اینانلو سرویس

نماینده رسمی بیش از 130 برند معتبر با تضمین قیمت و گارانتی 6 ماهه، سامسونگ، دوو، بوش، هیمالیا، دیپوینت، اسنوا، ال جی، امرسان،پاکشوما و ...

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بهترین نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بهترین نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
29 اسفند 1401

برای سرعت بخشیدن به کارهای خانه، ماشین ظرفشویی از بهترین گزینه هاست. برای استفاده از این دستگاه کاربردی و شستشو بهتر ظروف، نیاز است که از شوینده‌های مناسب و مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

فایل صوتی مقاله بهترین نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

اما این روزها با توجه به ازدیاد تنوع در برند، قیمت و شکل شوینده‌ها بهتر است شوینده‌ای را انتخاب کنید که حساب خود را در این زمینه پس داده باشد. با این حال بهتر است از بینِ این همه نمک‌ ظرفشویی موجود در بازار، شناخت کافی به آن‌ها پیدا کنید و بهترین آن را انتخاب کنید.

اگر از دیدن لکه های سفید رنگ بر روی ظروف تان خسته شدید و یا به فکر تعویض ماشین ظرفشویی تان هستید و یا حتی از بهترین برندهای قرص ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی استفاده می کنید اما باز هم شستشو مطلوب حاصل نمیشود، نگران نباشید. اینانلو سرویس این مشکل را با معرفی محصولی با کمترین هزینه برای همیشه حل خواهد کرد و این ماده معجزه آسا همان نمک ماشین ظرفشویی می باشد.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟
نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

طبق تجربه 20 ساله اینانلو سرویس، یکی از بهترین نمک های ماشین ظرفشویی بدون شک فینیش می باشد. با خرید و استفاده این محصول تا ۴ ماه دستگاه شما نیازی به شارژ نمک نخواهد داشت. با این حال اگر مصرف تان از ماشین ظرفشویی زیاد باشد این زمان متغیر خواهد بود. نمک ماشین ظرفشویی با از بین بردن سختی آب باعث شده تا سخت ترین لکه ها نیز پاک شوند. مصرف کنندگان این نمک ماشین ظرفشویی به شدت کیفیت آن را تایید کرده و رضایت کامل دارند. همچنین در بسته بندی هایی به صورت پاکت های مقوایی ارائه می شود. حتما دقت داشته باشید که اصل این محصول را تهیه کرده تا منجر به سوراخ شدن مخزن نمک دستگاه شما نشود.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر مواد معدنی و نمک های محلول در آب از یک حد مشخص زیادتر باشند، به معنای سخت بودن آب است. این نمک‌ها عبارتند از کلسیم، منیزیم و …. بنابراین هر چه مقدار این مواد در آب بیشتر باشد سختی آب نیز به همان اندازه بیشتر خواهد بود. ظرفشویی دارای فیلتر سختی گیر آب یعنی رزین می باشد. رزین موجود در دستگاه پس از جذب سختی آب به حالت اشباع رسیده و عملکرد خود را از دست می دهد و نیاز به جداسازی سختی جذب شده روی آن می باشد. به همین خاطر نیاز به ماده‌ای دارد تا با این مواد ترکیب شده و رزین را احیا نماید. نمک ماشین ظرفشویی وظیفه احیا سازی فیلتر سختی گیر آب یا به عبارتی رزین را دارد. لازم به ذکر است که نمک ماشین ظرفشویی در دسته شوینده‌های مورد نیاز و اجباری ظرفشویی قرار می‌گیرد.

ترکیبات نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی دانه‌های درشتی دارد و ساختار آن به گونه ایست که به آرامی در آب حل می شود تا از مسدود شدن واحد نرم کننده آب ظرفشویی جلوگیری کند. ترکیبات نمک ماشین ظرفشویی از لحاظ ساختار شیمیایی، ۱۰۰ درصد از سدیم کلرید می باشد. در برخی موارد دلیل صدای ماشین ظرفشویی به دلیل استفاده از نمک ظرفشویی بی کیفیت می باشد که باعث ایجاد صدمه به دستگاه نیز خواهد شد.

تفاوت نمک ظرفشویی و نمک خوراکی را بدانید!

هنگامی که صحبت از انواع نمک ظرفشویی می شود، منظور به هیچ عنوان نمک خوراکی نیست. ترکیبات نمک ماشین ظرفشویی بانمک خوراکی که استفاده می کنیم از لحاظ ساختار شیمیایی، ظاهری و فیزیکی تفاوت‌های بسیاری دارند. نمک ماشین ظرفشویی شامل دانه های درشت می باشد. ساختار آن به نحوی است که به آرامی در آب حل می شود و جنس آن 100 درصد از سدیم کلرید می باشد. دانه‌های نمک خوراکی بسیار ریز می باشند و در آب به سرعت گلوله شده و در صورت استفاده از آن در ظرفشویی به سرعت دستگاه را از کار خواهد انداخت. نمک خوراکی دارای ناخالصی‌هایی مثل منیزیم نیز می باشد.

مخزن نمک ماشین ظرفشویی
مخزن نمک ماشین ظرفشویی

اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

وجود املاح مختلف در آب باعث مشکلات مختلفی مانند سختی آب می‌شود که شستشوی ظروف در ظرفشویی را دچار مشکل می کند و در صورتیکه ماشین ظرفشویی شما فاقد نمک باشد روی ظروف لکه‌های سفید ایجاد می‌شود و شستشو به درستی انجام نخواهد شد. به همین دلیل باید در کنار استفاده از مواد شوینده، از بهترین نمک ظرفشویی استفاده کنید تا به کمک نمک، ظروف به خوبی در ظرفشویی تمیز و براق شوند.

کدام نمک، بهترین نمک ماشین ظرفشویی است؟

از آنجایی که امروزه برندهای زیادی شروع به تولید شوینده‌های مورد نیاز برای ظرفشویی‌ها کرده‌اند، انتخاب بهترین نمک ماشین ظرفشویی کمی سخت خواهد بود. این که بهتر است از کدام برند و نوع نمک ظرفشویی برای دستگاه خود استفاده کنید، بسته به میزان سختی آب منطقه شما یا به عبارت ساده‌تر به مقدار املاح موجود در آب و تجربه شما در طی استفاده از برندهای مختلف خواهد داشت.
هرچند که ظرفشویی‌ ها دارای تنظیم درجه سختی آب هستند و با توجه به تنظیم این درجه می‌توانید از نمک ظرفشویی استفاده کنید. اما بهتر است با در نظر گرفتن میزان این سختی، انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید تا به بهبود کیفیت عملکرد ماشین ظرفشویی خود نیز کمک کنید.

بهترین نمک ماشین ظرفشویی، نمکی است که سختی آب را به خوبی بگیرد و از ایجاد لکه‌های سفید روی ظروفتان جلوگیری کند و در کنار استفاده از شوینده‌ها با استفاده از این نمک ظرفشویی، شاهد شستشو مطلوب ظروف باشید. اگر تا به حال از یک برند استفاده کرده‌اید و از کیفیت شستشو راضی بودید، بهتر است که برای همیشه از آن استفاده نمایید. چرا که عوض کردن مداوم و زود به زود نمک، انتخاب نهایی را برای بهترین نمک ماشین ظرفشویی پیچیده خواهد کرد.

برای اینکه بتوانید بهترین نمک ماشین ظرفشویی را تهیه کنید و قربانی خرید نمک‌های تقلبی نشوید، بهتر است چند نکته‌ای را که در ادامه بیان می‌کنیم در زمان خرید نمک ظرفشویی در نظر بگیرید. البته ناگفته نماند نکاتی که بیان خواهد شد کمک کننده شما در تشخیص اصل بودن نمک می باشد و امکان دارد هیچ نکته ای 100 درصد برای تشخیص وجود نداشته باشد. استفاده از نمک تقلبی می‌تواند خسارت‌های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. لذا تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصل از تقلبی کاری پر اهمیت و دشوار است.

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصل از تقلبی

نمک ماشین ظرفشویی خریداری شده خود را با سایت‌های خارجی مقایسه کنید. از راه‌های تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اورجینال این است که نمک ظرفشویی خریداری شده خود را به انگلیسی در یک سایت معتبر خارجی جستجو کنید. تنها کافیست مشخصات و نام نمک در آن سایت موجود باشد.

  • به رنگ و شکل نمک ظرفشویی دقت فرمایید.

یکی از منتخب ترین نمک‌های ظرفشویی، نمکی است که به صورت دانه‌های برفی سفید رنگ است. نمک اورجینال را از روی رنگ و شکل آن تشخیص دهید.

  • ظاهر جعبه نمک ماشین ظرفشویی را بررسی کنید.

یکی از مشخصه‌های اورجینال بودن نمک ماشین ظرفشویی کیفیت، رنگ و ابعاد جعبه آن می باشد. کشور تولید کننده، تاریخ انقضا و نقطه چین بازشونده نمک ظرفشویی را نیز مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید راحت‌تر اصل و تقلبی بودن نمک ماشین ظرفشویی را تشخیص دهید.

زمان شارژ مخزن نمک ماشین ظرفشویی
زمان شارژ مخزن نمک ماشین ظرفشویی
  • وزن جعبه نمک ظرفشویی را چک کنید.

اغلب هر برند تولید کننده نمک ظرفشویی، محصولات خود را در وزن خاصی ارائه می‌کند و مقدار آن را تغییر نمی‌دهد. این در حالی است که بعضی از تولیدکنندگان متقلب جهت فروش بیشتر، محصولات غیر اورجینال خود را در انواع وزن‌ها روانه بازار می کنند. لذا مقایسه وزنِ رایج نمک ماشین ظرفشویی از بهترین روش‌های تشخیص محصول اورجینال می باشد.

  • مقایسه قیمت انجام دهید.

اگر نمک ظرفشویی با داشتن برندی معتبر، قیمت بسیار کمتری نسبت به جاهای دیگر داشت بهتر است اورجینال بودن آن را با دقت بیشتری بررسی کنید. با مقایسه قیمت آن برند نمک با فروشگاه‌های معتبر می‌توانید از اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید. برای خرید مطمئن بهترین نمک ماشین ظرفشویی می‌توانید به فروشگاه اینانلو سرویس مراجعه کنید و خرید خود را با اطمینان انجام دهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.
ممکن است فاکتورها و نکات بیشتری برای تشخیص بهترین نمک ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد اما بعضی از این فاکتورها برای تشخیص تمام نمک‌های ظرفشویی صادق نخواهد بود.

آیا قرص ماشین ظرفشویی جایگزین نمک ظرفشویی می باشد؟

درست است که قرص های ماشین ظرفشویی دارای مقداری نمک در ترکیبات خود می باشد ولی به این معنی نیست که می تواند پاسخگوی کامل نیاز دستگاه شما باشد. پس حتما در زمان استفاده از قرص، نمک ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید تا به نتیجه مطلوب تان برسید و در آخر ظروفی درخشان داشته باشید.

ماشین ظرفشویی چه زمانی به نمک ماشین ظرفشویی نیاز دارد؟

هنگامی که نمک ظرفشویی تمام شده باشد چراغ نمایشگر نمک روشن خواهد شد. تا وقتی که نمک تمام نشده باشد چراغ خاموش است. بعد از اتمام نمک ظرفشویی چراغ نشانگر روشن خواهد شد که باید در این صورت نمک شارژ شود. در برخی از برندهای ماشین ظرفشویی‌ مانند ظرفشویی ال جی، اغلب پس از پر کردن مخزن نمک یا به عبارتی شارژ نمک، پس از 3 بار استفاده از دستگاه، چراغ نشانگر نمک خاموش خواهد شد. نشانگر یا چراغ نمک در ظرفشویی‌ ها با یک نماد مشخص می شود که با مراجعه به دفترچه راهنما محصول خود می‌توانید با این علامت آشنا شوید.

چگونه از نمک ماشین ظرفشویی استفاده ‌کنید و چه مقدار نمک در ظرفشویی بریزید؟

ماشین ظرفشویی‌ها در برندهای مختلف امکان دارد که مقدار مختلفی نمک درون مخزن نمک آن جای بگیرد. به همین خاطر دستور ثابتی را نمی‌توان برای همه‌ی ماشین ظرفشویی‌ها تجویز کرد. بهتر است همیشه دستورالعمل‌های راهنمای ارائه شده توسط سازنده و تولید کننده دستگاه خود را دنبال کنید.
به طور مثال در ظرفشویی ال جی هنگامی که دستگاه خاموش است با توجه به حجم ظرف نمک، می‌توانید حداکثر 1.5 Kgr نمک مخصوص ظرفشویی داخل محفظه ظرف نمک بریزید .

اینانلو سرویس نماینده رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند پاکشوما، ال جی، بوش، ارج و… می باشد. این مجموعه با کیفیت ترین شوینده های اورجینال مخصوص دستگاه شما را ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *