۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

رایج ترین خرابی های ماشین لباسشویی چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

رایج ترین خرابی های ماشین لباسشویی چیست؟

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

ماشین لباسشویی مدتهاست که تبدیل به یکی از لوازم پرکاربرد منازل شده است. ممکن است به مرور زمان متوجه شوید که ماشین لباسشویی، لباس های شما را مثل گذشته تمیز نمی کند. شاید هم دچار مشکلات و اختلالات مختلفی گردد. در اینجا قصد داریم شایع ترین های خرابی لباسشویی را بررسی کنیم.

روش حل مشکلات خرابی ماشین لباسشویی

ممکن است مشکلات مختلفی در ماشین لباسشویی ظاهر شود. بعضی از آن ها نیاز به تعمیرکار متخصص دارد و بعضی دیگر به سادگی توسط شما قابل رفع می باشند. توصیه می شود اگر در کار های فنی سررشته ندارید، تعمیر آن را به متخصص بسپارید. برای بررسی خرابی لباسشویی و تعمیر دستگاه خود از هر برندی که باشد میتوانید از خدمات اینانلو سرویس استفاده کنید. زیرا این مجموعه نماینده رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند بوش، ال جی، سامسونگ، اسنوا و…. می باشد.

تمیز نشستن لباس ها از جمله خرابی لباسشویی

بعد از مدتی استفاده ممکن است متوجه شوید که لباس هایتان به خوبی تمیز نمی شوند. قطعا ماشین لباسشویی که لباس ها را تمیز نشوید، ایده آل هیچ خانه ای نخواهد بود. این مشکل رایج است و اغلب به دلیل مسدود شدن راه ورودی مواد شوینده خواهد بود. در این صورت مواد شوینده به اندازه کافی به لباس ها نخواهد رسید و لباس ها تمیز نمی شوند. لازم به ذکر است مسدود شدن فیلتر و لوله تخلیه نیز ممکن است سبب بروز این مشکل و خرابی لباسشویی شود. برای رفع این اختلال، قبل از شروع شستشوی بعدی تلاش کنید مواد شوینده و کشوی آن را به همراه فیلتر های موجود تمیز کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد، به نکات زیر توجه داشته باشید

لباس بیش از حد

اگر بیشتر از حد مجاز البسه در هر بار شستشو استفاده کنید، فضای کمی برای چرخش لباس ها باقی می ماند و در نتیجه لباس ها به خوبی تمیز نخواهند شد.

انتخاب اشتباه شوینده یا انتخاب برنامه اشتباه

بعضی از شوینده ها در دمای خاصی عمل می کنند. در نتیجه این موضوع را بررسی کنید. همچنین اغلب لباسشویی برنامه های خاصی برای انواع لباس های مختلف دارد. انتخاب برنامه اشتباه ممکن است منجر به شستشو نامطلوب یا حتی خرابی لباسشویی گردد.

عدم اتمام چرخه شستشو از جمله خرابی لباسشویی

اگر دستگاه لباسشویی شما نسبتا جدید است، در شرایط عدم اتمام چرخه شستشو، باید با کد خطا یا ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر شود. در این شرایط دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید تا ببینید کد خطا مربوط به چه قسمتی می باشد. اما اگر ارور نمایش داده نمی شود، دلایل زیر می توانند دخیل باشد.

بررسی دلایل خرابی لباسشویی توسط اینانلو سرویس
بررسی دلایل خرابی لباسشویی توسط اینانلو سرویس

معیوب شدن سیستم گرمایش آب

اگر دستگاه لباسشویی شما در نیم ساعت اول متوقف و چرخه کامل نمی شود، ممکن است آب به درستی گرم نشود. این فرایند سبب ارسال سیگنال توقف چرخه شستشو خواهد شد. از طرف دیگر اگر چرخه از ۳۰ دقیقه گذشته است، امکان دارد آب بیش از حد گرم شود. محتمل ترین عیب ممکن، وجود اختلال در ترمیستور می باشد که از جمله رایج ترین خرابی لباسشویی است.

تخلیه آب

اگر دستگاه شما نتواند آب را بین هر چرخه تخلیه کند، احتمال دارد دستگاه را مجبور کند که قبل از اتمام چرخه، متوقف شود. در مرحله اول باید فیلتر پمپ و شیلنگ تخلیه بررسی شود که مسدود نباشند.

اتصال معیوب

اگر در اتصالات اختلالی وجود داشته باشد، ممکن است دستگاه به طور تصادفی خاموش و روشن شود. تشخیص این خرابی لباسشویی دشوار است و حتما باید از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

گرمای بیش از حد

اگر در ۵ ساعت گذشته به صورت متوالی از دستگاه خود استفاده کرده اید، امکان دارد دستگاه بیش از حد گرم شود. شما باید بین شستشو کمی فاصله گذاشته و صبر کنید تا دستگاه خنک شود و برای دستگاه تایم استراحت در نظر بگیرید.

وجود نشتی

برخی از ماشین های لباسشویی اگر مشکوک به نشتی باشند، در اواسط چرخه متوقف خواهند شد. بررسی کنید که دستگاه از کدام قسمت نشتی دارد. شلنگ ها، پمپ و آب بندی درب را بررسی نمایید. برای بررسی خرابی لباسشویی و تعمیر آن با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید.
عدم اجرای مرحله ی بعدی، مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما به مرحله بعدی پیش نمی رود، ممکن است دلیل این کار اختلال در تایمر باشد. تایمر هر مرحله را کنترل می کند در نتیجه اگر تایمر خراب باشد، چرخه شستشو با اختلال مواجه می شود و به صورت خودکار پیش نخواهد رفت. بررسی خرابی لباسشویی و تعویض تایمر را به افراد متخصص بسپارید. دلایل احتمالی دیگری نیز ممکن است به شکل زیر وجود داشته باشد و باعث خرابی لباسشویی شود.

معیوب بودن قفل درب

زمانی که درب دستگاه به طور کامل و ایمن با قفل بسته شود، به دستگاه اجازه داده می شود که شستشو را ادامه دهد و به مرحله بعدی برود. در شرایط معیوب بودن این قفل، دستگاه نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد و خرابی لباسشویی مطرح است.

اختلال در تخلیه آب

پمپ تخلیه، در هر محله آب اضافی را خارج می کند. اگر پمپ تخلیه خراب باشد و نتواند آب را خارج کند یا به دستگاه هشدار دهد که این کار انجام شده است، دستگاه به مرحله بعدی نخواهد رفت. برای اطمینان از این مورد به صدای دستگاه گوش کنید. پمپ در زمان تخلیه آب صدا می دهد و نشان از خرابی لباسشویی دارد.
اختلال در آبگیری ماشین لباسشویی و خشک نشدن البسه

یکی از دلایل این اتفاق، وجود لباس سنگین و زیاد است. اگر دستگاه نتواند به خوبی بچرخد و تعادل خود را از دست دهد، خشک شدن البسه نیز متوقف خواهد شد. اگر حوله سنگین یا لباس های مشابه در دستگاه گیر کنند، می توانند روی سنسور تاثیر گذار باشند. برای تست دستگاه را خاموش کرده، وزن لباس را متعادل کنید و دوباره امتحان کنید. در صورت برطرف نشد این اختلال، ممکن است یکی از موارد زیر در این امر دخیل باشند.

معیوب بودن میکروسوئیچ

اگر قفل درب معیوب باشد، دستگاه نمی تواند فرایند را ادامه دهد. برای تست دستگیره را باز کنید تا صدایی مانند کلیک بشنوید. همچنین پلاستیک های اطراف قفل را نیز بررسی کنید که ساییده نشده باشند. در صورت خرابی میکروسوئیچ یا در کل خرابی لباسشویی از اینانلو سرویس کمک بخواهید.

تسمه محرک

با باز کردن درب سعی کنید که دیگ را بچرخانید. دیگ لباسشویی باید بدون مقاومت و به راحتی بچرخد. در غیر اینصورت احتمال دارد نیاز به تعویض تسمه باشد. به هیچ وجه خودتان اقدام به انجام این کار نکنید و آن را به کارشناس بسپارید.

سیستم تخلیه

اگر دیگ قادر به تخلیه نباشد، مرحله خشک کن آغاز نخواهد شد. اگر هنوز آب را داخل دستگاه می بینید، نشانه واضحی است که قسمتی از سیستم تخلیه آب شما دچار اختلال شده است.

عدم گرم شدن آب و خرابی لباسشویی

در شرایطی که در سیستم گرمایش آب ماشین لباسشویی اختلال وجود داشته باشد، در دستگاه های جدید کد خطا یا ارور ظاهر می شود. کد خطا را در دفترچه راهنما بررسی کنید. توجه داشته باشید که اگر گرما را از روی بدنه حس نمی کنید، دلیلی بر معیوب بودن سیستم گرمایش نخواهد بود زیرا دستگاه ها به خوبی عایق شده اند.
وجود بوی بد روی البسه و…

عیب یابی و کارشناسی خرابی ماشین لباسشویی
عیب یابی و کارشناسی خرابی ماشین لباسشویی

اغلب کاربران وقت زیادی را صرف شستن لباس ها می کنند و از تمیز کردن خود دستگاه غافل می شوند. بو ها می توانند از یک درز کثیف، درب آلوده یا کشوی شوینده به لباس ها منتقل شوند. پس بهتر است دستگاه خود را نیز سرویس و شستشو کنید. اما اولین مواردی که باید بررسی شود، فیلتر، شلنگ تخلیه و.. می باشد. برای تمیز کردن فیلتر، یک حوله روی زمین انداخته و فیلتر را باز کنید.
پیشنهاد اینانلو سرویس برای حل این مشکل جدی گرفتن سرویس های دوره ای می باشد. هر شش ماه با اینانلو سرویس تماس بگیرید و سرویس های دوره ای خود را از ما بخواهید. هدف از سرویس های دوره ای کمک به افزایش طول عمر قطعات می باشد.

استشمام بوی سوختگی و خرابی لباسشویی

اگر در حین کار با ماشین لباسشویی متوجه بوی سوختگی شدید، فورا دستگاه را خاموش کرده و اتصال برق را جدا کنید. بوی سوختگی می تواند نشان دهنده اختلال جدی باشد. دستگاه را به تعمیرکار متخصص نشان دهید.

نشت آب از جمله خرابی های ماشین لباسشویی

در زمان مشاهده نشتی، در مرحله اول شوینده خود را بررسی کنید. برخی مواد شوینده بی کیفیت، می توانند سبب ایجاد کف زیاد و پر شدن بیش از حد دیگ شوند. پس از این اتفاق، اطمینان حاصل کنید که دستگاه تراز باشد و به سمت های جانبی متمایل نشده باشد. اگر هنوز هم نشتی وجود داشت، زمان آن است که شلنگ ها را بررسی کنید. اتصالات را محکم کرده و به دنبال ترک و.. باشید. مهر و موم اطراف درب ها و.. را نیز حتما بررسی کنید.

پر شدن بیش از حد دیگ از آب از جمله خرابی های لباسشویی

شایعترین دلیل پر شدن بیش از حد آب در ماشین لباسشویی، خراب بودن سوئیچ فشار سطح آب می باشد. این سوئیچ با کمک فشار هوا برای درک سطح آب کار می کند. همچنین دلیل دیگر آن نیز می تواند خراب شدن دریچه ورودی آب باشد که با دستورات برقی بسته و باز می شود.

صدای زیاد و غیر طبیعی از جمله خرابی لباسشویی

اگر در حال شستشو سر و صدا غیر طبیعی است نباید این مسئله را نادیده گرفت. دلایل احتمالی این موضوع می تواند فرسوده شدن یاتاقان، فرسودگی پایه ها و در نتیجه نامتعادل شدن دستگاه، انسداد در مسیر آب و درام و وجود بار سنگین در دستگاه باشد. در صورت مشاهده خرابی لباسشویی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید و به هیچ وجه تعلل نکنید.

لرزش بیش از حد از جمله خرابی لباسشویی

همانطور که بیان شد، وجود بار زیاد و گره خوردن لباس هایی مثل حوله می تواند سبب لرزش دستگاه شود. در غیر اینصورت ابتدا تراز بودن دستگاه را بررسی کنید. دستگاه شما باید در کفپوش ثابتی قرار گیرد. در صورتی که کفپوش ثابت ندارد، از کفی یا تخته چوب استفاده کنید. اگر هم به تازگی ماشین را خریداری کرده اید، اطمینان حاصل کنید که پیچ و مهره های مخصوص حمل دستگاه را باز کرده اید. دستگاه های لباسشویی به صورت معمول ۳ یا ۴ پیچ برای قفل کردن دیگ و جلوگیری از صدمه در حمل و نقل دارند که پس از استقرار حتما باید باز شوند. در غیر اینصورت علت بد چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی این مورد است و امکان دارد صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود.

دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و قفل نشدن درب

در این شرایط ابتدا به صورت ظاهری بررسی کنید که درب ماشین لباسشویی و دسته ها سالم و بدون مشکل باشند. اگر درب از نظر ظاهری مشکلی نداشت، میکروسوئیچ آن خراب شده است که قابل تعمیر می باشد. البته همیشه موضوع همینقدر ساده نیست و ممکن است برد الکتریکی معیوب شده باشد. برای تست این مورد باید از تکنسین تعمیر و متخصص کمک بگیرید.

باز نشدن درب و خرابی لباسشویی

علل مختلفی برای باز نشدن درب وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خارج نشدن آب

در تمام لباسشویی ها اگر آب به طور کامل تخلیه نشود، درب قفل می ماند. برای بررسی باید شیلنگ تخلیه، پمپ و.. را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آب تخلیه شده است.

خرابی های شایع ماشین لباسشویی
خرابی های شایع ماشین لباسشویی

خرابی درب ماشین لباسشویی

ممکن است دستگیره یا قفل آن خراب شده باشد که برای تعمیر آن نیاز به مراجعه تکنسین متخصص می باشد اما برای باز کردن اضطراری، ابتدا برق را قطع کنید. در مرحله بعد پنل بالای لباسشویی را باز کنید. با کمک یک پیچ گوشتی تخت بلند نوک مکانیزم قفل که یک قسمت فلزی در مرکز مکانیزم قفل می باشد را به سمت چپ یا راست بفشارید. این قفل مکانیکی می باشد و درب باید باز شود.
خاموش نشدن دستگاه از جمله خرابی لباسشویی

اگر دستگاه خاموش نمی شود، احتمال دارد تایمر دستگاه ایراد داشته باشد. همینطور برد الکتریکی نیز در بروز این اختلال نقش دارد. در اینصورت دستگاه فقط به صورت دستی خاموش خواهد شد.

مجموعه اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در زمینه بررسی خرابی لباسشویی و تعمیر هرگونه لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر، ساید بای ساید، تصفیه آب، کولرگازی، مایکروویو، جاروبرقی در 130 برند مطرح خدمت رسان شما عزیزان می باشد. در هر منطقه از استان البرز که باشید مانند مهرشهر، حصارک، کیانمهر، فردیس، محمدشهر، نظرآباد، چندار و…. می توانید از خدمات اینانلو سرویس استفاده کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields