۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر برد یخچال

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۵ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تعمیر برد یخچال زمانی صورت می گیرد که شما نشانه های متعددی را از یخچال دریافت کرده باشید که ثابت می کند برد دچار مشکل شده است. اینانلو سرویس نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است. تعمیر یخچال،ساید، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، تصفیه آب، مایکروویو و جاروبرقی را در استان البرز انجام می دهد.

تعمیر برد یخچال
تعمیر برد یخچال

یک کارگردان از پشت صحنه تمامی قسمت ها و بخش های مختلف را ارزیابی و بررسی می کند. فرمان های لازم را می دهد و در موعد مقرر فرمان کات را صادر می کند. برد یخچال نیز مانند یک کارگردان در یخچال فرمانروایی می کند. گاهی این فرمانروا دچار بیماری و کهولت می شود. نیاز به تعمیر پیدا می کند و می بایست تعمیر یا تعویض شود.

تعمیر برد یخچال در کرج توسط تکنسین های مختلف انجام می شود. از آنجایی که برد بخش مهم و حساسی به حساب می آید، می بایست توسط شخصی انجام شود که تعمیر برد یخچال حرفه او باشد.  تعمیرکار یخچال باید تخصص و تجربه کافی در زمینه تعمیر برد را داشته باشد. برد مانند مغز برای دستگاه عمل می کند. اگر مغز آسیب ببیند دیگر قابلیت کنترل اجزا و عملکرد دستگاه را نخواهد داشت.

برد یخچال چکار می کند؟

برد الکتریکی یکی از قطعات در یخچال های به روز و پیشرفته است. قطعه برد در یخچال های امروزی جایگزین قطعاتی مانند ترموستات و کنترل کننده های مکانیکی شده است. برد مجموعه ای از فناوری ها و قطعات موجود در یخچال ها را کنترل می نماید.

تکنسین های اینانلو سرویس با گذراندن دوره های مختلف به درجه ای رسیده اند که توانایی تعمیر برد یخچال و سایر بردهای لوازم خانگی را دارند. ناگفته نماند که تعمیر برد یخچال منوط به این است که برد آسیب جدی ندیده باشد و راهکاری برای تعمیر آن وجود داشته باشد. در غیر اینصورت برد نیاز به تعویض خواهد داشت.

وظایف برد الکتریکی به شرح اینانلو سرویس

 • برد الکتریکی مغز یخچال فریزر محسوب می شود.
 • وظایف تایمر دیفراست در یخچال های قدیمی، به عهده برد در یخچال های جدید و پیشرفته است.
 • وظیفه کنترل کمپرسور یخچال به عهده برد می باشد.
 • کنترل فن یخچال نیز به عهده برد اصلی یخچال می باشد.
 • کنترل المنت یخچال به عهده برد اصلی می باشد.
 • هدایت همه سنسورهای یخچال به عهده برد اصلی است.
 • یخساز در یخچال توسط برد کنترل می شود.
 • اگر چه برد مستقیما وظیفه خنک کنندگی را در یخچال به عهده ندارد، اما با این حال خرابی برد این عملکرد یخچال را با اختلال روبرو خواهد کرد.

 

 

کاربرد برد یخچال
کاربرد برد یخچال

علایم و نشانه های خرابی برد یخچال را می توان در موارد زیر برشمرد:

 • کاهش سرمایش دستگاه
 • مشکل در یخ زدایی
 • مشکل در خنک سازی آب
 • مشکل در یخسازی

 

تعویض برد یخچال
تعویض برد یخچال

عیب یابی برد الکتریکی یخچال توسط اینانلو سرویس

در نظر داشته باشید که هر ایراد و خرابی در یخچال به گونه ای می تواند به برد الکتریکی یخچال مرتبط باشد. به همین خاطر عیب یابی و تعمیر برد یخچال بسیار حائز اهمیت است. پس در صورت مشاهده موارد زیر فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

 • خرابی فن ها می تواند ناشی از اختلال در عملکرد برد الکتریکی یخچال باشد.
 •  خرابی فن اواپراتور نیز دلیلی برای ایراد برد الکتریکی است.
 •  اگر از یخچال صدای عجیب و غریبی می شنوید، یکی از دلایل آن مربوط به خرابی برد الکتریکی است.
 • – اگر یخچال شما خنک نمی کند، ایراد آن می تواند به برد الکتریکی مربوط باشد.
 • برفک یخچال نیز می تواند ناشی از خرابی برد اصلی دستگاه باشد.
 • اگر یخچال یکسره کار می کند، ایراد آن می تواند به برد الکتریکی مربوط باشد.
 • اگر فریزر عمل یخ زدایی را به خوبی انجام نمی دهد، ایرادات برد باید بررسی شوند.
 • در صورت روشن نشدن یخچال ممکن است برد اصلی آسیب دیده باشد.
 •  اگر امکان تنظیم دمای یخچال نبود، به احتمال بالا برد آسیب دیده است.
  در هنگام بروز هر یک از این ایرادات ممکن است برد الکتریکی آسیب دیده باشد و یکی از مواردی که  حتما باید چک شوند، خرابی برد می باشد. گاهی قطعاتی  از برد دچار سوختگی می شوند و تنها نشانه آن بوی سوختگی و از کار افتادن یخچال است. اگر سریع به آن رسیدگی نکنید، نه تنها برد یخچال بلکه قسمت های دیگر دستگاه نیز از کار خواهند افتاد.

 

نمونه برد یخچال
نمونه برد یخچال

برد یخچال چگونه کار می کند؟

درک فعالیت این بخش از یخچال شاید چندان آسان نباشد. برد از قطعات زیادی مانند نیمه هادی ها، اتصال دهنده ها، مقاومت، دیودها، خازن ها و … تشکیل شده است. روی برد مدارهای متعددی وجود دارند. ولتاژ برق در این نواحی در گردش است تا فرمان ها به درستی صادر شوند.

تمامی این قطعات در کنار هم به گونه ای با یکدیگر همکاری می کنند که سیگنال های لازم به قسمت هایی از جمله کمپرسور، فن، موتور و دیگر قسمت ها منتقل شود. پس اگر برد یخچال دچار مشکل شود، یخچال دچار نقص فنی می شود و عملکرد آن تغییر می کند. برد الکتریکی در هر برند تولید کننده یخچال وظایف مشخصی را به عهده دارد. خرابی این قطعه می تواند ایرادات مشابهی را در آنها رقم بزند.

البته قیمت برد الکتریکی دستگاه ها در برندهای مختلف ممکن است  با هم متفاوت باشد. در زمان نیاز به تعمیر یا تعویض برد یخچال سامسونگ، ال جی، دوو، امرسان، کنوود، بوش و … حتما و باید از قطعات فابریک و اورجینال آنها استفاده شود.

تعمیر برد یخچال و لوازم خانگی در اینانلو سرویس
تعمیر برد یخچال و لوازم خانگی در اینانلو سرویس

تعویض برد یخچال

۶ نشانه خرابی برد یخچال

در  تعمیر برد یخچال نکات بسیار زیادی وجود دارد که شاید شما از آنها بی اطلاع باشید. برد یخچال در صورت خرابی مشکل ساز می شود و مشکلات مختلفی نیز ایجاد می کند. برخی از این مشکلات آشکار هستند و به راحتی می توان تشخیص داد که برد دچار خرابی شده است.

۶ نشانه که به شما می گوید می بایست برای تعمیر برد یخچال باید اقدام کنید:

 • عدم خنک سازی
 • مشکل در یخ زدایی یا خنک سازی خودکار
 • مشکل در یخساز و آب سردکن
 • بوی نامطبوع در یخچال
 • کار نکردن یخچال

تعمیر برد یخچال در کرج

اینانلو سرویس پیش از اقدام برای تعمیر برد یخچال، ابتدا آن را با روش های تخصصی تست می کند. تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر در محل قابل انجام نمی باشد زیرا برای عیب یابی و رفع مشکلات الکترونیکی نیاز به دستگاه های شبیه ساز ( ولتاژ ) ، قطعات الکترونیکی متنوع و گسترده و همچنین تخصص و تجربه چند ساله می باشد . زمانی که تعمیرکار با علائم خرابی برد در یخچال روبرو میشود باید برد دستگاه را جدا کرده و آن را به کارگاه اینانلو سرویس منتقل کند.

هزینه تعمیرات برد یخچال در اینانلو سرویس

وقتی که برد دستگاه شما برای تعمیر به کارگاه منتقل می شود در 90% مواقع برد الکترونیکی یخچال قابل تعمیر می باشد ، اما در بعضی موارد  که مشکلات مختص به IC  های برنامه یا برخی IC های خاص می باشد که در ایران موجود نیستند امکان تعمیر برد الکترونیکی یخچال یا ساید بای ساید وجود ندارد. برای تعیین هزینه، برد باید کارشناسی شود ولی با توجه به ایراد مشخص شده، کارشناسان اینانلو سرویس به شما اعلام هزینه می کنند و در صورت موافقت شما، برد را تعویض می کنند.

تعمیر برد یخچال و لوازم خانگی در اینانلو سرویس

اینانلو سرویس خدمات تعمیر برد در البرز را به کمک تکنسین های حرفه ای خود ارائه می دهد. قطعات اصل و اورجینال دستگاه خود را از اینانلو سرویس بخواهید. این قطعات دارای  6 ماه گارانتی هستند و شما می توانید تا پایان مدت زمان مشخص شده از تعمیرات رایگان آن بهره مند شوید. از جمله مزایای دریافت خدمات از اینانلو سرویس می توان به فاکتور رسمی اینانلو سرویس، که در پایان خدمات تحویل مشتری می شود، اشاره کرد.

تمامی خدمات دریافتی از اینانلو سرویس داری 6 ماه ضمانت می باشد. فرقی ندارد که دستگاه شما چیست و چه برندی دارد و حتی از کدام فروشگاه خریداری کرده اید، اینانلو سرویس با دارابودن نمایندگی رسمی 130 برند لوازم خانگی با کد فعال نمایندگی، آماده خدمات رسانی به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی می باشد.

این مجموعه تمامی مناطق  فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند.

در نتیجه شما در هر نقطه از کرج که باشید، این مجموعه با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز در یک قدمی شماست. در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیرات، نصب و سرویس دوره ای لوازم خانگی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.

<span”> برند های تحت پوشش اینانلو سرویس

از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields