۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی علت های صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی علت های صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۲۱ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

شرکت پاکشوما که از سال 1354 شمسی کار تولید ماشین لباسشویی را شروع کرد، در حال حاضر به یک شرکت تولیدی صنعتی بزرگ تبدیل شده است. این شرکت علاوه بر ماشین لباسشویی محصولاتی دیگری همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، کولر گازی، مایکروفر و یخچال نیز تولید می کند. اما ماشین لباسشویی جزء معروف ترین محصولات این شرکت می باشد.

ماشین های لباسشویی پاکشوما نیز مثل سایر لوازم برقی خانگی دچار ایراد و خرابی می شوند. در این مطلب از اینانلو سرویس به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات پاکشوما با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما و روش های برطرف کردن آن بپردازیم.

فایل صوتی مقاله بررسی علت های صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما

لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما؛ معضلی ناراحت کننده

سر و صدای ماشین لباسشویی پاکشوما ممکن است به علت هایی مانند ماندن و خارج نشدن یک جسم خارجی در یکی از اجزای لباسشویی باشد. اما ممکن است که این مشکل به دلیل بروز ایراد فنی در ماشین لباسشویی ایجاد شود. در هر صورت باید آگاه باشید که با توجه به نقص فنی ایجاد شده یا گیر کردن اشیاء ریز صداهای مختلفی از ماشین لباسشویی شنیده می شوند.
از صداهایی ممکن است در ماشین لباسشویی پاکشوما ایجاد شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • صدای خرخر کردن

معمولا صدای خرخر به دلیل انسداد لوله تخلیه شنیده می شود. در صورتی که انسداد لوله تخلیه رفع نشود ممکن است باعث ترکیدن لوله تخلیه شود.

  • صدای کلیک ماشین لباسشویی پاکشوما

این صدا معمولا موقعی که یک جسم خارجی در واشر تخلیه یا لاستیک دور درب لباسشویی گیر می کند شنیده می شود. این شیء خارجی می تواند یک کلید، سکه، سنجاق یا هر جسم ریز در جیب لباس ها باشد. بنابراین حتما واشر تخلیه و لاستیک دور درب دستگاه را بررسی کرده و شیء موجود را از آن‌ها خارج کنید.

  • صدای وزوز ماشین لباسشویی پاکشوما

صدای وزوز را زمانی از ماشین لباسشویی می شنوید که یک جسم خارجی وارد پمپ دستگاه شده باشد. در این شرایط پمپ تخلیه نمی تواند جسم خارجی را عبور دهد و ممکن است که این قطعه آسیب زیادی ببیند.

  • صدای تق تق ماشین لباسشویی پاکشوما

معمولا صدای تق تق را زمانی می شنوید که ماشین لباسشویی بیشتر از حد مجاز پر شده باشد. البته علت های دیگری برای ایجاد این صدا وجود دارد که بعضی از آن ها شامل خرابی بلبرینگ، پولی و موتور دستگاه می شوند.

  • صدای جیر جیر ماشین لباسشویی پاکشوما

این صدا ممکن است به علت پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی، تراز نبودن پایه ها و یا نقص فنی باشد. از مشکلات فنی که باعث تولید صدای جیرجیر می شوند می توان به خرابی تسمه، بلبرینگ، کوپلینگ، پمپ تخلیه و موارد دیگر اشاره کرد.

صدای زیاد ماشین لبا‌سشویی پا‌کشوما به علت ایراد در عملکرد موتور
صدای زیاد ماشین لبا‌سشویی پا‌کشوما به علت ایراد در عملکرد موتور

مشکلات فنی تاثیر گذار در ایجاد صدای زیا‌د ماشین لبا‌سشویی پاکشو‌ما

خرابی هر کدام از قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما می تواند باعث ایجاد صدای زیاد از دستگاه شود. در حالت کلی مهم ترین علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما ایراد یا نقص در یکی از قطعات دستگاه است. خرابی قطعاتی مثل پمپ تخلیه، موتور، دریچه ورود آب و کوپلینگ در تولید صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما موثر خواهد بود.

خرابی پمپ تخلیه؛ از مهم ترین علت های صدا‌ی زیاد ما‌شین لبا‌سشویی پا‌کشوما

پمپ تخلیه موظف است که آب را به داخل ماشین لباسشویی پمپاژ کند و در هنگام آبکشی، کار تخلیه را انجام دهد. این قطعه دارای موتور الکتریکی می باشد . هنگامی که این قطعه خراب شود در کارکرد دستگاه موثر است و باعث تولید صدای زیاد از ماشین لباسشویی پاکشوما می شود. این قطعه حتما باید توسط یک تعمیرکار با تجربه بررسی، تعمیر و یا تعویض شود.

صدای زیاد ماشین لبا‌سشویی پا‌کشوما به علت ایراد در عملکرد موتور

موتور ماشین لباسشویی جزء مهم ترین اجزای این دستگاه بوده که خرابی و نقص آن دلیل اصلی ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی پاکشوما است. در ماشین های لباسشویی درب از بالا، موتور وظیفه دارد شفت، چرخش سبد شستشو و پمپ دستگاه را کنترل کند. در ماشین های لباسشویی اتوماتیک درب از جلو موتور متحرک تسمه ای این مسئولیت را بر عهده دارد.

زمانی که موتور خراب شود صدای وز وز از دستگاه شنیده خواهد شد. همچنین ممکن است خرابی موتور دستگاه، با بوی سوختگی همراه باشد. اگر چنین علائمی را مشاهده کردید، حتما باید موتور دستگاه را بررسی کنید. بهتر است بررسی موتور ماشین لباسشویی پاکشوما را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. در صورت وجود ایراد در موتور دستگاه، می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی شرکت پاک سرویس در استان البرز می باشد. تکنسین های مجموعه اینانلو به محض تشخیص خرابی موتور قطعه فابریک و اورجینال را از شرکت پاکشوما برای دستگاه شما تهیه می کنند.

مسدود بودن دریچه ورودی آب و ایجاد صدای زیاد

گاهی اوقات ممکن است که در زمان پر کردن آب ماشین لباسشویی، دستگاه صدای زیادی تولید کند. معمولا چنین صدایی زمانی ایجاد می شود که دریچه ورود آب گرفتگی داشته باشد. دلیل مسدود شدن دریچه ورودی آب دستگاه معمولا رسوبات و املاح معدنی هستند. این رسوبات به آرامی و با گذشت زمان ایجاد می شوند و مسیر ورود آب به دستگاه را مسدود یا باریک می کنند. به علت امکان شکسته شدن دریچه ورود آب در هنگام جدا کردن آن، بهتر است در صورت خرابی این قطعه آن را حتما تعویض کنید.

همچنین برای جلوگیری از ایجاد رسوبات و انباشت آنها هر 6 ماه یکبار سرویس دوره ای را برای ماشین لباسشویی انجام دهید. تکنسین های اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی تعمیرات لوازم خانگی بیش از 130 برند همچون پاکشوما، کندی، کرال، جنرال آدمیرال، دوو، سامسونگ، ال جی، مابه، بوش و … در البرز بعد از نصب دستگاه هر 6 ماه یکبار برای سرویس دوره ای مراجعه میکنند. فقط کافی است با شماره 02636191 تماس بگیرید. کارشناسان ما در تایم دلخواه شما برای سرویس دستگاه به منزلتان می آیند.

مشکلات فنی تاثیر گذار در ایجاد صدای زیا‌د ماشین لبا‌سشویی پاکشو‌ما
مشکلات فنی تاثیر گذار در ایجاد صدای زیا‌د ماشین لبا‌سشویی پاکشو‌ما

خرابی کوپلینگ موتور؛ دلیلی برای ایجاد صدای زیاد

کوپلینگ یا بالشتک موتور نقش انتقال قدرت از موتور به سه نظام را بر عهده دارد. در واقع کوپلینگ موتور را به وسیله دو شاخک درایو پلاستیکی و یک رابط لاستیکی به سه نظام متصل می کند. استفاده زیاد از ماشین لباسشویی در طولانی مدت باعث فرسودگی کوپلینگ و لغزش شاخک ها خواهد شد.

در نهایت ماشین لباسشویی پاکشوما صدای زیادی تولید می کند. برای تعمیر یا تعویض این قطعه باید اتاقک لباسشویی را بردارید تا امکان دسترسی به کوپلینگ را داشته باشید. بهتر است که این کار را به تعمیرکاران حرفه ای اینانلو سرویس بسپارید. زیرا ممکن است با انجام این کار بدون تخصص، به سایر قطعات دستگاه آسیب وارد شود.

خرابی بلبرینگ مخزن ماشین لباسشویی

دیگ لباسشویی در هنگام چرخش، برای عدم لرزش و جا به جایی دارای یک بلبرینگ در مرکز محفظه خود است. این قطعه نیز مانند دیگ قطعات در طولانی مدت احتمالا دچار خرابی و فرسودگی شود.  درنهایت مجبور به تعمیر یا تعویض این قطعه خواهیم بود. تعمیر و تعویض این قطعه اغلب هزینه بسیار زیادی خواهد داشت. در نتیجه پیش از تماس با مراکز متفرقه، با اینانلو سرویس، نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش لوازم خانگی در استان البرز تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه برای رفاه حال مشتریان خود، اولویت را بر تعمیر قطعات می گذارند. در صورت عدم امکان تعمیر، قطعه معیوب را با قطعه اصل و اورجینال شرکتی تعویض می کنند.

فرسودگی تسمه‌های لباسشویی پاکشوما

بسیاری از لباسشویی‌های پاکشوما دارای چند تسمه در مدار خود هستند.  وظیفه آن ها چرخش محفظه دیگ است. البته برخی دیگر از این ماشین لباسشویی‌ها تسمه ندارند.  به عبارتی دایرکت درایور یا گیربکسی هستند.

دلیل لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

لازم به ذکر است که معمولا لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما با صدای زیاد همراه خواهد بود. اما ممکن است که علت های ایجاد صدای زیاد ارتباطی به لرزش دستگاه نداشته باشد. در مجموع دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما در بیشتر موارد یکسان هستند. همچنین می توان از دلایل مشترک صدای ماشین پاکشوما به خرابی قطعاتی مثل تسمه ،کاهش حرکت دیگ، کمک فنر و عدم توازن بار اشاره کرد.

تسمه مسئولیت زیرسازی دیگ لباسشویی موقع چرخش را بر عهده دارد. به دلیل لاستیکی بودن این تسمه، احتمالا به مرور زمان فرسوده شده و از بین برود. به همین علت دیگ در زمان چرخش با اتاقک سایش پیدا کرده و موجب لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی پاکشوما می شود.

کمک فنرها به قسمت بیرون دیگ و فریم پایه متصل هستند و ضعیف شدن آن ها موجب از بین رفتن تعادل دستگاه خواهد شد. این عدم تعادل باعث لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما می شود.

یکی از علت های اصلی لرزش ماشین لباسشویی عدم توازن بار داخل دیگ است. یعنی در صورتی که میزان بسیار زیاد یا کم لباس را داخل لباسشویی قرار دهید، دیگ تعادل کافی نداشته و ماشین لباسشویی شروع به لرزش میکند. میزان زیاد لباس، وزن دیگ را افزایش می دهد. در نتیجه موجب ورود فشار زیاد به دستگاه می شود. اما کم بودن تعداد لباس سبب خیسی و چسبیدگی آنها به یک سمت دیگ لباسشویی می شود. این امر توازن آن را بر هم می زند.

برطرف کردن لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما با کمک اینانلو سرویس

دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما می تواند به سهولت از بین رفتن تعادل دستگاه به دلیل عدم تراز یا بارگیری نامناسب باشد. اما ممکن است این مشکل به دلیل ایراد فنی و خرابی در یکی از قطعات دستگاه ایجاد شود. در صورت وجود صدا در ماشین لباسشویی پاکشوما بهتر است که با شماره 02636191 تماس بگیرید و از یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی پاکشوما کمک بخواهید. کارشناسان اینانلو سرویس قطعات دستگاه را بررسی کرده و مشکل دستگاه شما را برطرف می کنند. اولویت تعمیرکاران اینانلو سرویس تعمیر دستگاه می باشد و در صورت لزوم قطعات معیوب را با قطعات اورجینال تعویض خواهند کرد.

شعب اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال و تعداد زیادی تکنسین مجرب تمامی مناطق سطح استان البرز از جمله فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields