۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۵ تیر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی را چه زمانی باید انجام دهیم؟ اینانلو سرویس در مورد زمان و نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی با شما صحبت خواهد کرد.

لاستیک درب ماشین لباسشویی نیز مانند دیگر وسایل مصرفی ممکن است طی مرور زمان خراب شود. اصلی ترین کاربرد لاستیک دور در لباسشویی، پوشاندن فضای خالی بین بدنه و دیگ شستشوی ماشین لباسشویی است. لازم است تمیز کردن لاستیک دور در لباسشویی را جدی بگیرید تا از خرابی لباسشویی جلوگیری کنید. در صورت هر گونه پارگی یا شل شدگی برای تعویض لاستیک دور در لباسشویی اقدام کنید. تفاوت زیادی در مراحل تعویض لاستیک دور در لباسشویی برای برندهای مختلف وجود ندارد. بنابراین می توانید از این آموزش جهت تعویض لاستیک لباسشویی اسنوا، بکو، میله، ال جی، سامسونگ، بوش، ارج، پاکشوما و… استفاده کنید.

زمان و نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
زمان و نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

زمان تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

جنس لاستیک درب لباسشویی از سیلیکون است که قابلیت انعطاف بسیار بالایی دارد. اگر هنگام قرار دادن لباس ها متوجه جا ماندن بخشی از لباس در قسمت درب لباسشویی نشوید، ممکن است هنگام شستشو اتفاقات بدی رخ دهد. همان لباس باعث کشیدگی و شل شدگی لاستیک خواهد شد.

زمان تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
زمان تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

در نتیجه لاستیک بر اثر کشیده شدن بیش از حد دچار پارگی خواهد شد. این اتفاق چندان خوشایند نیست. چرا که باید به فکر گسکت جدید و تعویض آن باشید.

اصلی ترین کاربرد لاستیک دور در لباسشویی، پوشاندن فضای خالی بین بدنه و دیگ شستشوی ماشین لباسشویی است. لازم است تمیز کردن لاستیک دور در لباسشویی را جدی بگیرید تا از خرابی لباسشویی جلوگیری کنید. در صورت هر گونه پارگی یا شل شدگی برای تعویض لاستیک دور در لباسشویی اقدام کنید. تفاوت زیادی در مراحل تعویض لاستیک دور در لباسشویی برای برندهای مختلف وجود ندارد. بنابراین می توانید از این آموزش جهت تعویض لاستیک لباسشویی اسنوا، بکو، میله، ال جی، سامسونگ، بوش، ارج، پاکشوما و… استفاده کنید.

نحوه ی تمیز کردن لاستیک لباسشویی 

بهترین اقدام برای تمیز کردن لاستیک لباسشویی، استفاده از محلول جوش شیرین و سرکه میباشد. پس از آماده سازی محلول، با استفاده از یک ابر، دور لاستیک را تمیز نمایید.

انواع لاستیک درب ماشین لباسشویی

لاستیک ها یا گسکت ها متناسب با نوع لباسشویی متفاوت خواهند بود. دهانه برخی از لباسشویی ها کوچک و دهانه برخی بزرگ است که شما می بایست متناسب با مدل ماشین لباسشویی آن را تهیه کنید. هر شرکت سازنده، لاستیک دستگاه را به گونه ای طراحی کرده است.

انواع لاستیک درب ماشین لباسشویی
انواع لاستیک درب ماشین لباسشویی

 

پس از تهیه نمودن لاستیک مناسب آن را تعویض کنید. البته به خاطر داشته باشید که تعویض یک لاستیک ماشین لباسشویی متخصص خود را می طلبد و شما نمی توانید این کار را به شخصه انجام دهید. مگر اینکه شما خود متخصص این کار باشید.
مورد دیگری که این گسکت ها را متفاوت می کند، نوع ماشین لباسشویی است. ماشین لباسشویی های 8 کیلویی و 10 کیلویی، گسکت متفاوتی دارند

انواع لاستیک ها را می توان به ترتیب زیر دسته بندی کرد.

1.لاستیک ساده دور

این نوع از لاستیک های دور درب لباسشویی ساده و معمولی است و شیاری بر روی آن وجود ندارد. تعویض و تعمیر این لاستیک از لاستیک های دیگر آسان تر می باشد.

2.لاستیک تک سوراخ

برای گردش آب بر روی این لاستیک یک شیار تعبیه شده است. یک سیستم شستشوی گردشی برای شستشوی لباس در این نوع لاستیک، دور درب تعبیه شده است. لاستیک با یک شلنگ به محفظه ی جاپودری متصل است. هنگام کار کردن ماشین لباسشویی، از این سوراخ آب بر روی لباس ها می ریزد.

3.لاستیک چراغ دار

این لاستیک از جدید ترین و گرانقیمت ترین لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی می باشد. بر روی این لاستیک دو شیار قرار دارد. یکی از سوراخ ها برای سیستم گردش آب می باشد. دومین سوراخ جهت لامپ ماشین لباسشویی تعبیه شده است. اندازه ی این نوع لاستیک نیز از سایر لاستیک های دور درب بزرگتر است.

لزوم تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
لزوم تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

در مورد لاستیک های سوراخ دار می توان گفت نوع سوراخ دار آن دارای حداکثر سه سوراخ است. لاستیک های بدون سوراخ شرایط تخلیه آب باقیمانده از طریق لاستیک را ندارند. می بایست پس از هر بار شستشو درب لباسشویی را باز بگذارید. باز ماندن درب برای مدت زمان 10 دقیقه به خشک شدن آب باقیمانده در لاستیک و دیگر قسمت های درب کمک می کند.

نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

سوالی که می توان در اینجا مطرح کرد این است که اگر لباسشویی لباس ها را خشک می کند، پس آب باقی مانده چیست؟ آب باقیمانده از شستشو و یا بخار شستشو در قسمت درب تجمع می کند. حجم این آب چندان زیاد نیست. جای نگرانی ندارد، فقط نیاز به توجه و مراقبت دارد تا گسکت لباسشویی شما دیر کهنه و یا پاره شود.

نحوه تعویض لاستیک در لباسشویی

در تعویض گسکت لباسشویی پیش از هر چیز باید لاستیک مناسب دستگاه خود را تهیه کنید. برای تعویض لاستیک سعی کنید آن را به یک فرد متخصص یا تکنسین بسپارید. اینانلو سرویس نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است که خدماتی از قبیل تعویض گسکت لباسشویی را نیز انجام می دهد.

نکات تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
نکات تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

تکنسین های اینانلو سرویس مهارت کافی برای تعمیر لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر ساید، تعمیر یخچال فریزر، تعمیر مایکروویو، تعمیر جاروبرقی، تعمیر تصفیه آب و تعمیر کولر گازی را دارند. شما از هر نقطه از استان البرز می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید و خدمات مورد نیاز خود را در محل دریافت کنید.

مراحل تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

این مراحل برای تمامی لباسشویی ها یکسان نیست و متناسب با نوع ماشین لباسشویی متفاوت خواهند بود. تعدادی از افراد بدون توجه به این موضوع اقدام به تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی می کنند و در نیمه کار دچار تردید های زیادی می شوند. به این ترتیب نمی توانند برای مدتی از ماشین لباسشویی خود استفاده کنند. گاهی مشتریان اهمیت وجود لاستیک را نمی دانند و لباسشویی را بدون لاستیک و یا با چسباندن لاستیک قبلی، مجدداً راه اندازی می کنند. این کار می تواند صدمات جبران ناپذیری برای لباسشویی شما ایجاد کند.

مراحل تعویض لاستیک لباسشویی

  1. جهت تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی، ابتدا باید دوشاخه را از پریز جدا کنید تا برق دستگاه قطع گردد و ایمنی لازم برای تعمیرات ایجاد شود.
  2. در این مرحله در بالایی ماشین لباسشویی را باز کرده و از روی آن بردارید. به این نکته توجه داشته باشید که در بالایی لباسشویی با استفاده از دو پیچ در عقب ماشین لباسشویی محکم شده است.
  3. اکنون نوبت باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی است. پیچ‌های پنل جلویی لباسشویی در پشت دستگاه قرار گرفته‌اند که از داخل ماشین لباسشویی دیده می‌شوند.
  4. سپس باید قاب روی ماشین لباسشویی را باز کنید. البته پیچ‌های قاب لباسشویی در زیر جاپودری قرار گرفته‌اند. بنابراین اول باید جا پودری را به آرامی از دستگاه خارج کنید.
  5. بعد از باز کردن پیچ‌های قاب جلویی لباسشویی، باید تمامی کابل‌های ارتباطی به برد لباسشویی را به آرامی از آن جدا کنید. بعد از آن خارهای قاب را یکی یکی جدا کرده و قاب را کامل در بیاورید.
  6. در قسمت پایین لباسشویی، یک در برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه شده است که باید آن را کامل باز کنید.
  7. پیچ میکروسوئیچ درب لباسشویی را باز کنید سپس  کابلی که به آن متصل شده است را جدا کنید. به این ترتیب قاب جلویی دستگاه کامل جدا می شود.
  8. دور لاستیک درب ماشین لباسشویی یک سیم و یک فنر وجود دارد. به گونه‌ای که یکی به محفظه ی لباس و دیگری به بدنه ی جلویی ماشین لباسشویی متصل است. سپس با استفاده از ابزاری به نام انبر خار جمع کن، فنر را کمی باز کنید تا سیم از دور لاستیک خارج شود.
  9. در این مرحله لاستیک آسیب‌دیده را بیرون آورید و لاستیک جدید را جایگزین آن کنید.
  10. برای بستن لاستیک دور در ماشین لباسشویی همین مراحل را به صورت معکوس انجام دهید.

نکات تعویض لاستیک درب لباسشویی

در تعویض لاستیک لباسشویی نکات بسیار زیادی نهفته است. اینجا قصد داریم نکات مهم آن را با شما مطرح کنیم.

نکته ی اول به موقعیت لاستیک اشاره دارد. یک مثلث روی گسکت وجود دارد. موقعیت قرارگیری این مثلث روی قاب داخلی حک شده است.

در بستن این نوار بسیار دقت کنید. چرا که می تواند موجب بریدگی لاستیک شود.

سوراخ های لاستیک باید دقیقاً در موقعیت خود نصب شوند.

تمام پیچ هایی که باز کردید را حتماً در جایگاه خود پیچ کنید. نبود هر یک از پیچ ها دردسرهایی را به دنبال دارد که موجبات خرابی های دیگری را پدید می آورد.

لاستیک درب ماشین لباسشویی
لاستیک درب ماشین لباسشویی

 

متاسفانه در برخی مواقع می بینیم که مشتری خود اقدام به تعویض گسکت کرده و چند پیچ را جا میگذارد. اگر این کار را با بی دقتی و بی توجهی انجام دهید به طور قطع به دستگاه و لاستیک آسیب می زنید. بهتر است این کار را به تکنسین خبره بسپارید. اینانلو سرویس نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز است. بهترین تکنسین های استان البرز را از اینانلو سرویس بخواهید. برای سرویس دوره ای لباسشویی، ظرفشویی،ساید بای ساید و… با شماره 02636191 تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست تعمیر گسکت لباسشویی خود را ثبت کنید و از ده درصد تخفیف بهره مند شوید.

کلام پایانی

مجموعه اینانلو سرویس با داشتن سابقه 20 ساله و داشتن مجوز رسمی و نمایندگی 130 برند لوازم خانگی، آماده خدمات رسانی شبانه روزی در هفت روز هفته و بدون تعطیلی به شما عزیزان می باشد. خدمات رسانی اینانلو سرویس به وسعت استان البرز است. این مجموعه تمامی مناطق  فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند. در نتیجه شما در هر نقطه از استان البرز که باشید، این مجموعه با داشتن شعب فعال فقط یک قدم با شما فاصله دارد. از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد. در صورت نیاز به تعمیر و تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و حتی خرابی هر یک از دستگاه های داخل منزل، با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. در ضمن می توانید از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا شامل 10% تخفیف شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields