۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علائم خرابی مگنترون مایکروویو چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علائم خرابی مگنترون مایکروویو چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۹ بهمن ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

لامپ مگنترون وظیفه گرم کردن غذا در دستگاه مایکروویو را برعهده دارد. در قطعه ی مگنترون آهنربایی تعبیه شده است. آهنربای داخل مگنترون به وسیله ی ولتاژ بالای الکتریسیته گرم می شود. این گرمای تولید شده، الکترون های روی آهنربای لامپ مگنترون را تحریک می کند و آنها امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند. در صورت خرابی مگنترون مایکروویو کارکرد دستگاه مختل خواهد شد.

فایل صوتی مقاله علائم خرابی مگنترون مایکروویو چیست؟

نشانه های خرابی مگنترون مایکروویو استشمام بوی سیم سوخته
شنیدن صدای سوت از دستگاه
جرقه زدن بعد از روشن کردن دستگاه

قطعات تشکیل دهنده مگنترون ماکروفر

مگنترون از چندین قطعه زیر مجموعه تشکیل شده و حضور این قطعات باعث به وجود آمدن قطعه ای به نام مگنترون شده اند. خرابی مگنترون مایکروویو می تواند بر اثر خرلبی یکی از این قطعات باشد. این قطعات به شرح زیر می باشند.

 • آند

 • کاتد

 • آهنربا

 • پرده های خنک‌کننده

 • حفره آندی

انواع مگنترون مایکروفر

مگنترون مایکروفر همانند کوپلینگ مایکروویو دارای انواع مختلفی می باشد. توصیه تکنسین های اینانلو سرویس به شما این است که در صورت خرابی مگنترون مایکروویو از قطعه اصل براساس مدل و برند دستگاه استفاده کنید. در غیر اینصورت باید منتظر خرابی هایی باشید که جبران آنها کار هزینه‌بری خواهد بود. در صورت عدم داشتن دانش فنی، اجازه دهید تا مایکروفر شما توسط افراد کارشناس تعمیر گردد و دوباره کاری برای شما رخ ندهد. برای تعویض مگنترون مایکروفر به مراکز تعمیراتی مجاز مراجعه نمایید.

علت خرابی مگنترون ماکروویو چیست؟

 1. پایانه های آن سوخته است.
 2. آنتن سر لامپ  آسیب دیده است.
 3. مشکل از ترمینال می باشد.
 4. اتصالات شل شده اند.
 5. آهنرباهای لامپ مگنترون آسیب دیده است.
علت خرابی مگنترون ماکروویو
علت خرابی مگنترون ماکروویو

عواملی که به‌ صورت مستقیم باعث خرابی مگنترون مایکروویو و سوختن آن میشوند

 1. استفاده نادرست از مایکروفر
 2. نوسان برق
 3. خرابی ترانس مایکروویو
 4. خرابی دیود ماکروفر
 5. استفاده از ظروف فلزی
 6. سوختن فیوز مایکروفر
 7. خرابی کاور میکا
 8. خراب شدن فن مایکروفر
 9. جرقه زدن مایکروفر
 10. محبوس کردن چهار طرف مایکروویو
 11. استفاده پشت سرهم
 12. عدم تمیز کردن به موقع محفظه داخلی
 13. عدم سرویس سالانه مایکروفر
 14. اتمام طول عمر مفید

چگونه لامپ مگنترون را تست کنیم؟

شما با استفاده از اهم متر می توانید لامپ مگنترون را تست نمایید و خرابی مگنترون ماکروویو را تشخیص دهید. البته که اینانلو سرویس پیشنهاد می کند برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی به هیچ وجه خودتان اقدام به تست، تعمیر و بررسی خرابی مگنترون مایکروویو ننمایید. به راحتی می توانید با شماره گیری 02636191 خرابی دستگاه خود را ثبت نمایید تا اینانلو سرویس به بهترین شکل به رفع عیب دستگاه شما بپردازد.

آیا لامپ مگنترون قابل تعمیر است؟

اگر مشکل دستگاه شما مربوط به خرابی مگنترون مایکروویو باشد، ممکن است با تعویض آنتن سر لامپ، رفع ایراد شود. لازم به ذکر است خود لامپ مگنترون قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی باید تعویض گردد. اگر 5 تا 7 سال است که از ماکروویو خود استفاده می کنید، تعویض لامپ مگنترون منطقی است. عمر مفید لامپ مگنترون ماکروویو بین 500 تا 2000 ساعت می باشد. اما این اعداد متناسب با برند دستگاه، نحوه استفاده شما و سن آن متغیر است.

چگونگی کارکرد لامپ مگنترون در مایکروویو

لامپ مگنترون دقیقا همان بخشی است که وظیفه گرم كردن غذا در ماکروویو را بر عهده دارد. خرابی مگنترون مایکروویو باعث گرم نشدن غذا در دستگاه خواهد شد. در زیر به عملکرد لامپ مگنترون مایکروویو میپردازیم.

 • زمانی که مایکروویو را به برق 220 ولت شهری وصل می کنید، در مرحله اول ترانس های ولتاژ در مسیر جریان برق قرار می گیرند.
 • دیود جریان متناوب برق را به جریان مستقیم تبدیل می کند.
 • سپس خازن 220 ولت را با جریان مستقیم ذخیره کرده و آن را تا 2000 ولت افزایش خواهد داد.
 • در مرحله بعد برق از ترانسفورماتورهای ولتاژ آزاد شده و وارد مگنترون ماکروویو می شود.
 • آهنربای داخل لامپ مگنترون به دلیل ولتاژ بالای برق، بسیار داغ شده و گرما تولید می کند .
 • این گرمای تولید شده، الکترون های روی آهنربای لامپ مگنترون را تحریک می کند و آنها امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند.
 • امواج الکترومغناطیسی توسط صفحه میکا که درست در جلوی لامپ مگنترون قرار دارد و به سمت مرکز مایکروویو که غذا در آن قرار می گیرد در یک راستا می باشند.

دلیل گرم شدن بیش از حد مگنترون چیست؟

شایع ترین علت گرمای بیش از حد مگنترون ماکروویو هنگامی است که انرژی بیش از حد به دستگاه منعکس می شود. ممکن است زمانی این اتفاق بیفتد که مایکروویو خود را خالی و بدون مواد غذایی روشن کنید یا صفحه گردان را برداشته باشید. در صورت برداشته شدن صفحه گردان، نه تنها غذا نمی تواند به درستی بچرخد، بلکه یک عنصر متراکم را نیز حذف می کنید. در این حالت انرژی زیادی را در طول استفاده معمولی جذب خواهد کرد و باعث خرابی مگنترون مایکروویو خواهد شد.

5 نشانه خرابی مگنترون مایکروویو

 1. غذا در مایکروویو گرم نمی شود.
 2. استشمام بوی سیم سوخته
 3. تولید گرما کم شده است.
 4. صدای سوت از مایکروویو شنیده می شود.
 5. بعد از استارت، صدای جرقه زدن مایکروویو به گوش می رسد.

اختلال در آهنربا

در قسمت داخلی لامپ مگنترون یک قطعه آهن ربا وجود دارد که اگر بیش از حد داغ شود ممکن است بشکند. مگنترون بدون آهنربا کارایی نخواهد داشت. شکستن این آهنربا به طور کلی عملکرد لامپ مگنترون را مختل می کند یا به عبارتی باعث خرابی مگنترون مایکروویو می شود. زیرا با این وجود دیگر امکان تولید اشعه برای گرم کردن غذا وجود نخواهد داشت. در صورتی که آهنربای داخل لامپ مگنترون بشکند، راهی جز تعویض لامپ مگنترون وجود ندارد. بهتر است خودتان اقدام به تعویض و بررسی خرابی مگنترون مایکروویو نکنید و یا این کار را به افراد غیر حرفه ای نسپارید.

 

اختلال در کارکرد نازل اشعه

یک لوله مسی در قسمت بالایی لامپ مگنترون تعبیه شده است. این لوله ممکن است در اثر حرارت زیاد بسوزد یا ذوب شود. در این مواقع فقط باید لامپ مگنترون را تعویض کرد. برای بررسی نازل تشعشع در لامپ مگنترون، ابتدا باید صفحه میکا را بردارید. تمامی این مراحل توسط تکنسین مربوطه انجام می شود و خرابی مگنترون مایکروویو را بررسی می کند.

سوختگی ترمینال یکی از دلایل خرابی مگنترون مایکروفر

داخل مگنترون شما یک عایق وجود دارد که از دستگاه در برابر ولتاژ بالا محافظت می کند. در صورت آسیب دیدن عایق، ترمینال مگنترون نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار اختلال خواهد شد. در شرایطی که ترمینال آسیب ببیند ولی کارکرد دستگاه را متوقف نکنید، باعث خرابی مگنترون مایکروویو شده و به طور کلی آن را از کار میندازد.

اختلال در سیم کشی و اتصالات

برای افزایش ایمنی دو عدد میکروسوئیچ در مایکروویو تعبیه شده است. هنگامی که درب مایکروویو  باز و بسته می شود، میکروسوئیچ ها نیز قطع و وصل می شوند. نحوه قرار گیری این میکروسوئیچ ها با لامپ مگنترون در مدار به صورت سری می باشد. اگر هر یک از میکروسوئیچ ها و اتصالات آنها دچار اختلال شود سبب قطع جریان مدار و از کار افتادن لامپ مگنترون می شود. برای رفع این مشکل باید اتصالات را بررسی کرده و در صورت نیاز میکروسوئیچ ها را تعویض نمایید. برای بررسی خرابی مگنترون ماکروویو خود از اینانلو سرویس کمک بخواهید.

خرابی آنتن سر لامپ مگنترون

در بالای لامپ مگنترون یک عدد آنتن قرار گرفته است. این آنتن فوق العاده حساس می باشد و اگر انرژی زیادی به آن وارد شود احتمال سوختن آن وجود دارد. در صورت اختلال در کارکرد آنتن، خرابی مگنترون مایکروویو شما مطرح است.

دلیل سوختن مگنترون مایکروویو چیست؟

امروزه مایکروویو یکی از کاربردی ترین لوازم برقی خانگی به حساب می آید. در طول روز به دفعات زیادی مورد استفاده شما قرار می گیرد. به همین خاطر ممکن است با گذشت زمان با مشکلات مختلفی در این دستگاه مواجه شوید که یکی از آنها سوختن و خرابی مگنترون ماکروویو است. در صورتی که دستگاه شما دچار اختلال شده است و به دنبال یافتن علت سوختن و یا خرابی مگنترون ماکروویو خود هستید، اینانلو سرویس به ارائه توضیحاتی در این باره پرداخته است.

 • اگر آهنربای لامپ مگنترون ماکروویو دچار ایراد یا شکستگی شود، این قطعه نمی تواند عملکرد صحیح داشته باشد و دچار سوختگی خواهد شد.
 • احتمال دارد سوختگی یا خرابی در نازل اشعه مگنترون ماکروویو نیز باعث بروز این مشکل شود که نیاز به بررسی و رفع خواهد داشت.
 • در بعضی مواقع ممکن است سیم کشی مربوط به مگنترون دچار اختلالاتی شود که باید برطرف گردد.

نمایندگی فروش مگنترون ماکروفر سامسونگ، ال جی و پاکشوما

اگر با تست و بررسی دقیق مگنترون ماکروفر سامسونگ، ال جی و پاکشوما متوجه خرابی مگنترون مایکروویو شده اید، جای نگرانی وجود ندارد. چرا که می توانید مگنترون را از نمایندگی های مجاز و رسمی کمپانی سازنده مایکروفر خود تهیه کنید. حتی در صورت اتمام گارانتی دستگاه خود، نمایندگی مجاز بهترین گزینه است. 

اگر به دنبال مگنترون اورجینال و اصل با 180 روز گارانتی براساس برند و مدل مایکروفر خود هستید، می توانید با نمایندگی اینانلو سرویس به شماره 02636191 تماس بگیرید. شما می توانید جهت تعویض مگنترون ماکروفر سامسونگ و هر برند دیگری درخواست نمایید تا تکنسین های اینانلو سرویس به منزل شما مراجعه کنند.

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق از جمله گلشهر، جهانشهر، عظیمیه، نظرآباد، تهراندشت، کوهسار و …  را خدمات رسانی می کند. این مجموعه با داشتن نمایندگی رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی و سابقه 20 ساله در حوزه نصب، تعمیر و بازدید دوره ای در خدمت شما عزیزان می باشد. در صورت مشاهده هرگونه خرابی می توانید با شماره 02636191 تماس گرفته یا از طریق سایت ثبت درخواست نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields