۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی علت های صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی علت های صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۱ خرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

شرکت پاکشوما که از سال 1354 شمسی کار تولید ماشین لباسشویی را شروع کرد، در حال حاضر به یک شرکت تولیدی صنعتی بزرگ تبدیل شده است. این شرکت علاوه بر ماشین لباسشویی محصولاتی دیگری همچون ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، کولر گازی، مایکروفر و یخچال نیز تولید می کند. اما ماشین لباسشویی جزء معروف ترین محصولات این شرکت می باشد.

ماشین های لباسشویی پاکشوما نیز مثل سایر لوازم برقی خانگی دچار ایراد و خرابی می شوند. در این مطلب از اینانلو سرویس به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات پاکشوما با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما و روش های برطرف کردن آن بپردازیم.

فایل صوتی مقاله بررسی علت های صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما

لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما؛ معضلی ناراحت کننده

سر و صدای ماشین لباسشویی پاکشوما ممکن است به علت هایی مانند ماندن و خارج نشدن یک جسم خارجی در یکی از اجزای لباسشویی باشد. اما ممکن است که این مشکل به دلیل بروز ایراد فنی در ماشین لباسشویی ایجاد شود. در هر صورت باید آگاه باشید که با توجه به نقص فنی ایجاد شده یا گیر کردن اشیاء ریز صداهای مختلفی از ماشین لباسشویی شنیده می شوند.
از صداهایی ممکن است در ماشین لباسشویی پاکشوما ایجاد شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • صدای خرخر کردن

معمولا صدای خرخر به دلیل انسداد لوله تخلیه شنیده می شود. در صورتی که انسداد لوله تخلیه رفع نشود ممکن است باعث ترکیدن لوله تخلیه شود.

  • صدای کلیک ماشین لباسشویی پاکشوما

این صدا معمولا موقعی که یک جسم خارجی در واشر تخلیه یا لاستیک دور درب لباسشویی گیر می کند شنیده می شود. این شیء خارجی می تواند یک کلید، سکه، سنجاق یا هر جسم ریز در جیب لباس ها باشد. بنابراین حتما واشر تخلیه و لاستیک دور درب دستگاه را بررسی کرده و شیء موجود را از آن‌ها خارج کنید.

  • صدای وزوز ماشین لباسشویی پاکشوما

صدای وزوز را زمانی از ماشین لباسشویی می شنوید که یک جسم خارجی وارد پمپ دستگاه شده باشد. در این شرایط پمپ تخلیه نمی تواند جسم خارجی را عبور دهد و ممکن است که این قطعه آسیب زیادی ببیند.

  • صدای تق تق ماشین لباسشویی پاکشوما

معمولا صدای تق تق را زمانی می شنوید که ماشین لباسشویی بیشتر از حد مجاز پر شده باشد. البته علت های دیگری برای ایجاد این صدا وجود دارد که بعضی از آن ها شامل خرابی بلبرینگ، پولی و موتور دستگاه می شوند.

  • صدای جیر جیر ماشین لباسشویی پاکشوما

این صدا ممکن است به علت پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی، تراز نبودن پایه ها و یا نقص فنی باشد. از مشکلات فنی که باعث تولید صدای جیرجیر می شوند می توان به خرابی تسمه، بلبرینگ، کوپلینگ، پمپ تخلیه و موارد دیگر اشاره کرد.

صدای زیاد ماشین لبا‌سشویی پا‌کشوما به علت ایراد در عملکرد موتور
صدای زیاد ماشین لبا‌سشویی پا‌کشوما به علت ایراد در عملکرد موتور

مشکلات فنی تاثیر گذار در ایجاد صدای زیا‌د ماشین لبا‌سشویی پاکشو‌ما

خرابی هر کدام از قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما می تواند باعث ایجاد صدای زیاد از دستگاه شود. در حالت کلی مهم ترین علت لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما ایراد یا نقص در یکی از قطعات دستگاه است. خرابی قطعاتی مثل پمپ تخلیه، موتور، دریچه ورود آب و کوپلینگ در تولید صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما موثر خواهد بود.

خرابی پمپ تخلیه؛ از مهم ترین علت های صدا‌ی زیاد ما‌شین لبا‌سشویی پا‌کشوما

پمپ تخلیه موظف است که آب را به داخل ماشین لباسشویی پمپاژ کند و در هنگام آبکشی، کار تخلیه را انجام دهد. این قطعه دارای موتور الکتریکی می باشد . هنگامی که این قطعه خراب شود در کارکرد دستگاه موثر است و باعث تولید صدای زیاد از ماشین لباسشویی پاکشوما می شود. این قطعه حتما باید توسط یک تعمیرکار با تجربه بررسی، تعمیر و یا تعویض شود.

صدای زیاد ماشین لبا‌سشویی پا‌کشوما به علت ایراد در عملکرد موتور

موتور ماشین لباسشویی جزء مهم ترین اجزای این دستگاه بوده که خرابی و نقص آن دلیل اصلی ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی پاکشوما است. در ماشین های لباسشویی درب از بالا، موتور وظیفه دارد شفت، چرخش سبد شستشو و پمپ دستگاه را کنترل کند. در ماشین های لباسشویی اتوماتیک درب از جلو موتور متحرک تسمه ای این مسئولیت را بر عهده دارد.

زمانی که موتور خراب شود صدای وز وز از دستگاه شنیده خواهد شد. همچنین ممکن است خرابی موتور دستگاه، با بوی سوختگی همراه باشد. اگر چنین علائمی را مشاهده کردید، حتما باید موتور دستگاه را بررسی کنید. بهتر است بررسی موتور ماشین لباسشویی پاکشوما را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. در صورت وجود ایراد در موتور دستگاه، می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی شرکت پاک سرویس در استان البرز می باشد. تکنسین های مجموعه اینانلو به محض تشخیص خرابی موتور قطعه فابریک و اورجینال را از شرکت پاکشوما برای دستگاه شما تهیه می کنند.

مسدود بودن دریچه ورودی آب و ایجاد صدای زیاد

گاهی اوقات ممکن است که در زمان پر کردن آب ماشین لباسشویی، دستگاه صدای زیادی تولید کند. معمولا چنین صدایی زمانی ایجاد می شود که دریچه ورود آب گرفتگی داشته باشد. دلیل مسدود شدن دریچه ورودی آب دستگاه معمولا رسوبات و املاح معدنی هستند. این رسوبات به آرامی و با گذشت زمان ایجاد می شوند و مسیر ورود آب به دستگاه را مسدود یا باریک می کنند. به علت امکان شکسته شدن دریچه ورود آب در هنگام جدا کردن آن، بهتر است در صورت خرابی این قطعه آن را حتما تعویض کنید.

همچنین برای جلوگیری از ایجاد رسوبات و انباشت آنها هر 6 ماه یکبار سرویس دوره ای را برای ماشین لباسشویی انجام دهید. تکنسین های اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی تعمیرات لوازم خانگی بیش از 130 برند همچون پاکشوما، کندی، کرال، جنرال آدمیرال، دوو، سامسونگ، ال جی، مابه، بوش و … در البرز بعد از نصب دستگاه هر 6 ماه یکبار برای سرویس دوره ای مراجعه میکنند. فقط کافی است با شماره 02636191 تماس بگیرید. کارشناسان ما در تایم دلخواه شما برای سرویس دستگاه به منزلتان می آیند.

مشکلات فنی تاثیر گذار در ایجاد صدای زیا‌د ماشین لبا‌سشویی پاکشو‌ما
مشکلات فنی تاثیر گذار در ایجاد صدای زیا‌د ماشین لبا‌سشویی پاکشو‌ما

خرابی کوپلینگ موتور؛ دلیلی برای ایجاد صدای زیاد

کوپلینگ یا بالشتک موتور نقش انتقال قدرت از موتور به سه نظام را بر عهده دارد. در واقع کوپلینگ موتور را به وسیله دو شاخک درایو پلاستیکی و یک رابط لاستیکی به سه نظام متصل می کند. استفاده زیاد از ماشین لباسشویی در طولانی مدت باعث فرسوده شدن کوپلینگ و لغزش شاخک ها خواهد شد.

در نهایت ماشین لباسشویی پاکشوما صدای زیادی تولید می کند. برای تعمیر یا تعویض این قطعه باید اتاقک لباسشویی را بردارید تا امکان دسترسی به کوپلینگ را داشته باشید. بهتر است که این کار را به تعمیرکاران حرفه ای اینانلو سرویس بسپارید. زیرا ممکن است با انجام این کار بدون تخصص، به سایر قطعات دستگاه آسیب وارد شود.

دلیل لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

لازم به ذکر است که معمولا لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما با صدای زیاد همراه خواهد بود. اما ممکن است که علت های ایجاد صدای زیاد ارتباطی به لرزش دستگاه نداشته باشد. در مجموع دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما در بیشتر موارد یکسان هستند. همچنین می توان از دلایل مشترک صدای ماشین پاکشوما به خرابی قطعاتی مثل تسمه ،کاهش حرکت دیگ، کمک فنر و عدم توازن بار اشاره کرد.

تسمه مسئولیت زیرسازی دیگ لباسشویی موقع چرخش را بر عهده دارد. به دلیل لاستیکی بودن این تسمه، امکان دارد که به مرور زمان فرسوده شده و از بین برود. به همین علت دیگ در زمان چرخش با اتاقک سایش پیدا کرده و موجب لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی پاکشوما می شود.

کمک فنرها به قسمت بیرون دیگ و فریم پایه متصل هستند و ضعیف شدن آن ها موجب از بین رفتن تعادل دستگاه خواهد شد. این عدم تعادل باعث لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما می شود.

یکی از علت های اصلی لرزش ماشین لباسشویی عدم توازن بار داخل دیگ است. یعنی در صورتی که میزان بسیار زیاد یا کم لباس را داخل لباسشویی قرار دهید، دیگ تعادل کافی نداشته و ماشین لباسشویی شروع به لرزش میکند. میزان زیاد لباس، وزن دیگ را افزایش داده و موجب فشار آمدن به دستگاه می شود. اما کم بودن تعداد لباس سبب خیس شدن و چسبیدن آنها به یک سمت دیگ لباسشویی شده و توازن آن را بر هم می زند.

برطرف کردن لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما با کمک اینانلو سرویس

دلایل لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی پاکشوما می تواند به سهولت از بین رفتن تعادل دستگاه به دلیل عدم تراز یا بارگیری نامناسب باشد. اما ممکن است این مشکل به دلیل ایراد فنی و خرابی در یکی از قطعات دستگاه ایجاد شود. در صورت وجود صدا در ماشین لباسشویی پاکشوما بهتر است که با شماره 02636191 تماس بگیرید و از یک تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی پاکشوما کمک بخواهید. کارشناسان اینانلو سرویس قطعات دستگاه را بررسی کرده و مشکل دستگاه شما را برطرف می کنند. اولویت تعمیرکاران اینانلو سرویس تعمیر دستگاه می باشد و در صورت لزوم قطعات معیوب را با قطعات اورجینال تعویض خواهند کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields