۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

طول عمر لوازم خانگی

خواندن این مقاله 9 دقیقه طول میکشد
۷ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

هر دستگاهی مانند هر انسانی عمری دارد که زمان آن مشخص نیست. انسان ها با مراقبت از خود می توانند عمر مفید را برای زندگی بهتر افزایش دهند. اکنون باید گفت این موضوع در مورد دستگاه ها و لوازم خانگی شما نیز صدق می کند.
استفاده اصولی و صحیح از هر یک از لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، یخچال ساید بای ساید، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروویو، کولر گازی، جاروبرقی و دستگاه تصفیه آب، عمر مفید آن ها را افزایش می دهد.

در هر خانواده ای خرید و تهیه لوازم خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است. زمانی  که بودجه بندی هزینه ها برای ما مهم باشد، اطلاع از عمر مفید لوازم خانگی، برای ما ضرورت می یابد. به طور کلی طول عمر لوازم خانگی مختلف با توجه به نحوه نگهداری و استفاده از آن ها متفاوت است.

به عنوان مثال ماشین لباسشویی شخصی که به تنهایی زندگی می کند نسبت به یک خانواده 5 نفره، طول عمر بیشتری دارد، زیرا قطعا تعداد دفعاتی که در طول هفته از ماشین لباسشویی استفاده می شود کمتر است. البته این که شما چقدر از لوازم خانگی خود مراقبت می کنید نیز بسیار مهم است. یخچالی که هرگز کندانسور آن تمیز نشده است، نمی تواند به خوبی یخچالی که مرتب سرویس می شود، کار کند. در نتیجه تعداد افراد خانواده، نحوه استفاده و نگهداری از لوازم خانگی بر طول عمر مفید آن ها تاثیر گذار است.

چرا عمر لوازم خانگی مهم است؟

اگر به بازار لوازم خانگی سری بزنید، متوجه خواهید شد که قیمت لوازم خانگی به شدت افزایش یافته است. با افزایش قیمت لوازم خانگی بهترین راه، نگهداری درست و سرویس منظم می باشد.

علاوه بر نگهداری اصولی، تهیه دستگاهی مانند استابلایزر یا محافظ جان لوازم خانگی، عمر لوازم خانگی شما را افزایش می دهد. استابلایزر محافظ برقی قدرتمند است که توانایی فوق العاده ای در کنترل نوسانات برق دارد.

نوسانات برق یکی از مخرب ترین اتفاقاتی است که می تواند موجب سوختن برد، نمایشگر، سنسور و اجزای مهم دستگاه ها شود و استابلایزر به افزایش عمر لوازم خانگی کمک می شود. اینانلو سرویس علاوه بر اینکه به شما آموزش می دهد چگونه از لوازم خانگی خود استفاده کنید، محصولاتی مانند استابلایزر را با تضمین کیفیت به شما ارائه می دهد.

طول عمر لوازم برقی در استان البرز
طول عمر لوازم برقی در استان البرز

چگونه طول عمر لوازم خانگی خود را افزایش دهیم؟

 • عمر یخچال

برای افزایش عمر لوازم خانگی مثل یخچال باید نکات زیر را رعایت کنید. طول عمر مفید یخچال فریزر ها معمولا بین 10 الی 15 سال می باشد.

 • از باز و بسته کردن مکرر درب یخچال جلوگیری نمایید.

  کلیدی ترین نکته ای که باعث می شود سرمایش یخچال شما از دست برود، باز و بسته کردن درب آن است. با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال، درصدی از سرمایش داخلی یخچال از بین می رود. اگر این کار بیش از حد نرمال تکرار شود، به مرور یخچال با مشکل عدم سرمایش روبرو می شود.

 • فاصله گذاری اطراف یخچال را رعایت کنید.

اطراف یک یخچال می بایست آزاد باشد. اگر دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید، متوجه می شوید که اندازه و استانداردی برای نصب یخچال در نظر گرفته شده است که باید دستگاه مطابق آن نصب شود. مهندسی و طراحی یخچال طی چند دهه اخیر تحول پیدا کرده است. از مهمترین تغییرات می توان به جابجایی سیم پیچ ها از قسمت پشتی یخچال به پایه اشاره کرد.

بخش پشتی یخچال فاصله طبیعی بین دیوار و سیم پیچ ها را فراهم کرده تا گردش هوا را ارتقا ببخشد و گرمایی که تولید می شد از بین برود. با تغییرات جدید، قرار دادن یخچال در کنار فضاهای دیواری که خیلی نزدیک و در مجاورت دیوار قرار گیرند می تواند جریان هوا را مختل کند و از خنک شدن سیم پیچ های گرم شده جلوگیری کند. عدم رعایت فاصله یخچال با دیوار ایراداتی از جمله سرمایش ناکافی، عملکرد پر سر و صدا یا غیر عادی، افزایش بیش از حد مصرف انرژی، مشکلات و خرابی های مربوط به خازن و کمپرسور، خرابی سیستم تعمیرات مکرر و غیره…

 • مکان نصب دستگاه خیلی مهم است.

مجاورت با دستگاه های گرم مانند فر توکار، اجاق گاز، بخاری و آبگرمکن موجب آسیب به یخچال و کاهش طول عمر یخچال می شوند. بهتر است این دستگاه ها از یخچال فاصله داشته باشند. اینانلو سرویس توصیه می‌ کند برای چیدمان لوازم خانگی در آشپزخانه از “قاعده مثلث آشپزخانه” استفاده کنید. این قاعده به این معناست که اجاق گاز، یخچال و سینک باید در سه راس یک مثلث متساوی الساقین در آشپزخانه قرار بگیرند. اندازه و سایز مطلوب هر ضلع این مثلث ۱.۲ الی ۲.۷ متر است. با رعایت این مورد، دسترسی به این سه وسیله مهم با هم تداخلی ایجاد نخواهد کرد.

 • خنک سازی محیطی را فراموش نکنید.

اگر دمای محیط گرم باشد، به مرور به دستگاه آسیب می زند. بخصوص که بدنه دستگاه به دلیل عملکردی که دارد گرم است. سعی کنید دمای محیط را متعادل نگه دارید.

 • تابش نور خورشید روی یخچال در طول روز نیز بی تاثیر نیست.

یخچال را در موقعیتی قرار دهید که تابش نور آفتاب روی آن نباشد. بهتر است یخچال در مجاورت پنجره نباشد.

 • به تعویق انداختن فرایند تعمیرات می تواند باعث بروز مشکلات بیشتر در یخچال فریزر شود.

پیشنهاد اینانلو سرویس به شما این است که حتی در زمان مشاهده ایرادات جزئی سریعا با نمایندگی تماس بگیرید تا پیش از آسیب بیشتر به دستگاه رفع ایراد شود.

 • سرویس دوره ای منظم را جدی بگیرید.

با انجام کار هایی مانند تمیز کردن کندانسور یخچال می توانید به افزایش طول عمر یخچال خود کمک کنید. با انجام سرویس های دوره ای از تعمیرات احتمالی جلوگیری کنید.
این نکات بسیار مهم و موثر به افزایش طول عمر یخچال کمک بسیاری می کنند.

 • عمر لباسشویی

طول عمر لوازم برقی مانند لباسشویی
طول عمر لوازم برقی مانند لباسشویی

طول عمر لوازم برقی مانند لباسشویی

افزایش طول عمر لوازم برقی مثل ماشین لباسشویی بسیار مهم می باشد. رسوبات آب اولین و اصلی ترین دلیل برای کاهش طول عمر لباسشویی می باشد. رسوب آب اتفاقی ناگوار است که به مرور سبب استهلاک بیشتر دستگاه می شود.

وجود رطوبت در ماشین لباسشویی می تواند مشکلات بسیار زیادی را در  دستگاه ایجاد کند. در نهایت منجر به ایجاد باکتری ها و قارچ ها در بدنه آن شود. تجمع جرم ها و رسوبات می تواند روند کارکرد ماشین را دچار مشکل نماید. مشکلاتی که ایجاد شده نیاز به تعمیرات اساسی دارند. استفاده از رسوب گیری ماشین لباسشویی می تواند باعث از بین رفتن بوی نامطبوع، بهبود کیفیت شستشو و کاهش آلرژی های پوستی می شود.

استفاده از رسوب گیر

هر ۱۵ یا ۳۰ روز یک بار از رسوب گیر استفاده کنید. بسیاری از افراد کم و بیش نام رسوب گیر را شنیده اند اما نمی دانند که این محصول چیست و چه استفاده ای دارد. رسوب گیر، رسوبات ناشی از آب را که موجب از بین رفتن قسمت های مهم لباسشویی می شوند از بین می برد. این محصول در اشکال مختلفی تولید می شود.

متداول ترین نوع رسوب گیر به صورت پودری است که باید آن را در جاپودری لباسشویی بریزید. سپس برنامه شستشوی کتان را اجرا کنید. دقت کنید نباید لباسی درون دستگاه باشد. نوع دیگر آن به صورت فیلتر است که روی شیر ورودی آب نصب می شود. رسوبات و سختی آب را می گیرد و آب سالم تری را وارد دستگاه می کند. این فیلتر با توجه به آب منطقه ای شما می بایست هر شش ماه تعویض گردد.

لباسشویی یا پتو شویی؟؟؟؟

این نکته بسیار مهم است. پتو، قالیچه، روفرشی، همه و همه هنگام خیس شدن وزن بیشتری پیدا می کنند. وزنی که برای لباسشویی تعریف نشده و حتی بیش از گنجایش آن است. با این کار به مرور شما شاهد تکان های شدید دستگاه، لرزش و صداهای ناهنجاری خواهید بود که تا آن زمان بی سابقه بوده اند.

سرویس دوره ای افزایش طول عمر لوازم خانگی

سرویس دوره ای لباسشویی را هر شش ماه از اینانلو سرویس بخواهید. در سرویس دوره ای رسوبگیری توسط کارشناسان حرفه انجام می شود.لباسشویی را تراز کنید. تراز نبودن دستگاه موجب لرزش های متعدد می شود و در نهایت به آن آسیب می زند. دستگاه باید آنگونه که در دفترچه راهنما قید شده، نصب و تراز شود.

 

 • عمر ماشین ظرفشویی

طول عمر ماشین ظرفشویی
طول عمر ماشین ظرفشویی

ظروف هنگام شستشو دارای چربی و کثیفی های بسیاری هستند. حتماً اضافات غذا را از روی ظروف پاک کنید، سپس آنها را در ماشین ظرفشویی بچینید. گاهی ممکن است هسته ی خوراکی ها با ظروف در ماشین ظرفشویی قرار می گیرند. این هسته ها چون ریز هستند، می توانند از برخی قسمت های دستگاه عبور کنند. این هسته ها ممکن است وارد قسمت داخلی دستگاه شوند و در نهایت به تیغه های پروانه پمپ و سایر قسمت ها آسیب می زنند.

اسپری هایی که آب را درون دستگاه آب پاشی می کنند، دارای سوراخ هایی هستند. این سوراخ ها به راحتی با ذرات ریز بسته می شوند. در نتیجه آب به اندازه کافی در چرخه شستشو وارد نخواهد شد و ظروف نیز تمیز شسته نخواهند شد.
حتماً روزانه از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. استفاده نکردن از این دستگاه باعث می شود، دیگر کارایی گذشته را نداشته باشد. چرا که ماشین ظرفشویی به گونه ای طراحی شده که روزانه باید کار کند. سعی کنید حداقل در حد یک پیش شستشو دستگاه را روشن کنید. این موارد تنها بخشی از نکاتی بودند که موجب افزایش عمر لوازم خانگی شما می شوند.

 • عمر جاروبرقی

طول عمر لوازم برقی جاروبرقی
طول عمر لوازم برقی جاروبرقی

اکثر افراد هنگام استفاده از جاروبرقی به این موضوع توجهی ندارند که این دستگاه برای جاروکشی آب و مایعات ساخته نشده است. اگر دقت کرده باشید در دفترچه راهنمای جاروبرقی قید شده که مایعات یا فرش خیس را با آن جارو نکنید.

کیسه آن را به طور مرتب خالی کنید. چرا که به محض پر شدن کیسه، مکش جاروبرقی کاهش پیدا می کند. فیلتر جاروبرقی را هر چند وقت یکبار تمیز کنید و در جای خود قرار دهید. درون جاروبرقی را تمیز کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار با دستمال و یا جاروبرقی دیگری، قسمت داخلی دستگاه را پاکسازی کنید. به هیچ عنوان تعمیرات جارو برقی را به تکنسین متفرقه نسپارید. متاسفانه تعمیرکاران ممکن است به دستگاه شما آسیب بزنند. ممکن است قطعه ای از آن را بی دلیل و برای افزایش هزینه ها تعویض کنند.

 • عمر دستگاه تصفیه آب

طول عمر تصفیه آب
طول عمر تصفیه آب

افزایش عمر دستگاه تصفیه آب نیز مانند افزایش عمر سایر لوازم خانگی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر از آن به خوبی نگهداری کنید، تا سالهای سال می توانید از آن استفاده کنید.

 • فیلترها را در موعد مقرر تعویض کنید.
 • هر شش ماه یکبار آن را سرویس کنید.
 • به هیچ عنوان تنظیمات شیر مخزن و فیلترها را تغییر ندهید.
 • به محض اینکه متوجه شدید عملکرد آن تغییر کرده، با یک فرد متخصص تماس بگیرید.

دستگاه تصفیه آب از هر جهت با سلامتی شما سروکار دارد. چرا که آب آشامیدنی شما را تامین می کند.

غبارگیری کندانسور در سرویس دوره ای

وظیفه کویل‌های یخچال فشرده‌سازی و سرد‌کردن مایع مبرد درون یخچال است. ذرات ریز، گرد و غبار و مو و کرک حیوانات خانگی می‌توانند بر روی کندانسور جمع شود و کارایی آن را شدیداً کاهش دهند. هر شش ماه یک بار  اقدام به تمیز کردن کویل‌ یخچال کنید تا دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد. اگر در منزل خود حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ دارید که ریزش مو دارند، پیشنهاد ما این  است که بازه زمانی تمیز کردن کویل یخچال خود را کاهش دهید و به جای هر شش ماه هر سه ماه درخواست سرویس دوره ای کنید.

افزایش عمر لوازم خانگی با اینانلو سرویس

شاید باور نکنید که بهترین برندها نظیر سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. ممکن است دچار خرابی و کاهش طول عمر لوازم خانگی شوند. البته قطعی ها و نوسانات برق نیز در خرابی لوازم برقی بی تاثیر نیستند.

 نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در البرز

اینانلو سرویس با توجه به سابقه ۲۰ ساله در زمینه تعمیر لوازم خانگی این راهنما را در اختیار شما قرار داد تا شما را آگاه تر کند. اینانلو سرویس در استان البرز کرج، فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر، صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… کنار شما است تا لوازم خانگی شما دچار مشکل نشوند.

سرویس دوره ای لوازم خانگی در اینانلو سرویس

در نظر داشته باشید بروز انواع ایراد و مشکلات در لوازم خانگی برقی و توجه نکردن به رفع این دست از ایرادات احتمال وقوع حوادثی مانند برق گرفتگی و آتش‌سوزی را بالا خواهد برد. این امر علاوه بر آن که تهدید جدی برای ایمنی افراد خانه به شمار خواهد آمد می تواند خسارات جبران ناپذیری را برجا بگذارد. با انجام سرویس دوره ای به موقع دستگاه خود توسط کارشناسان اینانلو سرویس واجد شرایط از بروز چنین اتفاقاتی تا حد ممکن جلوگیری به عمل آورید.

حین سرویس دوره ای از آموزش مجدد عملکرد دستگاه تان توسط تکنسین‌های اینانلو سرویس بهره مند می‌شوید. به هر دلیلی ممکن است از تمام ویژگی های دستگاه مطلع نباشید یا فراموش کرده باشید که در این حالت می توانید از آموزش مجدد بهره مند شوید.

هر یک از اختلالاتی که در این مقاله به آن اشاره شد ممکن است سبب بروز خرابی لوازم برقی خانگی شما شود. پس چه بهتر که با رعایت برخی نکات از بروز مشکلات لوازم خانگی جلوگیری کنید. اینانلو سرویس علاوه بر ارائه خدماتی همچون تعمیر لوازم خانگی و آموزش نگهداری از دستگاه ها، خدماتی از قبیل سرویس دوره ای و فروش محصولات جانبی برای لوازم خانگی را به شما ارائه می دهد. محصولاتی مانند شوینده های اصل و اورجینال، انواع رسوب گیرها و محافظ برق یا استابلایزر که توان کافی برای محافظت از دستگاه شما در برابر نوسان برق را دارد را می توانید از فروشگاه اینانلو سرویس تهیه کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

6 پاسخ

 1. ممنونم.
  میشه لطف کنید در مورد وسایل دیگه مثله مایکرو و چرخ گوشت،اسپرسوساز که بیشتر باهاشون مشکل داریم هم مطلب بزارید.
  ممنون.

  1. سلام و عرض ادب
   ما خدمات دستگاه هایی همچون لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید، کولر گازی، جاروبرقی، مایکروویو و دستگاه تصفیه آب را ارائه می دهیم. در آینده شاهد مقالات آموزشی مرتبط با تمامی این محصولات خواهید بود. امیدواریم توانسته باشیم بهترین ها را به شما ارائه دهیم. با اینانلو سرویس همراه باشید.

  1. سلام و عرض ادب
   بله فقط کافی مراقبت کنید. خیلی وقت ها بسیاری از افراد درب یخچال را برای مدت زمان طولانی باز می گذارند. بدون اینکه توجهی به از دست رفتن سرمایش یخچال داشته باشند. تنها با رعایت یک سری نکات بسیار ساده به راحتی می توانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields