۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

انواع فیلتر کولر گازی و مزایای آن ها
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

انواع فیلتر کولر گازی و مزایای آن ها

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۲ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

شستشو و تعویض فیلتر کولر گازی یکی از اساسی ترین و واجب ترین کارها برای اسپیلت و کولر گازی به شمار می رود. این امر یکی از مراحل سرویس دوره ای کولر گازی است ولی فیلتر یونیت داخلی کولر گازی چون تمامی گرد و غبار و بو های نامطبوع منزل یا محل کار شما را به خود جذب میکند واجب است زودتر از سرویس دوره ای تمیز شود.

فایل صوتی انواع فیلتر کولر گازی و مزایای آن ها

انواع فیلتر کولر گازی فیلتر نانو نقره
فیلتر کربن اکتیو Activated Carbon Filters
فیلتر شارژ الکترو استاتیک
فیلترهای ضد میکروب Antimicrobial Air Filters
فیلترهای هپا  HEPA
فیلترهای فایبرگلاس Fiberglass Filter

کولرهای گازی در صنعت تبرید و تهویه مطبوع از جایگاه ویژه ای برخوردارند. آن ها با جذب و انتقال گرما توسط مبرد به محیط بیرون باعث خنک شدن فضا می گردند. کولرهای گازی با استفاده از فیلترهای یونی و آنتی باکتریال، ذرات گرد و غبار معلق در هوا را به خود جذب می کنند. آن ها با از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در فضا موجب پاک سازی هوای محیط می‌شوند. از مزایای فیلتر کولر گازی، می‌توان به از بین بردن بوی ناشی از سیگار، آلاینده‌ها و سوختن شمع اشاره کرد.

پیش ‌فیلتر کولر گازی چیست؟

اکثر دستگاه‌های تهویه‌ مطبوع مجهز به فیلترهایی می باشند که توانایی جذب ذرات بزرگ معلق موجود در هوا مثل برگ، مو، پر پرندگان و … را دارند. این فیلترها اغلب به راحتی قابل تعویض، شستشو و استفاده مجدد هستند. پیش‌فیلترها تنها برای به دام‌ انداختن ذرات بزرگ طراحی و تعبیه شده اند. پیش‌فیلترها در جذب بسیاری از ذرات ریز و  بوها که انواع فیلتر کولر گازی می‌توانند به راحتی آنها را حذف کنند، ناکارآمد هستند.

پیش ‌فیلتر کولر گازی
پیش ‌فیلتر کولر گازی

انواع فیلتر کولر گازی و اسپیلت

  • فیلتر نانو نقره

نقره دارای ویژگی‌های ضد میکروبی عالی می باشد که بسیار شبیه به کربن فعال است.  نانو نقره با قطر ۱۰۰ نانومتر جهت تصفیه هوا مناسب می باشد. فیلتر نانو نقره با آزاد کردن یون‌های نقره باعث از بین رفتن باکتری‌ها می‌شود. نقره نه تنها باکتری‌ها را می‌کشد، بلکه مانع رشد میکروب‌، ویروس و قارچ خواهد شد. فناوری بکار رفته در فیلترهای نانو نقره، با جذب میکروب‌ها توسط سلول‌های موجود در فیلتر، آن‌ها را از بین می‌برد. فیلتر نقره از جمله کاربردی ترین فیلتر کولر گازی می باشد.

  •  کربن اکتیو Activated Carbon Filters

برای از بین بردن آلاینده‌ ها و بوهای موجود در محیط خانه بهترین نوع فیلتر کولر گازی کربن اکتیو است. این فیلترها، دارای یک سطح زغال پوشیده شده با اکسیژن جهت باز کردن میلیون‌ها منفذ میکروسکوپی بین اتم‌های کربن می باشد. این منافذ‌ میکروسکوپی قادر به به دام انداختن و جذب آلاینده و بو هستند. برخلاف پیش‌فیلترها، فیلترهای کربن اکتیو هنگامی که منافذ باز اتم های کربن پر شده باشند، نمی‌توانند مورد استفاده‌ی مجدد قرار بگیرند و باید تعویض شوند.

  • شارژ الکترو استاتیک

فیلتر شارژ الکترواستاتیک دارای بافتی از الیاف الکترواستاتیکی می‌باشد. که این بافت در برابر طیف گسترده‌ای از ذرات کوچک موجود در هوا مقاوم می باشد. این فیلتر، ذرات کوچک یونیزه ‌شده را جذب کرده و هنگام نصب فیلترهای الکترواستاتیک لازم است به نحوه نصب آن‌ها دقت کنید. ذرات ریز جذب شده با تولید الکتریسیته‌ی ساکن و ایجاد اصطکاک در سطح فیلتر امکان جذب بیشتری از ذرات موجود در جریان هوا را در مقایسه با فیلتراسیون مکانیکی فراهم خواهد کرد.

فیلترهای الکترواستاتیک نسبت به سایر فیلترهای بکارگرفته شده در سیستم‌های تهویه مطبوع در برابر ذراتی مانند دود سیگار، گرد و غبار، کپک، گرده و پرز، قوی تر و مؤثرتر عمل می‌کنند. فیلتر کولر گازی از جمله قطعاتی ست که باید به آن توجه بسیار داشت و تمیز کردن آن را جدی گرفت.

  • فیلترهای ضد میکروب  Antimicrobial Air Filters

اکثر فیلترهای بکار رفته در کولرهای گازی پرتابل، با ترکیبات ضد میکروبی قادر به متوقف کردن رشد آنها و نابود سازی میکروارگانیسم‌ها مجهز می‌باشند. علاوه بر این با به کارگیری ساختار زیر لایه و الیاف الکترواستاتیک شارژ شده می‌توان در به دام انداختن مؤثر مولکول‌های مضر موجود در هوا از این فیلترها استفاده کرد. این فیلتر کولر گازی را می‌توان به طور متناوب تمیز کرد، اما شارژ الکترواستاتیک و اثرات ضدمیکروبی در هر مرتبه کاهش می یابند. تعویض فیلتر ضد میکروب به طور منظم می‌تواند علاوه بر عملکرد بهتر فیلترها، کاهش حضور کپک و هاگ در محیط تهویه و عوامل آلرژی زای تحریک کننده را به همراه داشته باشد.

  • فیلتر کولرگازی هپا  HEPA

فیلتر هپا لایه‌‎ای از الیاف پلیمری به هم فشرده‌ شده ساخته می شوند. این نوع از فیلتر کولر گازی منافذ ریزی دارد، این منافذ ریز سبب می‌شود ذرات معلق بزرگ‌تر از 0.03 میکرون در فیلتر باقی بمانند اما هوا به راحتی از آن عبور کند. فیلترهای هپا در زمینه های صنعتی، آزمایشگاهی و پزشکی کاربرد دارند.  اکثر این فیلترها قابل شست و شو نیستند. بنابراین با تکان دادن یا عبور جریان هوای شدید می توان آن ها را تمیز کرد.

  • فایبرگلاس Fiberglass Filter

این نوع فیلتر ها از الیاف شیشه ای به هم پیوسته یا به عبارتی فایبرگلاس تشکیل شده‌اند. فیلترهای فایبرگلاس به شکل صفحه‌ای یا رول در ابعاد مختلف عرضه می گردد. اغلب فیلترهای فایبرگلاس قبل از فیلترهای کیسه ای و هپا نصب می شوند. فیلترهای‌ فایبرگلاس علاوه بر اینکه در کولرهای گازی استفاده می‌شوند، در‌ هواسازها، کارخانجات داروسازی، بیمارستان ها نیز کاربرد دارند. اینانلو سرویس توصیه می کند هر شش ماه یکبار به تعویض و شستشو فیلتر کولر گازی خود بپردازید.

مزایای فیلتر کولر گازی اسپلیت

فیلتر کولر گازی ذرات گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را به خود جذب کرده و با از بین بردن باکتری ها و ویروس های موجود در فضا سبب پالایش هوای محیط می شوند و لطافت و سلامت هوا را افزایش می دهند. از دیگر مزایای فیلتر کولر گازی می توان به از بین بردن بوهای کاذب و آلاینده ها و مواد شیمیایی اشاره کرد.

تقسیم برودت در محیط به این معنا است که سرمای تولید شده به طور یکنواخت به محیط برسد و به یک اندازه تمامی محیط را خنک کند . برای حفظ کارایی و بهره وری فیلتر کولر گازی باید هر چند وقت یکبار تمیز شود. شما میتوانید برای بالا بردن راندمان کولر گازی یکبار در ماه فیلتر کولر گازی را جدا کرده و تمیز نمایید.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی
تمیز کردن فیلتر کولر گازی

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟

 مرحله اول

  • یک چهار پایه محکم انتخاب کنید و زیر پا بگذارید تا به راحتی به پنل داخلی کولرگازی برسید و کاملا بر آن تسلط داشته باشید.
  • در این مرحله باید قاب روی فیلتر کولر گازی را باز کنید، برای این کار به سمت چپ و راست پنل نگاه کنید در هر طرف یک فرورفتگی کنار درب و قاب روی فیلتر ها وجود دارد. انگشتانتان را داخل این شکاف ها قرار دهید و به آرامی بیرون بکشید تا ضامن ها آزاد شود و فیلتر را از قاب خارج کنید.

مرحله دوم

  • فیلتر کولر گازی را در دستشویی یا حمام زیر آب بگیرید و کاملا بشویید به طوری که دیگر هیچ گرد و غبار یا لکه ای روی آن باقی نماند برای اینکار نیازی به مواد شوینده برای شستشو نخواهید داشت .
  • بعد از شستشو مطمئن شوید که فیلترها به خوبی خشک شده اند و فیلتر را به جای اصلی خود برگردانید و دریچه را ببندید. حال می توانید با خیال راحت کولر گازی خود را روشن کنید و از هوای مطبوع آن لذت ببرید.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند لوازم خانگی از جمله سامسونگ، ال جی ، جنرال الکتریک، بوش ، جنرال گلد و… می باشد. در نتیجه دستگاه شما از هر برندی که باشد اینانلو سرویس آماده خدمات رسانی به شما خواهد بود. این مجموعه با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق از جمله گلسار، تهراندشت، نظرآباد، مارلیک، شاهین ویلا، مهرشهر، گلشهر و…. را به صورت شبانه روزی پشتیبانی می کند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields