۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

شستشوی حوله در ماشین لباسشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

شستشوی حوله در ماشین لباسشویی

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

با توجه به مسائل اقتصادی، بسیاری از افراد از شستشوی زود به زود آن خودداری می‌کنند. حتی بعضی افراد معتقدند که بدن پس از حمام کاملاً تمیز است؛ پس شستن حوله به صورت ممتد الزامی نیست.

باید برایتان جالب باشد که بدانید هر اینچ از بدن انسان حدودا شامل ۱۹ میلیون سلول پوستی و ۶۵۰ غده تعریق می شود. با مرگ روزانه تعداد زیادی از این سلول‌ها و جایگزین شدن سلول‌های جدید، قسمت زیادی از سلول‌ها موقع استحمام از پوست جدا می‌شوند. اما باز هم بخش انبوهی روی پوست باقی می‌مانند و موقع خشک کردن بدن با حوله، از بدن جدا شده و به پرزهای روی حوله متصل می شوند. با این تفاسیر شستشوی زود به زود حوله‌ها الزامی است.  در ادامه این مقاله از اینانلو سرویس ، راه حل هایی پیشنهاد می کنیم که شستشوی حوله در ماشین لباسشویی باعث آسیب کمتری به حوله شما شود.

شستشوی حوله با ماشین لباسشویی

اغلب نهاد های بهداشتی پیشنهاد می‌کنند که حوله بعد از سه یا چهار بار مصرف شسته شود. حتی در شرایطی مانند موارد زیر، شستشوی حوله بعد از یک بار استفاده نیز توصیه می‌شود

حوله‌هایی را که در محل هایی مثل سرویس بهداشتی قرار می‌دهید. این حوله‌ها به دلیل این که برای خشک کردن دست و صورت مورد استفاده قرار می گیرند خیس هستند و آلودگی را خیلی راحت و سریع جذب می‌کنند.
حوله‌هایی که مخصوص استفاده در باشگاه هستند. این حوله‌ها چون جهت خشک کردن عرق بدن استفاده می‌شود لازم است حتماً بعد از استفاده در اولین فرصت شسته شوند.
حوله‌هایی که مخصوص استفاده افراد دارای بیماری پوستی و می باشد. این حوله‌ها را حتما بعد از هر دفعه استفاده باید بشویید.

 

شستشوی زود به زود حوله‌ موضوعی الزامی است
شستشوی زود به زود حوله‌ موضوعی الزامی است

به عنوان اولین راهکار و پیشنهاد، برای شستشوی حوله آن را از لباس‌های دیگر جدا کنید. چون جنس و نوع الیاف حوله فرق می کند و لازم است با دمای متفاوتی شسته شود. برای شستشوی حوله در ماشین لباسشویی از آب گرم استفاده کنید. در این شرایط میکروب‌هایی که هنگام تماس با پوست و به دلیل  رطوبت موجود در حوله جذب آن  شده‌اند، از بین می‌روند.

توجه کنید که دمای حوله به بافت آن بستگی دارد. بیشتر حوله‌ها از الیاف غیر طبیعی درست می‌شوند. در هنگام شستشوی حوله می توانید از  ۳ دمای ۳۰، ۴۰ و ۶۰ درجه ماشین‌های لباسشویی برای الیاف مصنوعی استفاده کنید. دمای مناسب حوله را باید با توجه به لیبلی که به حوله وصل شده است، انتخاب کنید. اگر بافت حوله از جنس پنبه باشد هم روال به همین صورت است . باید از بین دمای ۴۰ و ۶۰ مخصوص لباس های پنبه ای ، یکی را با توجه به توصیه روی لیبل برگزینید.

نحوه شستشوی حوله با مایع لباسشویی

برای شستشوی حوله در ماشین لباسشویی، از ½ مواد شوینده‌ای که برای لباس های دیگر  استفاده می‌کنید، استفاده کنید. از محصولات شوینده مرغوب و با کیفیت خوب  استفاده کنید. پودر ماشین لباسشویی جهت شستشوی حوله مناسب نیست و بعد از چند بار استفاده، از لطافت حوله کم می کند. نرم‌کننده‌ها هم تاثیر مطلوبی  روی حوله ندارند. این نرم‌کننده‌ها بر روی لباس‌ها حالتی مثل واکس دارند. اما بافت حوله‌ها یکدست نیستند به همین دلیل بعد از مدتی موجب ایجاد زبری روی حوله شما خواهند شد.

در صورتی ایجاد لکه بر روی حوله شما، از سفید کننده یا وایتکس برای شستشوی آن استفاده نکنید. وایتکس فقط باعث کدر شدن رنگ حوله می‌شود. بهتر است به به جای استفاده از  سفید کننده ، شوینده خود را تغییر دهید و از یک شوینده ی قوی‌ تر استفاده کنید.

حتماً حوله نو را از سایر لباس‌ها جدا  کنید و بعد در ماشین لباسشویی شستشو دهید.

آموزش شستشوی انواع حوله با اینانلو سرویس
آموزش شستشوی انواع حوله با اینانلو سرویس

 

جهت مراقبت از حوله و مانع شدن از رنگ پریدگی حوله، می‌توانید قبل از شستشو یک قاشق غذاخوری سرکه به لباسشویی اضافه کنید.

دور خشک کن ماشین لباسشویی برای آبگیری

دور خشک‌کن را روی دور کند تنظیم کنید. استفاده از دور تند خشک‌کن برای آبگیری بیش‌تر، علاوه بر اینکه باعث مچاله شدن حوله شما می‌شود،بلکه باعث عدم توازن دیگ ماشین لباسشویی می‌شود. عدم توازن بار در لباسشویی با گذر زمان باعث آسیب و خرابی دیگ و قطعات داخلی ماشین لباسشویی می‌شود.

از آبکشی کامل حوله اطمینان حاصل کنید. پس از این که حوله را از ماشین خارج کردید  آن را در فضای  بیرون از منزل و ترجیحاً زیر آفتاب پهن کنید تا کامل خشک شود. حوله مرطوب محل بسیار مساعدی برای رشد انواع میکروب‌ و باکتری می باشد. هنگامی که می‌خواهید حوله را آویزان کنید، آن را تکان دهید تا پرزهای حوله به حالت عادی برگردند. خشک شدن بیش از اندازه ی حوله در خشک‌کن لباسشویی یا زیر نور آفتاب نیز می‌تواند باعث زبر شدن الیاف حوله شود.

اگر حوله شما بعد از خشک شدن بوی نامطلوبی داشت، آن را با سرکه و آب خیلی داغ شستشو دهید و بعد جلوی نور آفتاب آویزان کنید. منظور از آب خیلی داغ دما و حرارتی که حوله شما می تواند تحمل کند. بوی ناخوشایند حوله به دلیل قرار گرفتن آن در محیط مرطوب است. بنابراین پس از خشک شدن، حتماً حوله را در جای دور از رطوبت و در محلی خشک نگه دارید.

شستشوی حوله تن‌ پوش

شستشوی حوله تن‌پوش هم به همین منوال پیش می‌رود. فقط در هنگام پهن کردن آن روی بند رخت نکته ای را باید رعایت کنید. جهت جلوگیری از رنگ پریدگی و کدر شدن حوله ، بعد از خارج کردن آن از لباسشویی باید حوله را از قسمت سرشانه بگیرید و تکان دهید. بعد روی بند بیاویزید تا کامل خشک شود.

شستشوی حوله در ماشین لباسشویی

هر کدام از مارک های ماشین‌های لباسشویی، برنامه خاصی را جهت شستن حوله‌ها دارند. در ادامه به معرفی  برنامه  مخصوص برخی از مارک های لباسشویی می پردازیم.

جهت استفاده از برنامه‌های ماشین لباسشویی‌ باید بدانید نوع و جنس حوله شما چیست. حوله‌ها به نسبت کیفیت و نوع الیاف آن‌ها، از مواد مختلفی تولید شده‌اند. برای مثال می توان به الیاف مصنوعی (پلی‌استر)، پشم و حتی پنبه که بهترین جاذب آب است اشاره کرد. پس برنامه انتخابی شما، باید به نسبت جنس و نوع مواد  حوله‌تان تغییر کند. همچنین باید به این نکته توجه کنید که جنس‌های شبیه به هم را همزمان با یکدیگر داخل لباسشویی بیاندازید.

۱. ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های سامسونگ برای هر نوع از لباس‌ها برنامه مخصوصی دارند.

برنامه مناسب لباس‌های پشمی با علامت wool مشخص شده‌اند. دمای مطلوب جهت شستن لباس‌های پشمی 40 درجه می باشد. باید از مواد شوینده مورد نظر با توجه به توصیه‌های ذکر شده روی لیبل روی استفاده کنید.
برنامه مخصوص لباس های پنبه‌ای یعنی cotton هم می‌تواند برای حوله‌هایی که جنسشان  پنبه ای است، مناسب باشد.
برنامه سینتتیک یا synthetic برای شستن البسه  از جنس الیاف مصنوعی، یعنی پلی‌استر و … مناسب می باشد.
بعضی از مدل‌های ماشین لباسشویی سامسونگ، برنامه مخصوص شستن حوله با عنوان towel را نیز دارند. در صورت موجود بودن برنامه towel با توجه به گفته‌های بالا، کار شما برای شستشوی حوله‌ها آسان تر می شود.

 

 

راهکار های شستشوی صحیح و اصولی حوله در ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس
راهکار های شستشوی صحیح و اصولی حوله در ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس

۲. ماشین لباسشویی دوو

در برنامه‌های شستشوی این برند ماشین لباسشویی ، برنامه مناسب شستشوی لباس‌های کتان، cotton با دمای 65 تا 90 درجه سانتی‌گراد جهت شستشوی حوله از بقیه گزینه ها مناسب‌تر است.

۳. ماشین لباسشویی پاکشوما

در این مارک برنامه duvet که برای شستن انواع پارچه های مخمل، ملحفه، پتو، حوله و … که دارای الیاف مصنوعی هستند مطلوب تر به نظر می‌رسد. برنامه‌هایی که برای برندهای فوق عنوان شد نیز برای ماشین لباسشویی پاکشوما نیز، کاربرد دارند.

۴. ماشین لباسشویی بکو

در این برند نیز توسط برنامه های woolen، cotton و synthetic می‌توان حوله‌ها را شست. فرق این ماشین لباسشویی با سایر برند ها در این است که دارای برنامه‌ای به نام شستشوی بهداشتی یا Hygiene 20 می باشد.  از این برنامه می‌توان جهت شستشوی حوله‌ و لباس ها به صورت بهداشتی کمک گرفت. توجه داشته باشید که همه ی این برنامه‌ها باید با دما، دور چرخش و خشک‌کن مناسب استفاده شود.

با استفاده از مواردی که عنوان شد و شستشوی  صحیح و اصولی حوله در ماشین لباسشویی، می‌توان از حوله و ماشین لباسشویی، به صورت مطلوب و صحیح استفاده کرد. با رعایت موارد فوق به طول عمر لباسشویی خود کمک کنید.

در صورت وجود ایراد و خرابی  در هر یک از لوازم خانگی منزلتان می توانید با اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند همچون سامسونگ، سام، بکو، ال جی، پاکشوما، بوش، دوو، اسنوا و… تماس بگیرید.

اینانلو سرویس انواع لوازم خانگی مثل ساید بای ساید، یخچال، فریزر، لباسشویی، ظرفشویی، ماکروفر، جاروبرقی و کولرگازی را تعمیر می کند.

راه های ارتباط با ما شماره 02636191 و وبسایت اینانلو سرویس می باشد. در صورت ثبت درخواست از طریق وبسایت از ده درصد تخفیف ویژه بهره مند می شوید

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

نحوه بستن درب جاروبرقی میله به چه صورته؟

هنگامی که کیسه به خوبی در جای خود تعبیه نشود، درب دستگاه به درستی بسته نخواهد شد.

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields