۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

آشنایی با قطعات کولر گازی پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آشنایی با قطعات کولر گازی پاکشوما

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

کندانسور فرایند خنک سازی در کولرگازی تا حدودی مشابه یخچال فریزر می باشد.

اجزای و قطعات کولر گازی و یخچال پاکشوما، ‌تقریبا شبیه به هم می باشند. در کولر گازی برای خنک شدن محیط، گاز فریون ابتدا به مایع تبدیل می‌شود. در نتیجه عملیات اصلی برای خنک شدن محیط انجام می‌گیرد.

اینانلو سرویس قصد دارد با معرفی کامل اجزا و قطعات کولر گازی شما را در عیب یابی و شناخت دقیق این وسیله راهنمایی کند.

آشنایی با قطعات کولر گازی پاکشوما

قطعات، جهت تعمیر کولر گازی یا حتی نصب کولر گازی بعضاً مورد استفاده تعمیرکاران قرار می گیرد. لازم به ذکر است که تعمیرکار باید تمامی بخش ها و قسمت ها و قطعات کولر گازی را بشناسد و با آنها آشنا باشد. با این شناخت قادر خواهد بود که به راحتی کولر گازی پاکشوما را عیب یابی و تعمیر کند.

دسته بندی قطعات کولر گازی

انواع لوازم کولر گازی به دو بخش عمده ی لوازم مکانیکی و لوازم الکتریکی تقسیم می شوند.
دسته بندی قطعات کولر گازی پاکشوما به شرح زیر می باشند.

  • قطعات مکانیکی

کمپرسور یا موتور کولر گازی
کندانسور یا تقطیر کننده
اواپراتور یا تبخیر کننده
گاز مبرد یا گاز سرمازا
اکسپنشن یا لوله مویی

  • قطعات الکتریکی

الکتروموتور فن
برد الکتریکی
فیوز حرارتی اتوماتیک
سنسور کنترل دما
خازن

"معرفی

قطعات کولر گازی پاکشوما دارای دو قسمت و بخش مکانیکی و الکتریکی می باشد. قسمت های مکانیکی شامل قسمت هایی مثل کندانسور، موتور، اواپراتور و بخش الکتریکی فن، پروانه، برد، سنسور، خازن و موارد مشابه دیگر هستند که تمام این قطعات در کنار یکدیگر عمل می کنند. در صورتی که یک قسمت نباشد یا خراب شده باشد عملکرد کولر گازی پاکشوما را دچار اختلال می کند.

کمپرسور کولر گازی

کمپرسور یکی از اصلی ترین و می توان گفت عنوان قلب تپنده قطعات را می گیرد. این قطعه کولر گازی پاکشوما عملیات مکش گاز و هدایت آن را بر عهده دارد. قطعه کمپرسور اختلاف فشار گاز ایجاد کرده و از طریق گاز مبرد از یک قسمت به قسمت دیگر منتقل می کند.

کندانسور کولر گازی پاکشوما

کندانسور از دیگر قطعات کولر گازی پاکشوما می باشد. این قطعه متشکل از مجموعه لوله های مسی و آلومینیومی است. کندانسور کولر گازی پاکشوما در قسمت بیرونی یا خارجی دستگاه تعبیه می شود. با جذب گرمای گاز مبرد یا دفع سرمایش، هوا را به محیط منتقل می کند.

اواپراتور کولر گازی

قطعه اواپراتور مجموعه ای متشکل از صفحات آلومینیومی و لوله های مسی می باشد. این قطعه در بخش درونی کولر گازی پاکشوما تعبیه و طراحی شده است. این قطعه محل خنک سازی هوا برای سرمایش می باشد. در این حالت هوا از بیرون وارد دستگاه می شود و این قطعه هوا را به محیط منتقل می کند.

اکسپنشن کولر گازی

اکسپنشن از دیگر قطعات کولر گازی پاکشوما می باشد. یک قطعه مکانیکی به شمار می رود.  وظیفه این قطعه افت فشار مبرد و تبخیر آن در اواپراتور کولر گازی پاکشوما می باشد.

الکتروموتور فن کولر گازی پاکشوما

الکتروموتور فن از جمله قطعات کولر گازی پاکشوما می باشد که وظیفه آن کنترل سرعت پروانه کولر گازی پاکشوما می باشد که با حرکت دورانی هوا را به محیط منتقل می کند.

برد کولر گازی پاکشوما

از مهمترین قطعات کولر گازی پاکشوما برد کولر گازی می باشد. برد یک قطعه الکتریکی می باشد که فرمان های لازم را برای دیگر قطعات دستگاه صادر می کند.

فیوز حرارتی

فیوز حرارتی یک قطعه حرارتی خودکار می باشد که کمپرسور در مقابل نوسانات برق از قطعات کولر گازی پاکشوما و بطور کلی از کولر گازی پاکشوما محافظت می کند.

سنسور کولر گازی پاکشوما

سنسور تنظیم دمای کولر گازی پاکشوما با توجه به فرمانی که به کولر گازی داده می شود فرمان قطع و وصل کولر گازی پاکشوما را صادر می کند.
خازن، از جمله قطعات کولر گازی پاکشوما

هدف خازن کولر گازی پاکشوما افزایش گشتاور دستگاه در زمان راه اندازی و استارت کمپرسور می باشد.

گاز خنک کننده کولر گازی پاکشوما

برد، از اصلی ترین قطعات کولر گازی پاکشوما
برد، از اصلی ترین قطعات کولر گازی پاکشوما

گاز خنک کننده یا ماده مبرد، در قسمت اواپراتور کولر گازی پاکشوما قرار گرفته است. این گاز ابتدا از حالت مایع به گاز تبدیل شده و در نتیجه در بخش کندانسور گرما را پس داده و به حالت مایع تبدیل می‌گردد. قطعه کمپرسور نیروی اصلی برای به چرخش درآمدن گاز در سیستم را ایجاد می‌کند.

بلوور فن کولر گازی پاکشوما

این قطعه در کولر گازی پاکشوما به الکتروموتور متصل است. با عملکرد موتور الکتروفن، این قطعه به گردش درمی‌آید و جریان هوا را در فضای محیط ایجاد می‌کند.

فیلترهای اواپراتور کولر گازی پاکشوما

روی اواپراتور، یک سری فیلتر وجود دارد. این فیلترها از چسبیدن گردوغبار و سایر ذرات خارجی روی اواپراتور جلوگیری می‌کند. در صورت نبود این فیلتر ها، ذرات غبار روی اواپراتور را می‌پوشاند و هوا به خوبی خنک نخواهد شد.

شیر انبساط کولر گازی پاکشوما

شیر انبساط هم در بخش بیرونی دستگاه کولر گازی پاکشوما قرار دارد. این شیر را می‌توان اصلی‌ترین قطعه هر کولر گازی پاکشوما دانست. وظیفه این قطعه مهم، تنظیم جریان مایع خنک‌کننده یا مبرد است.

سینی زیر کولر گازی پاکشوما

گاهی اوقات که گاز مبرد بیش از حد وارد کولرگازی پاکشوما شود یا زمانی که دمای ترموستات با گرمای محیط منطبق نباشد، ذرات شبنم ایجاد شده و سپس بر اثر گرما این ذرات آب می شوند. در چنین شرایطی، زیر کولر گازی، یک سینی قرار می گیرد که آب حاصل از ذوب شدن شبنم ها درون آن جمع خواهد شد. لازم به ذکر است آبی که از ذوب شدن یخ های لوله اواپراتور به وجود می آید روی سینی زیر کولر گازی پاکشوما ریخته می شود.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز پاکشوما

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز پاکشوما

فروش قطعات اصل و اورجینال کولر گازی پاکشوما

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد و به واسطه این موضوع قطعات را بصورت اصل یا اورجینال ارائه می دهد و هر قطعه ای که نیاز داشته باشید در صورت امکان برای شما فراهم می کند. اولویت اینانلو سرویس تعمیر قطعات دستگاه های کولر گازی پاکشوما می باشد و در صورتی که قابل تعمیر نباشند، به تعویض آن ها می پردازد.

سخن پایانی

کولر گازی پاکشوما متشکل از قطعات کوچک و بزرگ زیادی است.  قسمتی از آنها در یونیت داخلی و بعضی در یونیت خارجی این دستگاه قرار دارد. قطعات کولر گازی مانند اجزای مختلف بدن در کنار یکدیگر کار می کنند تا هوای خنک و تهویه مطبوع وارد فضا و محیط شود. در این مقاله با انواع اجزا و قطعات کولر گازی و اسپیلت پاکشوما و نقشی که در عملکرد این دستگاه سرمایشی دارند، آشنا شدیم.

با توجه به پیچیدگی قطعات کولرگازی، با خرابی هر یک از اجزا و قطعات، باید کار تعمیر آن را به یک تکنسین متخصص و مجرب بسپارید. متخصصان اینانلو سرویس با داشتن بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی، تنها به اندازه یک تماس با شما فاصله دارند و در هر نقطه از استان البرز که باشید مانند جهانشهر، عظیمیه، باغستان، شهر جدید هشتگرد، کوی کارمندان، گلسار، چندار، نظرآباد و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی و در هفت روز هفته به شما عزیزان می باشد. با تماس با شماره های 02636191 و 02691300200 تعمیرکاران کولر گازی و اسپیلت اینانلو سرویس در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر خواهند شد.

شعب اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز و تعداد زیادی تکنسین متخصص تمامی مناطق فردیس، مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields