۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

چیزهایی که نباید با ماشین لباسشویی شست
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

چیزهایی که نباید با ماشین لباسشویی شست

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۷ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

یکی از راه های افزایش طول عمر لباسشویی، استفاده از روش صحیح شستن لباس و استفاده ی صحیح از لباسشویی می باشد.

اگر تصمیم گرفته‌ اید که با خرید یک ماشین لباسشویی، روند شستن لباس‌ها ر آسان‌ تر کنید، باید بدانید کار با این دستگاه به یک آموزش کلی نیاز دارد. دانستن اصول توجه به علائم روی ماشین لباسشویی، لکه‌‌ بری، اصول دسته‌بندی لباس‌ها بر اساس جنس و رنگ و انتخاب تنظیمات مناسب برای دستگاه در حین شستشو با ماشین لباسشویی، جزء مسائلی هستند که باید به آن ها توجه کنید. یکی از مواردی که باعث آسیب رسیدن به لباسشویی می شود، استفاده نادرست از آن و قرار دادن چیزهایی است که قابل شستشو نیستند. در صورت نیاز به مشاوره برای استفاده از ماشین لباسشویی می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

فایل صوتی چیزهایی که نباید با ماشین لباسشویی شست

 

شستشو با ماشین لباسشویی بهتر است یا کمک گرفتن از خشکشویی

برای اینکه بدانید کدام لباس را به خشکشویی بسپارید و کدامیک را در ماشین لباسشویی شستشو دهید باید برچسب روی لباس را مطالعه کنید. این عمل در مراقبت و نگهداری از لباس به شما کمک خواهد کرد.

بایدها و نبایدها در استفاده از ماشین لباسشویی

تکلیف بعضی از موارد برای شستشو با ماشین لباسشویی کاملاً مشخص است. یکی از مواردی که می تواند سبب آسیب رساندن به ماشین لباسشویی شما شود وجود پول فلزی در آن است. لباسهایی که دارای اشیای فلزی هستند از جمله مواردی هستند که نباید در لباسشویی بیندازید. باید مراقب باشید مو و کرک چسبیده به لباس را در لباسشویی نیندازید.

همچنین لباسهای با سایز خیلی کوچک از جمله چیزهایی است که نباید در لباسشویی بیندازید. به طور مثال قرار دادن جوراب نوزاد، لباس زیر و قلاب‌ بافی‌ های ظریف در ماشین لباسشویی کار صحیحی نیست. اگر قصد شستن این لباس ها در ماشین لباسشویی را دارید باید از یک کیسه پارچه‌ای مخصوص لباس استفاده کنید. بدین منظور باید آن ها را داخل کیسه قرار دهید و در آن را خوب ببندید و سپس کیسه را در ماشین لباسشویی بیندازید. با این راهکار، این لباس‌ها و آیتم‌های ریز و ظریف دیگر در ماشین لباسشویی ناپدید نمی‌شوند و آسیب نمی‌بینند.

بایدها و نبایدها شستشوی لباس در ماشین لباسشویی
بایدها و نبایدها شستشوی لباس در ماشین لباسشویی

اشتباهات رایج در استفاده از لباسشویی

شستشو با ماشین لباسشویی ساده بنظر می رسد. اما برای استفاده از آن باید نکات زیادی را رعایت کرد تا در شستشو مشکلی رخ ندهد. با خطاهای بزرگ امکان دارد که باعث خراب شدن ماشین لباسشویی یا از بین رفتن لباس خود شوید. پیشنهاد اینانلو سرویس به عنوان یک قانون کلی این است که همیشه برچسب دستورات نگهداری از لباس را قبل از شستشو مطالعه کنید. برای مشاوره با متخصصین اینانلو سرویس می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

نحوه صحیح شستشوی لباس در لباسشویی

شستشو با ماشین لباسشویی قوانین خاص خود را دارد. چیزهایی که نباید در ماشین لباسشویی بیندازید را در این مقاله از سایت آموزشی-خدماتی اینانلو سرویس شرح داده ایم. دانستن این موارد سبب میشود تا کمتر نیاز به تعمیر لباسشویی داشته باشید. چرا که با انداختن این لباس ها یا وسایل در داخل ماشین لباسشویی به دستگاه خود آسیب می رسانید.

1. شستشوی بالش و پتوی سنگین در لباسشویی ممنوع

برای شستشوی بالش و پتو های سنگین و بزرگ، ماشین لباسشویی‌ های خانگی گزینه خوبی نیستند. بهترین گزینه برای شستشوی بالش و پتو، خشک‌ شویی‌ ها هستند. در این صورت هم از تغییر شکل آن ها در ماشین لباسشویی جلوگیری می کنید و هم به دستگاه خود آسیب وارد نمی کنید.

از شستشو با ماشین لباسشویی برای لباس های بزرگ خودداری کنید.

اگر لباس، پتو، بالش و… که می خواهید در لباسشویی بیندازید بسیار بزرگ است از این شستشو صرف نظر کنید. چرا که اگر میزان لباس ها از ظرفیت لباسشویی شما بیشتر باشد تمیز نخواهد شد. در ضمن به لباس‌شویی نیز آسیب خواهید زد.

2. شستشوی لباس و وسایلی که کُرک و موی حیوان روی آن دارد در لباسشویی ممنوع

اگر حیوان خانگی دارید و موی آن‌ها به لباس‌های شما می چسبد، انداختن آن‌ها در لباسشویی، این کرک و موها را پاک نمی کند. در ضمن با خیس شدن آن‌ها، این پرزها بیشتر به سطح لباس شما خواهد چسبید. بهتر است برای پاک کردن این لباس‌ها از یک پرزگیر استفاده کنید. شستشو با ماشین لباسشویی برای این لباس ها، باعث صدمه به ماشین لباسشویی شما نیز می شود. زیرا امکان دارد به مرور این پرز و کرک ها در مسیر تخلیه لباسشویی گیر کند. نهایتا این کرک‌ ها باعث گرفتگی مسیر تخلیه ی ماشین لباسشویی شود.

3. شستشو لباس و وسایلی که لک یا اثری از ماده ی قابل اشتعال دارد در لباسشویی ممنوع

اگر لباس شما، لک و یا ماده‌ی قابل اشتعال دارد حتما با لکه بر مخصوص، آن را تمیز کنید. در این مواقع بهتر است شستشو را با دست و در آب گرم انجام دهید. چرا که آب گرم به پاک شدن لک کمک می‌کند. شستشوی لباس‌های دارای لک مواد قابل اشتعال، در ماشین لباسشویی ممنوع است. نهایتا برای لباس هایی که اثر لک مواد قابل اشتعال دارند، شستشو با ماشین لباسشویی توصیه نمی شود.

نحوه صحیح شستشوی لباس در لباسشویی
نحوه صحیح شستشوی لباس در لباسشویی

4. ‌شستن لباس‌های مجلسی، یراق دوزی شده، منجوق‌ و پولک دار در لباسشویی ممنوع

اگر لباس‌هایی دارید که روی آن‌ها یراق دوزی یا حتی منجوق و پولک دارد بهتر است برای شستشوی آن‌ها به سراغ یک خشک‌ شویی بروید. با سهل انگاری و شستشو با ماشین لباسشویی این لباس ها، به دستگاه و لباس خود آسیب وارد خواهید کرد. به علت حساسیت پارچه و ظریف بودن بعضی از این لباس ها، نیاز است که بدون کوچک‌ترین ریسکی شستشوی آن را به دست خشکشوییها بسپارید.
لباس‌های گیپور، بافت‌ ظریف و حساسی دارند. شستن اینگونه لباس ها و پارچه‌ ها با ماشین لباسشویی ریسک بالایی دارد. بهتر است شستشوی لباس‌های مجلسی، کار شده، لباس‌هایی با جنس گیپور و دانتل را به خشک‌شویی بسپارید.

5. شستن لباس‌های پشمی و مخمل در ماشین لباسشویی ممنوع

شستشوی بعضی از لباس‌های پشمی و مخمل را می‌توان در لباسشویی، انجام داد. انجام این کار مساله‌ای دقیق و حساس است و باید دقت کنید که به لباسشویی و لباس شما آسیبی وارد نشود. پیشنهاد اینانلو سرویس این است که هر زمان قصد شستن چنین لباس‌هایی را داشتید، قبل از هر چیز به سراغ برچسب روی آن لباس بروید. شستشو با ماشین لباسشویی برای اینگونه لباس ها بستگی به برچسب لباس دارد.

6. شستن کت و شلوار در لباسشویی ممنوع

هرگز نباید کت و شلوارهای سفارشی و کار شده را برای شستشو در ماشین لباسشویی انداخت. در این سبک لباس‌های مردانه و زنانه، بین لایه بیرونی لباس‌ و آستر، یک لایه ویژه وجود دارد. این لایه باعث می‌شود که این لباس‌ها همیشه حالت شیک و خاص خود را حفظ کنند. پس شستشو با ماشین لباسشویی برای کت و شلوار را فراموش کنید.

7. شستشوی کفش و لباس چرمی در ماشین لباسشویی ممنوع

ماشین لباسشویی باعث آسیب دیدن به چرم و ایجاد چروک‌ در آن می شود. به همین جهت لباس و کفش‌های چرمی از آن دسته چیزهایی هستند که شستشوی آن‌ها در لباسشویی ممنوع است.

8. شستن بالش های مموری فوم در ماشین لباسشویی ممنوع

بالش های مموری فوم مصارف طبی دارند. این بالش ها با توجه به فرم سر و گردن، حالت می‌گیرند. هرگز برای شستن این بالش ها نباید از ماشین لباسشویی استفاده کنید. شستن این بالش ها با ماشین لباسشویی باعث می‌شود که فرم بالش به هم بریزد و خاصیت ارتجاعی آن از بین برود.

9. شستن لباس‌های کوچک در لباسشویی ممنوع

لباس‌های کوچک مانند جوراب و یا لباس زیر در لباسشویی، ممکن است در قسمت‌هایی از دستگاه که دسترسی به آنها مشکل است گیر کنند. این اقلام کوچک می‌توانند از طریق شیار بین دیگ و لاستیک درب، وارد مخزن زیر دیگ و لوله‌های دستگاه شوند. راه حل شستن لباس های کوچک در لباسشویی این است که اقلام کوچک را درون کیسه‌ ی مخصوص شستشو و تور مانند قرار دهید. بدین صورت مطمئن می شوید که امکان خروج آنها وجود ندارد.

10. شستن زیر پایی‌ها و زیراندازهای پلاستیکی در لباسشویی ممنوع

از مواردی که به‌ هیچ‌ وجه نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند می‌توان، به انواع زیرپایی‌ها، پرده‌ی حمام و زیراندازها اشاره کرد. این آیتم ها دارای متریالی بر پایه‌ی پلاستیک هستند. این موارد همواره باید با دست و با آب سرد یا ولرم شسته شوند و شستشوی آن‌ها در ماشین لباسشویی کاملاً نادرست و اشتباه است.

 شستشوی لباس‌های کوچک در لباسشویی ممنوع
شستشوی لباس‌های کوچک در لباسشویی ممنوع

توصیه های اینانلو سرویس برای شستشو با ماشین لباسشویی

برای باید و نبایدهای شستشو با ماشین لباسشویی موارد بسیاری را می‌توان بیان کرد. باید اصول کلی شستشو با ماشین لباسشویی را بدانید. باید بتوانید تشخیص دهید کدام لباس‌ها، بر اساس چه نکاتی قابل شستشو در لباسشویی هستند.

نکات شستشو با اینانلو سرویس

چنانچه شما ساکن کرج، هشتگرد، مهرشهر، فردیس، جهانشهر، کردان، محمد شهر، گوهردشت، طالقان و یا هر نقطه ی استان البرز باشید برای تعمیر لباسشویی خود می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند لوازم خانگی می باشد. شما می توانید برای نصب و یا تعمیر لباسشویی، ظرفشویی، یخچال فریزر، مایکروفر و لوازم برقی منزل خود با نمایندگی مجاز اینانلو سرویس تماس بگیرید.

تفاوتی نمی کند برند دستگاه شما الجی، سام، سامسونگ، پاکشوما، بلومبرگ، جنرال هاوس، تی سی ال، آیگه، امرسان و… و یا هر برند دیگری باشد. اینانلو سرویس در 7 روز ایام هفته پاسخگوی شما عزیزان می باشد. همچنین با ثبت سفارش در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields