۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۲۳ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

سر و صدای ماشین ظرفشویی در حین کار بسیار گوش خراش و آزار دهنده است. روزانه تعداد زیادی تماس به دلیل صدای زیاد ماشین ظرفشویی با مرکز تماس اینانلو سرویس گرفته می شوند و مشتریان برای رفع آن پذیرش می شوند. به همین دلیل، این مقاله اینانلو سرویس را به بررسی دلایل صدای ماشین ظرفشویی و راه های برطرف کردن آن اختصاص داده ایم.

فایل صوتی دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و راهکارهای رفع آن

صدای غیر عادی هر دستگاه زنگ خطری برای شما

در حالت کلی وقتی ماشین ظرفشویی صدا می دهد، یعنی یکی از قطعات آسیب دیده اند و یا سر جای خود محکم نیستند. البته باید احتمال شکستن ظرفها را نیز در نظر گرفت. زیرا ممکن است تکه های شکسته ظروف وارد فیلترها شده و مشکل ساز شوند. خرابی پمپ تخلیه یکی از دلایل ایجاد صدا در ماشین ظرفشویی می باشد که مشکلی بسیار جدی بوده و باید این قطعه را تعمیر و یا حتی تعویض کرد. اگر قطعه یاتاقان به دلیل کار زیاد و یا استهلاک شل شده باشد و درست کار نکند، باعث می شود که ماشین ظرفشویی در حین کار صدای زیادی تولید کند. خرابی بازوی آب فشان یا بازوی اسپری هم یکی دیگر از دلایل صدای ماشین ظرفشویی سامسونگ، بوش، بکو، بلومبرگ، دوو، پاکشوما و دیگر برندها به شمار می رود.

موضوع حائز اهمیت در این شرایط، این است که باید هرچه سریع تر علت صدای ماشین ظرفشویی را پیدا کرده و آن را برطرف نمود. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند همچون پاکشوما، دوو، اسنوا، الجی، بلومبرگ، میدیا، کرال، کندی، بوش، سام، سامسونگ و … هر گونه ایراد مربوط به ماشین ظرفشویی را برطرف می کند. کافی است با شماره 02636191 تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

دلایل صدای ماشین ظرفشویی
دلایل صدای ماشین ظرفشویی

چه چیزی می‌تواند دلیل صدای ماشین ظرفشویی باشد؟

قدرت و شدت صدای ماشین‌ های ظرفشویی کاملا متفاوت است. در بعضی از مارک ها به دلیل نوع طراحی، فناوری و تکنولوژی به کار گرفته در آن ممکن است صدای کمتری تولید شود. ممکن است در بعضی برند های دیگر هنگام روشن بودن ماشین ظرفشویی بدون اینکه دستگاه کوچکترین ایرادی داشته باشد صدای بلندتری ایجاد شود. به طور کلی می‌توان گفت که ایجاد مقدار کمی صدا در ماشین ظرفشویی طبیعی است. زیرا در ماشین ظرفشویی موقع شستشوی ظرف ها  اهرم آب‌فشان در حال چرخش بوده و آب با فشار به ظروف برخورد می‌کند. پس تولید صدای فش فش و ریزش آب و یا صدای پمپ موضوعی طبیعی است.

اما زمانی که این صدا غیر عادی شود نشان دهنده مشکل در عملکرد ماشین ظرفشویی می‌باشد. این ایراد ممکن است صرفا به دلیل یک مشکل بسیار ساده مثل تراز نبودن ماشین ظرفشویی در محل قرارگیری باشد. یا اینکه مشکل جدی‌تری باعث تولید صدای غیرطبیعی در ماشین ظرفشویی شود. مثلا یکی از قطعات خراب شده است و باید تعویض شود. برای بررسی بیشتر دلیل صدای ماشین ظرفشویی با مجله لوازم خانگی اینانلو سرویس همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این خصوص به دست بیاورید.

پمپ تخلیه
ظروف شکسته
یاتاقان
دلایل صدای ماشین ظرفشویی عدم نصب صحیح
بازوی آب پاش (بازوی اسپری)
پمپ شستشو
 • بررسی کنید که پمپ سالم باشد

همانطور که گفتیم یکی از دلایل مهم صدای ماشین ظرفشویی هنگام کار، خرابی پمپ تخلیه است. پمپ تخلیه  هم وظیفه ی آبپاشی روی ظروف به کمک آب پاش را برعهده دارد و هم آب حاصل از شستشو را تخلیه می کند. پمپ تخلیه معمولا در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد و در حین تخلیه آب، ممکن است قطعات شکسته ظروف و یا پسماند غذا در آن گیر کند. در این شرایط ممکن است ماشین ظرفشویی صداهای ناهنجار و غیر طبیعی تولید کند. معمولا تعمیر پمپ مشکل را حل می کند اما گاهی میزان خرابی این قطعه به اندازه ای است که راهی به جز تعویض آن وجود ندارد.

 • چک کنید که ظروف نشکسته باشند؟

علت دیگر صدای ماشین ظرفشویی، شکستن ظرفها داخل دستگاه است. پس باید مطمئن شوید که ظرفها سالم هستند و اگر متوجه شدید که شکسته اند، ماشین را خاموش کرده و آنها را خارج کنید. زیرا همانطور که در بخش های قبلی گفتیم، ممکن است تکه های ریز شکسته وارد بخش های دیگر ماشین ظرفشویی شوند و مشکلات بیشتری را ایجاد نمایند.

صدای ماشین ظرفشویی علت شکستن ظرف ها
صدای ماشین ظرفشویی علت شکستن ظرف ها
 • یاتاقان ها را عوض کنید

ماشین ظرفشویی چند یاتاقان دارد. یاتاقان ها حلقه ‌های پلاستیکی هستند که برای نگهداری اسپری و یا آب پاش تعبیه شده اند. خرابی این قطعات پلاستیکی، مشکلاتی را در کارکرد دستگاه ایجاد می کند که یکی از آنها صدای ظرفشویی است. یاتاقان ها بر اثر کار زیاد و مرور زمان ساییده می شوند و دیگر نمی ‌توانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند. در نتیجه ماشین ظرفشویی هنگام کار، صداهای غیر عادی تولید می کند.

 • آیا نصب ماشین ظرفشویی به درستی انجام شده است؟

یک مسئله بسیار مهم که در کیفیت کاری دستگاه هم تاثیر زیادی دارد، نصب درست ماشین ظرفشویی می باشد. در واقع تراز بودن ماشین ظرفشویی به دستگاه کمک می کند که بی نقص و بدون هرگونه صدای اضافه کار کند. اگر ماشین ظرفشویی تراز نباشد، ممکن است هنگام کار سر و صدا ایجاد کند و یا حتی تکان و لرزش داشته باشد.

 • عملکرد بازوی آب پاش چگونه است؟

اگر ماشین ظرفشویی شما صدا می دهد، چک کنید و مطمئن شوید که بازوی آب پاش سالم است. البته موضوع فقط خرابی این قطعه نیست. ممکن است چیزی، شبیه به همان تکه های شکسته ظروف به آن گیر کرده و مانع از عملکرد صحیح این بخش شود. بازوی آب پاش، آب را روی ظرف ها پخش می کند و اگر به هر علتی درست نچرخد، باعث ایجاد صدای  ظرفشویی می شود.

بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی
بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی
 • معیوب بودن پمپ شستشو

به عنوان آخرین دلیل احتمالی صدای ماشین ظرفشویی باید به خرابی جت پمپ یا موتور شستشو اشاره کنیم. این قطعه آبی که در کف دستگاه جمع شده را به بازوهای آب افشان باز می گرداند. اگر پمپ شست و شو معیوب باشد و یا ظروف شیشه ای در اطراف آن شکسته باشند. باید پروانه‌ پمپ را از نظر وجود باقی مانده ی مواد غذایی و خرده‌های ظروف بررسی کنید. ممکن است خرده شیشه، در اطراف این قطعه گیر کرده باشد.

چنانچه ظرفی در دستگاهتان نشکسته و از اینکه اطراف جت پمپ خرده شیشه نیست مطمئن هستید نیاز به تعمیر یا حتی تعویض موتور شستشوی ماشین ظرفشویی خواهد بود.

بررسی ماشین ظرفشویی

بعضی اوقات به دلایل مختلفی که چند مورد آن را بررسی کردیم ماشین ظرفشویی صدای غیر عادی می‌دهد. اما بهتر است به طور کلی موارد دیگر را نیز چک کنید.

 • اگر  سال های زیادی است که از دستگاه ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، تراز بودن آن را بررسی کنید. با انجام سرویس های دوره‌ای اینانلو سرویس هر 6 ماه یکبار به راحتی می‌توانید این موارد را بررسی کنید. کارشناسان اینانلو سرویس هر 6 ماه یکبار برای بازدید و سرویس دوره ای لوازم خانگی مشتریان عزیز مراجعه می کنند.
 • چیدمان ظرف ها در ماشین ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل حتما برای چیدمان بهتر، مقاله نحوه چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی اینانلو سرویس را مطالعه کنید. همچنین می توانید از دستورالعمل دفترچه راهنما کمک بگیرید.
 • صدای ماشین ظرفشویی ممکن است بر اثر فشار زیاد آب در آبفشان‌ها و برخورد آن با ظروف و بدنه‌ دستگاه ایجاد شود.
 • اگر صدای ظرفشویی را فقط در هنگام آبگیری و یا تخلیه دستگاه می‌شنوید، ممکن است صدای شیر برقی و یا پمپ تخلیه باشد که این مورد نیز طبیعی است.
 • بسته به میزان مصرف و جنس مواد شوینده احتمال تشکیل کف بیشتر وجود دارد و این کف در چرخه ی شستشو صدای اضافه ایجاد می‌کند.
 • در پایان نیز فراموش نکنید که نحوه‌ی قرارگیری شلنگ تخلیه را بررسی کنید.
بررسی سر و صدای ماشین ظرفشویی
بررسی ماشین ظرفشویی

رفع مشکل صدای ماشین ظرفشویی ظرفشویی

بعضی از مشکلات ماشین ظرفشویی سطحی بوده و گاها توسط خود کاربر قابل حل می‌باشد. اما برای رفع مشکلاتی مثل ایجاد صدای زیاد ماشین ظرفشویی، دستگاه حتما باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود. سپس اقدامات لازم برای تعمیر ماشین ظرفشویی صورت بگیرد.

عیب یابی، کارشناسی و تعمیر ماشین ظرفشویی در این شرایط منوط به داشتن تجربه و شناخت دقیق قطعات دستگاه است. تعمیر و تعویض حلقه های یاتاقان و بازوهای آبپاش، تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه در صورت نیاز و نهایتا تعویض پمپ شستشو به تخصص نیاز دارد.

دقت کنید که اگر در روند تعمیر یا تعویض این قطعات خطایی رخ دهد، احتمال آسیب دیدگی سایر قطعات دستگاه نیز وجود خواهد داشت. پس توصیه می کنیم تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به کارشناسان با تجربه و متخصص تعمیرات لوازم خانگی محول کنید. لازم به ذکر است اینانلو سرویس برای ارائه تخصصی ترین خدمات در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی سامسونگ، الجی ، جنرال الکتریک، مابه، بکو، بوش، پاکشوما، دوو، اسنوا، هاردستون، هیوا، مادیران و … در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نمایندگی تعمیر ظرفشویی

یکی از فعالیت های واحد فنی اینانلو سرویس بررسی، عیب یابی و تعمیر انواع لوازم خانگی همچون ماشین ظرفشویی از کلیه مارک های شناخته شده است. کارشناسان ما با به کارگیری آخرین تکنولوژی های روز دنیا، تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام می دهند. حضور تعداد زیادی از مجرب ترین تکنسین های تعمیر لوازم خانگی در اینانلو سرویس و نظارت آنها بر مراحل تعمیر، باعث شده که مشتریان خدمات ویژه ای را دریافت نمایند.

پرسنل نمایندگی مجاز اینانلو ، جمعی از تعمیرکاران آموزش دیده و ماهر هستند که به دلیل تجربه بالا، توان تعمیر انواع دستگاه ها را دارند. تکنسین های اینانلو سرویس برای به روز نگه داشتن دانش فنی خود و به تبع آن بالا بردن سطح کیفی کارشان، در دوره های تخصصی شرکت می کنند. کارشناسان اینانلو سرویس مقالات جدید حوزه تعمیرات کلیه شرکت های تولید کننده لوازم خانگی را پیگیری می کنند. به همین دلیل نیز با عملکرد ماشین های ظرفشویی جدید و تکنولوژی های پیشرفته ی این محصولات آشنایی کامل دارند. محصولات برندهای مطرحی از جمله سامسونگ، ال جی، بوش، دوو، توشیبا، شارپ، پاناسونیک ،کرال، کندی، سام، جنرال هاوس و… در نمایندگی مجاز اینانلو سرویس بررسی و تعمیر می شوند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields