطعات مهم روی برد را برای شما توضیح دادیم اما پیشنهاد اینانلو سرویس به شما این است که خودتان اقدام به تعمیر برد کولر گازی نکنید. بهتر است برای انجام این کار از متخصصین آن کمک بگیرید.

تعمیر و تعویض برد کولر گازی
تعمیر و تعویض برد کولر گازی

تعویض برد کولر گازی

در اغلب موارد هنگام بررسی برد کولر گازی متوجه می‌ شوید که برد به طور کلی سوخته است و تعمیر برد جوابگو نیست و باید تعویض گردد. در صورتی که در عملکرد کولر گازی شما دچار مشکل شد و نتوانستید عیب یابی و تعمیر آن را انجام دهید. می‌توانید از اینانلو سرویس که مرکز تخصصی عیب یابی و تعمیر برد کولرگازی می باشد، کمک بگیرید.

اینانلو سرویس یکی از بهترین مراکز برای نصب، تعمیر، عیب یابی تعویض قطعات می باشد که سرویس انواع لوازم خانگی‌ برقی را انجام می‌ دهد. همچنین اگر کولر گازی شما پس از عیب یابی به تعویض قطعات نیاز داشته باشد متخصصان ما از قطعات اصل و اورجینال برای تعمیر برد کولر گازی و تعویض آن استفاده خواهند کرد. تمامی خدمات انجام شده توسط اینانلو سرویس تا 6 ماه گارانتی می شود.

کلام پایانی

 

مجموعه اینانلو سرویس با داشتن سابقه 20 ساله و داشتن مجوز رسمی و نمایندگی 130 برند لوازم خانگی، آماده خدمات رسانی شبانه روزی در هفت روز هفته و بدون تعطیلی به شما عزیزان می باشد.  این مجموعه تمامی مناطق  فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… خدمات رسانی می کند. در نتیجه فرقی ندارد که در کدام نقطه از استان البرز هستید، زیرا این مجموعه با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز فورا به منزل شما اعزام خواهد شد. خدمات رسانی اینانلو سرویس به وسعت استان البرز است. از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد. در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیرات، نصب و سرویس دوره ای لوازم خانگی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. در ضمن می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields