۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۴ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

یکی از مشکلات رایج ظرفشویی، کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی است. بیشتر خانواده‌ ها به دلیل زندگی پر مشغله ی این روزها، تمام تلاششان را می‌کنند تا زمان کمتری را به کارهای منزل اختصاص دهند.

فایل صوتی علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از وسایلی است که به خوبی توانسته در این زمینه کمک حال افراد باشد. اگر روزی ماشین ظرفشویی دچار ایراد شود، باید آن را به یک تعمیرکار متخصص ماشین ظرفشویی بسپارید.

 عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی

به طور کلی دکمه هایی که بر روی ماشین ظرفشویی قرار گرفته اند، مسئولیت انتخاب برنامه های مناسب برای شستشو و کنترل ظرفشویی را بر عهده دارند. معمولا تعداد این دکمه ها کم میباشد و به کمک دفترچه راهنمای ظرفشویی خود می توانید به سادگی از کاربرد و برنامه هریک از این دکمه ها مطلع شوید. بعضی اوقات ممکن است متوجه شوید که دکمه های ظرفشویی کار نمی کنند که این مسئله باعث اختلال در روند شستشوی دستگاه خواهد شد. باید به دنبال یافتن دلیل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی خود باشید.

در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی دلایل کار نکردن دکمه های ظرفشویی پرداخته‌ ایم. در صورتی که  با این مشکل مواجه شدید، باید بدانید که بهتر است برای حل این موضوع از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز بیش از  130 برند همچون مجیک، جنرال هاوس، یورواستار، یورو پلاس، سام، سامسونگ، بوش، بکو، دوو، اسنوا، بلومبرگ و … آماده ارائه خدمات به مشتریان می باشد. در صورت بروز هر نوع ایراد با شماره 36191-026 تماس بگیرید.

عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی
عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی

آیا علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی فنی است؟

بهتر است در ابتدا یک نکته را مشخص کنیم. دلیل کار نکردن دکمه های ظرفشویی می‌تواند هیچ ارتباطی با مسائل فنی دستگاه شما نداشته باشد. البته بعضی وقت ها هم از مشکلات اساسی دستگاه خبر می دهد. می‌توان دلیل عمده کار نکردن دکمه های ظرفشویی را به موارد زیر ارتباط داد.

 •  روشن نبودن دستگاه
 • ریست نشدن ماشین ظرفشویی
 • فعال بودن قفل کودک
 • خراب شدن برد کنترل اصلی
 • خرابی تاچ پد و کنترل پنل

در ادامه هریک از دلایل فوق را بررسی می‌کنیم تا بدانیم که آیا همیشه باید به خاطر این مشکل، نگران شویم یا خیر؟

 • روشن نبودن دستگاه

قبل از اقدام به بررسی و عیب یابی دکمه های ماشین ظرفشویی، باید دقت کنید که برق وارد دستگاه می شود و دستگاه حتما روشن میشود تا بتواند کار کند. ممکن است ایراد مربوط به محافظ یا برق ورودی ساختمان باشد.

در صورتی که محافظ سالم باشد اما ماشین ظرفشویی روشن نشود، دکمه های دستگاه نیز کار نخواهند کرد. این موضوع می تواند نشان دهنده خرابی قطعات مختلفی مانند موتور یا برد  ظرفشویی باشد. اگر ماشین ظرفشویی شما روشن می شود اما یک سری از دکمه ها کار نمی کنند، به احتمال زیاد مشکل از دیسپلی دستگاه است.

از این جهت باید هریک از قطعات مرتبط با دکمه ها را با دقت چک و عیب یابی نموده و در صورت لزوم اقدام به تعویض قطعات نمایید. تکنسین های اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه از قطعات فابریک و اورجینال استفاده می کنند. قطعات تعویض شده توسط تیم اینانلو سرویس به مدت 6 ماه گارانتی دارند.

کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی
کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی
 • ریست نشدن ماشین ظرفشویی

اغلب ماشین ظرفشویی در هنگام شروع کار، برنامه‌هایی که قبل تر به آن داده‌اید را اجرا می‌کند. اگر در هنگام روشن کردن ماشین ظرفشویی، برنامه‌ی قبلی اجرا شد اما امکان ثبت برنامه‌ی جدید شستشو وجود نداشت، به احتمال زیاد نیاز است که ماشین ظرفشویی را ریست کنید. معمولاً بعد از این ریست کردن دستگاه، علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی برطرف خواهد شد و می‌توانید به راحتی از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی خود را به اینانلو سرویس بسپارید. مشتریان عزیز اینانلو سرویس می توانند به صورت  24 ساعته در 7 روز هفته خرابی ظرفشویی، لباسشویی، ساید بای ساید، یخچال فریزر خود را در وبسایت اینانلو سرویس ثبت کنند و از 10% تخفیف ویژه بهره مند شوند.

 • فعال بودن قفل کودک

از دلایل دیگری که می‌تواند دلیل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی باشد، فعال بودن قفل کودک است. ممکن است بنا به هر شرایطی ، قفل کودک را ناخواسته فعال کرده باشید. برای بررسی این موضوع کافی است به صفحه نمایش ماشین ظرفشویی خود با دقت بیشتری نگاه کنید . با توجه به مدل دستگاه، اگر آیکون قفل و یا علامت CL را بر روی آن مشاهده کنید، می‌توانید مطمئن شوید که قفل کودک فعال شده است. برای راه اندازی دستگاه باید هرچه سریع‌تر آن را غیر فعال کنید.

 • خراب شدن برد فرمان

برد فرمان در هر دستگاهی، وظیفه‌ی نظم دهی به تمامی مسئولیت های دستگاه را بر عهده دارد.که در ماشین ظرفشویی نیز همینطور است. در صورت آسیب رسیدن به برد فرمان، عملکرد دکمه ها هم دچار اختلال خواهد شد. در چنین مواقعی نیاز است که هرچه سریع‌تر برد را تعویض کنید. البته توصیه‌ ی اینانلو سرویس این است که بررسی این ایراد و همچنین برطرف کردن آن را بر عهده‌ی تکنسین متخصص قرار دهید تا بدون نگرانی، مشکل را برطرف کند.

خراب شدن برد فرمان ماشین ظرفشویی
خراب شدن برد فرمان ماشین ظرفشویی
 • خرابی تاچ پد و کنترل پنل

اگر صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی روشن می‌شود اما دکمه ها کار نمی‌کنند، علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی را می‌توانید در خرابی حسگر لمسی و کنترل پنل جستجو کنید. در صورت اختلال در عملکرد تاچ پد، می‌توانید آن را تعویض کنید.

اگر ایراد از کنترل پنل باشد نیز امکان تعمیر یا تعویض آن توسط اینانلو سرویس فراهم است. اینانلو سرویس کلیه قطعات را از شرکت تولید کننده محصول تهیه می کند. در برخی مدل‌ها، حسگر لمسی و کنترل پنل به صورت یکپارچه قرار دارند که در این شرایط، باید هر دو را یکجا تعویض کنید.

نحوه عیب یابی مشکل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

 • جهت مطلع شدن از نحوه ی ریست کردن ماشین ظرفشویی خود می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.
 • در صورتی که به دفترچه راهنمای دستگاه دسترسی ندارید، اگر دکمه ی استارت ماشین ظرفشویی شما کار می کند، می توانید این دکمه را فشار دهید و بعد از اینکه دستگاه به طور کامل خاموش شد، آن را از برق بکشید.
 • بهتر است ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد مجددا ظرفشویی خود را به برق وصل کنید.
 • چنان چه دکمه ها شروع به کار کردند، ایراد دستگاه شما رفع شده است، در غیر این صورت باید به عیب یابی جزئی قطعات آن بپردازید.

نظر تعمیرکاران اینانلو سرویس درباره مشکل کار نکردن دکمه های ظرفشویی

در این مقاله سعی کردیم تا علت خرابی دکمه های ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که هر زمان با مشکل عدم کارکرد دکمه های ماشین ظرفشویی یا ایراد دیگری مواجه شدید، می توانید به وبسایت اینانلو سرویس مراجعه کرده و دلایل آن را بررسی نمایید. لازم به ذکر است که بهتر است با نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی تعمیر لوازم خانگی

در این مطلب به طور کامل تمامی عواملی که می توانند علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی شما باشند را توضیح داده ایم. اگر هیچگونه تخصصی نسبت به تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی ندارید، بهتر است این کار مهم را به تعمیرکاران مجرب نمایندگی مجاز اینانلو بسپارید.

در مواقعی که دستگاه ایراد دارد، پیشنهاد ما تماس با خدمات تخصصی اینانلو سرویس می باشد.

ثبت سفارش در اینانلو سرویس به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته امکان پذیر می باشد. تکنسین های اینانلو سرویس بیش از 20 سال سابقه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارند. اینانلو سرویس دارای دو شعبه فعال در غرب و شرق استان البرز می باشد و بیش از 110 تکنسین متخصص و دوره دیده را مشغول به کار کرده است. خدمات انجام شده توسط اینانلو سرویس 6 ماه گارانتی می شود.

تعمیر کار نکردن دکمه های ظرفشویی
تعمیر کار نکردن دکمه های ظرفشویی

سخن آخر

بررسی دلیل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی و همچنین رفع مشکل در هر بخش از دستگاه، به دانش، تجربه و تخصص نیاز دارد. تکنسین مربوطه باید در رابطه با قطعات دستگاه ماشین ظرفشویی، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ شناخت داشته باشد. علاوه بر این، داشتن تجربه و ابزار و لوازم خاص نیز مهم است. بنابراین برطرف کردن ایراد ماشین ظرفشویی، موضوع بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد.

اگر به دنبال دلیل کار نکردن دکمه های ظرفشویی هستید و نیاز به راهنمایی دارید، حتما سوالاتتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان اینانلو سرویس پاسخگوی شما باشند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields