۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بهترین محل نصب لباسشویی کجاست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بهترین محل نصب لباسشویی کجاست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۴ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

محل قرارگیری درست لباسشویی کجاست؟ جواب این سوال خیلی ساده است. محل قرارگیری ماشین لباسشویی باید محلی باشد که به لوله کشی آب، سیستم تخلیه فاضلاب و پریز برق نزدیک باشد. در صورت محیا بودن چنین شرایطی، به راحتی می توانید آن جا را برای قرارگیری ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید.

فایل صوتی بهترین محل نصب لباسشویی کجاست؟

در خانه های بزرگ و به اصطلاح لوکس، اغلب فضای جدایی برای محل نصب ماشین لباسشویی در نظر گرفته می شود. در این فضا که لاندری یا همان رختشوی خانه است. می توانید یک ماشین لباسشویی و یک خشک کن قرار دهید. معمولا کمد لباس، میز اتو و دیگر وسایل نیز در لاندری روم جای می گیرد.

البته در خانه های نقلی و جمع و جور، مکان جدا برای محل نصب ماشین لباسشویی و خشک کن وجود نخواهد داشت. معمولا آپارتمان های امروزی نیز، به همین شکل هستند و اغلب لباسشویی پای ثابت آشپزخانه ها می شود. در صورت داشتن امکان برای مهیا کردن آب و برق و سیستم تخلیه، کار بسیار ساده خواهد شد. هنوز مکان های زیادی هست که می توانید از آن ها برای محل نصب ماشین لباسشویی، استفاده کنید.

محل قرارگیری لباسشویی
محل قرارگیری لباسشویی

در آپارتمان های کوچک محل قرارگیری ماشین لباسشویی کجا باشد؟

در صورت داشتن محل های پرت در خانه خود، می توانید به نوعی لباسشویی خود را با آن هماهنگ کنید تا فضای کمتری از آشپزخانه شما اشغال شود.

  • با استفاده از کابینت های موجود در آشپزخانه می توانید لباسشویی را به نوعی مخفی کنید.
  • اگر قصد نصب کابینت در آشپزخانه خود را دارید، می توانید مکانی برای محل نصب ماشین لباسشویی خود طراحی کنید، به این صورت ماشین لباسشویی شما در یک محل مشخص قرار می گیرد و کمتر در معرض دید خواهد بود.

قرار گیری ماشین لباسشویی در آشپزخانه

بین کابینت های آشپزخانه، بهترین محل نصب ماشین لباسشویی می باشد. در این شرایط به راحتی به قفسه ها و کشوهای زیادی دسترسی خواهید داشت و می توانید مواد شوینده و نرم کننده و … را در نزدیکی ماشین لباسشویی خود قرار دهید. در ضمن به راحتی دسترسی به آب و لوله کشی تخلیه فاضلاب و پریز برق نیز خواهید داشت.

تنها نکته مهم اینست که اغلب عمق کابینت آشپزخانه از عمق دستگاه لباسشویی کمتر است در نتیجه مکانی را در نظر بگیرید که خیلی وسط راه نباشد. در غیر این صورت هنگام حرکت و آشپزی شاید ماشین لباسشویی، زیادی مزاحم باشد.

هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه با در نظر گرفتن مثلث طلایی، چیدمان وسایل بزرگ بهتر انجام خواهد شد. از فضای زیر میز جزیره نیز می توانید برای محل نصب ماشین لباسشویی استفاده کنید. دقت کنید درب لباسشویی نباید از بالا باز شود. حتما برای مخفی شدن دستگاه لباسشویی از کابینت درب دار استفاده کنید. بر خلاف اجاق گاز و یخچال فریزر، نیازی نیست ماشین لباسشویی خیلی در جلوی دید و در دسترس باشد.

قرارگیری و نصب ماشین لباسشویی در حمام

تنها در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که فضای حمام خیلی بزرگ باشد و امکان نصب یک سکو و جایگاه مخصوص برای، محل نصب ماشین لباسشویی را داشته باشید. در حمام های کوچک بهتر است به هیچ وجه به فکر نصب ماشین لباسشویی در حمام نباشید.

در حمام لوله کشی آب و فاضلاب وجود دارد و به نظر ایده خوبی به نظر می آید اما آب و رطوبت به بدنه دستگاه آسیب می زند و طول عمر ماشین لباسشویی را کاهش می دهند. به هیچ وجه نباید برای مدت طولانی، ماشین لباسشویی را در مکانی مرطوب و پر از بخار مانند حمام نگه داری کنید.

در شرایطی که فضای حمام و رختکن مجزا باشد در این مورد مشکلی وجود نخواهد داشت. در حمام های بزرگتر نیز می توانید با نصب یک پرده ضد آب، محل نصب ماشین لباسشویی و حمام را جدا کنید تا دستگاه خیس نشود.

قرارگیری ماشین لباسشویی در زیر پیشخوان دستشویی

در برخی خانه ها فضای حمام و دستشویی توسط اتاقک روشویی از یکدیگر جدا شده است. اگر فضا به اندازه کافی جادار باشد می توانید یک کابین مخصوص برای زیر پیشخوان روشویی سفارش دهید که برای محل نصب ماشین لباسشویی ایده آل ترین شرایط است.

شاید امکان این را داشته باشید که کشو و قفسه های اضافی را نیز در کنار روشویی، طراحی کنید. در این صورت یک فضای بکر و عالی را برای این کار، در نظر گرفته اید. کابینت طراحی شده باید دارای عمق زیاد و متناسب با دستگاه و دارای درب باشد. در این شرایط  دیگر خطر خیس شدن و آسیب به دستگاه نیز وجود ندارد.

محل نصب ماشین لباسشویی
محل نصب ماشین لباسشویی

قرارگیری ماشین لباسشویی در زیر پله

نصب لوازم خانگی داخل دیوار یک روش عالی برای دکوراسیون منزل می باشد. از فضای زیر پله در خانه های شخصی نیز می توانید به عنوان اتاق لباسشویی و خشک کن نیز استفاده کنید. این فضاها اغلب بدون استفاده رها می شود. حتی اگر ارتفاع محدود باشد نیز می توانید برای طراحی اتاق لباسشویی اقدام کنید. بلندی و ارتفاع ماشین لباسشویی زیاد نیست و شاید بتوانید چند قفسه در بالای آن نیز نصب کنید تا حداقل استفاده را از محیط کرده باشید.

قرارگیری ماشین لباسشویی در راهرو منازل

راهروی داخلی منازل نیز می تواند محلی برای قرارگیری ماشین لباسشویی باشد. این فضا برای رفت و آمد است و کاربرد دیگری نخواهد داشت. در صورتی که تعداد افراد خانوار، کم است می توانید از راهرو به عنوان اتاق رختشویی استفاده کنید. لازمه این امر فراهم کردن شرایط اولیه برای نصب ماشین لباسشویی است. در صورت آماده کردن باقی شرایط، بد نیست یک میز اتوی تاشو نیز در این مکان قرار دهید و لباس ها را بلافاصله بعد از شستن و خشک شدن، اتو کشیده و در کمد لباس قرار دهید. در اغلب خانه ها، راهروها خیلی مهجور مانده اند وقت آن رسیده که کمی بیشتر به این فضا توجه شود شاید کاربرد های بهتری نیز برای آن پیدا شود.

نصب ماشین لباسشویی در انباری

دستگاه لباسشویی هنگام روشن شدن و شستشوی لباس، سر و صدای زیادی خواهد داشت. برای خلاص شدن از این صدا می توانید به کل، ماشین لباسشویی را از خانه خارج کنید. خیلی ها فضای انباری را برای قرار دادن ماشین لباسشویی انتخاب می کنند. این فضا به اندازه کافی، برای محل نصب ماشین لباسشویی و ساخت و طراحی چند طبقه و قفسه بزرگ، جا دارد.

در این مورد نیز نمی توان به طور قطع هیچ توصیه ای داشت. اگر فاصله بین انباری و داخل خانه خیلی زیاد نیست و می توانید سختی رفت و آمد بین این دو محل را بپذیرید، عالی است. در انباری منزل می توانید همه شرایط محل نصب ماشین لباسشویی را فراهم کنید. لوله کشی های لازم نیز باید از قبل آماده شوند. تنها نکته مهم و قابل توجه در مورد ساکنین آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی است. برق انباری نیز روی کنتور مشاعات می باشد و باید از بقیه واحدها رضایت داشته باشید. پیش از اینکه خرج اضافی برای ملزومات لاندری روم انجام دهید با همسایه های خود مطرح کنید.

قناسی ها بهترین محل نصب

با کمی خلاقیت و ابتکار می توانید حتی از قناسی ها و مکان های پرت دیگر هم برای محل نصب ماشین لباسشویی استفاده کنید. به صورت پیش فرض همیشه به مکان هایی با عرض و طول مناسب فکر می کنید اما بد نیست توجه تان را روی فضاهای غیر عادی نیز متمرکز کنید. قناسی ها را با یک طراحی اصولی و کاربردی، می توان به بهترین محل نصب ماشین لباسشویی تبدیل کرد. از باقی ارتفاع نیز برای نصب کابینت یا قفسه های مخصوص مواد شوینده و … استفاده کنید.

نکته مهم و قابل توجه این است که محل نصب ماشین لباسشویی کاملا خشک، صاف و هموار باشد. حتما باید بعد از نصب ماشین لباسشویی ، پایه های دستگاه را با آچار مخصوص تراز کنید تا جلوی حرکت و لرزش ماشین لباسشویی هنگام کارکرد گرفته شود.با این کار عمر دستگاه هم طولانی تر شده و به این زودی ها مشکلی برای ماشین لباسشویی پیش نخواهد آمد.

قرارگیری ماشین لباسشویی در بالکن منازل

یک محفظه مشابیه کابینت برای ماشین لباسشویی خود طراحی کنید تا از برف و باران احتمالی محافظت کند. اینانلو سرویس پیشنهاد می کند با کمک کابینت ساز یک مکان مناسب و ضد آب درست کنید و سپس ماشین لباسشویی خود را در بالکن قرار دهید. این کار سبب می شود برف و باران به ماشین لباسشویی شما آسیب نرساند. در نتیجه با در نظر گرفتن موارد ذکر شده میتوانید از بالکن برای محل نصب ماشین لباسشویی استفاده کنید.

نصب و تعمیر ماشین لباسشویی در کرج
نصب و تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

خدمات نصب و تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

دستگاه ماشین لباسشویی از وسایل برقی پرمصرف است و مدام در حال کارکرد می باشد. طبیعتا خود دستگاه ماشین لباسشویی نیز نیاز به رسیدگی دارد. با سرویس دوره ای لباسشویی می توانید طول عمر دستگاه و قطعات آن را افزایش دهید. بسیاری از ایرادات جزئی و کوچک در حین سرویس دوره ای ماشین لباسشویی، یافت می شوند. در این شرایط تکنسین مربوطه می تواند به سادگی اختلال پیش آمده را برطرف خواهد کرد. هزینه تعمیر ماشین لباسشویی نیز خیلی کمتر می شود و به موقع می توان جلوی آسیب های بیشتر دستگاه ماشین لباسشویی را گرفت.

نصب، راه اندازی و تعمیر ماشین لباسشویی از خدمات اینانلو سرویس است که در هر نقطه از استان البرز مانند باغستان، تهراندشت، نظرآباد، گلسار، گلشهر، عظیمیه و… باشید می توانید از آن بهره مند شوید. برای استفاده از خدمات فوق میتوانید از طریق وبسایت اینانلو سرویس اقدام کنید. کادر ثبت درخواست در بالای صفحه نیز شما را در این مسیر یاری می کند. با چند کلیک ساده، پروسه ثبت درخواست و اعلام خرابی انجام می شود. با انجام این کار می توانید از 10% تخفیف استفاده کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields