۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی و رفع آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی و رفع آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۱ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

امروزه یکی از پرفروش ترین لوازم خانگی که در بازار به فروش میرسد، ماشین ظرفشویی می باشد. ماشین ظرفشویی با داشتن امکانات پیشرفته و کارایی بالا توانسته است رضایت مصرف کنندگان زیادی را جلب کند. اما گاهی مشکلاتی وجود دارد که ممکن ماشین ظرفشویی قادر به شستشوی ظروف نباشد.

فایل صوتی مقاله وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی

 

یکی از مشکلاتی که مانع شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی می شود، وارد نشدن شوینده به ظرفشویی است. علت این امر می‌تواند از بروز مشکلی در قطعه دیسپنسر و نامرغوب بودن قرص ماشین ظرفشویی تا برنامه انتخابی و… متغیر باشد.
اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند مطرح لوازم خانگی برای نصب و تعمیر لوازم خانگی می باشد. در صورت بروز مشکل در ماشین ظرفشویی خود، می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین های اینانلو سرویس در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکل دستگاه شما رسیدگی می کنند.

"دلایل

دلایل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی

 • مناسب نبودن دمای آب
 • خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی
 • مشکل در میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی
 • جلو نرفتن برنامه
 • استفاده اشتباه از برنامه های ظرفشویی
 • استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بی کیفیت
 • اشتباه چیدن ظروف در ظرفشویی

7 دلیل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی

برای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی، باید شوینده از درون مخزن خارج شده و وارد ماشین ظرفشویی شود. اما علت های زیادی می تواند مانع ورود شوینده به ماشین ظرفشویی شود. برای حل مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی، باید یا نوع شوینده را عوض کنید و یا به رفع مشکل ماشین ظرفشویی بپردازید. دلایل مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی را با هم بررسی می کنیم.

 • مناسب نبودن دمای آب

یکی از عواملی که ممکن است باعث وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی شود، دمای آب است. دمای آب پایین، قادر به حل کردن قرص شوینده در ماشین ظرفشویی نیست. شوینده ها مدل های مختلفی دارند. در صورتی که شوینده قرص باشد، با پایین بودن دمای آب ممکن است نتواند در آب حل شود.

دمای آب ماشین ظرفشویی باید بالا و حدوداً بین 110 تا 115 درجه فارنهایت باشد. در صورتی که دمای آب از این درجه کمتر باشد ممکن است قرص، درون ماشین ظرفشویی حل نشود. بنابراین بهتر است برای حل شدن قرص درون ماشین ظرفشویی، دمای آب را بالا ببرید. احتمال دارد که المنت ظرفشویی خراب شده باشد و نتواند آب را گرم کند. در صورتی که دمای آب توانایی حل کردن قرص در ماشین ظرفشویی را نداشته باشد، با وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی مواجه خواهیم بود.

 • خرابی دیسپنسر ماشین ظرفشویی

در صورت وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی، از سالم بودن قطعه دیسپنسر در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. دیسپنسر در ماشین ظرفشویی، قطعه ای است که اختلال در عملکرد و خراب شدن آن، باعث باز نشدن درب مواد شوینده می شود. تعویض یا تعمیر دیسپنسر باید توسط تکنسین ماشین ظرفشویی صورت بگیرد تا هم اصولی انجام شود و هم به قطعات دیگر، آسیب نرسد.

 • مشکل در میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی

یکی از عواملی که ممکن است باعث وارد نشدن شوینده به ظرفشویی یا گیر کردن کلید سوئیچ درب شود، خراب شدن میکروسوئیچ است. درب جای مواد شوینده ماشین ظرفشویی، با یک سوئیچ کنترل می‌شود. دلیل پخش نشدن مواد شوینده می تواند گیر کردن سوئیچ درب باشد. برای اطمینان از آزاد بودن آن، سوئیچ را با یک پارچه مرطوب کنید و آن را به آرامی حرکت دهید. سپس آن را خشک و ظرفشویی را روشن کنید. اگر با این روش مشکل برطرف نشد، با تکنسین اینانلو سرویس تماس بگیرید. چرا که ممکن است تایمر کنترل‌ کننده درب جایگاه مواد شوینده آسیب دیده باشد.

 • جلو نرفتن برنامه

در ابتدا از متوقف نشدن چرخه شست و شوی ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. یکی از علت های وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی، متوقف شدن ناگهانی چرخه شست و شوی ماشین ظرفشویی است. برای اینکه شوینده از مخزن خارج، و وارد ماشین ظرفشویی شود، باید دیسپنسر درب مخزن را باز کند. اگر چرخه ی شست و شو ناقص باشد و متوقف شود، ممکن است دیسپنسر درب مخزن را باز نکند و شوینده از آن خارج نشود.

برای حل مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی، یک بار چرخه را قطع کنید. به این صورت که یک بار دکمه ی Start / Cancel را فشار دهید. سپس درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. سپس درب را بسته و Start را فشار دهید تا چرخه دوباره شروع به کار کند. اگر Start / Cancel را زده و درب را باز نکنید چرخه لغو خواهد شد اما دوباره و به طور صحیح شروع به فعالیت نمی‌کند. با شروع یک چرخه ی شستشوی جدید، دوباره دیسپنسر فرمان می‌گیرد و اقدام به حل کردن قرص ماشین ظرفشویی می‌کند.

حل مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی
حل مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی
 • استفاده اشتباه از برنامه های ظرفشویی

برای استفاده از شوینده در ماشین ظرفشویی، از برنامه ی شست و شوی کامل در ظرفشویی استفاده کنید. در ماشین ظرفشویی برنامه های متعددی تعبیه شده است. یکی از برنامه های آن، شست و شوی ظروف طی زمان بسیار کوتاه است. شست و شوی ظروف در این برنامه، در زمان کم و بدون شوینده انجام می شود. برای اینکه شوینده وارد ماشین ظرفشویی شود باید برنامه ای را انتخاب کنید که به زمانی بیشتر از 45 دقیقه نیاز داشته باشد. بنابراین دیگر با مشکل وارد نشدن شوینده به ظرفشویی روبه رو نخواهید شد.

 • استفاده از قرص ماشین ظرفشویی بی کیفیت

برای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی، قرص شوینده ی با کیفیت استفاده کنید. از عوامل دیگری که باعث وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی می شود، پایین بودن کیفیت شوینده ظرفشویی است. در حال حاضر شرکت های بسیار زیادی هستند که تولید انواع شوینده های قرصی را انجام می دهند. اگر قرص ماشین ظرفشویی از کیفیت بسیار پایین برخوردار باشد به راحتی در آب حل نمی شود. بنابراین شست و شوی ظروف، با کیفیت مطلوبی صورت نمی پذیرد. برای شستن ظروف بهتر است از شوینده های با کیفیت و قرص هایی استفاده کنید که به راحتی در آب حل می شوند.

قرص‌های ماشین ظرفشویی بسیاری در بازار وجود دارد که تقلبی‌ هستند و در دستگاه حل نمی‌شوند. یکی از قرص های ماشین ظرفشویی که کیفیت بالایی دارد، قرص ظرفشویی فینیش است. اینانلو سرویس استفاده از این قرص با کیفیت را به شما پیشنهاد می دهد. برای تهیه ی این قرص، در هر کجای ایران که باشید می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 • اشتباه چیدن ظروف در ظرفشویی

یکی از دلایل وارد نشدن شوینده به ظرفشویی، چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی است. چنانچه ظروف را طوری بچینید که مانع باز شدن درب شوند، قرص نمی تواند وارد چرخه ی شست و شو شود. بنابراین ظروف نباید در مقابل درب محفظه ی پودر یا قرص باشند. باید دقت کنید که ظروف را مطابق دفترچه راهنمای دستگاه بچینید. به طوری که هیچ ظرفی از محدوده سبد ظرفشویی خارج نباشد. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم مطلب نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی را در سایت اینانلو سرویس بخوانید.

مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی در ماشین ظرفشویی سامسونگ، الجی و بوش

یکی از قطعات بسیار مهمی که در ماشین‌های ظرفشویی وجود دارد، دیسپنسر است. این قطعه وظیفه ی وارد کردن قرص ظرفشویی به فرآیند شست و شو را بر عهده دارد.اگر این قطعه با مشکل مواجه شود، قرص ماشین ظرفشویی آب نمی‌شود و فرایند شستن ظروف به درستی انجام نخواهد شد.

دومین دلیلی که موجب بروز این اختلال در ماشین ظرفشویی Samsung، lg و bosch خواهد شد، مسدود بودن مسیر ورود قرص به مخزن است. این مورد در اکثر اوقات به خاطر استفاده از قرص‌‎های ارزان و بی‎ کیفیت اتفاق می‎افتد. این امر موجب مسدود شدن و درست حل نشدن قرص و وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی می شود.

گاهی هم امکان دارد بی‌ کیفیتی قرص ماشین ظرفشویی در اثر فاسد بودن آن باشد. چنانچه تاریخ مصرف قرص ظرفشویی گذشته باشد یا در محیط‌‎های گرم و مرطوب نگهداری شود، خاصیت خود را از دست می دهد. در این شرایط قرص به خوبی حل نمی شود و شاهد نتیجه مطلوبی بعد از اتمام فرایند شستشو نخواهید بود.

پیشنهاد تعمیرکاران اینانلو سرویس برای رفع مشکل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی

پخش نشدن شوینده در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کاربری رخ دهد. در این شرایط کیفیت شستشوی ظروف به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و باید جهت رفع آن اقداماتی را انجام دهید. در ادامه پیشنهادات تعمیرکار متخصص اینانلو سرویس را برای رفع مشکل پخش نشدن شوینده در ظرفشویی، برای شما بیان خواهیم کرد.

استفاده از شوینده بی کیفیت دلیل وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی
وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی

اصلی ترین علتی که برای مشکل عدم پخش شوینده در ظرفشویی مطرح است، استفاده از مواد شوینده و قرص نامرغوب برای دستگاه است.
در صورتی که برنامه ی نامناسب برای شسته شدن ظروف انتخاب شود، امکان عدم پخش شوینده به طور صحیح در دستگاه وجود خواهد داشت.
گاهی مواقع چیدمان اشتباه ظروف درون دستگاه باعث می شود تا درب محفظه شوینده به درستی باز نشود. در نتیجه مواد شوینده وارد دستگاه نمی شود.
در صورت خرابی قطعاتی مانند دیسپنسر، درب مخزن مواد شوینده باز نمی شود.
از دلایل مهم دیگر در این زمینه می توان به گیر کردن بازوهای آبپاش، توقف برنامه شستشو و دمای پایین آب ماشین ظرفشویی اشاره نمود.

رفع ایراد وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی در اینانلو سرویس

در صورت وارد نشدن شوینده به ماشین ظرفشویی و خرابی ماشین ظرفشویی، لباسشویی، یخچال، جاروبرقی، ماکروفر و… با شماره 02636191 تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند لوازم خانگی می باشد. در صورتی که شما ساکن فردیس، گلشهر، هشتگرد، کردان، چهارباغ، هیو، محمدشهر، جهانشهر و یا هر نقطه استان البرز باشید، برای نصب و تعمیر دستگاه های خود می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید. همچنین با ثبت درخواست نصب یا تعمیر در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields