اینانلو سرویس

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر برد یخچال

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
18 تیر 1401

تعمیر برد یخچال زمانی صورت می گیرد که شما نشانه های متعددی را از یخچال دریافت کرده باشید که ثابت می کند برد دچار مشکل شده است. اینانلو سرویس نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است. تعمیر یخچال،ساید، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، تصفیه آب، مایکروویو و جاروبرقی را در استان البرز انجام می دهد.

تعمیر برد یخچال
تعمیر برد یخچال

یک کارگردان از پشت صحنه تمامی قسمت ها و بخش های مختلف را ارزیابی و بررسی می کند. فرمان های لازم را می دهد و در موعد مقرر فرمان کات را صادر می کند. برد یخچال نیز مانند یک کارگردان در یخچال فرمانروایی می کند. گاهی این فرمانروا دچار بیماری و کهولت می شود. نیاز به تعمیر پیدا می کند و می بایست تعمیر یا تعویض شود.

تعمیر برد یخچال در کرج توسط تکنسین های مختلف انجام می شود. از آنجایی که برد بخش مهم و حساسی به حساب می آید، می بایست توسط شخصی انجام شود که تعمیر برد یخچال حرفه او باشد.  تعمیرکار یخچال باید تخصص و تجربه کافی در زمینه تعمیر برد را داشته باشد. برد مانند مغز برای دستگاه عمل می کند. اگر مغز آسیب ببیند دیگر قابلیت کنترل اجزا و عملکرد دستگاه را نخواهد داشت.

برد یخچال چکار می کند؟

برد الکتریکی یکی از قطعات در یخچال های به روز و پیشرفته است. قطعه برد در یخچال های امروزی جایگزین قطعاتی مانند ترموستات و کنترل کننده های مکانیکی شده است. برد مجموعه ای از فناوری ها و قطعات موجود در یخچال ها را کنترل می نماید.

تکنسین های اینانلو سرویس با گذراندن دوره های مختلف به درجه ای رسیده اند که توانایی تعمیر برد یخچال و سایر بردهای لوازم خانگی را دارند. ناگفته نماند که تعمیر برد یخچال منوط به این است که برد آسیب جدی ندیده باشد و راهکاری برای تعمیر آن وجود داشته باشد. در غیر اینصورت برد نیاز به تعویض خواهد داشت.

وظایف برد الکتریکی به شرح اینانلو سرویس

 • برد الکتریکی مغز یخچال فریزر محسوب می شود.
 • وظایف تایمر دیفراست در یخچال های قدیمی، به عهده برد در یخچال های جدید و پیشرفته است.
 • وظیفه کنترل کمپرسور یخچال به عهده برد می باشد.
 • کنترل فن یخچال نیز به عهده برد اصلی یخچال می باشد.
 • کنترل المنت یخچال به عهده برد اصلی می باشد.
 • هدایت همه سنسورهای یخچال به عهده برد اصلی است.
 • یخساز در یخچال توسط برد کنترل می شود.
 • اگر چه برد مستقیما وظیفه خنک کنندگی را در یخچال به عهده ندارد، اما با این حال خرابی برد این عملکرد یخچال را با اختلال روبرو خواهد کرد.

 

 

کاربرد برد یخچال
کاربرد برد یخچال

علایم و نشانه های خرابی برد یخچال را می توان در موارد زیر برشمرد:

 • کاهش سرمایش دستگاه
 • مشکل در یخ زدایی
 • مشکل در خنک سازی آب
 • مشکل در یخسازی

 

تعویض برد یخچال
تعویض برد یخچال

عیب یابی برد الکتریکی یخچال توسط اینانلو سرویس

در نظر داشته باشید که هر ایراد و خرابی در یخچال به گونه ای می تواند به برد الکتریکی یخچال مرتبط باشد. به همین خاطر عیب یابی و تعمیر برد یخچال بسیار حائز اهمیت است. پس در صورت مشاهده موارد زیر فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

 • خرابی فن ها می تواند ناشی از اختلال در عملکرد برد الکتریکی یخچال باشد.
 •  خرابی فن اواپراتور نیز دلیلی برای ایراد برد الکتریکی است.
 •  اگر از یخچال صدای عجیب و غریبی می شنوید، یکی از دلایل آن مربوط به خرابی برد الکتریکی است.
 • – اگر یخچال شما خنک نمی کند، ایراد آن می تواند به برد الکتریکی مربوط باشد.
 • برفک یخچال نیز می تواند ناشی از خرابی برد اصلی دستگاه باشد.
 • اگر یخچال یکسره کار می کند، ایراد آن می تواند به برد الکتریکی مربوط باشد.
 • اگر فریزر عمل یخ زدایی را به خوبی انجام نمی دهد، ایرادات برد باید بررسی شوند.
 • در صورت روشن نشدن یخچال ممکن است برد اصلی آسیب دیده باشد.
 •  اگر امکان تنظیم دمای یخچال نبود، به احتمال بالا برد آسیب دیده است.
  در هنگام بروز هر یک از این ایرادات ممکن است برد الکتریکی آسیب دیده باشد و یکی از مواردی که  حتما باید چک شوند، خرابی برد می باشد. گاهی قطعاتی  از برد دچار سوختگی می شوند و تنها نشانه آن بوی سوختگی و از کار افتادن یخچال است. اگر سریع به آن رسیدگی نکنید، نه تنها برد یخچال بلکه قسمت های دیگر دستگاه نیز از کار خواهند افتاد.

 

نمونه برد یخچال
نمونه برد یخچال

برد یخچال چگونه کار می کند؟

درک فعالیت این بخش از یخچال شاید چندان آسان نباشد. برد از قطعات زیادی مانند نیمه هادی ها، اتصال دهنده ها، مقاومت، دیودها، خازن ها و … تشکیل شده است. روی برد مدارهای متعددی وجود دارند. ولتاژ برق در این نواحی در گردش است تا فرمان ها به درستی صادر شوند.

تمامی این قطعات در کنار هم به گونه ای با یکدیگر همکاری می کنند که سیگنال های لازم به قسمت هایی از جمله کمپرسور، فن، موتور و دیگر قسمت ها منتقل شود. پس اگر برد یخچال دچار مشکل شود، یخچال دچار نقص فنی می شود و عملکرد آن تغییر می کند. برد الکتریکی در هر برند تولید کننده یخچال وظایف مشخصی را به عهده دارد. خرابی این قطعه می تواند ایرادات مشابهی را در آنها رقم بزند.

البته قیمت برد الکتریکی دستگاه ها در برندهای مختلف ممکن است  با هم متفاوت باشد. در زمان نیاز به تعمیر یا تعویض برد یخچال سامسونگ، ال جی، دوو، امرسان، کنوود، بوش و … حتما و باید از قطعات فابریک و اورجینال آنها استفاده شود.

تعمیر برد یخچال و لوازم خانگی در اینانلو سرویس
تعمیر برد یخچال و لوازم خانگی در اینانلو سرویس

تعویض برد یخچال

۶ نشانه خرابی برد یخچال

در  تعمیر برد یخچال نکات بسیار زیادی وجود دارد که شاید شما از آنها بی اطلاع باشید. برد یخچال در صورت خرابی مشکل ساز می شود و مشکلات مختلفی نیز ایجاد می کند. برخی از این مشکلات آشکار هستند و به راحتی می توان تشخیص داد که برد دچار خرابی شده است.

۶ نشانه که به شما می گوید می بایست برای تعمیر برد یخچال باید اقدام کنید:

 • عدم خنک سازی
 • مشکل در یخ زدایی یا خنک سازی خودکار
 • مشکل در یخساز و آب سردکن
 • بوی نامطبوع در یخچال
 • کار نکردن یخچال

تعمیر برد یخچال در کرج

اینانلو سرویس پیش از اقدام برای تعمیر برد یخچال، ابتدا آن را با روش های تخصصی تست می کند. تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر در محل قابل انجام نمی باشد زیرا برای عیب یابی و رفع مشکلات الکترونیکی نیاز به دستگاه های شبیه ساز ( ولتاژ ) ، قطعات الکترونیکی متنوع و گسترده و همچنین تخصص و تجربه چند ساله می باشد . زمانی که تعمیرکار با علائم خرابی برد در یخچال روبرو میشود باید برد دستگاه را جدا کرده و آن را به کارگاه اینانلو سرویس منتقل کند.

هزینه تعمیرات برد یخچال در اینانلو سرویس

 

وقتی که برد دستگاه شما برای تعمیر به کارگاه منتقل می شود در 90% مواقع برد الکترونیکی یخچال قابل تعمیر می باشد ، اما در بعضی موارد  که مشکلات مختص به IC  های برنامه یا برخی IC های خاص می باشد که در ایران موجود نیستند امکان تعمیر برد الکترونیکی یخچال یا ساید بای ساید وجود ندارد. برای تعیین هزینه، برد باید کارشناسی شود ولی با توجه به ایراد مشخص شده، کارشناسان اینانلو سرویس به شما اعلام هزینه می کنند و در صورت موافقت شما، برد را تعویض می کنند.

تعمیر برد یخچال و لوازم خانگی در اینانلو سرویس

اینانلو سرویس خدمات تعمیر برد در البرز را به کمک تکنسین های حرفه ای خود ارائه می دهد. قطعات اصل و اورجینال دستگاه خود را از اینانلو سرویس بخواهید. این قطعات دارای  6 ماه گارانتی هستند و شما می توانید تا پایان مدت زمان مشخص شده از تعمیرات رایگان آن بهره مند شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *