۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت خنک نکردن کولر گازی سامسونگ چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت خنک نکردن کولر گازی سامسونگ چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ، را باید فورا پیدا و رفع عیب کرد. یکی از عللی که افراد دیر به یاد رفع اختلال خنک نکردن کولر گازی سامسونگ می‌افتند، استفاده فصلی از این دستگاه است. با شروع فصل بهار و تابستان که افراد شروع به سرویس و راه‌اندازی کولر گازی‌ خود می‌کنند، برخی دستگاه ها به درستی خنک نمی‌کنند که می‌تواند علل مختلفی داشته باشد.

خنک نکردن کولر گازی سامسونگ

توصیه اینانلو سرویس این است که قبل از خرید کولر گازی، در مرحله اول تحقیق کنید و بهترین برند از نظر کیفیت و عملکرد را انتخاب نمایید، و بعد در زمان نصب کولر گازی و انتخاب بهترین محل برای نصب آن، دقت داشته باشید و از یک نصاب کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید.
با در نظر داشتن تمامی موارد بالا، باز هم ممکن است حتی بهترین کولر هم دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. بروز چنین مشکلاتی و پیدا کردن علت خنک نکردن کولر گازی یکی از رایج ترین مشکلات و درخواست افراد در این دستگاه می باشد.

قبل از این که به بررسی مهمترین و اصلی ترین علل خنک نکردن کولر گازی بپردازیم، توصیه می‌کنیم که به محض احساس گرم بودن باد کولر، حتما دستگاه را خاموش کنید، چرا که احتمال دارد دستگاه بسوزد. تا وقتی که دلیل عدم خنک سازی کولر گازی سامسونگ و همچنین مواردی از جمله، علت زیاد و کم شدن باد دستگاه را کشف نکرده اید و اختلال همچنان پابرجا است، به هیچ عنوان به فکر استفاده از کولر نباشید. در چنین شرایطی می توانید فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید و یا حتی از طریق سایت ثبت درخواست انجام دهید تا شامل 10% تخفیف شوید.

 نامناسب بودن محل قرارگیری کندانسور می تواند دلیل خنک نکردن کولر گازی باشد
نامناسب بودن محل قرارگیری کندانسور می تواند دلیل خنک نکردن کولر گازی باشد

دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ چیست؟

دلایل گوناگونی در خنک نکردن کولر گازی سامسونگ تاثیر دارند که حتی بعضی از آنها منجر به سوختن موتور آن خواهند شد. به همین خاطر لازم است که به دنبال دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ، در بخش های مختلف آن باشید.

کثیف شدن فیلتر هوا

اولین علت خنک نکردن کولر گازی کثیف شدن فیلتر هوای کولر است. به محض این که متوجه شدید باد کولر خنک نیست، در مرحله اول به سراغ فیلتر پنل خارجی و داخلی رفته و آن را باز کنید. تمیز بودن فیلتر را به دقت چک و بررسی نمایید. هنگامی که هوا وارد کولر می‌شود، ذرات معلق و آلاینده های هوا در فیلتر هوا به دام می‌افتند، تا هوای ورودی به داخل ساختمان تصفیه گردد. در شرایطی که حجم آلودگی‌ها در فیلتر زیاد باشد، سبب می‌شود که جریان هوا در آن مسدود شود. در نتیجه، هوا به خوبی نمی‌تواند درون کولر جریان داشته باشد. همین موضوع علت خنک نکردن کولر گازی خواهد بود.

خرابی فن دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ

دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ معیوب شدن فن کولر هم می‌تواند باشد که باید اقدام به تعمیر و رفع عیب آن کنید. نقش فن در دستگاه، انتقال جریان هواست تا هوای خنک به‌خوبی به داخل ساختمان هدایت شود. در صورتی که موتور فن عمر مفید خود را از دست داده باشد، فن به شدت آرام حرکت می‌کند، یا این که پره‌های فن به دلیل ورود حشرات به داخل پنل خارجی، تاب برمیدارد. در چنین مواردی جریان هوا به درستی صورت نگرفته و سبب می‌شود که کولر گازی به درستی خنک نکند.

کثیف بودن و خرابی کندانسور

یکی از وظایف کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی، گرفتن گرما از گاز مبرد درون لوله ها و انتقال آن به فضای بیرونی خواهد بود. در صورت خرابی یا کثیف بودن کندانسور، دستگاه دیگر قادر نخواهد بود که حرارت را از گاز درون لوله ها دریافت و به بیرون منتقل کند. در نتیجه این اتفاق گاز درون لوله ها خنک نمی‌شود و در ادامه خنک نکردن کولر گازی سامسونگ را در پی دارد.

خرابی ترموستات دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ

احتمال دارد علت خنک نکردن کولر گازی خراب شدن قطعه ترموستات باشد. کولر گازی به‌صورت اتوماتیک خاموش و روشن می‌شود. پیش از راه‌اندازی کولر باید دمای مورد نظر را برای وسیله تعریف کنید، تا در شرایط افزایش دمای محیط به بیش از مقدار تعریف‌شده، کولر شروع به کار کند. ترموستات کولر گازی سیگنال‌هایی را به کمپرسور می فرستند، تا بتواند دمای محیط را تشخیص داده و در صورت لزوم کولر را روشن کند. در نتیجه اگر ترموستات دچار اختلال گردد، قدرت تشخیص دمایی کولر مختل شده و همین موضوع یکی از دلیل های خنک نکردن کولر گازی سامسونگ می‌شود.

خرابی موتور دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ

از دیگر دلایل که می‌تواند دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ باشد، نیم سوز شدن یا سوختن موتور این دستگاه است. گاهی اوقات علت آن به دلیل فرسوده شدن و پوسیدگی سیم ها می‌باشد. در هر شرایط، اگر موتور نیم سوز شده باشد، می‌توانید به کمک تعمیرکار کاربلد آن را تعمیر کنید.

خرابی برد الکتریکی

عملکرد برد و ترموستات مکمل هم هستند. به این معنا که برد الکتریکی باید به کمک ترموستات، دمای محیط را تشخیص داده و سیگنال‌هایی را به کمپرسور بفرستد تا دستور روشن شدن کولر صادر گردد. در حالی که برد الکتریکی دستگاه دچار اختلال شده باشد، تجزیه و تحلیل فرمان هایی که به کولر داده می‌شود نیز هم، به درستی انجام نخواهد شد، در نتیجه شاهد خنک نکردن کولر گازی خواهیم بود. لطفا توجه داشته باشید که فورا باید کولر را خاموش کنید تا از سوختن موتور کولر جلوگیری شود . در غیر این صورت هزینه زیادی برای تعمیرات باید پرداخت کنید.

 بالا بودن دمای محیط دلیل بر خنک نکردن کولر گازی
بالا بودن دمای محیط دلیل بر خنک نکردن کولر گازی

نامناسب بودن محل قرارگیری کندانسور

کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی، بنا بر وظیفه ای که دارد، بهتر است در فضای باز و بیرون از ساختمان نصب گردد. هنگام نصب، باید به این موضوع توجه داشته باشید که در معرض مستقیم نور آفتاب نباشد زیرا در گرمای شدید تابستان شما شاهد کم شدن سرمای کولر گازی سامسونگ خواهید بود. در صورتی که با چنین مشکلی روبرو هستید، یکی از راه حل های برطرف کردن آن، استفاده از سایبان کولر گازی می‌باشد.

فرسوده شدن و استهلاک و عمر بالا

کولر های گازی هم مانند هر وسیله دیگر، بر اثر کار در طولانی مدت دچار فرسودگی و استهلاک می‌شوند. به همین خاطر شما نمی‌توانید از کولر گازی که 10 سال برای شما کار کرده است، توقع داشته باشید که مثل روز اول کارایی داشته باشد و در گرما و فشار زیاد به خوبی کار کند.

ظرفیت نامناسب دستگاه

یکی از ساده‌ترین علت های خنک نکردن کولر گازی این است که دستگاه انتخابی، برای متراژ محل استفاده مناسب نیست. زمانی که کولر گازی سامسونگ نمی‌تواند هوای داخل ساختمان را خنک کند، اغلب افراد گمان می‌کنند که علت خنک نکردن کولر گازی یک مشکل فنی خواهد بود. هنگامی که تعمیرکار، کولر گازی را بررسی می‌کند هیچ عیبی را نیافته و به شما این اطمینان را می‌دهد که کولر گازی شما در سلامت کامل است. در چنین حالتی، قطعا دلیل خنک نکردن کولر گازی، مناسب نبودن ظرفیت آن نسبت به محیط مورد نظر می باشد. گاهی وقت ها کولر گازی سامسونگ، برای محیط بسیار کوچک است و اصلا توانایی خنک کردن آن متراژ و فضا را ندارد به همین خاطر مهم است که در زمان خرید کولر گازی، حتما به موارد زیر دقت داشته باشید.

  • متراژ فضای مورد نظر شما
  • میزان و ظرفیت باد دهی کولر گازی
  • تعداد کولر گازی های موجود در فضا
  • تعداد افراد و فعالیت هایی که انجام می‌گردد

گرفتگی مسیر گاز

از دیگر علل خنک نکردن کولر گازی، بسته شدن و انسداد لوله های رفت و برگشت، شلنگ ها، شیرها و لوله مویی می‌باشد. این انسداد سبب می‌شود گاز به درستی به دستگاه نرسد و باد خنک هم تولید نشود. یخ زدن و برفک لوله‌های دستگاه، زمان طولانی کارکرد دستگاه، از علائم گرفتگی و انسداد مسیر گاز می‌باشد.

دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ سالم چیست؟

قدرت موتور کولرگازی و تطابق آن با متراژ ساختمان را بررسی کنید. هر کولر، قدرت مشخصی دارد که براساس آن می‌تواند فضای مشخصی را خنک کند به همین خاطر است که در زمان خرید کولر گازی، فروشنده از شما در مورد مساحت ساختمان و ارتفاع دیوارها سوال خواهد کرد. در شرایطی که کولر برای خانه شما کوچک باشد، با خنک نکردن کولر گازی مواجه می‌شوید. قطعا در این شرایط تنها راهکار، تعویض کولر گازی و یا اضافه کردن یک کولر جدید به ساختمان است. لذا توصیه می‌شود که قبل از خرید هر برند از کولر گازی، قدرت موتور آن را به دقت بررسی کنید.

کثیف شدن فیلتر هوا کولر گازی سامسونگ
کثیف شدن فیلتر هوا کولر گازی سامسونگ

بالا بودن دمای محیط از جمله علل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ

گاهی کولر گازی سامسونگ شما هیچ ایرادی پیدا نکرده، و از طرفی کولر خریداری شده برای مساحت ساختمان بسیار مناسب است. در چنین شرایطی دلیل خنک نکردن کولر گازی سامسونگ می‌تواند تغییرات شدید دمایی باشد. این شرایط بیشتر در استان‌های جنوبی کشور، و در اواسط تابستان رخ می‌دهد. برای مثال در اهواز، در بعضی از روزهای تابستان دما به حدی افزایش پیدا می‌کند که کولر گازی سامسونگ جوابگو نبوده و خنک نکردن کولر گازی به شدت برای افراد خانه یا محل کار، آزار دهنده و غیرقابل‌تحمل خواهد شد.

کلام پایانی

در صورت مواجه شدن با هر یک از دلایل ذکر شده می توانید از کارشناسان اینانلو سرویس کمک بگیرید. با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. از طریق وبسایت اینانلو سرویس نیز می توانید ثبت درخواست کنید تا شامل 10% تخفیف شوید. این مجموعه با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق مهرشهر، جهانشهر، گلسار، چندار، هشتگرد، شهرجدید هشتگرد، کوی کارمندان و… پشتیبانی می کند. دستگاه شما هر برندی که هست با خیال راحت به اینانلو سرویس بسپارید زیرا این مجموعه نماینده رسمی و مجاز 130 برند لوازم خانگی می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا دیواره های یخچال سامسونگ داغ میشه؟

در یک سری از مدل های یخچال و فریزر، کندانسور در بدنه یخچال قرار داده شده و وقتی که کندانسور داغ باشد، نشانه سالم بودن دستگاه است. پس اگر دیواره یا بدنه یخچال و فریزر سامسونگ گرم است مشکلی نیست. هنگامی که  کمپرسور کار می کند کندانسور دمای بیشتری دارد و احساس داغی میکنید. برای تعمیر یخچال سامسونگ می توانید از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا یخچال بعد از چند ساعت یخ میزند؟

اواپراتور یا تریزون یخچال معمولا در یک بازه زمانی 2 الی 3 ساعته یخ میزند که قطعات دیفراست، یخ زدایی را انجام میدهند. در صورتی که یخ زدایی دستگاه به درستی انجام نمی شود با اینانلو سرویس 02636191 تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields