۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی و نحوه ی تمیز کردن آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی و نحوه ی تمیز کردن آن

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۲ آذر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

 نحوه ی کار جاروبرقی به این صورت است که در داخل مخزن فشار منفی ایجاد می کند. جاروبرقی با ایجاد این فشار، موجب انتقال آلاینده ها به داخل مخزن می شوند. جمع آوری آلاینده ها بدون انتشار ذرات ریز گرد و غبار، از مهمترین دلایل افزایش محبوبیت این دستگاه مکنده در بین کاربران می باشد. در عین حال، جارو برقی‌ خود به تمیز کردن و تعویض فیلتر نیاز دارد.

فایل صوتی مقاله تعویض فیلتر جاروبرقی

تعویض فیلتر جاروبرقی با توجه به میزان استفاده و مکان جارو زدن و میزان گردو غبارها انجام می گیرد.

نحوه ی تعویض فیلتر جاروبرقی 1.     لوله ی آن را از جاروبرقی جدا کنید

2.      کیسه را بررسی و تعویض کنید

3.     فیلتر را جدا و فیلتر جدید را نصب کنید

چرا باید تعویض فیلتر جارو برقی انجام شود؟

حتما به صورت دوره‌ ای، فیلتر جاروبرقی تان را بررسی و تمیز کنید تا زیاد پر نشود. با کثیف شدن فیلتر، به موتور جاروبرقی فشار وارد می شود. در این صورت احتمال سوختن موتور و در پی داشتن هزینه های گزاف روی دست شما وجود دارد. شما با تعویض منظم فیلتر جاروبرقی خود می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید. بنابراین همیشه قبل از روشن کردن جاروبرقی، کیسه و فیلتر را بررسی کنید تا بیش از حد پر نباشد.

 محل قرارگیری فیلتر جارو برقی

قبل از این که اقدام به تعویض فیلتر جاروبرقی خود نمایید، ابتدا باید از محل قرارگیری این قطعه مهم در جاروبرقی اطلاع پیدا کنید. به طور کلی جاروبرقی دارای دو فیلتر مخصوص است. در در ادامه محل قرارگیری فیلتر جاروبرقی را برای شما شرح خواهیم داد.

فیلتر اولیه ی جاروبرقی وظیفه ی جلوگیری از ورود آلودگی به موتور دستگاه را برعهده دارد. این فیلتر درون محفظه ی جاروبرقی و پشت کیسه ی آن تعبیه شده است.

فیلتر ثانویه برای جذب بهتر ذرات آلوده تعبیه شده است. این فیلتر معمولا از نوع فیلتر هپا بوده و محل قرارگیری این فیلتر در پشت جاروبرقی است. در برخی از مدل های جاروبرقی قدیمی فیلتر ثانویه وجود ندارد.

محل قرارگیری فیلتر جاروبرقی
محل قرارگیری فیلتر جاروبرقی

محل قرارگیری فیلتر جاروبرقی سطلی

تعویض فیلتر جاروبرقی سطلی اگر به موقع انجام شود، نقش مهمی در عملکرد بهینه دستگاه خواهد داشت. فیلتر جاروبرقی های سطلی، معمولا به صورت فیلترهای هپا یا فیلترهایی پارچه ای همراه با قاب نگهدارنده می باشند. معمولا فیلتر جاروبرقی های سطلی، در مخزن داخلی متصل به درب داخلی دستگاه تعبیه شده است.

آموزش تعویض فیلتر جارو برقی

نحوه ی تعویض فیلتر جاروبرقی و چگونگی انجام آن را به صورت مرحله به مرحله و کامل برایتان شرح می دهیم. با این روش، می توانید سریع ترین راه تعویض فیلتر جاروبرقی را امتحان کنید. قبل از شروع تعویض فیلتر، روزنامه یا پارچه ای در زیر آن پهن کنید تا آشغال‌ های داخل کیسه بیرون نریزد. برای به حداقل رساندن میزان خاک پاشیده شده در فضا، بهتر است که روی جاروبرقی را نایلون بکشید.

  • در مرحله ی اول تعویض فیلتر جاروبرقی، لوله ی آن را از جاروبرقی جدا کنید. سپس درب محفظه‌ ای که کیسه جاروبرقی در آن قرار دارد را با احتیاط باز کنید.
  • در مرحله ی بعد کیسه را بررسی کنید. اگر در حال ترکیدن است، یعنی دیگر جایی برای گرد و خاک‌های بعدی ندارد و باید تعویض شود.
  • در مرحله ی آخر نوبت تعویض فیلتر جاروبرقی می باشد. قابی که در آن قرار دارد را از فیلتر جدا کنید. نحوه ی انجام این کار به مدل دستگاه شما بستگی دارد. بیشتر کیسه‌ های جاروبرقی، یک محفظه ی مقوایی در بالای خود دارند. این محفظه، به یک دهانه ی کوچک و مدور متصل می‌شود. برخی هم ممکن است نیاز به فشردن دکمه‌ای داشته باشند.

تعویض فیلتر جاروبرقی آاگ

اطلاعات ارائه شده درباره جاروبرقی آاگ و نیز سایر برند‌ها، ممکن است در مدل‌های مختلف دستگاه‌های هر برند، قدری با هم فرق کند. با این حال اصول کلی یکسان است.

برای تعویض فیلتر جاروبرقی آاگ، باید کیسه را خارج کنید. در پشت کیسه و قسمتی که به محفظه موتور متصل است، فیلتری قرار دارد که با یک شبکه پلاستیکی پوشیده شده است. برای تعویض فیلتر جاروبرقی AEG باید بخش پلاستیکی را جدا کرده و فیلتر را تعویض یا تمیز کنید و مجددا قسمت پلاستیکی را بگذارید.

فیلتر هپا در جاروبرقی آاگ در قسمت بالای دستگاه تعبیه شده و وقتی محفظه را باز می‌کنید کاملا در معرض دید است. یک دستگیره کوچک در اینجا قرار دارد که می‌توانید با استفاده از آن فیلتر را بیرون آورده و تعویض کنید. برای خرید فیلترهای جدید باید از نمایندگی های مجاز آاگ، همچون اینانلو سرویس کمک بگیرید. برای این منظور می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

تعویض فیلتر جاروبرقی بوش

تعویض فیلترهای این نوع جاروبرقی همانند برند آاگ است. بدین صورت که فیلتر معمولی در پشت کیسه قرار دارد. فیلتر هپا نیز در بالای کیسه جاروبرقی قرار دارد. چنانچه کلمه w در کنار فیلتر نوشته شده باشد، به این معنا است که فیلتر قابل شستشو می باشد. اما اگر این حرف درج نشده باشد، لازم است فیلتر را تعویض و جایگزین کنید.

تعویض فیلتر جاروبرقی الکترولوکس

جارو برقی‌های الکترولوکس دارای دو فیلتر می باشند. یکی از این فیلترها اسفنجی و آبی‌رنگ است و ذرات درشت‌تر را جذب می‌کند. دیگری فیلتر هپا است که ذرات خیلی کوچک را به خود می گیرد. این فیلتر مانع از این می‌شود که ذرات گرد و غبار جمع‌آوری شده از محیط، مجددا با هوایی که از دستگاه خارج می‌شود، بیرون برود. در بسیاری از مدل‌ها فیلتر اسفنجی قابل شستشو است و داخل محفظه ی دستگاه قرار می‌گیرد.

تعویض فیلتر جاروبرقی ال جی

جاروبرقی ال‌جی مدل‌های مختلفی دارد. برخی از این مدل ها شامل کیسه یک‌بار مصرف هستند و برخی دیگر، کیسه پارچه ای دارند. در هر دو صورت، شما با دو فیلتر گرد و خاک و هپا روبرو هستید. لازم است هر چند وقت یک‌بار فیلتر جارو برقی را تعویض کنید.

نحوه ی نصب فیلتر دوار جاروبرقی

یکی از بخش های جاروبرقی های جدید، فیلتر دوار از نوع بدون کیسه است. این فیلتر از جنس پلاستیک مقاوم است. مکان قرارگیری آن بین لوله تلسکوپی و دسته جاروبرقی می باشد. این نوع فیلتر نسبت به سایر فیلترها قابلیت شستشوی آسان تری دارد و هوای خروجی پاکیزه تری را برای دستگاه ایجاد خواهد کرد.

از مهمترین ویژگی های فیلتر دوار جاروبرقی، سادگی عملیات باز کردن و تخلیه آن بعد از هر بار استفاده از دستگاه می باشد. به کمک تبدیل هایی که همراه با این فیلتر ارائه می گردد، می توان برای تمامی جاروبرقی ها از این فیلتر استفاده نمود. ورودی این فیلتر در قسمت پایین می باشد که به لوله تلسکوپی جاروبرقی متصل می گردد. خروجی این فیلتر در قسمت بالای فیلتر دوار جاروبرقی قرار دارد که به قسمت زانویی جاروبرقی متصل می شود.

نکات تعویض فیلتر جارو برقی

  • چنانچه جارو برقی شما مجهز به سیستم جذب مایعات نیست، به هیچ عنوان در سطوح خیس و مرطوب از جاروبرقی استفاده نکنید. رطوبت و نم در کیسه ی جاروبرقی باعث بسته شدن منافذ فیلتر می‌شود. در این شرایط خروج و مکش هوا دچار اختلال شده و به جاروبرقی آسیب جدی وارد می‌کند.
  • پس از تعویض فیلتر اگر قصد استفاده از جاروبرقی را دارید، بهتر است ابتدا جاروبرقی را با قدرت پایین روشن نمایید. آنگاه به میزان قدرت مد نظر خود برسانید. به این دلیل که پاکت جاروبرقی در این حالت خالی است. اگر دستگاه را با موتور بالا روشن کنیم، حجم زیادی از هوا با فشار وارد کیسه می‌شود و ممکن است باعث پارگی فیلتر شود.

نکات <yoastmark class=

زمان تعویض فیلتر جارو برقی

هر جارو برقی دارای ظرفیتی برای کشیدن گرد و غبار یا زباله های ریز پیرامون شما دارد.  با پر شدن فیلتر جاروبرقی، این ظرفیت به اتمام می رسد. در نتیجه ی پر شدن این فیلتر، جارو برقی قادر به کشیدن زباله ها و آشغال های خانه شما نمی باشد.

اگر جاروبرقی شما نمی‌تواند چیزهایی که قبلا با آن جارو می‌کردید را از زمین جمع کند، زمان تعویض فیلتر جارو برقی فرا رسیده است. با تعویض فیلتر جاروبرقی، مکش آن به صورت اولیه برمی گردد. فیلتر ها نیز مانند سایر قطعات مصرفی، پس از پایان عمر مفید و به منظور بهبود عملکرد دستگاه، نیاز به تعویض دارند. این فیلتر ها در انواع و اقسام مدل های مختلف وجود دارند که هر کدام از آن ها در یک زمان خاص باید تعویض شود. فیلتر اصلی جاروبرقی معمولا پس از گذشت ۳ تا ۵ سال و یا زمانی که کارآیی دستگاه افت کرده باشد، نیاز به تعویض دارد.

زمان تعویض میکرو فیلترهای جارو برقی

میکرو فیلترها معمولا هوا را قبل از ورود به موتور و فیلترهای هپا، فیلتر می نماید. این فیلترها پس از گذشت ۳ ماه و یا تغییر رنگ فیلتر، نیاز به جایگزینی و تعویض دارند. معمولا فیلتر های هپا را پس از هزار ساعت کار با دستگاه مکنده تعویض می کنند. البته این میزان می تواند بسته به میزان کارکرد دستگاه، متغیر باشد.

اگر دستگاه جاروبرقی ۲۴ ساعته مشغول فعالیت باشد، فیلتر های دستگاه در زمان کوتاه تری نیاز به تعویض پیدا می کنند. حال آنکه، در صورت استفاده ی کم از دستگاه، فیلتر ها عمر بیشتری دارند.

زمان <yoastmark class=

نحوه ی تمیز کردن فیلتر جاروبرقی بوش

فیلتر جاروبرقی بوش و تمامی جارو برقی‌ ها، در واقع یک سد دفاعی در مقابل موتور جاروبرقی هستند. فیلترها از نفوذ و ورود ذرات ریز به جاروبرقی جلوگیری می‌کنند. اگر احساس کردید که فیلتر جاروبرقی شما بعد از شسته شدن هم، کیفیت خوبی ندارد، در سریع‌ ترین زمان نسبت به تعویض فیلتر جاروبرقی اقدام کنید.

برای شستن فیلتر جاروبرقی بوش، به این مورد توجه کنید که فیلتر قابل شستشو باشد. اگر علامت W روی آن وجود داشته باشد یعنی می‌توانید فیلتر را بشویید. در غیر اینصورت باید فقط گرد و خاک آن را بگیرید.

برای تعویض فیلتر جاروبرقی بوش، در جاروبرقی را باز کنید. فیلتری که پشت کیسه جاروبرقی است و همین طور فیلتری که در قسمت بالایی کیسه قرار دارد قابل مشاهده می باشد. سپس هر کدام از فیلترها را که می‌خواهید، یا هر دوی آن ها را خارج کنید. آنگاه فیلتر تازه‌ ای که در اختیار دارید را به آرامی در جای مخصوص خود قرار دهید.

اهمیت تعویض فیلتر

بهبود کیفیت هوای محیط و جلوگیری از باز نشر ذرات ریز گرد و غبار و مواد پودری به فضای پیرامون، بر عهده فیلتر های دستگاه می باشد. نشست ذرات ریز گرد و غبار بر روی محصولات، سبب کاهش کیفیت جاروبرقی می شود. با تعویض به موقع فیلتر جاروبرقی از ورود گرد و خاک به جاروبرقی جلوگیری نمایید.

تعویض فیلتر جارو برقی در اینانلو سرویس
تعویض فیلتر جارو برقی در اینانلو سرویس

تعویض فیلتر جارو برقی در اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با ارائه ی آموزش های کامل و ضروری در زمینه تعویض فیلتر جاروبرقی و زمان انجام این کار، شما را به طور کامل راهنمایی می کند. مرکز تعمیرات اینانلو سرویس به عنوان یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی آماده ارائه خدمات خود برای شما عزیزان می باشد.

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی بیش از 130 برند لوازم خانگی از جمله سامسونگ، امرسان، ال جی، هیمالیا، پارسا سرویس و… می باشد. اینانلو سرویس با شعبات فعال در استان البرز از جمله مهرشهر، هشتگرد، گوهردشت، نظرآباد و… آماده ی پشتیبانی و تعمیر تمام لوازم برقی منزل شما است. تعرفه های اینانلو سرویس طبق تعرفه مصوب اتحادیه و 75 درصد زیر نرخ آزاد می باشد. برای تعمیرات جاروبرقی خود می توانید از خدمات مشاوره رایگان سایت اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields