۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علائم سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علائم سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۰ خرداد ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تشخیص سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما، امری تخصصی است. با مشاهده هرگونه اختلال در لوازم خانگی خود، با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. اینانلو سرویس نمایندگی رسمی و مجاز خدمات پس از فروش لوازم خانگی پاکشوما در استان البرز است. این مرکز تمامی خدمات خود را به مدت 6 ماه گارانتی می کند. در پایان انجام خدمات، فاکتور رسمی اینانلو سرویس تحویل مشتری گرامی می شود. یکی از قطعات اصلی کولر گازی، موتور یا کمپرسور آن است. در صورت خرابی یا وجود اختلال در آن، احتمالا دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد. حتی شاید اصلا روشن نشود. از مهم‌ترین علائم سوختگی موتور کولر گازی پاکشوما باید به باد گرم، افزایش غیرعادی قبض برق، پرش فیوز پس از شروع به کار دستگاه و … اشاره کرد. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی نشانه های سوختگی کمپرسور کولر گازی می پردازیم.

روشن نشدن کمپرسور علائم سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما
روشن نشدن کمپرسور علائم سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما

نشانه های سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما

گاهی شاید سیم پیچ موتور کمپرسور سوخته یا باز شده باشد. حتی شاید بدنه فولادی پوسته موتور اتصال کوتاه کرده باشد. در صورت سوختگی موتور، کارشناسان اینانلو سرویس به تعویض این قطعه می پردازند. زمانی که کمپرسور کولر گازی پاکشوما قادر به ایجاد فشار نباشد، حتی اگر موتور الکتریکی آن نسوخته باشد، باز هم باید کمپرسور دستگاه را تعویض کنید.

علائم سوختگی موتور کولر گازی پاکشوما

 • روشن نشدن کمپرسور
 • باد گرم کولر گازی
 • پریدن فیوز بلافاصله بعد از روشن کردن کولر گازی
 • تکان و لرزش یونیت بیرونی هنگام شروع به کار دستگاه
 • سر و صدای زیاد یونیت بیرونی کولر گازی
 • نشت در اطراف یونیت بیرونی
 • کاهش جریان هوا
 • افزایش غیر عادی قبض برق
سر و صدای زیاد یونیت بیرونی کولر گازی از دلایل سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما
سر و صدای زیاد یونیت بیرونی کولر گازی از دلایل سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما

علائم سوختگی موتور کولر گازی و نحوه رفع مشکل

با عدم کارکرد صحیح کولر گازی یا انتشار باد گرم، احتمالا قطعات آن دچار اختلال است. یکی از قطعات اصلی کولر گازی موتور یا کمپرسور آن است. در صورت آسیب، در عملکرد اصلی دستگاه اختلال ایجاد می کند. در ادامه به بررسی برخی نشانه های سوختگی یا نیم سوز شدگی موتور یا کمپرسور کولر گازی می پردازیم.

 • کمپرسور کولر گازی روشن نمی شود

احتمالا محیط و فضای اتاق بسیار گرم است. در نتیجه کولر قادر به تنظیم دمای انتخابی نیست. با بررسی یونیت داخلی کولر، به نظر می‌رسد فن به خوبی کار می‌کند. اما با بررسی یونیت خارجی، با وجود صدای فن، احتمالا کمپرسور اصلا کار نمی‌کند. بررسی و عیب یابی کمپرسور کولر گازی امری تخصصی است. این امر حتما باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

 • باد کولر گازی گرم است

در صورت کارکرد کندانسور و انتشار باد گرم از کولر گازی پاکشوما، احتمالا سوختگی موتور کمپرسور کولر گازی مطرح است. کمپرسور خراب قادر به پمپ مبرد از طریق سیستم نخواهد بود. در نتیجه قدرت خنک کنندگی به شدت افت می کند.

 • پس از روشن کردن کولر گازی، فیوز می پرد

اگر پس از روشن کردن کولر گازی، کلید مینیاتوری و فیوز می‌پرد، این امر نشانه مهمی است. به آن بی توجه نباشید. از روشن کردن مجدد دستگاه نیز خودداری کنید. در این شرایط فیوز کولر گازی وظیفه خود را انجام می دهد. در نتیجه از شما در برابر خطر احتمالی آتش سوزی و آسیب بیشتر به دستگاه محافظت می‌کند. این اتفاق اغلب هنگام کارکرد همزمان تعداد زیادی از لوازم خانگی برقی با هم رخ می دهد. این امر سبب فشار بیش از حد به سیستم خواهد شد.

اگر یونیت بیرونی کولر شما همواره برق را از دست داده و مدار را قطع می کند، احتمالا ب کمپرسور در شرف خرابی است.
گرمای بیش از حد کمپرسور و نیاز به انرژی زیاد برای انجام کار، از نشانه های سوختگی کمپرسور کولرگازی پاکشوما است.

سرویس دوره ای کولر گازی پاکشوما
سرویس دوره ای کولر گازی پاکشوما
 • یونیت بیرونی هنگام شروع به کار تکان می خورد

در صورتی که با هر بار روشن کردن کولر متوجه تکان های شدید یونیت بیرونی هستید، احتمالا کمپرسور به سختی استارت می‌خورد. به این معنی که کمپرسور در روشن شدن اختلال دارد.
این اتفاق اغلب از نشانه‌های خرابی یا سوختگی کمپرسور کولر گازی پاکشوماست.

 • صدای زیاد از یونیت بیرونی کولر گازی

در کنار یونیت بیرونی بایستید. از شخصی در خانه خود بخواهید که اسپلیت را روشن کند. در صورت کارکرد صحیح تمامی قطعات، شما قادر به شنیدن صدای عملکرد درست کمپرسور و فن کمپرسور خواهید بود. لرزش یونیت بیرونی یا صدایی غیر طبیعی احتمالا از علائم سوختگی کمپرسور کولر گازی پاکشوما باشد. این نشانه سوختگی کمپرسور کولر گازی به دلیل خرابی اجزای الکتریکی یا حتی یک موتور فن که از جای خود خارج شده و داخل واحد کندانسور لق می‌زند، رخ دهد. با این وجود، باید پیش از ورود فشار بیشتر روی سیستم و سوختگی کمپرسور، آن را رفع نمایید.

 • نشتی از اطراف یونیت بیرونی کولر گازی پاکشوما

رطوبت یا چاله‌های پر از آب نزدیکی سیستم یونیت بیرونی کولر گازی نشان دهنده نشت مبرد می باشد. این مسئله یک اختلال خطرناک برای سلامتی شما است. برخی از مشکلات مرتبط با نشت مبرد شامل تحریک چشم، حالت تهوع، سرفه و سردرد است. در صورت مشاهده نشتی باید فورا از یک متخصص کمک بگیرید. همچنین نشتی در کنار یونیت شما احتمالا نشانه وجود یک لوله تخلیه مسدود یا شکسته باشد. این امر به این معنی است که لوله دیگر قادر به تخلیه آب نمی باشد. چنین مشکلی جدی نیست. اما در صورت عدم توجه به آن قطعا منجر به مسائل جدی‌تری مانند زنگ زدگی یا کپک زدگی و حتی سوختگی موتور کولر گازی می شود.

 • کاهش جریان هوا از علائم سوختگی کمپرسور کولر گازی پاکشوما

کاهش جریان هوا نشانه دیگری از سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما است. در حقیقت، این یکی از بهترین علائم هشدار دهنده در مراحل اولیه است. احتمالا کمی سخت باشد. اما دست خود را نزدیک دریچه قرار دهید. تا جریان هوا را احساس کنید. اگر ضعیف به نظر می‌رسد و خنک نیست، احتمالا اختلال از کمپرسور است. با صدای کولر گازی دست خود را به سمت دریچه بگیرید. عدم پرتاب باد به داخل اتاق از نشانه های وجود اختلال در کمپرسور کولر گازی پاکشوما است.

 • افزایش غیر عادی مبلغ قبض برق

کولر گازی یکی از گرانترین و پرمصرف ترین لوازم خانگی برقی است.
اما گاهی شاید قبض برق بالا، مصرف غیر عادی و فراتر از ماه های گذشته را نشان دهد. اغلب این امر نمایانگر خرابی و حتی  به دلیل سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما است. اگر کمپرسور به اجبار به هر دلیلی برای خنکی محیط بیشتر کار کند، علاوه بر ورود فشار زیاد،  برای رساندن دمای اتاق به دمای معین انرژی برق بیشتری مصرف می کند. این امر سبب افزایش هزینه برق مصرفی منزل شما است.

خرابی یا سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما
خرابی یا سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما

چگونه از آسیب به موتور کولر گازی پاکشوما جلوگیری کنیم؟

با خرابی یا سوختن کمپرسور کولر گازی پاکشوما، شما متحمل صرف هزینه های سنگین برای تعمیرات خواهید بود. با با رعایت موارد زیر از آسیب به کمپرسور کولر گازی جلوگیری و همچنین موجب افزایش عمر مفید دستگاه شوید.

 • کولر گازی پاکشوما را حداقل یک بار در سال سرویس کنید.
 • در زمان خرید کولر گازی پاکشوما به متراژ محیط و ظرفیت دستگاه توجه داشته باشید.
 • کولر گازی پاکشوما را در مکان درست و به دور از نور مستقیم خورشید نصب کنید.
 • فیلتر کولر گازی پاکشوما را حداقل هر شش ماه یک بار تمیز کنید.

شعب اینانلو سرویس

اینانلو سرویس به عنوان نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش لوازم خانگی پاکشوما در استان البرز، تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهراندشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند.

 

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields