۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

سفیدک زدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ به علت های مختلفی ایجاد می شود. از جمله دلایل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان به اندازه نامناسب مایع جلا دهنده، میزان زیاد املاح در آب و دیگر آیتم ها ایجاد شود. اما رایج ترین دلیلی که موجب بروز این ایراد می شود، استفاده از مواد شوینده نامرغوب است.

ماشین ظرفشویی ظرف ها را با کمترین حد استفاده از انرژی آب و برق می شوید. بنابراین مواد شوینده نا مرغوبی که به خوبی در آب حل نمی‌ شوند، می توانند باعث خرابی دستگاه می شود. در ادامه به بررسی دلیل سفیدک زدن ظروف در ظرفشویی سامسونگ و روش های حل کردن این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

سفیدک ماشین ظرفشویی چیست؟

سفیدک ها این باقی مانده های آزاردهنده، از رسوبات معدنی موجود در آب سخت ناشی می شوند. اگرچه این رسوبات معدنی سفید رنگ نامطلوب هستند، اما نا سالم نیستند و باعث ایجاد لکه نمی شوند.
در سال ۲۰۱۰، فسفات ها از مواد شوینده ظرفشویی برکنار شدند. این فسفات ها به عنوان یک تمیز کننده تاثیر در حذف لایه های سفید زشت،عمل می کردند. این مسئله موجب شده که افراد بیشتری سفیدک را بر روی ظروف خود تجربه کنند.
برای حل مشکل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ، بوش، ال جی، دوو و… خود در کرج با شماره 02636191 تماس بگیرید.

رفع سفیدک ماشین ظرفشویی سامسونگ، الجی، بوش و...
رفع سفیدک ماشین ظرفشویی سامسونگ، الجی، بوش و…

دلیل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

چنانچه برای ظروف و ماشین ظرفشویی تمهیدی در نظر گرفته نشود، سفیدک ها به حالت سخت در می آیند و رنگ سفید قابل توجهی از خود باقی می گذارند.
خوشبختانه راه های متنوعی وجود دارد که می توانید برای حل ایراد از آنها استفاده کنید. با این وجود، در مرحله اول بررسی کنیم که چه چیزی باعث سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود؟

۱- سختی آب

اصطلاح آب سخت به آبی گفته می شود که مواد معدنی محلول زیادی داشته باشد. این مواد معدنی شامل کلسیم و منیزیم می شوند. بیشتر آب های لوله کشی، دارای مقداری آب سخت هستند. به همین علت است که اغلب ماشین های ظرفشویی تحت تأثیر این مواد معدنی موجود در آب قرار می گیرند.
میزان تاثیری که مواد معدنی بر روی کیفیت آب منزل شما می گذارند، به محل سکونت شما بستگی دارد. سختی آب، با عبور آب های زیرزمینی از روی سنگ آهک و گچ ایجاد می شود.

۲- باقی ماندن مواد شوینده

سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ ، الجی؛ بوش و… می تواند به دلیل باقی ماندن مواد شوینده باشد.
جهت کم شدن باقی مانده سفیدک های ناشی از شوینده های جدید، در خصوص مواد شوینده ماشین ظرفشویی تحقیق کنید. زیرا بعضی از آنها کیفیت مطلوب تری دارند.

فروشگاه مرکزی اینانلو سرویس انواع شوینده و قرص ماشین ظرفشویی اورجینال را برای مشتریان عزیز فراهم کرده است. این مرکز شوینده های با کیفیت و مرغوب را با قیمتی مناسب به مشترکین عزیز ارائه می کند. جهت تهیه محصولات شوینده ی با کیفیت میتوانید درخواست خود را از طریق وبسایت اینانلو سرویس ثبت کنید. همچنین از طریق تماس با شماره های 02636191 و 02691300200 نیز میتوانید با کارشناسان اینانلو سرویس در تماس باشید.

بیشتر تحقیق های انجام شده در خصوص مواد شوینده ماشین ظرفشویی ثابت کرده است که قرص ها، کارکرد مطلوب تری نسبت به پودر دارند. با این حال، قرص ها اغلب کمی گران تر هستند. لازم به ذکر است است که استفاده از مواد شوینده موجب بهبود راندمان ماشین ظرفشویی و کاهش لکه ها و سفیدک ها می شود. برای حل این مشکل، مطمئن شوید که به میزان مناسبی از مواد شوینده استفاده می کنید.

۳-عدم دمای مناسب آب

دلیل دیگر سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی ، گرم نشدن آب است. برای اینکه مواد شوینده در ماشین ظرفشویی به خوبی عمل کنند، دمای آب باید به اندازه کافی گرم شود تا مانع از ته نشین شدن آن شود. اگر آب به حد کافی گرم نشود، مواد شوینده به خوبی حل نمی شود و بقایای آن ها در طول سیکل شستشو از روی ظروف پاک نمی شوند.
جهت جلوگیری از ایجاد سفیدک، اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی تان، آب را به دمای مورد نیاز دستگاه می رساند.
دمای آب در ماشین ظرفشویی باید بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت باشد. بیشتر ماشین های ظرفشویی ترموستاتی دارند که آب را تا دمای مطلوب گرم می کند.

4- عدم شستشوی کافی

امکان دارد کاهش زمان شستشوی، دلیل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. چنانچه میزان مواد شوینده کافی نباشد و یا مخزن آن خالی باشد، بر روی ظروف سفیدک ایجاد می شود.
اگر روی ظروف سفیدک دیدید، مجددا مخزن مواد شوینده را پر کنید و تایم آبکشی را افزایش دهید.

۵- اتمام نمک ماشین ظرفشویی

دلیل سفیدک زدن ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی ، بوش و… شما می تواند کمبود نمک باشد. نمک در ماشین ظرفشویی مسئولیت بهبود کارکرد دستگاه و بالا بردن کیفیت شستشو را بر عهده دارد. با وجود سختی بالای آب شهر، نمک به کم شدن رسوبات و میزان سختی آب تاثیر زیادی دارد.
علاوه بر این نمک از آسیب به ظروف حساس جلوگیری می کند. مانع از سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود. در بهبود کیفیت شستشوی ظروف نیز موثر می باشد. در صورتی که چراغ نمک دستگاه روشن شده است، وقت آن رسیده که به دستگاه نمک اضافه کنید.

کمبود نمک دلیل سفیدک زدن ماشین ظرفشویی سامسونگ
کمبود نمک دلیل سفیدک زدن ماشین ظرفشویی سامسونگ

دقت کنید که نمک حتما باید مخصوص ماشین ظرفشویی بوده و دارای کیفیت مطلوبی باشد. نمک بی کیفیتی که ناخالصی دارند،نه تنها به بهبود کیفیت شستشو کمک نمی کند، بلکه باعث آسیب به ظروف و دستگاه نیز می شود. چنانچه در خصوص نمک ماشین ظرفشویی به اطلاعات نیاز دارید، توصیه می کنیم به مقاله نمک ماشین ظرفشویی اینانلو سرویس مراجعه کنید.

۶- اتمام مایع جلادهنده

دلیل دیگر سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ، کمبود یا اتمام مایع جلادهنده می باشد. بعضی افراد این محصولات را بی فایده می دانند و از مصرف آن خودداری می کنند. وظیفه مایع جلادهنده شکست ساختار آب و همگن کردن جریان آب می باشد، این موضوع در تمیزی ظروف تاثیر بسزایی خواهد داشت.
علاوه بر نمک ظرفشویی، مایع جلادهنده نیز باعث کاهش سختی آب شهری می شود تا کاربر با قطرات آب و سفیدک زدن ظروف مواجه نشود. از مزیت های دیگر مایع جلادهنده می توان به حفظ بیشتر از ظروف در برابر خش، ایجاد تلالو و افزایش سرعت پروسه خشک کردن اشاره نمود.

به چه شکلی از ایجاد لکه و سفیدک بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی جلوگیری کنیم؟

با انجام موارد زیر می‌توانید ظروفی تمیز و براق و بدون لکه و سفیدک داشته باشید.

انجام نظافت ماشین ظرفشویی به صورت منظم

نظافت منظم ماشین ظرفشویی با شوینده های مخصوص کمک می‌کند تا همه مواد مانند بقایای غذا، روغن، رسوبات و … برطرف شوند. پیشنهاد می‌شود ماشین ظرفشویی خود را هر ماه جرمگیری کنید تا عملکرد و کیفیت شستشو را بهبود دهید و ظروفی درخشان به شما تحویل دهد.

نمک مرغوب و اورجینال مصرف کنید

هرچند که بهترین مواد شوینده موجود در بازار را مصرف می کنید، باز هم ماشین ظرفشویی به اضافه کردن نمک نیاز دارد تا بتواند عملکرد درستی داشته و ظرف ها را تمیز کند. ماشین ظرفشویی یک هشدار نوری دارد و نشان می‌دهد چه زمانی دستگاه به نمک نیاز دارد. دقت کنید که بیش از اندازه نمک داخل ماشین ظرف‌شویی نریزید، زیرا این موضوع تاثیر معکوس دارد و موجب لک افتادن روی ظرف ها می شود. زمانی که متوجه شدید نمک زیادی را درون دستگاه ریخته اید، چند بار برنامه شستشو را فعال کنید تا به اندازه مطلوب دستگاه برسد.

قرار دادن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

ضروری است که از روش های موجود در دفترچه راهنمای تولیدکننده خود در خصوص شیوه درست قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی برای بهترین استفاده کمک بگیرید. دستگاه را بیش از ظرفیت پر نکنید، زیرا بازوی آبپاش توانایی پاشش آب به همه ظرف ها را ندارد. مطمئن شوید که پیرامون هر ظرف فضای کافی وجود دارد تا آب به آن برسد و شستشوی صحیحی اتفاق بیفتد.

میزان درست مواد شوینده

الزامی است که مواد شوینده کافی جهت شستشوی صحیح وجود داشته باشد. توجه کنید که وجود شوینده بیش از حد نیز به اندازه کمبود آن مضر می باشد. دفترچه راهنمای خود را دوباره چک کنید تا ببینید کمپانی سازنده چه چیزی را پیشنهاد می‌دهد.

سفیدک ظروف در ظرفشویی به دلیل چیدمان نامناسب
سفیدک ظروف در ظرفشویی به دلیل چیدمان نامناسب

دلیل سفیدک زدن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

  • به طور معمول
  • سخت بودن آب
  • وجود املاح
  • درست حل نشدن مواد شوینده
  • عدم انتخاب برنامه مناسب شستشو
  • پایین بودن دمای آب
  • کمبود یا اتمام جلادهنده و نمک

از دلایل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی هستند.

چگونه متوجه شویم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده است؟

توصیه می شوید هر چند وقت یکبار نمک ظرفشویی را بررسی کنید. اما ماشین های ظرفشویی هنگامی که مقدار نمک مخزن رو به پایان باشد آن را با هشداری بر روی نمایشگر نشان می دهند. برای حصول نتیجه مطلوب، نمک باید به اندازه یک بند انگشت از درب مخزن فاصله داشته باشد.

مایع جلادهنده ظرفشویی کدام برند بهتر کدام است؟

مارک فینیش، فیری و سایر محصولات شوینده اورجینال را می توانید از فروشگاه مرکزی اینانلو سرویس تهیه کنید. مایع جلا دهنده با کیفیت کشش سطحی مولکول های آب را می شکند و اثری از لکه و سفیدک روی ظروف باقی نمی گذارند.

کلام پایانی

اگر با رعایت موارد فوق سفیدک های روی ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ از بین نرفت، باید از تکنسین های متخصص اینانلو سرویس کمک بگیرید. تکنسین های مجرب و حرفه ای اینانلو سرویس آماده ارائه خدمات ا کیفیت به مشترکین عزیز هستند. شما در هر نقطه از استان البرز که باشید اینانلو سرویس در یک قدمی شماست. این مجموعه نمایندگی رسمی بیش از 130 برند همچون سامسونگ، بوش، ال جی ، پاکشوما، کندی، مابه، زیرووات، بکو، مجیک، جنرال هاوس، کرال، سام، هیمالیا، امرسان، مابه، دوو و… می باشد.

از مناطق تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، هشتگرد جدید و قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان و… اشاره کرد.

شماره های 02636191 و 02691300200 در همه ی روزهای هفته حتی در ایام تعطیل نیز پاسخگوی همشهریان البرزی می باشد. همچنین از طریق وبسایت اینانلو سرویس می توانید درخواست خود را به صورت شبانه روزی ثبت کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

نحوه بستن درب جاروبرقی میله به چه صورته؟

هنگامی که کیسه به خوبی در جای خود تعبیه نشود، درب دستگاه به درستی بسته نخواهد شد.

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields