۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل متداول بوق‌ زدن یخچال کلور
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل متداول بوق‌ زدن یخچال کلور

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

بوق زدن یخچال کلور یکی از مشکلات متداولی است که امکان دارد اغلب کاربران این دستگاه با آن روبرو شده باشند.
بوق زدن یخچال کلور می تواند بیانگر وجود خرابی در بخش ها و قطعه های داخلی یخچال‌ باشد.
ممکن است بعضی اوقات حین کار با یخچال به ناگاه با صدای آلارم یکسره یخچال روبرو شوید. در این وضعیت بهتر است کاربران هرچه سریعتر نسبت به عیب یابی و تعمیر یخچال کلور اقدام کنند.
در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی دلایل اصلی بوق زدن یخچال کلور و نحوه رفع این خرابی می پردازیم.
اینانلو سرویس با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تعمیر لوازم خانگی نمایندگی رسمی کلور در استان البرز می باشد. در صورت بروز هرگونه خرابی یا بوق زدن یخچال کلور با شماره 02636191 تماس بگیرید.

دلیل بوق زدن یخچال کلور چیست؟

هنگامی که یکی از بخش های یخچال فریزر دچار ایراد شود، یخچال آلارم داده و بوق می زند.
این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد اختلالی در سیستم یخچال موجب عملکرد غیر طبیعی شده و یخچال با بوق‌ زدن به کاربر اخطار می دهد.
به همین دلیل در صورت بوق‌ زدن یخچال کلور، ضروری است که فورا برای عیب یابی و تعمیر تخصصی دستگاه اقدام کنید.
در حالت کلی بوق زدن یخچال کلور ۴ دلیل اصلی دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.
باز ماندن درب یخچال
نقص و خرابی بعضی از قطعه های یخچال
عدم وجود برق در یخچال
گذاشتن مواد غذایی بیش از ظرفیت یخچال

بررسی دلایل بوق زدن یخچال کلور
بررسی دلایل بوق زدن یخچال کلور

صدای آلارم یخچال کلور به علت باز ماندن درب یخچال

چنانچه با بوق زدن یخچال کلور روبرو شدید، قبل از هرکاری چک کنید که آیا درب یخچال کاملا کیپ می شود یا خیر.
بعضی وقت ها امکان دارد به عللی مثل فرسایش لاستیک دور درب یخچال، خرابی درب یخچال فریزر، پر بودن بیش از ظرفیت یخچال و … درب یخچال کاملا کیپ نشود.
به همین دلیل توصیه اینانلو سرویس به مشترکین عزیز این است که درب یخچال را هیچ وقت در مدت طولانی باز نگذارید و همچنین از بسته شدن کامل درب مطمئن شوید.
بعضی وقت ها لاستیک د‌ور درب یخچال شل شده و مانع از کامل بسته شدن درب دستگاه می شود.

عدم بسته شدن درب یخچال مسائل مختلفی مانند مصرف بالای برق، آسیب به قطعات اصلی مثل کمپرسور، فساد مواد غذایی داخل یخچال، عدم سرمایش محیط یخچال و … را به دنبال دارد.
پس اگر متوجه شدید که بوق زدن یخچال کلور به علت عدم بسته و یا کیپ شدن کامل درب است. یا لاستیک د‌ور درب یخچال فرسوده یا خراب شده باید فورا لاستیک فابریک شرکتی را از نمایندگی رسمی تهیه کنید.
لازم به ذکر است که باید تراز بودن یخچال را نیز چک کنید. در صورت عدم تراز بودن، درب یخچال باز مانده و صدای بوق زدن یخچال کلور به گوش می رسد.

صدای آلارم یخچال کلور به علت وجود مشکلات فنی در قسمت های مختلف یخچال

در صورت ایجاد هرگونه ایراد فنی در قطعه های یخچال، صدای آلارم یا بوق زدن یخچال کلور شنیده خواهد شد.
بروز نقص فنی در بخش های مختلف یخچال، عملکرد صحیح دستگاه را مختل کرده و دستگاه با بوق زدن اخطار می دهد.
یخچال ها از دو بخش مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده که امکان دارد با گذشت زمان خراب شوند. بوق زدن یخچال کلور می تواند به علت های مختلفی مثل ایراد فن ، مشکل دیفراست و کمبود گاز رخ بدهد.
در این وضعیت بهتر است تعمیر یخچال خود را به نمایندگی رسمی تعمیر یخچال کلور بسپارید.

صدای آلارم یخچال کلور به علت قطع شدن برق

چنانچه برق منزل به مدت طولانی قطع شود، برودت موجود در کابین یخچال از بین می رود.
علاوه بر این امکان دارد به علت قطعی برق با روشن نشدن یخچال نیز روبرو شوید. این موضوع به بوق زدن یخچال منتهی می شود. اگر برای بازه ی زمانی طولانی برق منزل شما قطع شد، پیشنهاد می شود ابتدا یخچال را از برق کشیده و بعد مواد غذایی داخل یخچال را خارج کنید.
بعد از وصل شدن برق می توانید دوباره یخچال را به برق بزنید و مواد غذایی را مجددا داخل یخچال بگذارید.

بوق زدن یخچال کلور به علت وجود مشکلات فنی در قسمت های مختلف یخچال
بوق زدن یخچال کلور به علت وجود مشکلات فنی در قسمت های مختلف یخچال

صدای آلارم یخچال به علت قرار دادن مواد بیش از ظرفیت درون یخچال

در صورت گذاشتن حجم زیاد مواد غذایی درون یخچال بدون توجه به ظرفیت آن ، دمای یخچال چشمک زن شده و صدای بوق زدن به گوش شما می رسد.
برای رفع این خرابی لازم است صبر کنید تا دمای یخچال به شرایط مطلوب برسد و به این شکل صدای بوق یخچال نیز رفع می شود.
بابت پیشگیری از ایجاد خرابی های اینچنینی پیشنهاد می شود همیشه به ظرفیت یخچال دقت کنید و مواد غذایی را بیش از ظرفیت داخل دستگاه نگذارید.

دلیل بوق زدن یخچال ال جی

بوق زدن یخچال فریزر ال جی مثل مواردی که در مطالب بالا بیان شد، می تواند اخطار و یا آلارمی برای بروز یک ایراد باشد. ابتدا اطمینان حاصل کنید که درب به خوبی بسته و کیپ شده باشد. مسئله قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که اگر مواد غذایی را به صورت داغ داخل یخچال فریزر قرار داده اید . یا اگر درب طولانی مدت باز مانده و دمای یخچال فریزر بالا رفته باشد امکان دارد موجب بوق زدن یخچال ال جی شود. حتی اگر برق برای چند ساعت رفته و دوباره وصل شود نیز، عامل ایجاد آلارم در یخچال ال جی خواهد شد که معمولا بعد از یک ساعت کار کردن کمپرسور صدای بوق برطرف می شود. در صورتی که صدای آلارم برطرف نشد، می توانید کلید Door Alarm را فشار دهید تا صدای بوق زدن قطع شود.

عوامل بوق زدن یخچال فریزر پارس

1- زمانی که درب یخچال فریزر بیشتر از چند دقیقه باز بماند آلارم یخچال فریزر پارس به کاربر هشدار می دهد.
دقت کنید که زمان این آلارم ده دقیقه می باشد و پس از ده دقیقه به صورت اتومات قطع میشود.
2-زمانی که داخل یخچال فریزر گرم شود؛ چراغ نمایشگر قرمز شده و بوق زدن شروع می شود. چراغ نمایشگر تا وقتی که داخل یخچال فریزر مجدد به سرمایش مطلوب نرسد همچنان چشمک می زند.
3- چنانچه برق منزل شما قطع شود و پس از چند ساعت دوباره برق بیاید، اگر دمای داخل فریزر از -9 بیشتر شود برای مواد غذایی مضر است. بنابراین دستگاه هشدار داده و بوق می زند.

تعمیر مشکل بوق زدن یخچال کلور، پارس، الجی و ... با اینانلو سرویس
تعمیر مشکل بوق زدن یخچال کلور، پارس، الجی و … با اینانلو سرویس

دلیل بوق زدن یخچال فریزر دوو

برخی از مدل های یخچال فریزر دوو در زمان نمایش ارور و یا عدم کارکرد درست یکی از قطعه ها دستگاه بوق می زند .
یخچال فریزر مدل 660 هنگامی که بوق می زند یک نشانه Er روی صفحه دیسپلی نمایان میشود. این علامت بیانگر این است که یکی از قطعه های یخچال فریزر خراب شده است.
برای اینکه دقیق متوجه شویم که ایراد دستگاه از چیست، ابتدا باید مراحل ارور گیری دستگاه را شروع کنیم. هر کد خطا یا ارور بیانگر ایراد در یک بخش دستگاه می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله اینانلو سرویس به بررسی عواملی که باعث بوق زدن یخچال کلور می شود، پرداختیم.
چنانچه با صدای بوق زدن یخچال کلور روبرو شدید پیشنهاد می شود این هشدار را جدی بگیرید. چون امکان دارد بوق زدن یخچال کلور به علت ایراد فنی‌ دستگاه باشد.
بعضی اوقات نیز با حل مشکل عدم بسته شدن درب یخچال و توجه به ظرفیت دستگاه این ایراد برطرف می شود. اگر با رعایت موارد فوق نتوانستید این مشکل را حل کنید، توصیه می شود تعمیر یخچال فریزر را به تکنسین های با تجربه اینانلو سرویس بسپارید.
تکنسین های با تجربه و متخصص اینانلو سرویس آماده ارائه بهترین خدمات در سریع ترین زمان ممکن و قیمتی منصفانه به مشتریان عزیز هستند.
مشترکین عزیز می توانند برای ثبت درخواست تعمیر بوق زدن یخچال فریزر کلور، تعمیر ساید بای ساید و آبسردکن بوش، ال جی، اسنوا و سامسونگ، وایت هاوس، بکو، سام، دوو، امرسان، پاکشوما، جنرال هاوس، کندی، کرال، هاردستون، جی پلاس، و … به وبسایت اینانلو سرویس مراجعه کنید.
با توجه به اینکه اینانلو سرویس نمایندگی رسمی نصب، سرویس و تعمیر بیش از 130 برند می باشد. برای تعمیر لباسشویی، ظرفشویی، ساید بای ساید، کولر گازی ، مایکروفر و… با شماره 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields