۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

آشنایی با قطعات کولر گازی پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آشنایی با قطعات کولر گازی پاکشوما

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۱ خرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

کندانسور فرایند خنک سازی در کولرگازی تا حدودی مشابه یخچال فریزر می باشد.

اجزای و قطعات کولر گازی و یخچال پاکشوما، ‌تقریبا شبیه به هم می باشند. در کولر گازی برای خنک شدن محیط، گاز فریون ابتدا به مایع تبدیل می‌شود. در نتیجه عملیات اصلی برای خنک شدن محیط انجام می‌گیرد.

اینانلو سرویس قصد دارد با معرفی کامل اجزا و قطعات کولر گازی شما را در عیب یابی و شناخت دقیق این وسیله راهنمایی کند. دانستن اینکه چه مشکلی برای کولرگازی پیش آمده وابسته به شناخت اجزا و قطعات آن است.

آشنایی با قطعات کولر گازی پاکشوما

قطعات، جهت تعمیر کولر گازی یا حتی نصب کولر گازی بعضاً مورد استفاده تعمیرکاران قرار می گیرد. لازم به ذکر است که تعمیرکار باید تمامی بخش ها و قسمت ها و قطعات کولر گازی را بشناسد و با آنها آشنا باشد. با این شناخت قادر خواهد بود که به راحتی کولر گازی پاکشوما را عیب یابی و تعمیر کند.

دسته بندی قطعات کولر گازی

انواع لوازم کولر گازی به دو بخش عمده ی لوازم مکانیکی و لوازم الکتریکی تقسیم می شوند.
دسته بندی قطعات کولر گازی پاکشوما به شرح زیر می باشند.

  • قطعات مکانیکی

کمپرسور یا موتور کولر گازی
کندانسور یا تقطیر کننده
اواپراتور یا تبخیر کننده
گاز مبرد یا گاز سرمازا
اکسپنشن یا لوله مویی

  • قطعات الکتریکی

الکتروموتور فن
برد الکتریکی
فیوز حرارتی اتوماتیک
سنسور کنترل دما
خازن

"معرفی

قطعات کولر گازی پاکشوما دارای دو قسمت و بخش مکانیکی و الکتریکی می باشد. قسمت های مکانیکی شامل قسمت هایی مثل کندانسور، موتور، اواپراتور و بخش الکتریکی فن، پروانه، برد، سنسور، خازن و موارد مشابه دیگر هستند که تمام این قطعات در کنار یکدیگر عمل می کنند. در صورتی که یک قسمت نباشد یا خراب شده باشد عملکرد کولر گازی پاکشوما را دچار اختلال می کند.

کمپرسور کولر گازی

کمپرسور یکی از اصلی ترین و می توان گفت عنوان قلب تپنده قطعات را می گیرد. این قطعه کولر گازی پاکشوما عملیات مکش گاز و هدایت آن را بر عهده دارد. قطعه کمپرسور اختلاف فشار گاز ایجاد کرده و از طریق گاز مبرد از یک قسمت به قسمت دیگر منتقل می کند.

کندانسور کولر گازی پاکشوما

از دیگر قطعات کولر گازی پاکشوما کندانسور می باشد که از مجموعه لوله های مسی و آلومینیومی تشکیل شده است. کندانسور کولر گازی پاکشوما در قسمت بیرونی یا خارجی دستگاه تعبیه شده که با جذب گرمای گاز مبرد یا دفع سرمایش، هوا را به محیط منتقل می کند.

اواپراتور کولر گازی

قطعه اواپراتور مجموعه ای تشکیل شده از صفحات آلومینیومی و لوله های مسی می باشد که در بخش درونی کولر گازی پاکشوما تعبیه و طراحی شده است. این قطعه محل خنک سازی هوا برای سرمایش می باشد. در این حالت هوا از بیرون وارد دستگاه می شود و این قطعه هوا را به محیط منتقل می کند.

اکسپنشن کولر گازی

اکسپنشن از دیگر قطعات کولر گازی پاکشوما می باشد که یک قطعه مکانیکی به شمار رفته و وظیفه این قطعه افت فشار مبرد و تبخیر آن در اواپراتور کولر گازی پاکشوما می باشد.

الکتروموتور فن کولر گازی پاکشوما

الکتروموتور فن از جمله قطعات کولر گازی پاکشوما می باشد که وظیفه آن کنترل سرعت پروانه کولر گازی پاکشوما می باشد که با حرکت دورانی هوا را به محیط منتقل می کند.

برد کولر گازی پاکشوما

از مهمترین قطعات کولر گازی پاکشوما برد کولر گازی می باشد. برد یک قطعه الکتریکی می باشد که فرمان های لازم را برای دیگر قطعات دستگاه صادر می کند.

فیوز حرارتی

فیوز حرارتی یک قطعه حرارتی خودکار می باشد که کمپرسور در مقابل نوسانات برق از قطعات کولر گازی پاکشوما و بطور کلی از کولر گازی پاکشوما محافظت می کند.

سنسور کولر گازی پاکشوما

سنسور تنظیم دمای کولر گازی پاکشوما با توجه به فرمانی که به کولر گازی داده می شود فرمان قطع و وصل کولر گازی پاکشوما را صادر می کند.
خازن، از جمله قطعات کولر گازی پاکشوما

هدف خازن کولر گازی پاکشوما افزایش گشتاور دستگاه در زمان راه اندازی و استارت کمپرسور می باشد.

گاز خنک کننده کولر گازی پاکشوما

برد، از اصلی ترین قطعات کولر گازی پاکشوما
برد، از اصلی ترین قطعات کولر گازی پاکشوما

گاز خنک کننده یا ماده مبرد، در قسمت اواپراتور کولر گازی پاکشوما قرار گرفته است. این گاز ابتدا از حالت مایع به گاز تبدیل شده و در نتیجه در بخش کندانسور گرما را پس داده و به حالت مایع تبدیل می‌گردد. قطعه کمپرسور نیروی اصلی برای به چرخش درآمدن گاز در سیستم را ایجاد می‌کند.

بلوور فن کولر گازی پاکشوما

این قطعه در کولر گازی پاکشوما به الکتروموتور متصل است. با عملکرد موتور الکتروفن، این قطعه به گردش درمی‌آید و جریان هوا را در فضای محیط ایجاد می‌کند.

فیلترهای اواپراتور کولر گازی پاکشوما

روی اواپراتور، یک سری فیلتر وجود دارد. این فیلترها از چسبیدن گردوغبار و سایر ذرات خارجی روی اواپراتور جلوگیری می‌کند. در صورت نبود این فیلتر ها، ذرات غبار روی اواپراتور را می‌پوشاند و هوا به خوبی خنک نخواهد شد.

شیر انبساط کولر گازی پاکشوما

شیر انبساط هم در بخش بیرونی دستگاه کولر گازی پاکشوما قرار دارد. این شیر را می‌توان اصلی‌ترین قطعه هر کولر گازی پاکشوما دانست. وظیفه این قطعه مهم، تنظیم جریان مایع خنک‌کننده یا مبرد است.

سینی زیر کولر گازی پاکشوما

گاهی اوقات که گاز خنک کننده بیش از حد وارد کولرگازی پاکشوما شود یا زمانی که دمای ترموستات با گرمای محیط منطبق نباشد، ذرات شبنم ایجاد شده و سپس بر اثر گرما این ذرات آب می شوند. در چنین شرایطی، زیر کولر گازی، یک سینی قرار می گیرد که آب حاصل از ذوب شدن شبنم ها درون آن جمع خواهد شد. لازم به ذکر است آبی که از ذوب شدن یخ های لوله اواپراتور به وجود می آید روی سینی زیر کولر گازی پاکشوما ریخته می شود.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز پاکشوما

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز پاکشوما

فروش قطعات اصل و اورجینال کولر گازی پاکشوما

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد و به واسطه این موضوع قطعات را بصورت اصل یا اورجینال ارائه می دهد و هر قطعه ای که نیاز داشته باشید در صورت امکان برای شما فراهم می کند. اولویت اینانلو سرویس تعمیر قطعات دستگاه های کولر گازی پاکشوما می باشد و در صورتی که قابل تعمیر نباشند، به تعویض آن ها می پردازد.

سخن پایانی

کولر گازی پاکشوما از قطعات کوچک و بزرگ زیادی تشکیل شده که قسمتی از آنها در یونیت داخلی و بعضی در یونیت خارجی این دستگاه قرار دارد. قطعات کولر گازی مانند اجزای مختلف بدن در کنار یکدیگر کار می کنند تا هوای خنک و تهویه مطبوع وارد فضا و محیط شود. در این مقاله با انواع اجزا و قطعات کولر گازی و اسپیلت پاکشوما و نقشی که در عملکرد این دستگاه سرمایشی دارند، آشنا شدیم.

از آنجایی که قطعات کولر گازی پیچیده هستند، در صورتی که هر یک از این اجزا و قطعات دچار خرابی شود، باید کار تعمیر آن را به یک تکنسین متخصص و مجرب بسپارید. متخصصان اینانلو سرویس با داشتن بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی، تنها به اندازه یک تماس با شما فاصله دارند و در هر نقطه از استان البرز که باشید مانند جهانشهر، عظیمیه، باغستان، شهر جدید هشتگرد، کوی کارمندان، گلسار، چندار، نظرآباد و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی و در هفت روز هفته به شما عزیزان می باشد. با تماس با شماره های 02636191 و 02691300200 تعمیرکاران کولر گازی و اسپیلت اینانلو سرویس در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر خواهند شد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields